I Mi Hl t WIE IESCIEIMT DE HIKES Onafhankelijkheidsfront Gewest Aalst ZWART of WAT. Orgaan van het Onze EENHEID behaalde de overwinning. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Verklikkers staan terecht. Weerstanders uit het Aalstersche I Weerstanders, vereenigt U. Weerstanders, weest één. Speldeprikjes. ZONDAG 21 APRIL 1946 2* JAARGANG N' 25 PRIJS 2 FR. REDACTIE en BEHEER t Burgershuis, Groote Markt, 15, Aalst. Dagbladen en radio, hebben ons eene ongelooflijke overwinning medegedeeld Al de politieke Gevangenen hebben zich in blok vereenigd. Wij, weerstanders, jubelen en juichen om die verworven, neen, om die fel bevochten eenheid en nochtans Het is niets minder, het is ook niets meer, dan onder de bezetting, toen wij, allen Patriotten, met één en hetzelfde doel, één en hetzelfde enthousiasme, één en dezelfde moed waren bezield de vijand bekampen, de nazi's uit ons land bannen. En wij mogen vandaag zonder blikken of blozen zeggen En pas zijn de moffen het land uit, of, instede van één groepeering van Weer standers, één groepeering van slachtoffers, schieten er allerhande uit den grond als paddestoelen en willen elkaar overwoeke ren. Alles en nog meer wordt door de reactie uitgevonden om ons te verdeelen dwazen die ze zijn, zijn vele goede, op rechte patriotten, er op in gegaan en heb ben zich laten verdeelen. Het moesten onze Politieke Gevangenen zijn, die het eerst van al klaar zagen, die ons den weg toonden naar den eenigen te volgen weg EENHEID. staatsgevaarlijke instelling, wordt daarvoor beloond met 3 jaar gevangenisstraf. Talrijke C.V.P.-ers zijn in diepen rouw gedompeld de ongekroonde koning van Vlaanderen, O'Gust I von Borms, kreeg zijn welverdiend loon twaalf kogels in zijn pens. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Ook wij, ook gij, hebt in uw streek, en dit reeds sedert geruimen tijd, een stukje overwinning behaald. 8 Weerstandsgroe- peeringen onzer stede sloten een verbond en de uitslagen lieten niet op zich wachten. Allerlei maatregelen, aanklachten gingen den te volgen weg op en er werden uitsla gen geboekt. Jammer is dit niet voldoende, want, beter dan te werken elk op zijn manier en elk voor zichzelf, is het van samen te werken, want alleenstaande zijn we niets. Samenhoorigheid is op dit oogen- blik GEBODEN. Samenwerking alleen kan ons sterk maken enhouden. Het is hoog tijd, want een verbondenheid zooals we op het oogenblik van de zwarten moeten bestatigen, spreekt boekdeelen. Aan ons denzelfden weg op te gaan van onze broeders de Politieke gevangenen. Slaan wij allen de handen in elkaar, werken we terug zooals we eens onder de bezetting deden, laten we eere aan onzen naam doen en roepen we uit één en den zelfden Weerstandsmond Een echt Weerstander. De fameuse werbestelleagent, Achiel Arents, van de Stalinlaan. is niet alleen vrij maar is bovendien reeds aan het werk in dezelfde Firma waar den "Vaderlan der,, Ortaire Caudron tijdens de Moffen bezetting de plak zwaaide, en wel n.l. in de Firma "Redt U zeiven,,. Wij geven den raad aan die Firma, den papachtigen dik huid Arents de kontrole te laten doen op het dienstpersoneel, gezien hij dit werkje gewoon was in Duitschen dienst en de Moffen zeer voldaan waren over de activi teit van Herr Achiel. Misschien weet Ortaire nog wat meer van de bekwaamhe den van zijn Germaanschen broeder. In alle geval, in de Werbestelle was Herr Arents ne crack, en moest ooit "antiek,, werkloos vallen, hij zou met Arents gezamenlijk kun nen kontrool doen in "Redt U zei ven,, dat zou hun beiden een gezellige herinnering geven aan hun mooi actief Duitsch verle den, of weten de mannen van die firma zulks niet Heraus Duitsch gebroed. Patriotten, weigert met zulke schoften te werken, die U en duizenden andere jongens als vee aan de Moffen hielp overleveren. De gangster en verklikker Brik Nichels werd te Hekelgem feestelijk gehuldigd door de bevolking. Wanneer houdt de "Engelsche spion» en lid van den Sicher- heitsdienst zijn feestelijken intocht te Aalst Natuurlijk liefst bij klaarlichten dag. Wij kunnen hem een uitbundig onthaal van wege de bevolking voorspellen UIT DE PERS Louis Boone, uit Aalst, werd door den Krijgsraad te Gent, veroordeeld tot 3 jaar gewone hechtenis, omdat hij tijdens de bezetting wapens gedragen heeft. Alois Teirlinck, uit Aalst, werd veroor deeld tot 2 jaar gewone hechtenis. Oswald De Blok, uit Aalst, die 's vijands politiek gediend heeft en lid was eener Paul Nothomb, Prevot en Develer staan te Brussel terecht voor den Krijgsraad, wegens verklikking. Het Militair Gerechtshof, te Gent, heeft den S.S.-man en verklikker Deneire Gus- taaf, uit Roeselaere, veroordeeld tot 20 jaar gewone hechtenis. De verklikster Jeanine Reynaert, uit Wevelgem, onderhield tijdens de bezetting zeer hartelijke betrekkingen met Gestapo's en Feldgendarmen. Ze verklikte Arthur Olivier en Frans Luyck. Als belooning voor dat heldenfeit kent de Krijgsraad (Kortrijk) haar 3 jaar gevangenisstraf toe. Maurice Vereecke, uit Harelbeke (mis schien herinnert het woord "Harelbeke,, Brik Nichels aan een zijner schurkenstre ken verklikte zes personen. Hij wordt veroordeeld tot 10 jaar opsluiting. Wybaillie Germaine, uit Kortrijk, ver klikte twee personen. De krijgsraad van Ieperen zal haar oordeelen. De verklikster Marceila Combeir, uit Poperinge, werd te Ieperen veroordeeld tot levenslangen dwangarbeid. De verklikker-agent van den Sicherheits- dienst-gangster Pater Brik Nichels ver klikte o.a. twee patriotten van Harelbeke, die in een Duitsch concentratiekamp be zweken. Wanneer krijgt die schurk eindelijk zijn meer dan verdiende straf Wij lezen in "Vooruit,, een bericht uit gaande van het Fransch nieuwsbureau Parijs, 12 (A.F.P.) De diensten voor het toezicht op het gebied van de nationale veiligheid zijn zoojuist overgegaan tot een zeker aantal aanhoudingen die tot gevolg hebben gehad dat het thans onmogelijk geworden is nog gebruik te maken van het net dat Belgische onwaardige burgers in staat stelde de Belgische grens te over schrijden, door Frankrijk te trekken en tenslotte in Spanje te belanden om zich aan de autoriteiten van hun land te onttrekken. Reeds sedert verscheidene maanden volgde het toezicht op het bedoelde gebied met aandacht de activiteit van sommige Belgische onderhoorigen te Chalons-sur- Marne, of te Parijs, en in sommige gods dienstige instellingen of inrichtingen van vrij onderwijs, in het bijzonder te Bayonne. Toen er zekerheid was verkregen dat het hier een net betrof, trad de politie handelend op in samenwerking met de Belgische gerechterlijke autoriteiten. Haar opsporingen leidden tot de aanhouding van een 15-tal personen, zoowel te Amiens als te Rijsel of te Parijs. De E. A. Bollaert en zijn zuster, beiden Belgische onderdanen, die te Parijs werden aangehouden, ontvingen bij zich thuis indi viduen die het gerecht van hun land ont vluchtten. Zij beschermden hen, gaven hun onderdak en verstrekten hun valsche iden titeitspapieren, na hun een plaats bij de Spaansche grens te hebben aangewezen, waar zij zich tijdelijk konden ophouden. Te Pont-Noyelles, in het Somme-depar- tement, werd een andere geestelijke, Jozef Gardon, eveneens een Belgisch onderdaan, aangehouden op het oogenblik dat daar juist een onwaardig burger bij hem was. Men vond bij Jozef Gardon Hitleriaansche brochures, een automatisch pistool en 200 patronen. Al deze individuen, die uit België gevlucht waren, waren geen eenvoudige collaborateurs. Zij hadden de wapens tegen hun land gedragen en een groot aantal van hen hadden gedurende de laatste oorlogsmaanden speciale cursussen gevolgd in de nazi-scholen, die hen bestem den voor sabotage- of inlichtingsmissies Wij zijn zoo vrij aan Pierlala, van Die Volksstimme, te vragen wat hij daarvan denkt Wij wedden echter voor een dozijn dekens en drie duizend kilo's kolen, dat hij in alle talen zal zwijgen 1 "La Metropole,, van Antwerpen kan het maar niet verkroppen dat niet alle zwarten en collaborateurs voor de C.V.P. hebben mogen stemmen, wegens hun hou ding tijdens de bezetting. Ze schrijft Hij herinnerde (M. Pholien) aan de onbegrijpelijke vooringenomenheid waar mede duizenden burgers van hun kiesrecht werden beroofd, zonder reden en onder voorwendsel van gemis aan burgertrouw. M. Pholien heeft het gewettigd en scherp oordcel geveld De inciviek is niet deze die er een andere meening dan die der regeering op na houdt Spijtig het is maar al te dikwijls zoo Al diegenen, die het niet eens zijn met de democratische regeering, worden niet als incivieken gebrandmerkt. Daartegen over staat echter.dat al de incivieken tegen de democratie gekant zijn en zich als ver woede aanhangers der. C.V.P. ontpoppen, de eenige partij die de landverraders in haar rangen aanvaardt en beschermt. Volgens een Britsch dagblad worden de Duitsche oorlogsmisdadigers in Spanje Oud leerlingen - Weerstanders - hebben onzen oproep goed beantwoord, en zonden ons foto's van een feest gegeven op de Vakschool en aan hun verkocht (vóór de bezetting). Daarop prijken eenige notabe len van het land van Aalst, Nationalisten (V.N.V.ers) en Katholieken. Hadden die heeren bij de laatste verkiezing voor Kamers en Senaat vóór de bezetting elkaar niet in het haar gevlogen? zelfs de pinhelm kwam erbij te pas Met dit alles zien we de dubbelzinnige handelwijze op de Vakschool van den Heer Van Sande A., aldaar den grooten baas hij noodigde de Nationalisten en Katholieken te zamen uit ter Vakschool te komen, en door zijn behendige handelwijze stuwde hij ons, de oudleerlingen, studenten en personeel, in twee richtingen. Daaruit groeiden twee opvattingen "Witte,, (meest attentisten) en "zwarten,,, waarvan men van achter de schermen, de koorden in handen had. Door dit alles was de toekomst der Vakschool verzekerd, hoe de uitslag van den wereldoorlog ook mocht zijn in alle omstandigheden was ze een van de goede Wit of Zwart. De Heer Van Sande A. wedde dus op twee paarden, het is maar een kwestie van slim te zijn. Hij deed de Vakschool door gaan als zijnde van de Zwarten, maar ook van de Witten. De Witten stelden zich voor het is ONZE school, maar werden in werkelijkheid in den hoek gezet. De Zwarten hadden de geheime voldoe ning te denken ze zijn van onze soort. Zóó dacht iedere partij voor zich zelf daar wordt de jeugd voor onze partij voor bereid. Beiden deden een wedloop om de meeste toelagen te kunnen geven aan de Vakschool om in de gratie te kunnen staan van Heer Van Sande A. Hij is de schuld dat de naam "Duitsche school,, aan de Vakschool werd gegeven hij heeft een dubbel spel gespeeld, en was zeker altijd bij de goeden te behooren. Hij komt nu na de bevrijding van achter de schermen als Witte en roept uit volle borst met wilde gebaren "Weg met de Zwar ten - Leve Leopold III Terwijl zijn zwart masker nog verborgen zit op zijn borst. De kleine onderdanen, V.N.V.ers geworden door de Politiek en gevoerd door den Heer Van Sande A.. worden buiten gekegeld of onder dwang gehouden. De "Witte,,, waarvan de meeste attentisten waren, zwijgen nu dat ze zweeten om niet beschuldigd te worden als Zwarten en alzoo de wraak te ontgaan van Heer Van Sande A. opperste rechter der Vakschool. Hij is het, die eens droomde van een Duitsche overwinning, en hoog opliep de groote baas te zijn van een school die in de gunst stond bij den bezetter door haar nazimethoden.die zich verblindde in de toe komst, van eens Führer te worden na den wereld-oorlog van een machtige, alleen- heerschende nazi-vakschool. (Zoo heeft ook Hitier eens gedroomd). Heer Van Sande droomen is bedrog, U mag van geluk spreken geen kennis te heb ben gemaakt met de omvormschool van Lokeren 1 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX genaturaliseerd. De moordenaar Franco verleent eveneens gastvrijheid aan Belgi sche oorlogsmisdadigers, o.a. den ploert Leon Degrelle. En de fascist Franco is de lieveling onzer C.V.P. Uit het bovenstaande blijkt dus, dat de landverraders uitsluitend hulp en steun vinden bij de neo-fascisten, en de partij van het neo-fascisme is de C.V.P.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1