Mijn leven in de klauwen der Nazibeulen Sjalekenslijst Speldeprikjes Viane-Moerbeke maakt bekend Nationale Bank van België Van uw vrienden moet ge 't hebben! Bekantmachung André Verhaeghe Abonneert U op 2 O. F. - F. I. DOOR (Vervolg.) Toen ik tot bezinning kwam, was ik doornat, zij hadden mij met water be sproeid om mij terug op te wekken, Al mijn ledematen deden mij ver schrikkelijk pijn, mijn vel was als len en alles duizelde voor mijn oogen. opengereten, mijn gezicht opgezwol len en alles duizelde voor mijn oogen. Onmiddellijk herbegon de ondervra ging, zij trapten op mijn beenen. druk ten met geweld hun voetzolen in mijn aangezicht: Ik moest rechtstaan, zij hielpen mij op, ik zwijmelde. Zij be loofden een kleine straf, ik zweeg, dan kwam er eene, ik zal zijn boeventronie nooit vergeten, 't was ook een Vla ming, met een electrisch apparaat in zijn handen, hij grijnslachte. Nu zou den ze mij wel aan 't praten brengen. Ik hield mij kloek, doch ik beefde, ze zouden op mij de vreeselijke elec- trische naald toepassen... Aie, aie Ik kon nu mijn kreten niet meer bedwingen, 't was te vree- selijk, de electrische naald werd met sterken stroom in mijn billen gedrukt, de stroom doorsintelde mijn bloed en verschroeide mijn huid. het scheen me naar verbrand vleesch te rieken. - Tartend en treiterend verplaatste hi de naald op mijn lichaam, ik schru- welde van de ondragelijke pijnen. Vraag op vraag werd mij gesteld... Och kon ik maar sterven... ik kan de marteling niet uitstaan... Aie 1... Aie mijn krachten begeven. - 7 verplaatsen de naald, waarom moet ik zoo lijden, zij verbranden mijn ge- slachtsdeelen.vreeselijk... Oh T. vrouwtje... Ik zie het beeld mijner vrouw, mijner kindertjes mijner strijd makkers, mijner familie. Neen o neen ik zal niemand verklikken nooit zou ik nog onder de oogen durven verschijnen van hen die mij lief zijn. Ik begin te bazelen, onsamenhan- ende zinnen. ik kan niet meer, ik en op... doch niets komen zij te weten noch over mijn kameraden noch over onze geheime organisatie. Drie dagen en drie nachten duur den en herbegonnen deze onmensche- lijke folteringen, geen eten, geen drin ken, geen rust. Smakelijk voedsel werd onder mijn neus gestopt... voor mij... indien ik spreken wilde. Ik verging van den dorst... Helder, frisch, glin sterend water werd voor mij uitge schonken. mijn mond plakte... niet spreken, het water werd door het ven ster uitgegooid... Schurk bandiet Gij denkt ge makkelijk te sterven, doch gij vergist u. werd aan mijn oor geschreeuwd... Gij zult krepeeren. zeker, maar lang zaam, heel langzaam. Zij lachten, de vette moffen en hun knechten Nach Breendonck, ha, ha... nach Breendonck. mein lieber man. bei der bri'tder der Juden und communen. Zij ondervonden dat verder onder vragen nutteloos was. dat slechts en kele onsamenhangende leugens over mijn lippen waren gekomen. Naar Breendonck. de hel voor de Patriotten. (vervolgt) i**»—m Van Lui August, Deutsch Brigadier ter stelplaats Aalst, was een voortdu rend gevaar voor de Patriotten en de Weerstanders, werd nu in alle andere stelplaatsen geweigerd en tot een ieders verwondering is hij nu terug in Aalst. Op wiens commando De Weerstand van het spoor heeft werk op de planken om Hexr Von Lr den genadeklop te geven Het is niet erg leutig hé Van Droo- genbroeck, den suikerbakker, uwen dorst te gaan laven bij een patriot, die U aan de deur zet Hartelijk gefelici teerd hoor, Fons. Alle personen die klachten zouden kunnen inbrengen, aangaande anti- patriotische daden, door Weerstands leden tijdens de bezetting bedreven, of wegens hulp aan incivieken na de be vrijding, worden beleefd verzocht zich te wenden tot het Regionaal Comité van het O.F., Burgershuis. te Aalst, die alle gewettigde klachten in dank zal aanvaarden. Dit bericht, dat alge meen is, geldt nochtans in het bijzon der voor Mevrouw Jozef Borremans. van Moerbeke, best bekend onder den naam van Maréchal Joffre (waar schijnlijk wegens haar schitterende mi litaire eigenschappen??) die terzelfder- tijd de monopool bezit voor het rond strooien van valsche en lasterlijke ge ruchten Het is ons bekend dat haar tong niet zooals bij de eksters dient gepeld en dat haar venijnspuwende lap alle normale lengte overschrijdt. Nochtans omdat we weten dat ze meer handelt uit domheid dan uit kwaad opzicht, willen we haar langs dezen weg één maal en voorgoed zeggen houd uw bek Houd uw bek hoogachtbare Madame Clemence, want indien ge verder in uw boosheid volhardt, en niet wat meer op uw kletspraat gaat letten, zult ge ons verplichten tot het nemen van zekere maatregelen, onder andere tot het openbaar maken van zekere schandaaltjes waarbij Duitsche soldaten, marine en andere, waren be trokken, die zich hier afspeelden, dit terwijl Uw man en zoon leden onder de Nazi-slagen in een Duitsch con centratiekamp. Uit achting voor hen hebben we nog niet eerder daarvan gewag willen maken. We zijn geen 5e colonne mannen, en willen met iedereen eerlijke en openhartige besprekingen voeren. Indien zoo niet akkoord laat het ons erust weten, ons antwoord ligt al laar. Het Uitvoerend plaatselijk Comité. N B. - Hiermede noodigen we alle leden van het Comité Viane uit tot het bijwonen van de Regionale Ver gadering te Geeraardsbergen in de Liberale Kring - Markt - op Zon dag 23 dezer om 10 uur stipt. BERICHT TER INTENTIE VAN DE BELGISCHE GEREPATRIEERDEN DIE VIA FRANSCHE REPATRIEE- RINGSCENTRA NAAR BELGIE TERUGGEKOMEN ZIJN Talrijke Belgische gerepatrieerden die via Fransche repatrieeringscentra teruggekeerd zijn. hebben er Duitsche bankbiljetten of andere buitenlandsche deviezen moeten deponeeren. De Nationale Bank van Belgie treft de noodige maatregelen om van de Fransche overheden de overdracht naar Belgie van de aldus ingehouden deviezen te bekomen ten voordeele van de rechthebbenden. Met het oog hierop verzoekt zij al de Belgische ge- repatrieerden die deviezen gedepo neerd hebben in de Fransche centra en de omwisseling ervan niet bekomen hebben, hun Fransche carte de re- patrié die hun als ontvangstbewijs afgeleverd werd door de Fransche re patrieeringscentra, vóór den ln Juli 1946 af te geven aan haar loketten te Brussel of deze van haar agentschap pen in de provincie. De personen die zich naar de Na tionale Bank van België niet kunnen begeven mogen hun carte de ra- patrié» onder aangeteekenden omslag naar volgend adres sturen Nationale Bank van Belgie, Buitencontrole, 15, de Berlaimontstraat, Brussel. Als uw kinderen naar het pensio naat moeten, wend U in vertrouwen bij Pater Bric, die met de Stadsauto alles in orde brengt. Ge moogt hem betalen met vleesch zonder zegels niet waar Madame De Vidts Het gebeurt niet vaak dat wij het eens zijn met het geschrijf eener krant der C.V.P. Wij kunnen echter niet weerstaan aan de verzoeking, ten be hoeve onzer lezers een paar beschou wingen over te schrijven die Het Volk wijdt aan den beruchten pater Callewaert (niet verwarren met onze vriend Sjalen die onlangs door het Krijgshof van Gent verwezen werd tot twaalf jaar gevangenisstraf De naam van Pater Callewaert zal in de geschiedenis der Vlaamsche be weging onafscheidelijk verbonden blij ven met het ontstaan en het uitgroeien van het V.N.V. Hij was de typische V.N.V.er, de afbreker, de slooper, de loochenaar die zelf geen positief poli tiek programma had, maar die onge nadig neerhaalde alles wat anderen poogden op te bouwen... de apostel van den Vlaamschen wrok, de heraut der vertwijfeling en ten slotte de na- ieveling die zich door een stel avon turiers liet beetnemen. Hij behoorde niet officieel tot het V.N.V., hij was de V.N.V.-er van buiten doch tusschen de twee we reldoorlogen heeft het V.N.V. een zoo ijverig en vruchtbaar propagandist gehad als hij. Het is hoofdzakelijk door zijn toedoen en onder zijn inspi ratie dat een deel der studeerende jeugd is verloren geloopen in 't VN^ en dan nog verder...Twintig jaar lang heeft hij, dag aan dag, van spreek beurt tot spreekbeurt, van vereeniging tot vereeniging. van studentenkamer tot studentenkamer, het negativisme van het V.N.V. voortgeplant en doen gedijen. Het misbruik dat tusschen 1933 en 1940 is gemaakt geworden van de Ijzerbedevaart, was grooten- deels zijn werk Hij heeft de jeugd waarop hij invloed had, niet aangezet tot het verraad maar in zijn grenze- looze en ietwat verwaande politieke kortzichtigheid, is hij de onbewuste in leider geweest van een stel politieke voormannen die verraders waren of op weg het te worden, wier geeste lijken inhoud hij niet begrepen ha^ doch met wie hij zich solidair voelde in den wrok «Van uw vrienden moet ge 't heb ben zal Callewaert gezucht hebben, indien hij die regels onder zijn ooger gehad heeft. Het feit, dat het CVP-blad den Duitschen pater zoo scherp veroor deelt. neemt echter niet weg, dat de CVP-ers van oordeel zijn, dat hij te streng gestraft werd en ons aller me delijden verdient. Geen medelijden voor de landver raders, zelfs en vooral niet voor dege ne die Pater Callewaert heet »B0066S09SO!i500SS«00999SSOO!« Medegedeeld door het Groot-Hoofd kwartier van de Gestapo Ons ijverig lid, de verklikker Pa ter Brik Nichels, die door middel van allerlei loensche manoeuvers had we ten binnen te dringen in de groep G, werd onlangs, tengevolge van de door het O.F. tegen hem gevoerde cam pagne, ter verantwoording geroepen naar Brussel. Hoewel hij twee aangeteekende brieven ontvangen had om hem te sommeeren zich te gaan verantwoor den voor de tegen hem uitgebrachte beschuldigingen, blonk de lafaard uit door zijn afwezigheid op de te zijner eere belegde algemeene vergadering. - Hij werd dan ook met klank uit de groep gesloten. Ieder weet dat hij te Aalst een weerstandsgroep gesticht heeft. Ma ken van die groep deel uit menschen op wie een bekende persoonlijkheid, dank zij de officieele positie die hij be kleedt. druk kan uitoefenen. De door Pater Brik ontvangen bijdragen wer den echter nooit afgedragen aan Brus sel. De zoogenaamde commandant Jef d'Alost is dus commandant-af, om dat de groep G eindelijk ingezien heeft Als iets komt tot iets, kent Gust zijn zeiven niet 5 fr. In de Zonnestraat stoefen met zijn rommelkot per occasie kan hij goed 5 fr. Als hij hier woonde waren zijn ruiten te vuil om door te zien 5 fr. Gust jongen, niet een ouden rom melaar, zijt ge nog geen Mijnheer 5 fr. Omdat onzen Georges nog een fel vrouwken heeft 5 fr. En omdat hij haar altijd gaarne zou zien 5 fr. Omdat er een jongen was die vroeg wie er eieren legde 5 fr. De geschiedenis van een jeep 10 fr. Omdat het plezierig is een koop voor de stad te mogen doen 20 fr. O'Gust is kwaad omdat hij dien koop niet mocht doen 30 fr. Jefken den pompier zegde, het is maar derde kwaliteit 20 fr. Omdat de waarde van een jeep maar tusschen de 5 a 6 duizend is 20 fr. Sjalen de voddeman wilt er maar 65 fr. voor geven 20 fr. Voor een nieuwe muur of jeep geeft Albert 50 fr. Naar het schijnt krijgt iedere stadsbediende zoo een jeep 20 fr. Op de koer gaan ze met ,de ker mis een autos'-kooter plaatsen om dat ze zich goed zouden kunnen vermaken met hun jeep 30 fr. Het slachtoffer van het eerste accident mag albitter spelen 30 fr. Ze zouden hem beter een trotti- nette koopen 30 fr. Omdat Titapol denzelfden weg zou volgen van Umberto 30 fr. Omdat Jaak den onbekende sol daat is 20 fr. Omdat Rosa zoo fel wordt van boven 5 fr. 't Bewijs dat 't caoutchoucfabriek volop in werking is 5 fr. Omdat den theedoctor en zijn assistent een koppel schoone zijn 5 fr. Omdat de zebra's het nogal bont maakten in Doornik 5 fr. Omdat Staaf zijn hond liever ziet dan zijn vrouw 5 fr. Omdat Livinus de knie masseerde van Gabriëlle 5 fr. Omdat Emma zegt dat Henri een dikken ezel is 10 fr. 107 Kilo is een heel pak 5 fr. Marie lachte harte hartelijk om dat Gust zegde, kust mijn blik 5 fr. Van Jefken, uit genegenheid voor het OF. 10 fr. JCOCCCCOSCOOCCOSOCOOBOCOOCOOeO FRONT 35 fr. 3 maand O. F. - F. I. 27 fr. 3 maand Telefoon 281 Aalst dat hij geen patriot, maar een gemee- ne hond is die in den dienst der nazi's stond en patriotten verklikt heeft die in Duitschland crepeerden. En het O.F. stelt nu een vraag aan den heer Krijgsauditeur Wij hebben tot vervelens toe beschuldigingen te gen den verklikker pater Brik geuit, en onweerlegbare bewijzen gepubli ceerd. De groep G, waarin de verklik ker zich had weten binnen te nestelen erkenn dat al de door ons uitgebrach te beschuldigingen gegrond zijn, en sluit den schurk Pater Brik Nichels uit. Wanneer zal het Krijgsgerecht ein delijk optreden tegen den lafaard Brik Nichels, die het bloed van patriotten op zijn vuil geweten heeft Het is nooit te laat om goed te doen heer krijgsauditeur Verantw. D. Walgraef, Burgershuis, Aalst

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 2