Speldeprikjes Zeg, Paterken, wilde gij dansen Onze Werking. Het O. F. en de atoombom 2 Het vroolijk drama of den "d'Jeep„ n n Eenige vragen aan den Heer Van Sande A Op Zondag lfi Juni kwam het O. F. in vergadering. Prachtige opkomst welke getuigt van moed en strijdlust bij onze leden. De ont- brekenden beklagen wij, ze hebben iets machtigs gemist. Pieters breekt een lans voor on- zejeugd - vraagt aandenken te schenken en onze kinderen tot pracht-demokraten op te voeden door ze aan te sluiten bij de Volks- jeugd. Loten werden aan den man gebracht ten hunnen voordeele en Zondag a. s. zal er in groep een bezoek worden gebracht aan hun kamp. Walgraef brengt verslaguit over onze werking. Spreekt over bin nen- en buitenlandsche aangele genheden. Hij looft het genomen initiatief een internationaal kongrc s van den Weerstand weldra in Parijs te zullen zit 11 plaats grijpen en gaat over tot de plaatselijke werking. Roemt in passende be woordingen de werking van het Aalstersch Weerstan Isverbond, de bekomen uitslagen in zakr z.iive- ring van genoemd verbon en ein digt zijn prachtuitemzetting onder daverend applaus. Pieters spreekt vervolgens over onze pers - vraagt een debat daar over aan te gaan en beantwoordt de verscheidene sprekers, wat het prachtwerk door het bestuur reeds verwezenlijkt, doet uitkomen. Het verdubbelen van ons blad werd te berde gebracht, üe noodige schik kingen zullen getroffen worden om ons blad op 4 bladzijden te brengen hetgeen terdege gewaardeerd zal worden H.r werd tevens voorgesteld een reis.te organiseeren onder de leden van het O. F. Dit voorstel werd aangenomen. Fr zal onmiddellijk aan de uitvoering ervan begonnen worden. Hierop neemt de zitting een einde. Drollige Nieuwsjes. ALEE PATRIOTTEN steunen mild de campagne voor de Schoolvacanties, ingericht door Solidariteit, Vredeplein, 07, Aalst. Zooals onze vrienden dus gelezen heb ben was 't d'Jeepke absoluut onmisbaar voorloopig nochtans is het wagentje in volle herstellingal de Aalstenaars die op de koer van 't stadhuis een hoop oud ijzer zagen liggen hebben, mochten in geen ge val denken dat zulks afval was, nee hoor, 't was de Jeep, die duchtig afgekrabd, be- verfd en opgefleurd werd (nog een paar opcentiemen,'t is voor een edel werk). Leontine de Waarheid kletste van vreugde op de billen! goddommenu zal ik kunnen salukes doen aan 't voIk, niks in mijn weg, waar ik met mijn armen zou kunnen aan- stooten 'k Zal mijnen benfc algauw ne keer kriebelen opdat er spoedig zou kunnen ne prachtige cortège georganiseerd wor den dat is d'affaire, jochie en midden in de bloemen ons d'Jeepke. Jochee Voor loopig zijn al de aanvragen om het d'Jeepke te gebruiken geschorst, gezien alle datums bezet zijn. tenzij misschien, in geval er ergens een Vee-en-Vee plechtigheid zal plaats grijpen, zal er toelating verleend worden aan dat zwart schaapke van een hulpsecretaris van het stadhuis, Herr Pre- siau van das kleine Reich Lede De eerste kandidaat toerist is Herr Van de Velde Emiel, Bureelhoofd op ons stad huis, die beleefd gevraagd heeft met het wagentje naar Beverloo te snorren om in het S. S. kamp op zoek te gaan naar zijn goede S. S. Kamerat Albert Kieckens. ge zien hij in de moffenbezetting regelmatig een anti-Engelsche briefwisseling onder hield en het nu toch zoo lang geleden is dat hij een woordje in ontvangst mocht nemen van zijn trouwe nazi-kameraad Vooral die brief die Kieckens naar Herr Emiel richtte, met als slot Kop omhoog, kameraad, onze tijd komt wel, voor elke jongen van ons die sneuvelt, zullen we tien anglo-fillen doen vallen In geval de ge zondheid van Von de Velde beter geweest ware, hadde hij lang bij de S S ingelijfd geweest, niet waar Herr Emiel. nog een geluk' anders hadde hij nu zelf in Beverloo opgesloten gezeten, en dan, zie, had hij den Jeep niet meer kunnen gebruiken Kortom, op ons stadhuis is zoowel zwart als wit tevreden met dat prachtig speelgoed dat den lieftalligen naam draagt van Jeep ken. En de eerste autokoers die men zin nens is in Aalst of omgeving te laten be twisten, doet het Jeepken mee en of het kans heeft Slechts één zaak valt nog te betwistenwie alsdan het wagentje zal sturen als dat geregeld is, zal men op den omloop een oogje in 't zeil moeten houden, want Sis Kalle loopt nog steeds met wraakplannen in zijn korpus, en moest hij nageltjes strooien, 't zou nogmaals het eeuwig refrein zijn nog wat opcentiemen, de kas is leeg TUUT LE MONDE SERVI. Gezien te Brussel, Avenue Louise onze beruchte pater in gezelschap van een lieftal lige dame die, naar haar uitzicht te oordee- len, reeds verscheidene paren schoenen op het trottoir versleten had. Leclijk was ze niet. en ze had stroohlond haar. De pater had zijn arm om haar middel geslagen en keek verliefd. Onlangs is de Eerwaarde Pater Brik per autonaar Ninove-kermis gereden.Met wiens auto? Hij heeft zich ginder zeer goed ver maakt in gezelschap van een bende jonge meisjes en is stomdronken naar huis geko men. Is het waar dat de Eerwaarde Pater een pied-a-terre heeft te Brussel Wat is aat. een pied-a-terre Wel, eensoott biechtstoel waarde eerwaarde pater zijn vrouwelijke biechtelingen ontvangt. Hoe was den naam van den Duitscher, die voor 't uitbreken van den wereldoorlog bezoek bracht aan de Vakschool als Duitsch afgevaardigde van de Duitsch -Vlaamsche arbeidsgemeenschap. (De Vlag) Wat kwam hij in ae ho jgere afdeeling voor Technische Ingenieurs verrichten en wie heeft hem er toe uitgenooniga Waarom werden ter zijner eer in de klas Duitsche liederen gezongen door de Hoog studenten Wie heeft dit alles toegelaten Welke indrukken heeft ait nagelaten bij de Hoogstudenten Hoeveel Technische Ingenieurs hebben zien gedurende de bezetting ten dienste ge steld voor Duiischlanrt, tei, gevolge hunner verkregen opvoedingsmethodes Welke vcrderflijke invloed heelt dit ge maakt, Heer Van Sande A., bij de studen ten en hun omgeving Was die ontvangst geen misplaatste pro paganda voor de Nazis op 't oogenblik da' het vuur aan't smeulen was voor een we reldramp Heer Van Sande A., gij als (mis) leider van een Vakschool, waar de jeugd wordt opgevoed, zijt decorzaak, dat vele jonge mannen een onvaderlandscbe daad hebben gesteld. Verdient gij geen tiendubbele straf Gij zijt toch voor dit alles verantwoordelijk. Propagandist, nazivriend en nu groote zui veraar in de Vakschool. Heeft de Weerstand van Aalst zich niet grootmoedig gedragen tegenover Uw per soon Gij hebt ze misleid, met voor en 11a de bevrijding de aandacht dei bevolking te te hebben getrokken op het personeel dea school. Waarom dit ovei haaste en onrechtvaardig optreden als groote zuiveraar, 0111 dzoo uw eigen persoon te redden ten nadeele van diegenen, die gij zelf op oen verkeerden weg hebt gebiacht Hebt gij dit alles niet geregeld, vóór de bevrijding, in stilte en achter den rug van degenen, uiegij au slachtoffeis maakt? Wie maakte propaganda bij de bevolking, Heer Van Sande A., met de zuivering op de Vakschool. Zegdet gij niet 111 andere mid dens doet eene zuivering gelijk wij op de Vakschool Hoe slim van uwentwege, nietwaar Heer Van Sande A. om uw eigen te doen doorgaan als super patriot. En al de onvaderlardsche daden aoor U verricht, af te leiden op den rug van het personeel der school. Wij, oud-leerlingen, willen klaren wijn. De plichtigen moeten gestraft worden niet eerst met de kl;inen, maar metdegiooten moet er begonnen worden. De bevolking moet en zal de waarheid weten Eenige oud-leerlingen dot 11 een oproep bij de oud-hoogstudenten die dit alles heb ben bijgewoond, zich kenbaar te maken. De reeds aangemelde makkers die ons de inlichtingen h< bben bezorgd, ver» achten uw bijtreding, ter zuivering onder de groo- ten en aldus de naam onzer school in eer te herstellen. N. B. Alles te zenden naar 0.1". - F. I. Stipte geheimhouding. Verleden week. Woensdag, in de Café "TON,. Van der Nootstraat. rond 8 u. a 8 l'2uur. greep er het volgende drama plaats Polle Schijt wilde eens sjaleken dansen, maar een tweede kandidaat danser was hem voor en Polle Schijt, verbolgen, mom pelde heel stil "lafaard,,, ongelukkig voor Von Schijt had den bedoelden persoon het gehoord en Von Schijt kreeg een klinkende oorveeg op zijn collaborateurstronie, dat de glazen op den toog rinkelden Spoedig sprongen vrouwen tusschen beiden, maar de scheldwoorden aan het adres van Polle waren prachtig, o. a. Duitsche vagebond, zwarten hond, bloedzuiger, in één woord Polle Von Schijt zijn goede kwaliteiten werden in juiste bewoordingen uitgeroepen Von Schijt droop stillekens af. zooals een hond die slaag gekregen had Puik ge werkt Julien 't Schijnt dat Dolfke van plezier een potje te veel leeggemaakt heeft surtout met dat aftairke op de Houtmarkt, hé Dolfke Mme BIJOU kwam zonder hond op de Groote Markt gestapt, en keek uitdagend Fientje aan, maar ons Fientje liet zulks niet welgevallen en Bijou kreeg harde waarhe den te hooren, vooral het woordje Feld- gendarm matras was raak geplaatst, puik gewerkt Fientje. Als politiek gevangene en weérstander. was Uw optreden volledig normaal tegenover een laag. vuig, gemeen schepsel dat zoovele genoeglijke uurtjes aan de moffen bezorgde samen met haar stielgenoot EveÜjne Priem. Mogen we een klein vraagje richten aan de verloren schaapjes Irma Bomon en Adrienne De Pril (moeder en dochter) uit de Naarstigheidstraat, om van hen de reden dat ze in hun rust gestoord werden, te ver nemen. Was het misschien omdat er zoo veel vlaggen wapperden bij het huwelijk Zie verv. onderaan 4e kolom. Terwijl de Heeren van het O. V. V, tijdens de debatten aan mekaars voetzolen zitten te kriebelen tot zij er haast zot van worden, om daarna een dikke borrel te gaan pakken, loopen die verdoemde geleerden rond als hennen die niet kunnen leggen, om toch maar een straffere atoombom uit te vinden. Het is intusschen zoo ver gekomen, dat er een van die snuggere knapen verklaarde dat zij het reeds zoover klaar gespeeld heb ben om in de toekomst oorlog te voeren, zonder dat wij het zelf weten of zien. Een soort onzichtbaar oorlogje dus, waarbij je ieder moment een atoombom metje in je nek kunt krijgen en gratis lid van den bond R. I P (rap in de put) kunt worden allemaal zonder van iets te weten. Laat je daardoor maar niet van de wijs brengen, hoor Er staan nog heel wat an dere dingetjês op het programma Nou hebben de Russen je weet wel van die knapen met hun lange baarden geconstateerd dat onzen aardbol langzaam maar zeker Heeter en Heeter wordt. Wat zeg je daarvan Mijn gedacht 't Wordt bij ons alras lijk in de Congo, en 't stadsbestuur mag alvast beginnen met de wilde kastanjen, uit 't park te vervangen door banaan- en sinaasappel- boomen. 'k Zie ons al rónd Kerstmis rondloopen gekleed gelijk Tarzan bij de apen, plannen makend voor een leeuwenjacht in den Os- broek of een zwempartijtje tusschen de krokodillen in den Dender Hemeltje lief, wordt me dat een reuzelol In ieder geval mooie vooruitzichten voor de Crême-a-la-glace-marchands, 1 behalve voor die Crêmerie uit de Albert Liénart- straat. waar een bordje zal gehangen wor den "nur für wehrmacht,, maar slechts voor de uitbaters der vacantlegelegen- heden, want de rijke lui zuilen hun week ends doorbrengen op 't Eiland Chipka, in plaats van te vertoeven te Oostende of te Blankenberge. 't Schijnt dat Sjalen Stropbroek zich reeds de noodige perceelen grond aange schaft heeft om er zijn Bungalow op te bouwen. Als die lui nog dergelijke moppen willen mededeelen, liefst maar direct, nu wij toch aan 't lachen zijn THE BIG THREE. van Adrienne (lid De Vlag) De van dienstzijnde Onder-kommissaris van Politie van Maandag voormiddag, 24 Juni 1.1. werpen we hiermede een pluimpje toe om deze zwarte schaapjes zoo vlug van dienst te zijn geweest. Hiermede verzoeken we de Patriotten met rust te laten. Terwijl we nu toch aan 't vragen zijn, zouden we graag te weten komen hoeveel vrouw De Geyter fan von der Bult) uit "'t Duitsch Mandeken,, Naarstigheid straat natuurlijk wel aan Herr Ad- vokaat Sjalen Calewaert zou betaald heb ben om Jansken van achter den prikkel draad uit Lokeren te halen. Bij haar bezoek aan Herr Sjalen verklaarde ze 't Mag kosten wat het wil, maar hij moet naar huis komen,, en... Jansken kwam naar huis. Hij zat daar toch zoo eenzaam en triestig te Lokeren, hij had er geen verzor ging en was ziek Het mangelde hem aan zijn dagelijksche schnaps, zijn pijp en zijn chieksken, welke hij 's avonds in den don kere niet meer aan de patriotten hun ven ster of deur kon plakken.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 2