ZEVENDE HANDELSFOOR 2 Toen den "BRIC„ nog leerjongen was. LAPPE, zegt Sis, ze liggen daar. BEDANKING. Van 11 tot en met 25 Augustus 1946, in de lokalen der Stadsmeis jesschool, Vredeplein. Inlichtingen - inschrijvingen, plans der standen, aldaar eiken werkdag van 10 tot 12 en van 15 tot 17 uur. Telefoon 1515. Briefwisseling te sturen aan den Algemeenen Schrijver Heer Karei Van den Bossche, Churchillaan, 27, Aalst. PATRIOTTEN Geeraardsbergen. Ons Heer ziet mij gaarne zegt Sis, mijn wensch is nog niet koud, of den troep schavuiten van de ploeg Aehiel ligt omver. Ten tijde toen BRIC nog leerjongen was van een letterzetter, had hij tijdens het o- verbrengen naar de drukkerij een page la ten vallen, vierde bladzijde, (reklaam) die in de gazet moest verschijnen, Daar het don ker was en hij nog al goed zijn plan kon trekken rangschikte hij de gevallen letters zoo goed en zoo kwaad als het ging. Den volgenden morgen verschenen in het dag blad de volgende aankondigingen Occasie. - Schoon eiken gemeubeleerde flinke jonge dochter of weduwe van 20 tot 3000 meter in het vierkant, voor stiefelen gelegen op den Boulevard bij Piron. Bekwame Meid. - aangeslagen door Sjampetter Scheft, voordeelig gelegen te Grobbendcmck, zoo, goed als nieuw met versche banden; schrijven bur. Gaz. Nieuwe modellen kindervoituren aan 4,50 fr. de doos. Werksters. - gevraagd beplant met 300 fruitboomen uitstekend geschikt voor inrij poort en entree séparée. Zich wenden P. Schotte. Kindermeid vraagt personen die willen, met gemak van betaling, op alle verdiepen. Zich wenden tot FIFIN of Josephine Petit. Te koop. - Hollandsche hespen voor kindervoituren, voorzien van gaz, W. C., en electrische leiding, eveneens bollen Kees, bij V. D. Stockt Aug. Joseph DHAEN'S kousen de gezond ste, samengesteld uit drie kamers, keuken, koer en dochter van 16 jaar. Geheimhou ding verzekerd. Nur für Wehrmacht. Zich bevragen Brusselsche Steenweg, 58, Erem- bodegem. Dame alleen zoekt gemeubileerde leer jongen, met inlandsche hespen met of zon der kapitaal, tegen goede belooning. Zich te wenden tot Mme Vuilbak-Gravez. Gevraagd rhumatiek en astmalijders met automatische in- en uitschakelingen, voor den haargroei, twee dagen op de week vrij, zitting te Dilbeek bij ex-Dr Schotte. Voor de fijnheid der huid, geen beter middel dan siroop in potten van 12 kilo, eischt ons merk (SS) op broeken en frakken in 't grijs, 5 korting, bij Bombeek, Da mes en Heerkapper, Groote Markt, 13. Te gelegenheid van verloren maandag uitverkoop van occasie, jong paar met ma trassen en ressorts goed aanbevolen door Eveline PRIEM en Mme BIJOU. Over te nemen Deftige meid met balcons en inrijpoort en luisterend naar den naam van Pater BRIC, open van 8 tot 18u. Typiste: gevraagd om in de koers te rij den met vrachtauto van den reinigheids- dienst; 't Jeepke van 't Stad doet ook mee. Zich wenden tot SIS Kalle, met 10 jaar waarborg. Over te nemen. - Braaf meisje van den buiten, gaz en W.C., alle uren van den dag voor den haargroei. Te bevragen bij Von der BULT-De Geyter in de Naarstigheid straat. Deftige Juffrouw, - Met toog en schab ben over te nemen, uit oorzaak van ontbin ding. Vragen aan Iffra Van den Berge Emi- lienne, Withuisstr. (15 jaar hechtenis voor Hugo Franck) Gevraagdop bellen Telefoon. Jong meisje dat alle nachten w.. Vriendelijk ver zocht stalen en referenties mede te nemen. Voorkeur aan Nazi - oorlogsweduwen, te bevragen Dr Torrekens A. Verloren. - Fox terrier, hebbende goed handschrift en beschikkende over 96 Teer heden die zich met het dossier Bric Ni- chcls bezig houden. 2. Dat er zeer strenge sancties getroffen worden tegen de personen, wie en wat ze ook mogen zijn, die een beschermende hand houden boven het hoofd van den gestapohond, landverrader, verklikker en moordenaar Brik Nichels 1 Om te besluiten stel ik U een vraag is er geen volksvertegenwoordiger bereid den bevoegden minister te interpelleeren over het schandaal Pater Brik Nichels meisjes met veertig paardenkrachtmotoren. Terug te bezorgen tegen goede belooning: een STROPBROEK van SJALEN. Verloren. - Op den tram 2 naar Zuren berg, Gediplomeerde leeraar bij, de Deut sche Kultur, rasBrababtponne op dubbel spiegelglas luisterend naar de naam van SLAPPE RIe. Schoon Handelshuis. - met sidecar, en rechterpoot gebroken, geweest, voorraden van muilperen, automatische balansen en welgekalandeerde serveuse, te bezichtigen van 8 tot 12 uur bij Polle De Veylder-Von Schijt. Prachtige Tentoonstelling. - van deftige meid met heel den inboedel, 200 eet- en slaapkamers, electrische piano en echt Deutsch Kulturwerk aan den spotprijs van 75 cent; plastisch werk van kunstenaar Jan Frans De Geyter (Aalst). Occasie. - Een schoone pijp met elec trische potten, bezittende een radiotoestel schoon als een filmartiste, splinternieuw, zeer bekwaam in expediteurswerk, luiste rend naar de stem zijns meesters SJALEN en Pater Alberic Nichels. Gevraagd. - Twintig oude kwezels met diploma van lager onderwijs, om in de nieu we witwasscherij de zwarten te helpen op hangen Het stadsbestuur zal gaan mogen uitzien naar nieuwe lantaarnpalen, want onze zwartjes kunnenze niet zien staan, ze rijden ze eenvoudig weg omver mef hun auto's. Waar is de tijd naartoe dat de B.B.C. aan kondigde: Aan elke lantaarnpaal zal ne zwarten bengelen Hiermede bericht den BRIC dat er bin nen kort in plaats van een velokoers een autokoers zal op touw gezet worden en 't zal er stuiven Wij ontvingen vanwege het Bestuur van Voor Taal erf Vrijheid" volgenden brief: Koninklijk Letter-en Tooneelkundig Gezelschap Voor Taal en Vrijheid AALST. Aalst, den 9 Juli, 1946. Aan O. F. en Partisanen, Aalst. Waarde Heeren Bestuursleden, Met een oprecht genoegen hebben wij teruggedacht aan die mooie 7 Julidag. Door Uw aanwezigheid in ons midden heeft ons feest een bepaald cachet gekregen. De hulde die U ons bracht heeft ons ten zeerste ontroerd. Het is dan ook een aan gename plicht U nogmaals en wel schrifte lijk te danken voor de ons gebrachte eerbe wijzen en we groeten tevens, waarde Hee ren, Uiterst hoogachtend. Namens het Bestuur, De Secretaris, De Voorzitter, Luc. Van de Mergel. A. Kelders. Het Regionaal Komiteit van het O. F. dankt op haar beurt het Bestuur van "Voor Taal en Vrijheid "voor deze vriendelijke attentie en hoopt dat deze Maatschappij die een voorbeeld is op patriottisch gebied nog meerdere successen oogsten zou 1 Namens het Regionaal O.F. Komiteit. STAD AALST Van af a. s. week volledige reportage van den grooten autokoers, te betwisten door al de kollaborateurs der stad, Grooten Prijs Dr Gravez afstand 120 Km. op de ronde van het Kriterium. De micro-reportage zal verzorgd worden door Karei Van Wijncndaele, reporter van de verkochte pers van tijdens de bezetting. 7 millioen fr. prijzen cn prennën. Dit hoo- ge cijfer mag niemand verwonderen, ge zien de deelnemers tijdens de bezetting veel meer geld gewoon waren en in vele gevallen dit nog van kracht is. De edele Dames cn gewezen Feldgen- darmeriematrassen Priem en Bijou verze keren hunne medewerking voor den Verzorgingsdienst. De scheidsrechters en kommissarissen bestaande uit Norbert Roels Von Blanca- wasser. Vee en Vee propagandist, den overbekende in gansch Oost-Vlaanderen beroemde Sis Kalle, Nazi-kuituur en Über mensch J. F. De Geyter, Sportkronijkers Robert Borms en VJagfuhrer Edgard De Cock zijn namen die ons de verzekering geven dat alles eerlijk en normaal ver- loopen zal. Iedereen leze a. s. week dit prachtig verslag. Ter Overweging. Op 8-11-45 werd door twee leden van het O.F. het volgend schrijven gericht aan de Veiligheid van den Staat: Heeren der Veiligheid van den Staat Geeraardsbergen. De ondergeteekenden nemen de eerbie dige vrijheid U op hun eer het volgende kenbaar te maken. In het jaar 1944 waren wij op dienstron- de voor het O. F als leden dezer. Op zeke ren dag vernamen wij dat de genaamde Segers Hector, zoon van Remi, Cigarenfa- brikant. wonende Vesten te Geeraardsber gen, deel zou uitgemaakt hébben van de Hulpfeldgendarmerie Om klaar in de zaak te zien deden wij verscheidene malen onze ronde op de Vesten te Geeraardsber gen. Na enkele dagen onderzoek kwamen wij in de herberg van Van der Biest Ghis- lenus, Vesten o3, te Geeraardsbergen. Rond 11 uur werd de deur geopend en het was Mijnheer Hector die binnentrad, zeggende: Madame, 't is tijd om te sluiten waarop ik, De Pelsmaecker glimlachend vroeg Wel Hector, wat ge nu zegt, een oude dronkaard mijner gemeente komt ons nu verbieden een glas bier te drinken, waarop hij antwoordde: ik moet mijnen dienst doen hierop zegde ikge komt met ons voeten spelen, neen, man antwoordde hij "ik doe mijnen diensten 'tis hoog tijd om te sluiten Daarop vroeg ik hem óf hij wel papieren had om zulks te doen. Hij ging in zijn zak en toonde mij deze welke ik eveneens aan mijn medewerker De Boe Xaverius toonde en nadien aan den herber gier en zijn vrouw. Hierop verlieten wij de herberg. Dit feit werd reeds aangegeven toen al het zwart gespuisin Geeraardsbergen werd opgehaald, doch tot hiertoe werd er geen gevolg aan gegeven. Daarom brengen wij het ter kennis van Uwen dienst geteekendDe Pelsmaecker Jozef. De Boe Xaverius. Van der Biest Ghislenus. Borrens Emma. Leden van het O. F. Ten gevolge van de hierboven aangege ven aanklacht werd Segers Hector aange houden en op 18-2-46 terug in vrijheid ge steld. Op 11-3-46 heeft hij een bevel van 'buitenvervolgstelling verkregen. Segers Remi. handelend in hoedanigheid van wettigen voogd en beheerder over den persoon en de goederen van zijn minderja rigen zoon Segers Hector, heeft thans de onderteekenaars der aanklacht voor het Vredegerecht gedaagd en vraagt 1 fr. scha devergoeding en inlassching van het von nis in het weekblad De Vaandrig". Lees verder, onderaan 4e kolon Een advocatenstreek van de Minister van Justitie, een andere advocatenstreek van een zijner vrienden, nog een schepje advocatenstreken van Luppen Kassoeil, president van 't een of 't ander Hof van In- justitie, en de zaak is kant en klaar. Buiten A la porte? 't Werd hoogtijd. Nu is den tijd van het pikken weer in het zicht. Voor mij en moeten ze er maar een ophangen; name lijk dien smerigen bolcheviek, Lallemand. Dien schavuit heeft stokken genoeg in de wielen gestoken. Wie kan er nu nog eerlijk zijn brood verdienen als de menschen geen honger en hebben Wie zou er in 't een of ander goed werk nog het eten van de arme menschen willen pikken om er varkens mee te vetten, als het vleesch op de zwarte markt maar zoo hoog staat als met zegel tjes? Hoe kunnen onze boeren, onze maal- ders, onze bakkers nu nog in een jaar rijk worden als het brood aan drie frank staat Spreken wij dan daarbij nog niet van de textielwaren en potten en pannen welke dien zeeveraar voor niets uitdeelt met die Uitrustingsbons zonder moe te zijn Dat schandaal moet ophouden. Wij moeten een voorbeeld nemen aan Holland en Frankrijk waar honger en miserie heerschen en de zwarte markt hoogtij viert. Daar kunnen de boerenfronters nog een duitje verdienen. Gansch de bevoorrading zou moeten afge schaft worden en alles vrij gegeven wor den. Dan was er ten minste nog middel voor onze proosten al de levensmiddelen te doen verdwijnen en de menschen tegen grof geld op een stoksken te voederen. En nu hebben wij dit gulden tijdperk in het vooruitzicht. De C.V.P. moet inde regeering. Onze con dities zijn de volgende: 1De minister van bevoorrading moet een proost van den boerenbond zijn. 2. De minister van Justitie moet een zwarte C.V.P -er zijn. 3. Titapol terug met zijn madam en zijne wettige en onwettige kinderen. 4. Afschaffing van de officieele scholen, broeinesten van patriotisme. 5. Baron de la Houille wordt opvolger van Baron Capelle. 6. Wederinstelling van Winterhulp en verplichte aankoop van boekwijtmeel. A propos van Winterhulp. Ik heb deze week nog eene manege van mijn oude boe zemvriend Ignace afgepierd Hij liep in de Pontstraat op en neer, almaardoor lonkend naar een venster waar eene dertigjarige re medie tegen de liefde achter zat. Opeens kwam madam Jeanne, schoondochter van Chaleken de Facteur, van achter het hoeks- ken Den hengst zette het op een loopje, juist als een hond welke men zeven doozen Chockchaud aan zijn staart gebonden heeft. Wij en zullen ons nooit beteren, hij in den springstiel en ik in het pikken. Nog wel dat wij nooit de heilige mis verzuimen of 't zou ons later duur te staan kunnen ko men. Nu ga ik met Scheele Polle den Blaf den toestand bespreken in het lokaal en de bol- chevieken zullen er alles van weten. Sis is een hardnekkig kamper voor de goede zaak. Hij doet de C.V.P. waarvan hij een voorman is, eer aan. Zuster Clara. Die zaak is voorgekomen op Vrijdag 12 Juli, uitspraak op 20 Juli. Op te merken valt dat de onderteeke naars der aanklacht nooit van een Tribu naal of dergelijke gehoord hebben. Wat denkt den Heer Krijgsauditor van Gent daarover? Sinds wanneer worden de Patriotten ver volgd, me dunkt dat de Moffen toch reeds de pijp uit zijn De Nieuwe Klopper.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 2