Voor welke Partij stemden de Incivieken xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Speldeprikjes. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Dirk Martens roskamt AANDACHT Werft lezers aan voor ons blad O.F. - F.l. Onze derde Sjalekenslijst. Hofstade. Trien. Het is een feit dat de besluiten der re geering inzake het verbod van stemmen aan de incivieken gesaboteerd werd, en dat het meerendeel der niet-stemgerechtig- den naar de stembus getogen zijn, om het "wit bolleken katholiek,, nog zwarter te maken dan ze zelf zijn. Doordat al degenen, die in 1939 voor Vee-en-Vee of voor Rex gestemd hebben, ditmaal hun stem aan de C.V.P. gaven, is deze gerechtigd, victorie te kraaien. Het succes dezer "concentratie,, werd echter gedeeltelijk verwezenlijkt op onwettige wijze. En wij stellen de vraag aan de be voegde overheden of dat gedeeltelijk, langs onwettige wegen behaald succes, niet langs wettige wegen kan terechtgebracht worden 7 Het stemt de gezond-denkende massa tot lachen, door de C.V.P.-ers te hooren beweren dat de Vee-en-Veeërs en de Rexisten gestemd hebben voor de com munisten. Het is eenvoudig, maar men moest er aan denken. Het ongeluk is ech ter, dat sommigen deze ezelarijen slikken, des te meer omdat ze uitgekraamd worden door een Carton de Wiart, den achtenze ventig jarigen voorman der jonge Christelijke Volkspartij. Als men dien jeugdigen grijsaard mag gelooven, zijn al de Vee-en-Veeërs gaan stemmen naar het Walenland, waar de communisten hun grootste successen boekten.... Zulke argumenten brengen ons het bewijs dat we den bal niet mis sloegen toen wij beweerden, dat de C.V.P. niets anders is dan de katholieke partij, die onder haar ouden naam niet meer durfde voor den dag komen de partij van het grofste boerenbedrog dat men zich kan in denken dezelfde leiders, dezelfde reacti- onnaire volksvijandige politiek, die ze nu eens met de schoone ziel van 't kind en dan met Le-jo-pol verguld, aan het onnoo- zele volk doen slikken. Heeft de C.V.P. voor de verkiezingen eenmaal, ik zeg éénmaal, Vee-en-Vee en Rex gelaakt 7 Wel integendeel, ze hebben om hun stem gebedeld. Maar zoodra ze bekomen heeft wat ze verlangde, geeft de C.V.P. haar Vee-en-Vee en Rexistische kiezers, bij monde van den jeugdigen Car ton de Wiart, een ontzaglijken ezelsstamp Laten wij aan de hand der uitslagen in een paar op goed geluk af gekozen kantons nagaan wat de bewering van onzen vriend Carton waard is 1939 1946 Kathol. V-en-V Rex C.V.P. Kanton Geeraardsb. 33,6 8 41,9 Temsche 49,9 10,5 0,5 62,8 Idegem 51,4 16,4 67,7 Borgloon 47,7 22,9 70,2 Hasselt 43,9 22,4 3.3 67,7 Peer 65 25,8 91,1 Wij zouden nog tientallen en nog eens tientallen andere voorbeelden kunnen aan halen. En als men daaraan toevoegt dat de C.V.P. nagenoeg geen vooruitgang boekte in het Walenland, dat slechts met twee rexistische volksvertegenwoordigers "gezegend,, was (in Brussel gaan de twee zetels der Vee-en-Veeërs en de twee der Rexisten over naar de C.V.P.) zullen al degenen, die beseffen wat leugentaal is, dadelijk inzien dat de zeer christelijke heer Carton de Wiart zonder blikken of blozen gezondigd heeft tegen het achtste gebod, dat leugentaal verbiedt. De heer Carton de Wiart is echter niet in den grond gezonken van schaamte toen hij die monsterachtige leugen ten beste gegeven had Liegen, liegen, al maar door liegen was de leuze der katholieke partij, en is de leuze der C.V.P. Van de door Duitschland teruggegeven gebieden heeft de heer Carton de Wiart echter niet gewaagd, want aangezien de communisten daar nagenoeg geen stemmen behaalden kon de waarheidlievende oude heer niet voorliegen dat de Rexisten en de nazi's van den Heimatbund-zaliger voor hen gestemd hadden. De uitslagen spreken boekdeelenin het kanton St. Vith behaalde de katholieke partij in 1939 42 der stemmen, Rex 9,4 en de Heimatbund 44,7 en thans behaalt de C.V.P. 93,2 - in het kanton Eupen behaalde de katholieke partij in 1939 38,2 der stemmen, Rex 4 en de Heimatbund 51,3 thans behaalt de C.V.P. 83.9 Voor welke partij hebben de incivieken gestemd, meneer Carton de Wiart Voor de Partij der Incivieken, dit wil zeggen voor de Christelijke Volkspartij Hoewel hij duizenden brieven verzonden heeft om stemmen te ronselen, behaalde O'Gust Kakkestoel de Broebeleer amper twee honderd voorkeurstemmen, 't Is ma gertjes, meer dan magertjes Enfin, men is populair of men is het niet, niet waar, nati onale zuiveraar O'Gust Kakkestoel was candidaat voor de Kamer, en hij was het niet voor den Provincieraad. En bij de provinciale ver kiezingen behaalde de liberale lijst aanmer kelijk meer stemmen dan voor de Kamer. Mogen wij aan onzen vriend O'Gust vragen welke gevolgtrekking bij daaruit maakt Als de drank is in den man, is de wijsheid in de kan. En als de drank is in de vrouw, is de wijsheid ook in de kan. Dat bleek ver leden week,toen een stomdronken dame in een lokaal van patriotten verzeilde, en al daar twee achtbare personen uitschold voor alles wat... niet waar was. Luister eens, Bertha Eeckhoudt, beter gekend onder den naam van Bertha van den zot Schouppe blijf liever buiten waar uw plaats niet is en in een patriottisch lokaal is er geen plaats voor opkoopers(sters) van stoffen voor den Mof. Als gij dat eerder ingezien had zoudt gij geen paar welverdiende wafels op uw valsche bakkes gekregen heb ben. Is het zoo niet, Rosa In onze speciale uitgave De Aalster- sche Weerwolven hebben wij een paar namen vergeten. Wij hopen, dat die Herren het ons niet ten kwade zullen duiden Wij haasten ons dan ook, onze vergetelheid goed te maken Henri Walgraeve, gewe zen bestuurder der Technische School, Karei De Groeve, Dirk Martensstraat, en Edmond Van der Veken, Bunkerbouwer. De hulp-gestapo Frans D'Herde (niet verwarren met Lijapol D'Herde-Baels), St. Vincentiusstraat, 29. en de Vlagman Gustaaf D'Haese, Moorselbaan, 219-4, verzoeken ons, aan het geacht publiek be kend te maken dat ze für die Christliche Volkspartei gestemd hebben. Frans Thienpont, Posthoornstraat, chef der Fabriekswacht zaliger, die meetings en voordrachten gaf om leden te ronselen, loopt al op vrije voeten. Hij verbergt zich te Gent. In de Kattestraat woont een Jefken Beeckman, die ons gewis meer zou kunnen vertellen van twee camions van drie en een halve ton die geladen waren met krolijzers. welke tijdens de bezetting naar Esschen gevoerd werden en moesten dienen om den haartooi der Moffinnetjes te verzorgen. Wij zijn zoo vrij, beleefd aan Jefken te vragen hoeveel winst die levering hem opgebracht heeft Mieleken Vlieger, de welbekende been houwer uit de Vooruitzichtstraat, vraagt aan zijn klanten, het verzoekschrift ten be hoeve der twee Duitsche zonen van den Germaanschen onderwijzer Monsaert, Naarstigheidstraat. die tijdens de bezetting werkzaam waren in de Werbestelle, te wil len teekenen. Van iemand gelijk Mieleken Vlieger, die tijdens de bezetting in gezel schap van den Ortskommandant in hoogst eigen persoon ging jagen, verwondert ons dat niet. LACHEDINGEN Gelezen in een manifest der C. V. P. Hebt gij de foto's gezien van de socialistische gekozenen Kunt gij u dikker en vetter kapitalisten voorstellen Toen wij dat lazen, dachten wij dadelijk aan Camille Huysmans. Zeg eens, Civoknullius, het is aan ieder niet gegeven, een gespierde en lenige athleet te zijn gelijk gij Verantw. D. Walgraef, Burgershuis, Aalst Drukkerij A. Van den Broeck-De Bcey. St. Kamielstraat. 86. Aalst. Tel 499. Mijn beste Vriend, Gelijk het te verwachten was, zijn tal rijke landverraders naar de stembus gegaan. Zelfs eenigen der voornaamsten onder de voornamen. Bij voorbeeld Frans D'Haens, Gentsche steenweg, leverancier van laarzen aan de Organisation Todt en uitbuiter van zijn arbeiders. Wie twijfelt er aan dat die rekel zijn stem gegeven heeft aan de C.V.P. En denken dat die vent minstens twintig jaar dwangarbeid verdient wegens zijn bedrijvigheid tijdens de bezetting. De beruchte P. De Veylder von Schijt, groot collaborateur en verrader van twee "terroristen,,, is natuurlijk ook voor de Circus Van Pierlala gaan stemmen.Ik boop voor den fieren Germaan Polle De Veylder von Schijt, dat hij eerstdaags door toedoen van den een of anderen baron Sarbon, tot ridder van den zijden kousenband be noemd zal worden. De Vee-en-Vee propagandist HenriVan Pestel, beter gekend onder den naam van Klein Hitlerken, heeft zich eveneens met Germaanschen moed naar de stemlokalen begeven. De drie hooger genoemden worden ech ter in de schaduw teruggedrongen door den verwoeden propagandist en Vlagman Norbert Roels von Blancawasser. Deze Duitsche schoft is gaan stemmen, en een paar dagen na de verkiezingen voor de Kamer en den Senaat heeft hij te zijnent een braspartij gehouden, en tijdens dit Germaansche feest brulde hij Dit feest geef ik ter gelegenheid van onze overwin ning Leve de C.V.P. Mijns inziens bewijst die uitroep van Herr von Blanca wasser dat de incivieken hulp en bijstand zoeken bij, en beschermd worden door de C.V.P., en dat de oorlogsmisdadigers de steunpilaren en de reclamemakers dier Christelijke Verraders Partij zijn. De hulp-gestapo Jan Van de Velde, uit de Naarstigheidstraat, is ook het bolleken boven aan de lijst der C.V.P. gaan zwart maken. De Deutsche Polizeimann Benoni Van Hemelryck, Moorselbaan, 15, loopt pas twee maanden op vrije voeten, doch hij voelt zich reeds zoodanig op zijn gemak, dat hij ook... en waarom niet is gaan stemmen. Tijdens de bezetting balkte hij "Heil Hitier en thans schreeuwt hij zijn keel schor "Leve de Christelijke Volks partij De twee hooggeleerde Herren Oscar Roobroeck, van De Vlag, en Henri Wal graeve, zijn hun Germaansch ideaal trouw gebleven tijdens de bezetting aanbaden ze de Deutsche Kultur, en nu zijn ze gaan stemmen voor de C.V.P. De gemeente Herdersem mag zich "ver heugen,, over het bezit van dertig incivie ken. Tweeentwintig dier kerels zijn naar de stembus gegaan. Allen staan bekend als voorvechters der C.V.P. Een paar dier rekels hebben zelfs oude en zieke menschen met hun auto naar het stemlo kaal gevoerd. Hoe dienstvaardig toch Tenzij ze zich dienstvaardig getoond heb ben uit eigenbelang, want ze wisten maar al te wel dat hun toekomstige veiligheid afhing vaneen overwinning der C.V.P. (Vervolgt) XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX In ons nummer van verleden week schre ven wij dat "de Vlagman Bayens,, naar de stembus geweest is. Daar er in Aalst meer dan één Bayens woont, haasten wij ons te verduidelijken wij bedoelen den Vlagman Bayens, onderwijzer, Kerkstraat. De heer Gustaaf Keymeulen, drukker. Graanmarkt - die een goed patriot is - mag niet verward worden met den Vlag man Gustaaf Keymeulen, Withuisstraat. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Vorig totaal 9336,95 Omdat Henri met de koffiebeurs aan 't spelen was 5, Opdat het zwart er zou uitkomen 5, Voor de stropbroek van Sjalen 5, Omdat Fransken Zondag, op den dag der verkiezingen, in slaap viel 5, Van een goed patriot 50, Van twee schoone jongens een stoker en zijn machinist 20, Jef lacht, hij is tevreden,hij kan het meisje plagen 5, Omdat Frans zijn meubelken zou afgeraken 5, Omdat Staaf Voet op de meeting van Hofstade lag te slapen. Hij was moe gegaan 10, Van een klein piotjen uit Hofstade 10, Van een lid der Zebra's 10, Omdat er toch zooveel goede patriotten zijn te Aalst 10, Omdat het Duitsche mandje Von der Bult het record heeft 10, Zes leden van één huisgezin ver meld in De Weerwolven 10, Omdat de gekozenen d. partij niet van't begin af aanwezig konden zijn op het overwinningsbal 20, En omdat Dominiksken er ook niet te zien was 10, Omdat Robert R.... als buitenstan der toch op 't bal was 10, Van een socialist, omdat onze vijand der arbeiders Bomon een buis heeft 20, Totaal fr. 9556,95 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Stad AALST BERICHT AAN DE BEVOLKING. De inwoners der stad worden hierbij beleefd uitgenoodigd op Zondag 3 Maart a. s„ ter gelegenheid van Carnaval, hunne huizen te bevlaggen, om zoodoende de talrijke vreemdelingen te verwelkomen, welke op dien dag onze stad zullen bezoe ken. Aalst, den 26 Februari 1946. De Secretaris, De Burgemeester en Fr. De Meyst. Schepenen, A. Nichels. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Waarom nog iets herhalen wat voof iedereen gelijk een paal boven water staat al de stemmen der Vee-en-Veeërs en der Rexisten, al de stemmen der inci vieken werden uitgebracht ten behoeve der C.V.P. ofte Christelijke Verraders Partij, die terecht de partij der incivieken genoemd wordt. Nog een paar voorbeelden om onze bewering te staven Xaveer Van der Haegen, die maanden en maanden in de gevangenis zat en uit zijn ambt ontslagen of geschorst werd (hij was staatsbediende) is gaan stemmen. Zijn oudste zoon, een gewezen "jongen van het Oostfront,, zit nog altijd in de gevangenis, en zijn tweede zoon werd niettegenstaande zijn zeer jeugdigen leeftijd tweemaal aan gehouden. Zijn wijf, die ongelukkig niet in de gevangenis terecht kwam, was een ver woede propagandiste voor het nazidom. En Herr Xaveer Van der Haegen is toch gaan stemmen. Voor wie anders dan voor de partij die de incivieken een beschermen de hand boven het hoofd houdt 7 Paul, Michel, Frans en Cyriel Van Hauwermeiren, hebben alle vier wegens hun onvervalschte Deutschfreundlickheit in de gevangenis gezeten. Ze zijn gaan stem men 1 In bureel 2, school Kortenhoek, zijn 8 gewezen gevangenen wegens incivisme met Germaanschen heldenmoed hun stem gaan uitbrengen. De namen dier schurken werden na tuurlijk overgemaakt aan de bevoegde overheden. Wij wachten met ongeduld op de gevolgen, die aan de ingediende aan klacht zullen gegeven worden. En om te besluiten, een vraagje, een heel klein vraagje aan de echt-christelijke menschen, die patriotten zijn en deson danks voor de C.V.P. hebben gestemd zijt ge niet beschaamd, voor dezelfde partij te hebben gestemd als dat nazigespuis 7

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 2