2 Luitenant - Kolonel HULLEBROECK Reportage AutokoersGroote Prijs Dr GraVez. Volksjeugd - Aalst Belgen, weest waakzaam Dirk Mariens in gesprek met Sis Kalle I IN ROUW. Het Onafhankelijkheidsfront is in diepen rouw gedompeld. Onzen Nationalen Secretaris Politiek Gevangene, is overleden. Een plichtgetrouw O. F.-er is niet meer. Het zal ons hard vallen zijne dien sten te moeten missen. Het was dan ook voor een over- groote belangstellende massa dat de begrafenisplechtigheid plaats had. Vele hoogwaardigheidsbekleeders hadden er aan gehouden de plechtige teraardebestelling bij te wonen.Wer den bijzonderlijk opgemerkt de H. H. De Muyter, volksvertegenwoordiger. Van Cauwelaert, Voorzitter van de Kamer, Terfve, minister van Weder opbouw, Gillon, voorzitter van den Senaat, Martieaux, ministerv.Volks- gezondheid, Luitenant - Kolonel de Fraiteur, minister van Landsverdedi ging, Demany, Gerlo en andere ver tegenwoordigers van het O. F., als mede de verantwoordelijken der ver schillende erkende Weerstandsgroe- peeringen, aangesloten bij de Unie van den Weerstand, e. a. Verscheidene toespraken werden gehouden aan het geopend graf. Den H. Demany sprak in naam van het O. F., schetste de bedrijvigheid van den overledene eerst in den 18daagschen oorlog vervolgens in het Verzet, alsmede den Wederop bouw na de Bevrijding. Te midden eener indrukwekkende stilte buigen de vlaggen en den duur baren doode wordt aan de aarde besteld. Wij buigen diep voor den achtba ren doode. Het U. K., Gewest Aalst. Mededeeling Tombola Volksjeugd Brussel. Oogst 1946. 7° prijs 6865 8° 9942 34575 37009 53029 9° 10° 11° Uitslag trekking van 1° prijs 7912 2° 81211 3° 81200 •1° 23036 5° 86346 6° 46633 De winnaars mogen zich wenden: Enge- landstraat. 6?Brussel. Ofwel. Vooruit zichtstraat, 14, Aalst, lokaal d. Volksjeugd. Groote Internationale KAMPING te BREEDENE (Oostende) van 5 Oogst tot 18 Oogst. De Volksjeugd afd Aalst zal aan deze kamping deelnemen vanaf 15 Oogst tot 18 Oogst. Vertrek Woensdag 14 Oogst in den namiddag (uur nog te bepalen). De leden dienen zich ten spoedigste te laten inschrijven om de vermindering per spoor aan te vragen. De vrienden van de Volksjeugd en sym- patisanten kunnen aan deze kamping deel nemen mits hun in regel te stellen met de lidkaart van V.VJ Deze kunnen aangevraagd worden in het lokaal, Vooruitzichtstraat, 14, iederen Woensdag vanaf 19.30 uur, ook bij de ge kende bestuursleden van de Volksjeugd. Slaapgelegenheid - warme eetmalen aan ongelooflijke lage prijzen - kampvuur - kampleven - zang - feest en sport. De Voorzitter van het Gewest Aalst Van den Abbeel Albert. Emicl Von Bult van de St-Anna- laan is nu thuis moet hij soms ook niet naar het schepencollegie gaan, want hij is gelijk met Scheft vrij- gekomen misschien zal hij -ijn achterstellen niet vragen, gezien Scheft tot in het St Pieters Hospi taal van Brussel geraakt is met zijn achterstellen te halen. (vervolg) Er werd een geweldig offensief ontketend door Pee Kees van de Molendries en Frans D'Haens van de Gentsche Steenweg, die aan den kop er een moordend tempo op na houden. Vooral Pie Kees blinkt uit met een lichte glimlach op het koele gelaat met staalharde blikken. Pie Kees doet ons te rugdenken aan den Blitkrieg, datzelfde ge laat, diezelfde trekken, toen destijds de le den der Pantserdivisionen in Blitztempo immer Vorwarts rukten. Pie Kees wint dan ook de premie, en werpt meteen tiketten uit goed voor 2 liter slap de volle melk is voor de Feldgendarmerie, andere tiket ten "goed voor lOOgr.kaas",deze tiketten zijn maar klein in getalle gezien Pie er maar 1 Kgr. durft afpitsen, de rest is ook voor de Feldgendarmen, die goeie beste, brave Pie Kees toch De groep volgt op een tiental meter en is geleid door Frans D'Haens. Er komt een onverwacht bericht door de micro den D'Jeep wordt dringend verzocht uit de koers te verdwijnen - de toeschouwers huilden en jouwden ten teeken van protest, maar het moest, den geleider Herr Van de Velde was razend maar niets hielp, met triomfantelijk gelaat nam Ghislaintje Rijdant met nog 2 civielpolizei plaats in den wagen, de redenhet zoontje van den Gestapo Pater Bric moest absoluut naar Geeraards- bergen. Anders werd de voituur van de stad voor dergelijke zaakjes gebruikt, maar ge zien de verdienste van den gangster, liet men hem nu liever de kans ten nadeele van Herr Van de Velde, die zweerde zich te wreken als er nog ooit te Aalst een Feld gendarmerie zou komen 1 Daar zijn de renners weer, de stand is ongewijzigd, alleenlijk fladderen pamfletten over de toeschouwers uitgeworpen door een der renners, ziehier den tekstvoor luxe-wagens en camions, wilt U een prach tige sterke carrosserie, één adresGebroe ders De Brucker, gebreveteerde en gedi plomeerde stielmannen, aangenomen door de Wehrmacht voor het fabriceeren en le veren van Roter Kreuz carrosseries, één adresDuivekeetstraat. Iedere ronde is er een verrassing, het re gent premies en om de beurt palmen de deelnemers er eentje binnen. Puike ver standhouding. Wij zijn nu half weg en er wordt aan een gemiddelte van 97 Km. per uur gebold. Een speciale premie van 75.000 fr. - drie wagens bollen op gelijke hoogte en 't is Lefevre van de garage aan de zwemkom die de premie binnen- gapt en een vluchtig saluken werpt aan den Heer met den chapeau bus nadat de groep voorbij is komt Poliet Schotte in ver traagd tempo aan, stopt en geeft op we gens defect aan zijn machien. Poliet verklaart aan de pers ik ben in een ongeluksperiode, mijn fabriek staat on der sekwester, alhoewel ik die mannen met mijn vellen nog berippeld heb hoor, maar allé ik ben toch mijn formidabelste winsten kwijt, nu dat ik in form ben en mijn droeve gedachten wil kwijt raken, dit er nog bij, 't is verdomme erg - dit is de eerste op gave. De renners zijn in aantocht, op kop heb- hen we Everaert met 50 m. vooruit gevolgd door Piron die ook 20 m. heeft op Van Mulders, dan volgt Pater Bric op kop van de groep. De koers loopt stilaan naar het einde, de stand wijzigt zich lichtjes, maar de renners zijn sterk aan elkaar gewaagd. Wij zien op de tribune een paar nieuwe gezichten o. a. het Duitsche hoofd der Ge stapo, Herr Klinge, met zijn adjunct Opde- beeck, die speciaal gekomen zijn om hun medewerker Bric Nichels toe te juichen. De 3 laatste ronden zijn aan den gang. weeral pampfletten Onze Deutsche Ka meraten gaven mij de voorkeur en gij fiere Germanen koopt slechts bij collaborateurs, voor kleergoed en stoffen, één adresFir ma Van Mulders, Molendriés, Aalst Nog 2 ronden, op kop Piron luid toege juicht, gevolgd door Miel Strooper, Stroo- bants en de groep - nog een paar liederen door het zangkoor der K.S.A. - eenig mooi vliegt de blauwvoet - "op de hetde waait de wind" en daar gaat de laatste ronde met op kop Stroobants, Miel Stroo per Piron en dan de rest, er heerscht een geweldige spanning, de koersleiders en kommissarissen stellen zich op de meet. Maar wat is dat daar. den Jeep ver schijnt weer op het tooneel, er wordt ie mand uitgedragen, als uit één mond weer klinkt de kreet Sjampetter Scheft ".Ja hij is het, als slachtoffer van zijn Germaansch ideaal bewusteloos geklopt. Onder het al gemeen medelijden werd Scheft verzorgd door Priem en Bijou. Den Jeep werd op kant geplaatst. Daar verschijnen de renners, één wagen op kop slingert van links naar rechts, zoo doende den doorgang belettende aan de anderen. Het is ja hij is het, den gang- ster-gestapo Pater Bric die de meet over- bolt als glorierijken overwinnaar gevolgd door Piron, Herr René is prachtig tweede, dan volgt Miel Strooper, die met een meter Pie Kees klopt die op zijn beurt nen halven meter wint op Jef D'Haen, op 5 meter ge volgd door Lefèvre, deze gaat Vernimmen met 2 m. vooraf. Komen vervolgens over de eindmeet gebold Frans D'Haens, Van Mulders, Stroobants en laatst van al De Brucker. Even bij den overwinnaar een kijkje ne men, deze ligt weenend van geluk in de armen van Herr Klinge, zijn chef, Opde- beeck staat ontroerd naastbij, en een prach- tigen bloemtuil werd hem overhandigd door den chapeau bus - felicitaties van de jury, ook Piron, de roemrijke tweede, zegt lachend Den Bric en ik waren altijd bijeen om de goede zaak te dienen in den krieg, en nu in den uitslag ook Miel Strooper huilt en tiert, Bric en Piron heb ben mi) in doekskens gedaan op den Bou levard, juist aan de J'Attendrai. waar hij me al vroeger eens een pert bakte, snort hij naast mij, ik wilde voor, maar hij haalde een revolver te voorschijn en huilde "Han den op, Gestapo, papieren Ik was zoo danig geschrokken, want van die sm moogt ge alles verwachten, dat ik vergat gas te geven en de rest kent ge. Er ontstond getwist en gehuil maar de Jury liet het bij den uitslag. De overwin naar werd op de tribune geplaatst om een woordje voor de micro te zeggen en hij deed het goed, men bemerkte seffens dat hij er een handje van weg had. Pater Bric Nichels zijn arm ging in de lucht en riep uit volle borstHeil het Vee en Vee juist zooals hij zulks in 1941 op denzelfden toon uitbazuinde. Piron deed het eveneens goed en sprak diep geroerd kon ik terug maar onze glorierijke Wehrmacht van Stieffeln voorzien". Een geweldig applaus viel bei den te beurt en onder het spelen van een daverende Vlaamsche Leeuw en het gebul der Sieg Heil van wege de K. S.A. werd de prachtige Eerste Prijs Dr Gravez beslo ten. Wij wenschen de inrichters voor aan staande jaar evenveel succes. Reporter Wat was het V N. V. en het Kexisme Verraad Oorlog en beestachtige dictatuur. Wat is het Leopoldisme Een beweging in hooblzaak uitgelokt door de aanhangers van hetzelfde V. N. V. en Rexisme. Wat is het doel van het Leopoldisme De grote verraders bcviijden, oe fortuinen der collaborateurs beschermen de eeuwige schande hunner persoonlijke laaghiio uit wissen het nationaal verzet uitroeien, de trawanten van hun vroegere leiders De- grelle, Elias, Romsée, Lysens, enz., onder de vlag van Leopold III terug aan het bewind te brengen. Vele onnozele lieden lieten zich vioegcr beetnemen d'or de bedrieglijke huzrn van CHRISTUS - REX en VLAANDE REN VOOR CHRISTUS», waarmee deze agenten van Berlijn en Rome schcrn- den zij kenden toen i och God, roch Ko ning. noch Vaderland. Vandaag is een hui ner nieuwe leuzen: SIRE, WIJ VERWACHTEN U Wie is die Sire P Een onwaardige ko ning die de gedachtenis aan zijn roemrijken vader Albert verloochende en de hand gaf aan de moordenaar van de besten zijner onderdanen. Een paar dagen na de afstraffing van Scheft komt Sis toevallig de Markt over gestapt. Den Dirk heeft hem alras in de gaten en houdt hem staande "Hewel, Sis, wat peist g'er van, de Scheft heeft nog al onder zijn botten gehad hé ~)a„ antwoord Sis, "'t is weeral ne suk kelaar die getroffen werd Dirk: Watte, godomme. ne sukkelaar, zoo vertellen de die van de C, V, P., maar dat hij één onzer grootste verklikkers der stad was, dat verzwijgen ze. Ik herinner me nog zeer wel, 't is nu een goed jaar geleden, zag ik ne politieke ge vangene uit de Molenstraat komen. Hij was aan den doodendans ontsnapt in Buchen- wald. Aan den eersten den besten politiea gent die hem onder de oogen kwam, vroeg hij waar hij een zekeren Borms, bijgenaamd Scheft, kon vinden, want, voegde hij er aan toehij is mijne man Dit is maar één van de vele andere ver klikkingen die den sukkelaar Scheft op zijn geweten heeft. SisJa dat kan wel waar zijn maar men moet vergeten en vergeven en daarbij, wij in onze politiek letten daar niet zoo nauw op, ge verstaat wel hé, kwestie van de stemmekes. DirkBahdat is vuile gemeene politiek, zulle Sus, en 'k begin a van langsom mier lieger oep te krijgen. Straks zult ge ook nog beweren zeker dat de 4 jaar gevang die De Moor Edgard van uit de Koolstraat opge- loopen heeft, om op de Werbestelle zijn goede trouw aan den Fuhrer te hebben be wezen, om de werkweigeraars te samen met Antiek te helpen opsporen, om 's nachts patrouille te gaan doen en de wapens tegen het vaderland te hebben gedragen, over dreven is, zeker Och zwijg, gij onnoozele snul, ik durf er een stuk van mijnen mantel op verwedden dat er weeral ne C.V.P. zijn vuil pooten in het dossier van den verrader Edgard De Moor gestoken heeft, Allé, Sis ge moogt zwijgen, toe, toe, haaft awe smoel, g'en doet niets dan stotteren en zieveren. En g'en peist toch zeker niet dat dat spelleken zal blijven duren. Ik zag hier van de week nog nen opkooper voor de Wehrmacht. Taaf Van den Bergh, met zijn zatte smoel van zijn ooren maken, hij mag oppassen want hij zou zijn vette pens kun nen verbranden Sis tracht ook een woordje te plaatsen en brengt 't gesprek op de ravitailleering, hij vraagt zich af hoe het komt dat de kiekens nu in eens geen eieren meer leggen. Och, zegt den Dirk. - In 't Eiermandje - bij Jan De Geyter-Von der Bult in de Naarstig heidstraat zijn er nog wel te krijgen, doch alleen voor de goei kalanten zooals gij 1 A propos, 't schijnt dat hun dochter An- gele-Maria De Geyter - Wwe Frans Po- riau - ex-Gestapo, niet genoeg had met vijf jaar hechtenis door het Krijgsauditariaat van Gent uitgesproken voor haar valsche verklaringen en verklikkingen (haar opge legd door de ouders indertijd afgelegd op de Kommandatuur te Aalst). Mme Gestapo is in beroep gegaan en de zaak komt bin nen enkele dagen weer voor. 't Is te hopen dat den Heer Krijgsaudi teur er minstens nog een vijftal jaren bij doet, waarop ze meer dan recht heeft. Ook zou ze anders den Aelsterschen lucht te vroeg komen verpesten. Sis wil terug 't gesprek afwenden en heeft het nu over den nieuwen foto van Leiopold die hier en daar voor een venster prijkt. DirkOch arme, Sis, gisteren namiddag passeerden hier drie Jufferkes en ze hadden 't er ook over. 't Is precies een muts van ne Fabriek swachter die hij op heeft, zei d'eer- ste, de tweede vond dat hij beter op nen SS trok en de derde och. godomme,'tis al gelijk, 't is toch ook ne zwerten! Sis: Tegen a en kunde nie ierlijkraison- neeren, salut! Hij trekt er van onder. DirkAllé, Sis, ge hebt genoeg gezeid voor vandaag, goei reis en de kost met de wind van achter, en breng me de volgende kier maar een dikke vette pens en een snee van 't verken mee 1

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 2