Hotel DES ARCADES ewm Company of State De mensen blaffen binnenkort op buffet froid dinatoire... Neon Judgement Mensen KERSTAVOND KERSTDAG Restaurant BOVENDAEL Restaurant ROND PUNT Nieuwe Gazet van Aalst 14 december 1984 5 isgr,tm Warme en koude schotels bij U aan huis vanaf 400 fr. per persoon. Bel ons 053177 32 96 Stationsplein 8 9300 AALST Kuilstraat 1 ERONDEGEM presenteert U zijn Nieuwjaarsavondmenu op maandag 31 december 1984 om 20 uur Aperitief champagne van het huis Mousse van fazant en eendelever in portgelei Velouté van snoek en rivierpaling met kruidenboter Filet van griet zalm met fijngesneden groenten Sorbet Lamsnootjes in wintertooi St. Sylvesterverrassing Mokka Traiteur «PROVENCE» steltvoor kerstmismenu's nieuwjaarsmenu's Is een exuberant duo dat in de Belgische muziekwereld wei een neel aparte plaats inneemt door, wellicht meer dan anderen, eigenzinnig en hardnekkig vast te houden aan bepaalde afgelijnde prin cipes. We citeren een deel van de bespreking in muziekblad Vinyl van juli-augustus, p. 77, over hun recentste mini-LP «Still in the Flesh» omdat daar de muziek van Begin dit jaar, op 7 januari om precies te zijn, werd Aalst gekonfronteerd met een eerste uitgave van BUFFET FROID DINATOIRE. Hoofdmotief toen was enige publieke belangstelling op te wekken voor de Aalsterse muzieksceen, voor sommigen een onloochenbaar begrip, voor anderen echter totaal onbestaand... Toch bleek toen dat voldoende mensen geïnteresseerd waren om White Light, Nightcap, Mensen Blaffen, 5CV, Paris en Tube Screamer in een avondvullend programma aan het werk te zien. En terecht overigens. Voortbouwend op die positieve ervarin gen, kon het bij een eenmalig gebeuren niet blijven. Waarmee 1984 begonnen is, zal het hopelijk ook in schoonheid eindigen en tegelijk een positieve start betekenen om, weliswaar plaatselijk, aan de voor avond van het Jaar van de Jeugd reeds de juiste toonhoogte te vinden... Er komt dus een nieuwe uitgave van BUFFET FROID DINATOIRE op 22 december in zaal «Nieuwe Madeion» Grote Markt - Aalst vanaf 20.30 u. stipt En wel met COMPANY OF STATE (Leuven) MENSEN BLAFFEN (Aalst) NEON JUDGEMENT (Leuven) HOE DEZE KEUZE VERKLAREN Zeer eenvoudig, om topacts te afficheren heb je geld, veel geld nodig en het is niet uitgesloten dat velen de groep in kwestie al elders aan het werk hebben gezien of dat het optreden zélf afgaat als een gieter... Aan zulke feiten heeft niemand iets. Het is daarentegen veel interessanter, boeiender en financieel uiteraard meer haalbaar om het alternatieve circuit, de subtop aan te boren groepen waarvan de meesten al wel de naam of een flard muziek hebben opgevangen of zich hebben verwonderd over een overdre ven positieve of al te negatieve kritiek in de muziekpers. De keuze van de groepen en het (eerder obscure) muziekgenre kan wel enigszins representatief genoemd worden voor de richting die Buffet Froid Dinatoire ook nog in komende afleveringen uitwil. COS voldoende getekend wordt om er een konkreet idee over te vormen «...een onaf werkstuk vol onzekerheden en gebreken... maar juist die kenmerken - de afwezigheid van stroomlijning - gekombineerd met een driftige bezeten heid maken van «Still in the Flesh» een agressief geheel, waarin het gitaargeluid scheurt, de percussie bijt en de stem onbezoedelde gevoelens (van knagende depressie tot onhandige liefde) over brengt». Daarentegen staat dan dat Télé-mousti- que de plaat met de grond gelijk gemaakt heeft en Humo ze het vermelden niet waard vond. Extreme muziek dus met extreme reak- ties. Dit alles laat de groep volkomen on verschillig, volgens eigen zeggen is hun essentie «Company of state, it's trance music, not dance music...». Live treden zij aan als viermansformatie (gitaar, zang, synthe, drums) Compagny of State. Neon Judgement Mensen Blaffen. Het verhaal van Neon Judgement begon met twee cassettes in eigen beheer, die ondertussen collectors-item zijn geworden. In '82 namen ze voor Antler Records een eerste single op, «Factory Walk», die veel gedraaid werd in cult-diskoteken. mm Op de tweede No Big Business-LP in '83 I) |0 iOil stond van het «TV-treated», door som- Ml Cl I I wil migen beschouwd als de meest op merkelijke bijdrage aan de plaat. Begin dit jaar verscheen er dan een eerste heuse mini-LP, «Cockerill Som bre», die, de Belgische normen in acht genomen zeer hoge verkoopcijfers haal de, zowel in Vlaanderen als Wallonië. Eind augustus kwam er een nieuwe single «Concrete». Het werd één nummer met twee ver schillende versies die alle eigenheid en het herkenbare van de muzikanten naar voor brengt. Deze song verwijst tegelijk duidelijk naar de «roots» van de groep, o.a. Alan Vega, wiens sound eveneens menig een weet te fascineren... Vertegenwoordigen op Buffet Froid Dinatoire de Aalsterse sceen. Optredens over gans Vlaanderen heb ben hen voldoende reputatie bezorgd om de aandacht van de fervente muziek liefhebbers volledig op te eisen. Hun muziek is vooral opgebouwd rond gitaar en zang, waarbij synthesizer en sax voor een konkrete aanvulling zorgen van het totale geluid, drums en bas voor stuwende en dansbare ritmes. De teksten suggeren beelden en obser vaties die leiden tot een kritieke kijk op de maatschappij zonder daarom qeënqa- geerd te zijn. Enkele recente en markante feiten uit het curriculum van de groep moeten hun belang en volwassenheid staven. In april van dit jaar behoorden Mensen Blaffen tot de 10 finalisten van Humo's Rock Rally en leverden aldus ook een track op de bijhorende LP. Begin mei brachten ze zelf een eerste maxi-single op de markt, die behoorlijke positieve reakties kreeg in de media. Bij de aanvang van september traden zij aan de slothappening van Radio Twee in Gent en toen Blurt in oktober concer teerde in de Limelight te Kortrijk ver zorgde Mensen Blaffen het voorpro gramma, wat meteen ook hun televisie debuut betekende de Franse televisie regitreerde een deel van het optreden dat op 20 oktober II. uitgezonden werd in het jeugdprogramma «Avenue du Rock» op Frankrijk 3. Op 8 november II. waren zij support-act van Anne Clark in de Manhatten te Leuven. Het optreden van Mensen Blaffen als Aalsterse bijdrage op Buffet Froid Dina toire biedt dan ook een niet te missen gelegehheid om hen in eigen midden aan het werk te zien. De laatste keer dat zij in Aalst aantraden was begin dit jaar (eveneens op Buffet Froid Dinatoire) en sindsdien heeft de groep een hele evolutie doorgemaakt die op 22 decem ber e.k. positief of negatief kan be oordeeld worden. Uitkijken dus Prijs per persoon: 1.750 fr. dienst en BTW inbe grepen. Uiterste datum van reservatie is 26 december '84. Telefoon: 053/78 93 66. Wij bevelen U ook onze dienst «traiteur» aan voor de komende feestdagen. per gerecht Gerookte Schotse zalm met toast 250 Bf Minestrone 90 Bf Baby-kalkoen «Archiduc» Pommes Bouchon 360 Bf Prijs per menu per persoon700 Bf Roomsoep op Andalousische wijze 100 Bf Zeetongfilets op Normandische wijze 375 Bf Baby-kalkoen «Chasseur» Pommes Bouchon 375 Bf Prijs per menu per persoon850 Bf per gerecht Salade van Langoustines 140 Bf Bloemkoolroomsoep 80 Bf Hazencivet Pommes Bouchon 430 Bf Prijs per menu per persoon650 Bf Preivelouté 100 Bf Lotte met fijne groene kruiden 300 Bf Fazant in roomsaus «Fine Champagne» 495 Bf Prijs per menu per persoon895 Bf Al deze gerechten zijn ook afzonderlijk verkrijgbaar. Er kan ook onderling omgewisseld worden. Eveneens koude schotels verkrijgbaar Tomate crevettes Hors d'oeuvre Zalm «Belle vue» Roti met fruit Voor inlichtingen en bestellingen Traiteur «PROVENCE» St. Jansstraat 5 (Houtmarkt), 9300 Aalst, 053/21 49 38. Parklaan 62, 9300 AALST 053/21 47 08 Kerstmenu: 1.150fr. Aperitief «Lady Di» Garnalencocktail «Golden River» Crème Broccoli Zaimmoot «Aida» of Entrecöte «Arlequin» Menu niet verplicht. Kerststmnk Dienst en B.T.W. inbegrepen. KerststronK RESERVATIE GEWENST. Mokka Oudejaarsavondmenu: 1.880fr. Aperitief «St. Silvester» 1/2 kreeft «Parisienne» Dubbele consomé «Nymphe Smylax» Zeevruchtenbootje «Neron» Kalfsmedaljon «Moët en Chandon» onder Krentenflensje Oudejaarsavondgebak met «Mandarine Napoleon» Mokka Dienst en B.T.W. inbegrepen. Gelegenheid tot dans en vermaak.

Nieuwe Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5