Speldeprikjes Een beetje humor VERGEVING 2 aan de Incivieken BRIEF VAN SIS uit BIKINI ALLO ALLO Naar gelang ge machtig of arm zijt, zal het gerecht U wit of zwart wasschen Nooit werd een gezegde zoo goed uitge drukt dan in dit jaar van gratie 1946, wan neer, slechts een jaar na het einde van den oorlog men aan de tusschenkomst van hooge bevoegde personaliteiten denkt om de spons te vagen over het gepleegd ver raad. De geschiedenis heeft ons dus niets ge leerd en men zou ons dit eeuwig herbegin nen van dwaling en bedriegerij lijdzaam willen doen .bijwonen. Kan men gelooven dat het een Minister van Justitie is die ter gelegenheid van een vereeniging eener politieke partij verklaar de dat het oogenblik gekomen was om ein delijk de kwestie van het incivisme te rege len in den zin der menschlievendheid en vergeving. En... als treffende bijzonder heid was diezelfde Minister die aan den vooravond der voorbije verkiezingen - hij nam alsdan het Departement van Binnen- landsche Zaken waar - met veel bombast verklaarde dat 322.000 incivieken het recht tot stemmen verboden was. Wat moeten onze krijgsgevangenen, onze politieke gevangenen, de weerstan- ders, het maquis en al dezen die tot het uiterste bereid waren opdat België vrij, onafhankelijk en zuiver zou zijn, hier van denken 7 En onze glorierijke dooden, die alles aan de liefde van hun vaderland offerden en die tot het einde toe vochten omdat zij er zeker van waren een rechtvaardige en heilige zaak te verdedigen, wat zullen dezen, daarboven, over deze nieuwe opvatting ten overstaan van het epuratie-probleem den ken 7 Wat moeten onze V.N.V.ers, rexisten, fascisten, nazis en andere binnenlandsche verraders onder hun valsche tronie lachen, zij die nooit de wapens neergelegd hebben en die bij elke gelegenheid ons in den rug schieten. Weldra zal de vloed stijgen en op dat oogenblik zal het niet meer mogelijk zijn dijken aan te leggen. Stap bij stap zullen deze extremistische volharders hun trach ten te doen doorvoeren, hierbij geholpen door een bende schaamtclooze politiekers, met als doel veroveren en domineeren. Is het dit alles wat we gewild hebben, wanneer gedurende bijna vijf jaren lang we de offers van moreele en lichamelijke mar telingen gekend hebben 7 Is het zoo dat we onze schoonste lau weren zullen laten verwelken en zullen we lijdzaam op deze krimineele kuiperijen blij ven toezien 7 Het is nog tijd dit te verhelpen. Noch- thans is het oogenblik gekomen dat we zonder dralen moeten handelen en al de genen vereenigen die willen dat het land zuiver en eerlijk blijve. Op de voorposten van deze offensieve heropleving van alle goede belgen, moeten de weerstanders van het eerste uur en dié tot hiertoe op de bres gebleven zijn, post vatten. Het zal niet gezegd worden dat de ver gissing van het verleden zich een tweede maal zal voordoen. HUMOR UIT DONKERE DAGEN. Hermann moet voor den keurraad ver schijnen om ingelijfd te worden bi) de Wehrmacht. - Infanterie zegt de dokter als hij bin nentreedt. Hermann zegt niets, maar legt zijn houten been op tafel. - Artillerie verbetert de dokter. Hermann zegt niets maar legt zijn kunstarm op tafel. - Dan maar administratie besluit de dokter. Hermann legt een glazen oog op tafel. - Afgekeurd beslist de dokter. Hermann verlaat het vertrek met een klin kend Heil Hitier - En krankzinnig is hij ook nog besluit de dokter. Zij die Zwarten verdedigen en be schermen, zijn even misdadig als deze. Zij, die bij Zwarten koopen, zijn den naam van Belg onwaardig. Twee soldaten vragen verlof. - Gij, waarom hebt gij verlof noodig vraagt de Feldwebel. -Om mijn plechtige Communie te doen is het antwoord. - En gij vraagt hij aan den tweede. - Om mijn gouden jubilé te vieren volgt het antwoord. Weerstanders en Patriotten, ons blad is te Uwer beschikking om on gerechtigheid aan te klagen. Miel De Strooper schijnt het warm te krijgen en weet met zijn last geen weg. Is het waar Miel dat U nu een geteekend be wijs afgeperst hebt van een goede vriend van U, waarin vermeld werd dat Uwe Vriend in 1940 een groote geldsom gevon den had in Uw huis tijdens Uwe vlucht. Als dat waar is dan wilt U dit voorzeker uitspelen om de oorlogswinsten wat lager te maken en zoodoende de fiskus te ont duiken. Wij weten dat Mieleke veel, zeer vele kluiten opgestapeld heeft met zijn bij zondere ravitailleering, n. 1. uithongeren der bevolking En hoever zit het nu met de 20.000 ballekes patriot Nog wat over de begrafenis van Zwarte Jef. Ziehier wat sommige rouwkaartjes ons mcdedeelen J. Cammaert, Leeraar aan de Stedelijke Muziekschool en aan het St Jozefscollege, Molenstraat, 9, Aalst Innige en Christelijke deelneming en zal den dierbaren overledene in mijne ge- gebeden indachtig wezen Wat het volk over U denkt, Cammaert, weet je zeker reeds lang en dat de vooroorlogsche Rexis- tische ideeën tijdens de bezetting nog steeds onvervalscht in Uw verkochte brein rond spookten, bewijst genoegzaam den dier baren overledene Rex, V. N. V. waren één, bleven één en zijn nog één nu in de schoot van de C'il Vous Plait. Emiel Dé Vos, gewezen mof, pardon landmeter van de Stalinlaan, 42; was zoo danig ontroerd dat hij slechts onze op rechte deelneming in het smartelijk verlies,, kon neerkrabbelen en het kaartje draagt sporen van dikke tranen. Arme Vos, wat hebt ge toch geleden of was het water dat U op het kaartje neergedropt had. Mr Bombeeck, Dames- en Heerkapper, Groote Markt, 13, zal voorzeker, stokke- dood van verdriet slechts kunnen oprech te deelneming neerpennen hebben. Dat de deelneming van Herr Bombeeck oprecht was zal niemand durven in twijfel trekken, want Herr Pierken was een verwoede Nazi bij uitstek, een prachtexemplaar van Hitier- trouw. Nog een heerschap die zijn Burgertrouw ontvangen heeft, nl. Herr Ravijts Marcel, controleur, die zijn oprechte en christe lijke deelneming aan Frau Podevyn stuur de, er is sprake van Herr Marcel opnieuw in dienst te nemen, wij veronderstellen dat zulks een grapje is. Ti|dens de plechtigheid van het A. B. stonden in de Zonnestraat drie pompiers. Met groote beleefdheid brachten zij den groet aan alle deelnemende vlaggen, behal ve aan die van het Verbond van den Weer stand. Was het soms in opdracht, Heeren? Wellicht zal de chauffeur van onzen edelen Burgervader, ofwel den Heer Kieckens ons hierover meer kunnen inlichten. Hoe durft dien langen Roets van Erem- bodegem, zoogezegd politiek gevangene om gedurende de bezetting eenzelvig- heidskaarten te verkoopen aan ongeoor loofde prijzen, zich aan te stellen als echt politiek gevangene 7 Hij werd geweigerd in de Zebra's en O'gust heet hem welkom!? Sis werd als speciaal reporter van de Tevreden Lacher naar Bikini gezonden om een getrouw verslag te kunnen uitbrengen over de proefnemingen met de atoombom. Hij heeft van de gelegenheid gebruik ge maakt om ons een vriendelijken brief te schrijven. Ziehier wat Sis ons schrijft Nu zit ik hier hoog en droog, op minder dan vijfduizend kilometer afstand van de plaats waar de atoombom zal neerkomen. Ze zouden mij een beter plaatsje willen geven hebben, maar voorzichtigheid is de moeder van de porceleinwinkel en om on ze geliefde CVP niet zonder bekwame lei ders achter te laten, heb ik verkozen er niet al te dicht bij te zijn. Kan ik het van hieruit niet zien, dan zal ik het in de gazet kunnen lezen en het U later getrouw ver tellen. Hoe het komt dat ik aangewezen werd om de atoombom te zien ontploffen, is eenvoudig. De atoombommen zijn uitslui tend voor de Bolchevieken bestemd, en daar ik bekend sta als de voornaamste bol- cheviekenfretter van de CVP, werd ik als 'afgezant aangeduid. Als de proefneming gelukt, zullen de Bolchevieken er weldra alles van weten. Iedere CVP'cr krijgt er dan eenige in zijn valies en de Aalstersche krawatten als de Fred, Octaaf ken, enz. zul len van de mijne hun paart hebben. Wanneer de Bolchevieken eindelijk zul len verdelgd zijn, zullen wij niet meer ge noodzaakt zijn onze brave onderpastoor- kens, proosten van het Boerenfront, in het harnas te jagen om de boeren tot staking en sabotage van de bevoorrading aan te zetten. Die melkstaking bijvoorbeeld, heeft Achiel en zijn kliek een zware slag toege bracht. Maar nu zeggen de menschen dat de groote kindersterfte der laatste maan den daarvan het gevolg is. Kunnen wij, brave CVP'ers nu om eenige onnoozele kinderzieltjes onze actie laten verlammen 7 Wegen eenige duizenden kinderleventjes nu op tegen het belang van onze boeren- woekeraars en de belangen van de CVP 7 Geven wij geen blijken van echte Vlaam- sche saamhoorigheid bij de eierstaking 7 Kunt gij nog een eitje in de winkels vinden? Onze proosten geven het bewijs op de hoogte van hun vak te zijn en als boeren- opstookers en bestrijders van onze bolche- wistische regeering een beetje daar te zijn. Volgens mij hebben die melk- en eiersta king maar een slecht gevolg. Dat is dat alle slechte gazetten de moeders aanzetten hunne kinderen met de borst op te voeden. Dat is volgens mij eene onzedelijkheid. Ze zitten daar dan, voor Jan en en alleman met dat spel bloot en mannen zooals ik en kun nen daar niet tegen. Dat brengt ons in verzoeking en onze kiezers-woekeraars zijn daar niet mee ge diend. Hier op het eiland Pruimlala is dat anders. Hie halfzwarte mokkes loopen hier met niets anders aan dan hun bloot lijf. Maar wat ik hier flik vertel ik hier niet en ik zal het bij mijn terugkeer biechten bij dien dooven pater op Sint-Job. Binnen een uurtje gaat de atoombom af. Daarmede riskeert het voor goed gedaan te zijn met de Bolchevieken en zullen wij eens op ons doode gemak, naar hartelust kunnen pikken en de onnoozele menschen uitzuipen, zonder dat er daar iemand zijn neus tusschen steekt. Het moet eens en vooral uit zijn met die chochalisten, die liberalen en die kommu- nisten, die de menschen de zaken uitleggen zooals ze zijn. Wij moeten al dat krapuul verdelgen, de menschen terug zoo dwaas maken als in den ouden tijd, en dan op ons gemaksken den baas spelen. De sukkelaars zullen later in den hemel hun paart krijgen als ze goed luisteren en braaf zijn. Zoo zegt het den Baron en met hem ge heel de CVP. De toekomst is aan ons, want de Frederikken willen gekloot wor den. Uw verkleefde Sis, Belgisch kampioen langvingeren. Wij hopen dat Sis er goed doorsparteld, wantons land heeft echte CVP'ers noodig, om het terug in de miserie te dompelen. SCH1PTHEMDOEIT. Een onbekend persoon vroeg aan een Kajotterke "Vriendje, weet gij waar Pater Bric de biecht hoort Het Kajotterke antwoordde Bent U misschien een medewerker van de Bric van tijdens de bezetting, hewel als ge burger trouw noodig hebt, vertel het in dat groot gebouw op de Markt en ge verkrijgt alles wat ge noodig hebt. Moest ge soms werk loos zijn, het zal er vlug in orde gebracht worden. Of... als Meneer defectief wil spe len, dan zal men U indeelen in de Brigade Spéciale van onzen Ghislain. Wil Meneer wat anders, dan hoef je maar te zeggen dat je actief den strijd meegevoerd hebt tegen Rusland aan de zijde van onzen Alberic, maar dat moet ge onderlijnen hé Opgeruimd trok den onbekende naar de Grand Place Of hij zoo gelukkig als Piron gewees; is. die 7 zeven) bewijzen in één lap kreeg, weten we noch niet tenware hij zoo flink gepresteerd had als Piron. Ja, dan heeft hij recht op civieltrouw. Norbert Roels von Blancawasser kwam onder de oogen van onzen ouden Dir< Martens een gewezen V. N. V -er tegen en stak hem de hand toe "Wel, Karei, hoe gaat het, werk je nog niet 7 Neen Kom dan naar mijn atelier, je weet wel van Polle Veylders, ik ben er de baas.„ Karei, gewezen V. N V.-er "Nee, Norre, ik ben het beu onder Hitiers' dicta tuur te leven, het schijnt dat U daar onzen gewezen Fuhrer Hiiler prachtig vervangt en er het werkvolk terroriseert Een goeie raad Norre. houdt U wat tegen, want nu kunt U niet meer rekenen op de Feldgen- darmerie ziet U... en. .enfin, men kan nooit weten hé....?» ALLO ALLO! Hier is., neen, 't is den Dirk die op zijn voetstuk verroert. Wat zou hij nu weer in de gaten hebben 7 Waarem- pel, daar staat me de zoon van Poliet Se- deyn (zonder uniform der Hitlerjugend) te praten met nen Belg Of zou het wel nen Belg zijn 7 Hm hij draagt toch een spel- deken met de Belgische kleuren, murmelt den Dirk. ja toch ik zie zwart, geel en rood Ai ai 't zal ook weeral ne zwarte zijn die naar de witwasscherij geweest is. Of.... zouden er toch nog vaderlandsch ge zinde jongens te vinden zijn die met dat zwart gebroed omgaan? Pas op, jongens, mompelt den Dirk, misprijzend, ze spuwen nog steeds vergif Dit geldt tevens voor alle goedgezinde Patriotten MENSCHEN LIJDEN NOOD, VERSPILT GEEN BROOD 1 1200 doodvonnissen uitvoeren een dagelijksche winst van 1200 brooden 1 Wie kan ons inlichtingen verschaffen nopens een zekere "SUZY,, Suzanne 7 Ze verblijft nog al veel in Café "JAMY,, in de Korte Zoutstraat, waar ze dienst doet als "Serveuse,, en waarschijnlijk nog ande re beroepen hierbij uitoefent. Ze is blond van haar, (echt Germaansch), nog al klein, ongeveer 1 m. 62 en naar ons bescheiden oordeel 28 jaar oud. Bij de bevrijding werd ze eingespert en in de Pupillen opgesloten, nadien bracht ze nog verscheidene maanden een rust kuur door achter de tralies in het kamp van Lokeren. Deze rustkuur had ze meer dan noodig, want volgens zij zelf verklaart, zou ze ge- durentie de bezetting tamelijk veel met Duitsche soldaten omgegaan hebben en betreurt dat deze de pijp uit zijn, want ze verkiest Deutsche Wursten boven Engel- sche Thee, die ze te flauw vindt. Thee staat nochtans goed aangeprezen voor de ge zondheid. Ten andere ze kan de Tomies niet lijden. Alle nuttige inlichtingen, zooals naam, juist adres, enz.... zullen in dank aanvaard worden. Stipte geheimhouding verzekerd.

O.F.-F.I. Aalst | 1946 | | pagina 2