Binnenland. Uil Temsche. Meeting te Huyssingeu Dood van mev. Kruger Si m 't IS BEST West-Vlaanderen. ™kodh6and Laf boven laf Thyl Uylenspiegel, 1° Dat de Christone Volkspartij bereid is uit i ar programma te schrabbeu alles wat togen- •ijdig zou ziju met do geloofsleer of de gods- mstbelangen 2° Moest er daarenboven van Stojalowsky reischt worden (gelijk de Bewaarders begceren eischcn) dat bij zou verzaken aan zijue politieke erkingen aan de leiding der Christene Volks partij Zulke zaak kan niet ingewilligd wor- in omdat ze strijdt met liet belang der Christene Olkspartij en dat er op 't spel staat geen gods- lonstig belang, maar eene politieke zaak. Stojalowsky heefi mogen schrijven uit Rome; eni, vidi, vici. Ik heb den opvolger van Petrus ïzien, en 't heilig volksrecht heeft gezegepraald. De Christene Demokraten van Vlaanderen blij ven ook getrouw aan 't katholiek geloof hunner voorvaderen; maar zij eischen, in alle vrijheid en onafhankelijkheid, hun recht en heilig belang te mogen verdedigen. Priester DAENS. REIS NAAR BOOM, op 4 Augusti. De Fanfaren maatscbappö Christen Demokraten nemen deel aan het Vaandeelfeest te Boom. Men kan zich lateu iu- schrijven tot 2 Augusti, b\j M. Amedé Hellinck, Schoolstraat, alsook by Tkeopkiel Temmerman, Vlietstraat. Prys heen en weêr 0,75. Voor die niet ingeschreven is, is de prps 1 fr.. Vertrek nit Tem sche om 12 ure stipt, per stoomboot Wiltord. Ver- tiek uit Boom om 7 1/8 ure zeer stipt. Men vergadert op 4 Oogst by M. Karet Van Cleemput, Kasteelstr. om 11 1.2. Demokraten, allen naar Boom welke zal gegeven worden door het muziek der klein Soldaatjes. Zondag 28 Juli, om half 12, op den kiosk ter Grooto Markt 1° Le petit Faust, marehe militaire Hervé 2° Si j'étais Roi, fantaisie Adam 3'1 B.'undinette, polka voor piston, solist de leerling Page Govaert 4° i.'aurore, grande valse Faust 5° Marche chevaleresque, met tbebaiaan sche trompetten Vanderlinden bij Desire Dannau. herbergier. Zondag 28 Juli. om 4 ure. SprekersPriester Daens eu Petrus Van Schuylenborgh. echtgenoote van President Kruger. De droeve tijding die ons heden toekomt, meldt liet overlijden van Mevr. Kruger, de zoo moedige levensgezellin van President Kruger. Het is te Pretoria dat de zoo heldhaftige vrcuw overleed. Toen het nieuws in Europa kwam den 20 dezer, heeft dit overal den grootsten in druk gelaten. Reeds sedert eenige weken lf^rhet ge rucht te Pretoria dat Mev. Kruger ernstig ziek was. Dagelijks was het een ware bedevaart naar de woon der zoo algemeen geliefde vrouw, die nevens haar echtgenoot, 2ich waarlijk heldhaftig wist te gedragen. Gedurende eene halve eeuw heelt zij den voor- en tegenspoed gedeeld van den tyqn^uaa'schen volksman, die beiden all.'én leefden voor hun volk en hun Vaderland. De legende zegt van die bra"e moeder, dat toen hare hand werd gevraagd zij aan Kruger antwoordde Ik kan wel koken, goed brood bakken, naaien, strijken en wasschen, in een woord ik ken het huishouden Waarop Kruger zou geantwoord hebben Met zoo'n vrouw zal ik een godenleven hebben. Mev. Kruger heeft ten overvloede bewe zen dat ze eene ware goede Boerenmoeder was, die aan 16 kinderen het leven schonk, waarvan er 7 in het leven bleven. Nauwelijks brak de oorlog los of 5 zonen van Kruger omgorden hun wapens, stegen te paard en trokken ten strijde voor de onafhankelijkheid van hun bedreigd vader land. Moeder Kruger omhelsde hare vijf zonen en zegdeGeen traan gestort, uwe plicht vervuld en als dappere Boeren uw lood ver schoten. En toen President Kruger op 12 sept. 1900 langs Lorenzo Marquez op een Hol- landsche boot Afrika verliet, dan zegde deze brave vrouw Ik blijf hier, en gij, mijn man, ga naar Europa en pleit aldaar onze vaderlandsche zaak. De brave vrouw zal naar allen schijn al de vreeselijke rampen die haar Vaderland teisterden, niet hebben kunnen overleven. Het bloedig lijden en strijden der arme vrouwen, de bloeddorstige bandietenstre ken der engelsche vandalen hebben haar den doodslag toegebracht. Het was zondag morgend dat president Kruger, te Hilversum, het overlijden zijner echtgenoote vernam; het droevig bericht werd hem medegedeeld door Dr Heysmans, zijn geneesheer en M. Van Bosschoten, zijn sekretaris. M. Kruger was uiterst bedroefd, alhoewel men hem voorbereid had door een telegram van zijnen schoonzoon, M.Eloff telegram door de tusschenkomst van lord Kitchener gezonden meldende dat mevrouw Kruger door eene erge ont steking der nieren aangetast was. President Kruger, die juist uit de kerk terugkeerde, brak in tranen los en zegde Een maal slechts hebben wij een woordenwisseling gehad, het was zes maanden na ons huwe lijk. (Zij waren over vijf en twintig jaar getrouwd.) De depeche die het overlijden meldde, luidde alsvolgtOnze welbeminde moeder is gisteren (zaterdag) avond ten 5 ure 15 overleden. Hare laatste woorden waren Zeg aan uwen vader dat hij zijn vast ver trouwen in den Heer moet stellen. De hitte. De raaaud juli van dces jaar is een der heetste gev eest, diowij in lang beleefd hebben. In 1895 was't maximum 26*5 in 1896, 30°3 in 1897, 26cö in 1898, 27°1 in 1899, 30°4. En Vrijdag teekendo het Observatorium te Ukkel een maxi mum van 37° aan 11 ALTIJD BETER! Ziedaar de y&t schoone leus van het huis F. J. Danloy, r -i\ Horlogerie de la Bourse, Beursstraat, 26. Inderdaad geen huis in heel het land 'f/ kan beter en goedkoopt r juweelen, uur werken, pendulen, wekkers en regula teurs leveren dan bovengenoemd huis, welk zijne artikels doet maken in de grootste fabrieken van Europa. Alle concurrentie >5 onmogelijk voor wat prijzen en hoedanigheid k «treft. Uit Brussel Zaterdag nacht, om de kermis te openen, heb ben eenige venten uit de Miniemen eu de Marol- len gevochten als beeren; de kleeren gescheurd en 't vel kapot getrokken. De Policie moest erop af met den blanken sabel. Do Policie heeft oen dievenbende ontdekt, waarbij nog al voorname PersoneD zich hadden aangesloten. Men zegt dat de zaak nog al gerucht zal maken. Zekere Marie R. uit Sau Itosario, Argentina, heeft in de Statie aan zekereu Miguel, die van Parijs kwam, 2ooo fr. ontstolen; zo zit in 't kot; ze maakte deel van een internationale dievenbende. Zekere X. uit de wapenmakersstraat kwam zondag naobt thuis, zoo zat alsof hij t'Aalst ecu sektieder Woesten badde bijgewoond en alsof hij veel so. sissen had gekregen, om nog meer te kunnen drinken; thuis zijnde, zocht hij rusio met zijne vrouw, slingerde 't raensch met d'bairen voort, terwijl hij op haar hoofd stampte on sloeg. Zonder deGeburen was 't mensch dood.. T'Aalst waren Vrouwen die zegden Als mijnen man 's nachts uit de sektie der catholiokcn komt, 't is als een razige beest; velen zijn den dag der kiezing, zat naar d'eerste Mis geweest, dan weêr gaan drin ken en naar de kiezing.. En Woeste zegt in de Kamer Er is geen kiesbedrog geweest t'Aalst 11! O gi blinkmareband, gi kriminéele leugenaar 1 Drinkt Antwerpsch Gerstonbior, bij Van Mol, Henegouwlaau, 98, Brussel. De Thermogene lirgen, keelziekten en alle rhumatismen geneest. i,5o fr. in alle apotheken. Echtelijk drama In een huis der BodegejiStraat te Brussel kro- gen man en vrouw twist. De man nam een mes en plofte het vijf maal in het lichaam zijner echtgenoote. De vrouw werd gansch bebloed naar het hospi taal overgebracht. Haar toestand is zeer erg. De moordenaar is aangehouden. Algemeen kantoor voor geziciitskl-nde. Nij- pers en brillen aan fr. i,5o, in de Oude-Kleer- koopersstiaat, N° 5o, Brussel. Zelfde huis te Antwerpen, 24, Leysstraat. VIERDUBBELE VERGIFTIGING. In een huishouden der Zuidlaan, te Brussel, bestatigde men maandag eene vierdubbele ver giftiging. De eehtgenooteu Walcker en hunne twee kinderen hadden spijzen geëten die in oen koperen ketel bereid waren. Eenigen tijd nadien kregen zij krampen in den buik en brakingen. Een geneesheer diendo hun een sterk tegenver- gift in en dijnsdag morgen waren zy buiten gevaar. te gaan in DOPTIQUE MÊDICALE by P. Verrassel, gezichtkundige, Henegouwlaam 90, Brussel Brillen, pince-noz onz., van af 1,50 tr. Hats door de Genet sheerer, aarbavclm. Brand. Zaterdag nacht werden de pompiers van Me- cheleu per telefoon naar de HaJle geroepen. Wel dra bleek het dat de gemeente Duffel onderstand vroeg voor een begin van brand uitgeborsten in de fabriek Roesten berg, gelegen op Kwakkelen- berg. Doch de geburen wisten het gevaar te ont wijken, zoodat de pompiers tijding kregen niet to moeten opkomen. HET BESTE FLESSCHENBIER, Bock, Munich, Geuzen-Lambik. en vooral Kcgelsch Bier, wordt verkocht by Emile Van der Perre, Idalie- straat, 18, te Brussel. Ontsnapt. Een schrijnwerker was op de Capucienevest jte Mechelen in een nieuw gebouw aan het werk, toen hij door de roostering viel. In den val kon hii zich nog vastklampen aan een der balken, zoodat hij tusschen hemel en aar de bleef hangen. Zijne werkgezellen kwamen toegesprongen, wierpen hem eeno koord rond het lichaam en konden hem bovenhalen. Botsing. Een automobiel, die met eene al te groote snel heid reed, is te Willebroeck in botsing gekomen met het paard van den bode Spruyt, dat gekwetst werd. Daar het nummer gekend is, zal er tegen den onvoorzichtigen rijder proces-verbaal opgemaakt worden. Wraak. Eenigen tijd geleden werd te Rillaar, Aarschot, een voerman aangevallen en uitgeplunderd. Een onderzoek door het parket ingesteld, deed de daders ontdekken. Een der daders heeft nu eene vreeselijke mes steek toegebracht aan eene vrouw, die in het onderzoek tegen hen getuigd had. Het leven der vrouw is in gevaar. Gent-Rijssel Een droeve zaak 1 Zekere Pol Hillaert, oud 37 jaar, gebortig van Gont en wonende te Rijssel, was er zijn 2 kinderen komen bezoeken.. Heel wel; doch maandag had Hillaert to veel gedron ken en was zat; hij doet de beestigheid te gaan zwommen in het kanaal, aan d'Ölmstraat ten half 12, in die grooto hitte; eensklaps hij zinkt, 6 man zwemmen er achter bijna een half uur later hebben zij hem, doch hij was dood Hij had uit Rijssel zijn kind van 9 jaar meêgebracht en zijn Vrouw loeit daar nog te Rijssel.. Droeve tijding 1 Horlogiemaker verdronken Een vriend uitMoorsel deelde het ons maandag meê in do Nieuwe Wereld, hij had het zondag hooren zeggen in de Kluizen, endijnsdag bracht Denderleeuw ons nadore berichten Denderleeuw alwaar maandag 150 kanonniers te peerd inge- kwarteord waren, er was 0. a. een Aalstenaar by, de jongens kwamen van 't kamp; 't is daar schrik kelijk heet geweest; veel soldaten van de linie zijn gevallen; men spreekt zelfs van dooden. Nu zondag is daar 'no mensch verdronken in den grooten put; hij had tot 's noenens gewerkt, als bediende van den ijzerenweg; hij gaat naar huis, Erembodegem hoek, waar hij woont; 'twas schro melijk bang en heet;.hij gaat baden, 't was een goede zwemmer; nauwelijks in 't water, hij zink en verdrinkt. De geruchten liepen dat hij een pruim tabak in den mond had behouden en daar door verstikt wa» doch Erembodegem twijfelt daaraan; zijn naam is Leopold Pormeniior, kloek en struisch, 1 meter 9o lang, geernc gezien van elk; met droefheid wordt zijn afsterven vernomen. Die man kon niet al to goed zwemmen; dio za- velput is nog al gevaarlijk; men valt eensklaps in ondiepten, in steile diepten. Verdronken. Een werkman der fabriek Isaboy te Lokeron, Gustaaf Van der Gothen genaamd, is met ziet) te willen baden, in het sky gez .mken en verdronken. Kort daarna werd zijr iyk mgevisebt. De ongelukkige laat eene weduwe achter met verscheidene kleine aliicic: jc Wr eed on el le Ste 'cene Theofiel Haghonier; vat. ien Heikant, een on langs gehuwde sigareimiak -ei gezelde een eind wegs zyn vader, die naar den 'older ging arbei den. Omtrent de Reckk sprong zoon over eene gracht om zijn vader giujakkolijk een korten biunenweg aan te duiden. Ongelukkiglijk deed de i >ngen hierby een val waardoor een mes, dat hu in den binnenzak der bovenvest had, door zyne kleederen hem in de zijde drong. De ongelukkige verloor vee bloed en moest por rijtuig huiswaarts gevoerd worden, waar doctor Verscheure hom terstond de beste zorgen toediendo. Moordpopng te Waasmunster Hier ook is eene moordpoging gepleegd. Alois Brissink, oud omtrent 5 iaar, bijgenaamd De Zwarte, heeft de deur eu do ruiten ingeslagen van Petru» De Vleoschhouwor. De Vleeschhouwer vilde zich tegen den woestaard verdedigen, doch Brissinck heeft toen eene vork genome: on De Vleeschhouwer eane gevaarlijke steek in de zij 'e, alsook wowde aan zijno hand toegebracht Doktor Ide heeft don 'cwondevorzorgd en pt hot slachtoffer te kunnen redden. De Vleeschouwor is vader van 9 kindereu. Gisteren is het parket van Deadormoad ete Belcele afgestapt. Na eene korte ondervraging is Brissinck aan gehouden en naar Denuermonde overgebracht. De dader heeft maar eeno hand. men ingebroken in do kei k van Langemarck, en al de oflerbloks v, nrori opengebroken. De coffre- fort was onaangeroerd Ook inde post, waar er juist veel geld binnengekomen was hebben d« dieven getracht binnen tw geraken. Maar daar en heeft hot niet gelukt. Zij zijn dan gogaan naar bet huis eener welstellende juffrouw die mot eene dienstmeid te samen woont. Zij hebben de ijzeren staven van het keldergat uitgerukt en zijn langs daar in den huize gedrongen. Zij zijn niet verre gorocht; dat huis heelt twee kelders die door eene dour gescheiden zijn; nu, deze deur was ge grendeld, en ze hebben ze niot kannon loskrijgen. In den kelder waar zij zich bevondon was niets dan kuipen en manden, en het was dat niet wat zy zochten. In den nacht van maandag tot dijnsdag hebben de gendarmen van West-Roos- beke, te Moorslede, twee kiekendieven op heetor daad betrapt. Zij hadden 4 zakken inhoudende 14 schoono henr.on. Tachtig duizend mark Een reiziger, die in de statie Oosteude-kaai van den trein stapte, werd door vier kerels, mot wie hij gereisd had, schier omgeloopon. Eonigo oogenblikken later bevond hy dat zijne brieven- tesch, inhoudende 80,000 mark, gestolen was. Hy kon de gasten aan de policie aanduiden. Zij werden aangehouden doch zij loochenden kracht dadig alle medeplichtigheid. In hunne reiszakken heeft men ook niets gevonden. Verviers. Droogte. De groote droogte brengt hier onnoemlijk veel schade teweeg. Al Let gewas to velde is verbrand. Het geboomte vei-lort en menschen en dieren hebben gebrek aan «ater, dat men op sommige plaatsen kilometers er moet gaan balon. Ontsnapt. Verleden week ^snapte te Soraing op de loor hvena uit r - -oeerie. Men heeft ver schelde dagtü ic tt't IHMCII VöC ,-có .m Jol omtrek klopjachten gehouden, doch men heeft het beest niet teruggevonden. SPA. Do automobiel van M. den baron Joseph de Crawhez, heeft in de Hamerstraat, eene kar met eieron omgereden. l)e schok was zeer geweldig. Eeno dame die M. de Crawhez ver gezelde, werd licht gekwetst. Do beschadigde automobiel moest door twee peerden weggevoerd worden. De cholera onder de hennen. Honderdon hennen sterven te Chenee en in de omstreken aan den cholera. De ziekte heeft do prys dor eiers merkelijk doen stygen. GILLY. De rechtbank van Charleroi heeft verleden week uitspraak gedaan in de zaak der twee socialistische schepemen van Gilly, die elkan der de bel en den pappot naar hot hoofd gewor pen hadden. De eene werd veroordeeld tot 100 fr. boet, de andere tot 50 fr. Uit de vreemde Landen Te Buda-Pesth, in Hongarië, zekere graaf Kapesi, luitenant der Huzaren, had in een zatte bermhortiglieid gewed dat hij een oor zou afge kapt hebben van een zijner vrienden; 't verken kapte die oor af, maar do vriend schoot naar hem, en er nevens zijnde, brandde hij zijn eigen door den kop. Nu is de graaf gedegradeerd voor heel het Regiment; ze moesten de pry eerst zyn oor afgekapt hebben, fiat executia. Uit Italië, te Mondovi, zijn 4 soldaatjes komen overgeloopen naar Frankrijk, ze konden het niet meer houden van den slechten inslag, dien ze kregen. ERGE BRAND TE RIJSSEL. Zondag nacht heeft een geweldige brand de loodwitfabriok van M. Espert-Besangon, te Rijs sel, verwoest. De schade beloopt 150 duizend frank. Alweer een automobiel-ongeval. Een automobiel, komende van Parijs en op weg naar Valencijn, beeft een 6jarig meisje overreden. Do automobielrijder stopte oogenblikkelijk en ging zelf een geneesheer halen. Hot kind was evenwel zoo erg gekwetst dat het eenige minuten na het ongeluk den geest gaf. Vreeselijke waterhoos. Eene waterhoos is neergevallen op verscheidene gemeenten van Saillegoux, Frankrijk. De oogst werd meêgerukt met het water, hoo rnen werden ontworteld, wegen zakten in, huizen worden verwoest. De schade is groot. De krach van Charkow Volgens officieele tijdingen bedraagt het tekort der Handelsbank van Charkow, Rusland 2,300,000 roebels. Oogst vernield In het Goeverncment Kiew, Rusland, is 20 ten honderd van de beetworteloogst door rupsen en kevers vernield. Nog de krach van Leipzig De bankier Paula Roawicz heeft zich te Berlijn vergiftigd om reden der zware geldelijke verlie zen die hij onderging in de failliet der bank van Leipzig. Yachton geluk M. Colburn, millionair uit Philadelphia, Ver- eenigde-Staten, was met zijne drie dochters uit New-York naar Newport gestoomd in zijn eigen yacht. In de straat van Long Island sloeg het vaartuig om, on van de opvarenden werden or slechts tweo gered: oigenaar, zijne dochters, de kapitein en een kok verdronken. De krach van Leipzig De voorzit r van don beheerraad der Teber- trockn nee.- Otto, van Dortmund, is woens dag namiddag aangehouden. Zelfmoord van een bankier. De bankier Ranitch, bestuurder eener bank te Berlijn, heelt zich maandag gezelfmoord. De ban kier was 1 millioen schuldig aan do maatschappy Treber-Trocknung, die over eenige dagen in fail liet verklaard is. Een treurige historie. Zaterdag rond den noen, te Parijs, rue Marcaset, zagen de passanten een vrouw van rond de 3o jaar, met gescheurde kleederen, een kind op den arm, twee kinderen die haar volgden, en die vrouw ging met haar kinders de dood zoeken onder de wielen van een zwaren kamion. De koetzier bleef stil, er kwam volk bij, twee agenten deden haar meê 't was een Poloneesche, een kleermaker, ook uit Polen, werd gerozpen en woldra wizt men 't volgende Mijn naam is Baladeski, mijn man is over eenigen tijd naar Parijs komen werk zoeken als kleermaker onlangs schreef hij mii van te komen, maar ik kon niet, mijn jongste kind lag ziek ik heb dus moeten wachten, en nu dat ik kom, nu hoor ik dat mijn man naar Amerika is vertrokken j hij dacht dat ik niet wilde komen en is van over acht dagen weg. O gi sloor I waarom niet een klein briefken schrijven Maar ge zijt misschien niet geleerd och er wonen te Parijs ook M. J earns om brieven voor 't Volk te schrijven. Nu, sprak die Poolsche vrouw, mijn man weg zijnde, te Parijs zijnde, alleen, zonder vrienden, mijn edacht was mij van kant te maken met mijne kin- Is ren I... Arme vrouw men heeft haar in een schuilplaats gebracht en ze zal teruggestuurd worden naar 't arme Polen; daar heeft ze toch familie wonen. Onweder. Zaterdag tijdons eeu onwedor vergezeld van hagel, luidden te Palan (Frankrijk) kinderen de klokken om den bliksem af te weoren. De bliksem viel op de kerktoren en doodde vier der kinderen, vier andere kinderen en eene vrouw werden erg gekwetst. Te Bordeaux werd zaterdag eene groensel- verkoopster op den slag gedood door een draad ma den elektrieken tram die gebroken was Nabij Schabatz en te Veli-Potack (Servië) werden 18 personen door don bliksem gedood, In de laatste dagen woodden to Beioren uiterst geweldige onweders. Op eenen dag stichtte do bliksom 240 branden. Door den bliksem gedood Zaterdag ontving de familie Spoor van Roer mond de droeve tijding, dat hun zoon Hector, korporaal bij do Infanterie in garnizoen te 's Her togenbosch, aldaar don bliksem getroffen en op de plaats doodgebleven is. Men kan zich de droefheid der ouders voor stellen. DUITSCHLAND. Nabij Bona, dijnsdag avond, te Nieder- rollendorf een boot omgeslagen op den Rhijn; een student verdronken en 2 me vrouwen. Waar de vreugd binnen is, staat 't verdriet dikwijls aan de deur. Nabij Berlijn, op de Muggelsee is ook een boot omgelslagen, voor gevolg hebbende de ver drinking van een rijken passant. UIT LONDEN, 25 Juli. De Czar van Rusland heeft een brief van Telegram van deelneming gestuurd aan den ouden Kriiger.Uit Amsterdam wordt naar Londen geschreven dat doktor Kuyper de nieuwe Chef-Minister van Holland, zeer goed bevriend is met Krüger en niet zal nalaten alle pogingen in 't werk te stellra, om aan de Boeren eenen treffelijken Vrwto te verschaffen. v'EREEN IGDE-STATEN De verliezen van den tarweoogst bedra gen 6 tot 700,000 bussels, het derde van den oogst. Het weer is nog drooger en warmer in het westen, vooral in de graanstreek. Te Chicago en te Kansas City heeft men reeds 22 overlijdens en 40 gevallen van bloedsopdrang aangestipt. Im dc graanstreek is sinds verscheidene dagen geen regen meer gevallen. Zondag was de hitte te New-York boven de 30 centigraden. Drie kurassiers verdronken. In Frankrijk zijn dijnsdag bij de oefe ningen op de Seine zeven soldaten in bet water gevallen. Drie verdronken, de andere vier konden gered worden. VERDRONKEN. Te Koewacht, Nederland, gingen een drietal jongens van 16 tot 17 jaar gezamen lijk zwemmen. Plotseling verdween een hunner in de diepte. Bij de pogingen, die zijne kameraden in het werk stelden om hem te redden, verdween ook de tweede. De derde van schrik verbijsterd, wist nu niet wat te beginnen. Hij beproefde den drenkeling een stok toe te werpen, doch te vergeefs. Daar het water langs een eenzamen weg en ver van menschelijke woningen gelegen is, duurde het geruimen tijd, eer er andere hulp kwam opdagen. Eerst na een uur zoekens, werden dm drenkelingen uit het water gehaald en toen vras natuurlijk alle leven geweken. Zijne vrouw kwam bijgeloopen toen M. Bijtebier reeds den laatsten adem uitblies De knecht was cp de vlucht gegaan. Dit voorval heeft groote ontroering ver wekt in het dorp en het omliggende en allerlei geschiedenissen werden verteld over de oorzaak dezer moord. BRUSSEL, 26 Juli, De Boeren vroegen regen, elk vroeg regen; de regen is daar, doch heeft Brus sel kermis wreed geteisterd; op verscheide feesten is 't Volk moeten vluchten; 0. a. op 't groot Vuurwerk; en bij zijn ontvangst ten Stadhuize heeft Prins Albert met veel smaak een glazeken fijnen ouden Lam'oik gedronken; hij wreef van lust op zijn borst. Burgemeester De Mot is nog al een aardig man en 't schijnt dat hij nu voor d'officieele ontvangsten en voor de traktementen ten stadhuize een glazeken Lambik zal aan bieden... De Bieren, fijn en kloek bewerkt, met veel Hop en Mout, lang bewaard, zou den den baard afdoen aan de lekkerste kostelijkste wijnen... E. H. Aertselaar, Deken van d'Hoofdkerk, in den winter gevallen op den vervrozen sneeuw, al.s hij uit zijn Sakristij ging naar zijn Dekenij, gelijk men hier zou zeggenUit de Sakristij naar d'oude Dekenij, waar Schepene D'Hert nu woont, gevallen, zijn knieschijf gebro ken, verscheide maanden op zijn bed van dolorum, nu in een slenterziekte, dat de Dokteurs hem volkomene rust opleggen Elk weet er in. T'Anderlecht, steenweg van Bergen, woensdag avond, bijna gansch afgebrand 't groot huis n° 570; maar men had het rap gebluschtToch zijn erop de kamer van d'echtgenoten B. 48 slachtoffers gevallen; 48 kanarivogelen, verstikt door den rook. Elk zijn ambachtZekere sieur S. stoker uit de rue d'AUemagne, Duitschestraat, had een stelling gemaakt op zijn eigen, om zijnen muur te herstellen; woensdag avond, als hij den voet op die stelling zette; ze viel in, van eigen; hij viel neêr, van eigen, en is nog al erg gewond aan hoofd, armen en beenen, terwijl hij daarenboven klaagt van inlijfsche pijn, Sint-Gillis. Overreden. Woensdag avond kreeg een 11 jarige knaap Albert Russieu, Pierenstraat, op den Waterloo- schen sttonweg, nabij d'Hallepoort, eenstar een paard dat van den hoefsmid terugkeer Do jongen werd in zeer ergen toestand naü Pieters gasthuis gebracht. Londerzeel. Ongel Een melkboer, zekeren Bontekoe, kwam mot zijne kar uit Brussel thuis, toen een wiel tegen de poort botste on de as brak. Do kar klonk om en Bontekoe werd ten gron de geworpen en het voorhoofdbeen gebroken TURNHOUT. Er wordt gezegd dat een firian- cioman zijne boeken bij de koophandelsrechtbank heeft ingediend. Men spreekt van een tekort van 500,000 fr. IEPEREN. Schrikkelijk ongeluk. Buiten de Rijselpoort staan twee wind molens, toebehoorende aan Deconinck. De eerste dier molens, deze waar men gewoon lijk schors maalt, werd in gang gezet. Wanneer den molenaar afkwam vond hij den kleinen Vereist, een knaapje van 4 jaar, op den molenwal liggen met eene gapende wonde aan het hoofd. De kleine, wiens ouders in de nabijheid wonen, moet al spelende naar den molen geloopen zijn en een slag op het hoofd ge kregen hebben van een der wieken. De knaap ademde nog, maar de schedel was om zoo te zeggen in splinters en de hersenen vermorzeld. Een doctor diende het kind de beste zor gen toe, doch alles bleef vruchteloos. Een uur later gaf het kind den geest. De droefheid der ouders is hartverscheu rend. Vreeselijke moord. Maandag avond, werd de gemeente Mijghem in opschudding gebracht door eene vreeselijke moord. Na een twist in de herberg Den Haan, werd den genaamden Rijtebier, door dezes knecht een zekeren S., in den stal vermoord met een broodmes. De ongelukkige kon nog tot op het voor hof kruipen en daar om hulp roepen. Dat onze regeering uit platheid weigerde Kru- gar officieel te oDtvangen, dat aanvaarden eentje oude pruiken. Dat bet ouaf baukelijk Belgie. een held als Dcwct verzocht het land te verlaten, dal; aan vaardde geen enkel recht geaard burger meer. Maar dat onze regeering zoo laf, zoo hafteloos was, om eene tijrannische natie te voldoen, niet eens aan eenen in hetgeen hem het naasv tor harte ligt getroffen grijsaard en staatshoofd, 0 me epkele betuiging van deelneming zond die cien Zalf niet weigert wanneer een autocraat, een verre neef of bloedverwant verliest, dat alle pa len van welvoegelijkheid en naastenliefde te no- ven. Dat men nu nog spreke van onze verplichtin gen aan eene vreemde natie, wanneer men riet dat de koning die zich in persoon naar de begra fenis der koningin van Engeland begaf, onder wiens regeering Indië uithongerde en op wiens bevel men de Transvaalsche Boeren uitmoordde, geen tijd vindt om een woord van deelneming to zenden aan Paul Kruger, die zijne heldhaftige echtgenoote verliest, onverwachts en ver van beml Verstaat men in de hooge kringen dan niet dat mea het volk ophitst, dat al die lafheid, laaghar tigheid naar waarde geprezen wordt, en men oens- daa^ van die handelwijze rekenschap vragen Eftl Belgie, alleen met Engeland, onthield zich •■der al do staten Belgie is onafhaukelijk 1 Allo machten komen uit hot volk 1 Watspot! Gustaaf. (Uit 't Recht van heden) Bij de CakDe-Civik Jongens, opgepast, zegt de sergant-major, als ik de namen voorlees, zegt elk die er is Present 1 en die er niet is roept Afwezig Iloe men leert zwemmen Een majoor tot zijn soldaten Kunt gij zwemmen, gij daar n° 16? Ta, majoor. Waar hebt gij dat geleerd In net water, majoor. 't Is goed. Pannekoeken zonder boter. Neemt bij een pint room zes eieren, een vierendeel suiker, wat foeilie of eene notenmuskaat, en doet er dan zoo- ve«l meel in als het behoort om de gewone dikte te behouden; beslaat dit wel en bakt er panne koeken van, doch het beslag mag niet te dik zijn. Eene vrouw wier zoon schoenmaker was en soldaat moest worden, deed een voetval voor den Koning van hun land cn vroeg om vrijstel ling van haren zoon. Mijn eigen zoons moeten dienen, zegde de Koning. Ja maar, die hebben niets getoerd, hernam de vrouw, maar mijn zoon is schoen maker. DAPPERE MANNEN. Sissen kwam thuis van den oorlog. Blij van u weêr te zien, Sisken, en veel batailjes bijgewoond Zeker. Nonkel 1 En hoe ging dat, Sisken? 't was ze ker schrikkelijk wreed Nonkel, ik ga u dat vertellen, van onzen voornaamsten veldslag. We lagen daar gecampeert. Alle vijf minuten kwam de adjudant ons zeggen Jongens, 't gaat uwen toer worden 1 En eiken keer dronken wij dapper aan de geneverflesch, om ons sterk te maken te gen de dood 1 Dat duurde zoo van 's middaag.- tot 5 ure. Dan kwam er een adijudant en hij zeg de ons Dat wij den slag gewonnen hadden. -- Sissen jongen, ik ben blij van u nog levend te zien, na al die gevaren 1 0,50 met nieuwe platen, aan

Notariaat | 1908 | | pagina 6