Brouwerij DE BLIECK en Zonen Parienientair wseRaïerziont. Boudewijnkaai, 5, Aalsl Melior - Bock - Special - Oud Bier - Sterk - Cambrinus - Slout. ai ér VARIA. Biel-en uitsluitclijk gebrouwen met hop en mout van eerste kwaliteit Zooals te voorzien was heeft de vo rige week zich hertaald bij de behande ling in «le Kamer van de interpellatie van de hoeren Vandervelde en medele den over de buitenlandsche politiek van de Itegeering. Op de vergadering van Donderdag, die slechts een paar minuten duurde, werd met een zeer groote meerderheid de dagorde, voor gesteld door de interpellanten, ver worpen en de gewone overgang tot de dagorde gestemd. Het is opvallend dat deze interpellatie waarvan in sommige middens zooveel werd verwacht, feite lijk op een sisser is uitgeloopen. Do Ite geering bij monde van Minister Jaspar heelt duidelijk en kalm hare buiten landsche politiek omschreven, en die steuut in zulke mate de gezonde rede, dat, tegen wil en dauk, de socialisten daarmede moeten instemmen. Inder daad alles draait tegenwoordig om de spil van de door Duitschlandte betalen herstelliugen zij vormen de as van geheel onze politiek zoo binnenland- flche als buitenlandsche. Alles staat in het teeken van de afbetaling dezer schuld en het is voor ons land eeue volstrekte .noodzakelijkheid dat Duitschland zijne verplichtingen te genover ons nakome. Daarom ook moet alles in het werk worden gesteld om, in samenwerking met onze boud- geuooten, Duitschland het 'mes op de keel te zetten en het te dwingen de gebroken potten te betalen. De crisis op elk gebied die ons land thans door worstelt, is te wijten aan den oorlog en bij gevolg aan de schuld van Duitsch land. De stelling van België in dit ge schil is onaantastbaar, wij hadden niets, volstrekt niets te maken met demogelijkeoneeniglieid van de groot machten, onze naburen. Onzeonzijdig- heid was door hen gewaarborg .en wat er ook al over de verantwoordelijk heid van den oorlog moge beweerd worden, wij blijven steeds buiten zaak en dit standpunt maakt dan ook onze macht, uit, bij het doen gelden van ons onbetwistbaar recht- op schadeloosstel ling. Zoolang onze Itegeering bij dit standpunt blijft en zich daarnaar ge draagt, zal zij kunnen rekenen op den steun van alle weldenkende burgers, en al het socialistisch geschreeuw en gehuil zal daartegen niets vermogen. Wij staan op ons recht en zijn wellicht het eeuig land dat zulk zuiver en on aantastbaar recht kan doen gelden. Daarom mogen wij niet van den voor rang van onze vordering op Duitsch land afwijken en zullen wij, wanneer Duitschland tot inkeer komt, de eerste zij u om ou ze begroot ingen in even wicht te brengen en ons economisch lovey weer bloeiend te maken. Laat de liberalen maar een Feestpaleis houwen zoggen de so cialisten, laat z'er maar veel kosten en uit gaven aan doen, later zullen wij socialisten hc-t koopeii! Niewaardat die muuscheii veel pretentie hebben In alle geval we denken dat. de roodjes nog al een tijdje zullen moeten wachten om dien aankoop te doen. En middelerwijl zul len de stichters van het Feestpaleis al hun best doen en geen moeite sparen, opdat het een echt paleis der feesten zou worden Feesten waar vreugde eu plezier, waar overeenkomst en .verstandhouding zulli-u heerschen. waar burger en werkman,neven en met elkander genotvolle uren zullen doorbrengen, Feesten voor den geest en het hart, Feesten voor volksontwikkeling eu op beuring, Feesten waar letteren eu kunst zullen beoefend worden, tot opleiding eu veredeling van aljen Feesten, die het ken merk zullen dragen van breedheid en ver draagzaamheid. want daar ook zullen de stichters aanhouden, dat liet Feestpaleis door iedereen eu door allemau zal kunnen bezocht worden. lu 't Feestpaleis kent men geen klein en enge gedachten daarom zul len zijn deuren wijdt openstaan voor ieder een en zullen zijn prachtige eu welingerich te zalen ter beschikkiug staan van al dege nen en van alle maatschappijen, die 't ver langen eu die 'tgoed meeuen, en die ook met geen fanatieke gedachten behobt zijn. isch is dat het Feestpaleis, het o arden alle A alst Eu aangezien dat de socialisten nu toch zooveel geld liebheu, aangezien ze 't Feest paleis zouden willen koopeu, hewel dat z'er eeu deel onmiddclijli van gebruikeu 0111 werkmanswoningen mede te houwen,we zul len er eeu som bijleggen eu de huizen te 't Ander deel kunuen de socialisten op intrest zetteu, en dan later, veel later, in 't jaar een kunnen ze inct kapitaal eu in tresten bet Feestpaleis koopeu. KONINKLIJKE HARMONIE Los Vrais Amis Constants netbestuurder Oude Garde beeft be slist, het jaarlijks Cecilia feestte vieren op heden Z iNDAG 2 DECEMBER en dit op volgende wijze 's Namiddags om 3 uur. Uitstap met mu ziek. Bezoek aan de werkeude ledeu her bergiers. OM 5 UUR IN GRAAF EGMONT Algè- mceue verplichtende vergadering voor èure e® werkende leden. DAGORDE Toestand der maatschappij. Balloteering van eere- eu werkeude leden. OM 7 UUR stiptGezellig avoudmnal in de nieuwe lokalen van hut Feestpaleis. De Heereu eereleden worden vriendelijk ver zocht deze feesten met huune tegenwoor digheid te vercereu. Eyne inschrijviugslijst zal ten huize aangeboden worden. Nameus het Bestuur de Voorzitter G.Do Smedt, de Secretaris Gaston Cumu. Zondagdiensl. De apotheken zyu allen open tot 's mid dags. Zal 's namiddags alleen open blij ven de apotheek van M. Quintyu, Korte Zout straal. N. B. De apotheken sluiteu dagelijks om 20 uren. TVVTTTTTWVVVTT Toekomende week, Vrijdag T DECEMBER aal ia CINEMA FEESTPALEISde grootste lilm.den schoon stee en ook den kostelijksleu tilmbund der wereld afgerold worden Kol)ij 11 der Kossehen (ROBIN DES* BOIS) (ROBIN IIOOD) met den beroemdeu DOUGLAS FAIRBANKS iu den hoofdrol. Het Bestuur van Cinema Feestpaleis heeft zich de groote huurkosten, aan dezen film verbonden, willen getroosten, 0111 ons Aalstersch publiek eens cene EXTRA-VER- ÏOONING te kuuneu aanbieden. -Deze filmband werd dit jaar. te Brussel. -t maan- 1 den lang, zonder onderbreking, iu den Ci nema de la Mounaie gespeeld.Dat zal zeker eu vast verdere publiciteit overbodig ma ken. Fijnproevers van schoone Cineniaver- looningen, op post HET BESTUUR. AAAAAAAAAAAAAAA vooral aan de kliënteel en 'tprinciep van 't achturen werk komt achterna gelijk Kal- leken's houd. En... als 't noodig is zullen z'ook wel de wet den nek omwringen. Leest wat Itecht en 1 rijheid schrijft We qiogcu nimmer dulden, dat er tegenover eeu bakkery die zich gedraagt volgens de wet, de oneer- lijk»; concurrentie, wordt gevoerd,- op ge- vaar af, dal deze ook haar besluit intrekt, om haar kjiëuteel te behouden. Acht uren werl: F- Allemaal, heel goed, zeggen de Soskeus, maar eerst en vooral kluiten Ziedaar de socialisten die nu al beginnen te redeneren gelijk de razigstc kapitalist mjartc ISe (iemeeiiteraad heeft Maan dag laatst, gezeteld van 5 tot 10 uur 's avonds. Ons honorabel.-n hebben gewerkt. We zullen aan onze lozers Zondag aanstaande, eeu uitgebreid verslag der zitting geven. Menige interessante punten zyu behandeld; ouder andere twee leeningen, eeu van 1.000.000 fr. voor 't Bestuur der stad eeu andere van 500.000 Ir. voor 't bouwen van huizen om den dringendenwoningnood op te lossen hopen we dat alle Aalste- naars hun plichten zullen begrijpen en obli gation vaudie loeuing zfallen nc-men. Er is ook gësproken over de gaz, over de overstrooming van Kerrebroeck, den door steek der Hovcuierstraat, onderlinge bij- staudeu enz..., enz... Eu ne nieuwen cODseillé aange steld. Jan De Beul hoeft zijn goesting ge- kref e Fr. t-Daeu c zyu 1 als de socialisten, al de inenschen die opko men door bun werken cu alzoo baas wor den, te veel genegen, en daarom is er De Beul vau ouder getrokkcu. Zijn opvolger isM. Victor Bocquc,ue korten dikken, 'u soort van bolleke-vct. Hij heeft zijnen eed afgelegd cu oumiddclijk voegde hij erby M. de Burgemeester ik aanzie mij doordien eed niet verbonden, omdat r bij met mijn princiepen niet overeen- kprnt I n We hebben dus no republikein meer iu de raad, ook ceueu die voor de Koning cu de btlgische wetten geen eerbied gevoelt. We zullen hem bij d'auder overdreven Rt't'lil en Vrijheid heeft het dees week over de hakkers. De roode schryvcr beweert dat iu de bakkersuijver- h. id de wet op het acht uren werk ver krachten overtreden wordt, eu hij schiet iu eeu heilige woede. Maar denkt ge uu dal die woede en die kuluire Ontstaan is, omdat eigent lijk de wet zou overtreden zijn; denkt, ge dat het is uit genegenheid en liefde voor de werklieden, en omdat ze meer dan S u. moeten wei-ken Zijt zoo ouuoozel niet, beste vriend. De reilen dier koleire is in trest, 't is een geldkolcire de socialisten vreezeu de concurrentie, z'houden eerst en Vivan de Kepuhlieli Jean Do Groot in de Gemeenteraad, na dat Bolleken Vet verklaard had, dat hij den eed van getrouwheid aan de Koning, aan de grondwet cu aan de wetten van het Belgisch Volk, uiet aanzag als neu eed I En als nu later dc Republiek vau Vlaan deren zal uitgeroepen worden,zien wc reeds de l epuhlikeiiist-he beheerraad van het De partement van den Dender, onder andere samengesteld uit de BH. Van Opdenbosch, Jean De Groot, Bolleken Vet, Klein Cliarcl- ken eu Jefken Cool uit I.êe. Dan wordt den Belgiek afgeschaft, de Barbasson wordt in 't oud ijzer gesmeten eu de Koning mag zijn matten oprollen •Tetkc l'ool van Lèe ncn bra ve jongen van rond do 25 jaar—- zoowat non droomcr, die, wij twijfelen or niet aan, het heel goed meent, die iedereen en zich zelf zou wilicu gelukkig zien, die aan geon vlieg kwaad zou doen maar, die van de praktijk van 't leven nog veel moot loeren die jon gen of die brave heer zoo ge hein noemen wilt, is ook ne fanatieke fronter ou ofschoon hij uooit J'riester Duens gekend ho f', toch steunt hij zich ook al op dien edelen man en dien goeden Belg die Priester Daens was 0111 zijn vrienden eu lezers vau Lede te over halen naar de partij der Vlaamscbe Natio nalisten wier eerste en eeuigste doel is Verdeeling van Belgii: en zelfbestuur voor Vlaanderen Jcfkeu jongen, datis uiet heel eerlijk Zondag laatst was 't Feestpaleis kroppensvol (luizende Aalstenaars van alle stand en rang waren er. Maar of 't er leutig toeging En welk prachtig lokaal Dat belooft voor de toe komst Medeburgers van Aalst eu gij allen vrienden van een deftig plezier, maak u ge reed voorde prachtige Bals van Carnaval. lin ook tot onze vrienden zeggen we Wie van u is nog geen aandeelhouder? Wie van 11 zou zijn steuu niet willen bijbrengen tut bet oprichten en volmaken van dien tempel van kunst eu vermaak Fred Nicliel» wordt ook stille- ki-.usaau neu burger.'t schijnt dat er ook al jalocze'rikkcn rond hem loupen. schoou plaatskeu van député niet beklêede dal 'n allang 't rood schip zou verlaten hébben. Ilij heeft d'overtuiging van do eer ste uur niet meer. Ten is ook allemaal gre nen honing of ryspnp, ginder iu 't lokaal van den Moh-udrirs den oenen jaloczccrt er den anderen, en geld dat er verteerd wordtal die sekretarisseu hebben daar be dienden eu ondersekretarissen eu scbrijf- macliienen, enfin ze zijn daar ingericht ge lijk bij den eersten den besten kapitalist. Dc leden vau 'trood lokaal zijn er goed voor.

Ons Blad | 1923 | | pagina 3