WOEKER Onafhankelijkheidsfront GEWEST AALST REDACTIE en BEHEER Burgershuis, Groote Markt. 15, Aalst. Opgedragen aan Dirk Martens roskamt Sis, als Ontdekkingsreiziger de Politieke Gevangenen van Dachau. MONTLADSUS. Verspil geen brood. ZONDAG 30 JUNI 1946 2e'JAARGANG, Nr 35 PRIJS 2 Fr. (05 v a -■* ORGAAN VAN HET De woekeraars ploeteren maar altijd door. Hun geldzucht is zoo groot dat ze aan de bekoring niet kunnen weerstaan. Hun leus isliever inciviek dan patriot, als'de centen maar binnenkomen Doch als ze geknipt worden beweren ze, niets mis daan te hebben, en roepen en schelden ze tegen de controleurs en tegen de regee ring. De woekeraars willen altijd meer. Hoe wel ze geld bij de vleet hebben, zijn geen middelen te vies om er nog meer bij elkaar te schrapen De geldwolven der beheerraden van sommige ondernemingen verdienen in de zen een pluimken op hun hoed. Ze werken achter de schermen, en laten een strooman de gemeenschap te hunnen behoeve beste len. En wordt de strooman gepikt, ze kun nen doen gelijk wijlen Pilatus: hun handen in onschuld wasschen Ze hebben b. v. voor 200.000 fr. waren in voorraad Hun strooman verkoopt ze in den zwarten handel voor, laten wij zeggen: één millioen. Dus: 800.000 frank zooge naamde winst, juister gezegd800.CK U fr gestolen uit de zakken der verbruikers. Er wordt een ontvangst van 200.000 frank geboekt, en de rest, de armzalige 800.000 f. wordt onder de beheerders verdeeld En als het ongeluk wil dat een controleur den strooman te stekken heeft, wel, ze laten het hun wat kosten, de vriendjes worden aan gesproken, en de zaak gaat in den doofpot Tegenwoordig is er echter iets veran derd. De regeering heeft den oorlog ver klaard aan de zwarte markt en aan de woe keraars, en ze gaat er met den ruwen bor stel door. Een paar weken geleden d ukten wij een bericht over uit de Roode Vaan Toen ik Sis deze week tegenkwam, was bij in "zijn goeien,,. Hij lachte zoo op zijn eentje, gelijk die ouwe pee's welke men somtijds te Brussel op den boulevard ziet loopen en die aan zichzelve binnensmonds van alle plezierige vaartjes vertellen. Sis schoot als uit een droom toen ik plots voor hem opdook en "piep,, riep. Dag Sis, zijt gij naar den Zomer op zoek "Nee man. nee man, k heb ander werk te verrichten. Ik ben op inspectie tocht op last van den grooten baas. Ik ben al sinds dezen morgen op gang. heb alles en nog wat afgepierd en nu geloof ik dat den baron zal content zijn van mijn ver slag. Niets is mij ontsnapt, 'k En mag U natuurlijk niet alles vertellen. Mijnheer Romain moet eerst alles uitpluizen. Hij al leen mag beslissen wat er aan het klokzeel mag gehangen worden, en wat er onder den domper moet. Ik moet natuurlijk angst vallig zwijgen, over dien dikken vetten paster, welke ik langs het achterdeurtje bij die driftige kruideniersweef zag buiten wippen. Dat ik nen nieuwbakken C V P- senateur, zoo zat als een varken voor zijn deur uit een taxi zag laden, terwijl de mannen van de andere partijen te Brussel dat de firma Schotte (Politteken) in over treding genomen was. Onlangs bracht een Brusselsch blad het volgend bericht Door Ministerieel besluit in data van 6 Juni, is het bestuur van de Firma Leer looierij H. Schotte6 Zoon, Straat op Aalst te Erembodegem, aan de diensten van het Sekwester toevertrouwd. Een onderzoek ingesteld door de diensten van het Parket in samenwerking met deze van het Departement van Economische Za ken, heeft tot het vaststellen geleid van de ontvreemding aan de officieele markt, door genoemde Firma, van een belangrijke hoe veelheid huiden. Het blijkt namelijk uit het dossier ten laste van genoemde firma samengesteld.dat de bestuurder van deze onderneming on wettig een hoeveelheid huiden aan een tus- schenpersoon verkocht had, voor dewelke I<30 000 frank werd betaald, alzoo een onwettige winst verwezenlijkende van 8 tot 900.0C0 frank. De Firma H Schotte staat dus onder Sekwester. Het is te hopen, dat de inci vieke firma en haar achtbare directeur tot ettelijke millioenen boete zullen veroordeeld worden. Hoeveel tientallen millioenen zou die firma wel verdiend hebben sedert lO Mei 1940 Wat er ook van zij. ze beschikt over de middelen om haar directeur toe te laten, op breeden voet te leven en villa's te koo- pen Bij de laatste berichten vernemen wij dat de EOLIENNE ook o 'der Sekwester is Arm P Jitteken. Arm Paepken En zeg gen dat ze nooit iets misdaan hebben Een fortuin wordt noo t eerlijk gewon nen, maar altijd eerlijk gestolen. Wij lazen in "FRONT" volgend artikel den prijzenslag aan het leveren zijn, moet natuurlijk een geheim blijven. Het is ten andere zoo dat onze represantanten zich moeten gedragen. Te Brussel zwijgen en knikken op kommando. Als er iets goeds besproken wordt, stok ken in de wielen steken. Opkomen om on ze broeders van V N V. en Rex los te krijgen In onze gekamoefleerde Rex-pers den boel verdraaien De arbeiders wijs maken dat hunnen toer in het hiernamaals zal volgen en op tijd en stond hun kloefen aan den boel eens vagen en zuipen als een zwijn. Dat is de rechte lijn welke ieder rechtgeaard CVP'er te volgen heeft. Maar ik heb ook plezierige dingen gezien Ik kwam juist op de Groote Marxt toen die beroemde autokoers daar aankwam. Onze politiecommissaris was de eerste. Als een wervelwind kwam hij met dat Djipken van zestigduizend baarden de markt op ge zwierd, nam een prachtige, onnavolgbare virage en om zijn freins niet te verslijten, reed hij tegen den muur van ons prachtig stadhuis en stopte op een centimeter. Als hij uitstapte geleek het fameuze Djipken meer op een zatte harmonica dan op een auto. Naar het schijnt zal het met veertig duizend franken reparatie en twee trekhon den ervoor gespannen, nog een tijdje kun nen bollen. Van puur verschieten was ik Zie verv. onderaan 3e kolom. Opgedragen aan de Vriendenkring van Dachau. Zijne Eminentie Kardinaal Michel Faul- haber heejt plechtig de nieuwe kerk inge wijd, die door de vroegere S. S. soldaten opgebouwd werd in het S. S concentratie kamp van Dachau.... Vanaf het altaar richtte hij zich tot de duizenden S S.ers die de groote ruimte tot de laatste plaats vulden en ineen magistra le rede en op een vaderlijken toon onder hield hij hun over het Heilige Kruis, de trouw aan het Kruis en de zegen van het Kruis.... tot het groote licht van het Heilige Kruis opnieuw voor hen zou schijnen op den w'g naar het geluk en de terugkeer in hun families Zijn Eminentie was bijzonder getroffen door de godsdienstige houding van de S. S. ers, die de beste indruk op hem ge maakt hebben. (Dachauer Ambtsblatt) De Verbrandingsovens en de weten schappelijke "experimenten van de S.S.ers in Dachau schijnen minder indruk op sommige menschen gemaakt te hebben. bijna de Kont binnengestapt. Nog wel dat ik het intijds zag en dat onzen Lieven Heer mij voor die doodzonde behoed heeft. Ik was zoodanig uit mijn lood dat ik daarna de twee druppels welke ik in de Midden stand achter keerde vergat te betalen. Maar daar zijn geen potten aan gebroken. Den baas kan wachten gelijk zuster Anna. Aan de Veemarkt kwam ik de Hengst Ignace tegen met een pagadet aan zijn arm die zijn vrouw niet en is Hij trakteerde mij met een welgemeende Dag Dief" terwijl ix we- derkaatste met stinkenden hoerenbok Zoo hadden wij alle twee gelijk. Ik weet nu al op voorhand wat onzen Fuhrer zal ant woorden. Dat spel van dien zatten senateur van aan het hof en zal hij zeer natuurlijk vinden. Van den paster en den Hengst zal hij zeggen dat het een teeken van gezond heid is. De autokoers zal hij noteeren voor den kiesstrijd. En als ik naar mijn pree vraag zal hij zeggen dat den Hengst gelijk had en mijn echten familienaam genoemd heeft. Maar van den baron kan ik dat ver dragen, Dat hij een cent in tweeen bijt is hem te vergeven. De man is sinds de kie zing zonder middelen van bestaan en zal in het kort moeten gaan doppen. Hij heeft zich ten andere reeds meer dan zeer gedaan met die duizend baarden welke hij gestort heeft voor den nieuwen Duitschen IJzertoren welke er nooit meer komt. Pas nu op zulle, stinkaard, als ik van deze samenspraak een woord in het gazetjevind, zijt gij mijn man. Er werd in de Kamers geinterpelleerd door onze Nationale Secretarissen Demany en Hoyaux over de zuivering en zie plots werden in een week vijf ter doodver- oordeelingen voltrokken. Natuurlijk zijn dit Feldyendarmen en andere Gestapore- kels, maar de Weerstand laat zich hierooor niet in slaap wiegen De groote en heel groote kollaborateur», leveranciers aan den vijand, moeten gestraft worden zooals het behoort. In verband hiermede wacht de streek van Aalst nog steeas met groot on geduld op de bestraffing van een Marcel De Ridder, die destijds ineen uitgave van tijdens de bezetting aan den schandpaal weid gespijkerd als Leider der Unie en 3 fr per arbeider ontving Volk en Staat schreef op dat oogenblik dat reeds 250 000 arbeiders naar't Reich vertrokken waren, dat maakt 750 000 fr. dat De Rid der zou opgestreken hebben, en behalve die inkomste was Herr De Ridder raadge ver van De Vlag waarvoor hij 4 000 ballekes per Monat inkassierte, niet waar Herr Marcel, daarbij was hij nog Fuhrer van het Vervoerbureau. Hoeveel jaren of liever hoeveel kogels zouden hier moeten in Herr De Ridders' corpus geblazen wor den om zijn rekening effen te maken Voor wanneer de veroordeeliDg en de uitvoering van de oververdiende straf van een Antiek Van Droogenbtoeck, die hon derden als slaven gevangen nam Voor wanneer de welverdiende bestraffing van Herr Artz Gravez Hilaire, Belgisch Leider van den verradersboel en tevens geneeskundig adviseur der De Vlag Voor wanneer sjampetter scheft Borms Jozef. Deutsch propagandist, de man die de anglofielen ging een coontje lager doen zingen Voor wanneer Herr D'Haens Frans, O. T. leverancier van sterke schoenen die de controle tijdens de Moffenbezetting be dreigde met de tusschenkomst der Duit- schers Voor wanneer de ronselaars Pieter Bombeecx, coiffeur. Groote Markt, Borms Robert, Edgard De Cock, Letnly, Polief Sedeyn,enz Hoeveel premies van 250 fr. per S. S. hebben die kerels ingepalmd Hoeveel premies van 570 fr. voor ieder Vlaamsch Legionnair die ze ronselden, heoben ze binnengeslikt Voor wanneer de definitieve, strenge uitspraak vooreen Polle De Veylder Ven Schijr. een Piron, een Bric Nichels. Jozef i)'Haen, Von Herreweghe De Kroon Van Mu'ders-Stoffenkönig. Stroobants - Langestraar. Etniel De Vos - gewezen lan Imeter, de gewezen Komissar Van der Linden, enz enz. Het wordt meer dan tijd dat het grof geschut uit het Aalsterrche eens met bel de handen duchtig aangepakt wordt rot groot genoegen van alle Patriotten en Weerstanders onzer streek. Dirk MARTENS. Ik heb Sis mijn eerewoord gegeven er met niemand een woord over te reppen en roep de getuigenis van al de ernstige lezers KA(>n *rhf>n liiden nood in, dat ik mijn woord gehouden heb JVjenSCUen UJOen TIUUU.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 1