A. B. C. - Dirk Martens roskamt 3 Ouders, waakt over uwe kinderen. Jongeren, sluit aan bij de Volksjeugd. De Aalstersche Boksclub doet een oproep tot alle lief hebbers-boksers van zwaar gewicht, om aan de eerstvolgende kampen deel te nemen. Oefeningen eiken Dinsdag en Vrijdag in 't lokaal "In den Beiaard,,, Nieuwstraat, 5, Aalst. Telkens om 19 1/2 uur. HET BESTUUR. SJALEKENSLIJST De Aalstersche Zebra's vergaderen. Weerstanders, Patriotten, leest en verspreidt «FRONT. HOFSTADE. Uit de bakermat der Verraders van Lede. Hoekje van de Volksjeugd. Het meest getroffen, zoowel geestelijk als lichamelijk, door dezen oorlog, is wel de jeugd. Geen gezonde ontspanning heeft ze kunnen meemaken. Enkele danspartijtjes of sportmanifestaties die ze bijwoonden op gevaar af aangehouden te worden door Gestapo en Feldgendarmen, die juist deze bijeenkomsten uitkozen om razzia's uit te voerendat was alles. Velen zijn dan ook het slachtoffer geworden en naar nazikam pen weggesleurd. Anderen hadden geen tijd om aan ont spanning te denken en bonden den strijd aan tegen den bezetter in de organisatie der Revolutionaire Jeugd, die éénder eerste bewegingen was die daadwerkelijk den be zetter slagen toebracht, Velen hebben dan ook dezen heerlijken doch ongelijken strijd betaald met hun jeug dig leven, opdat wij vrij en gelukkig zouden zijn. Deze helden gedenken wij, en verge ten wij nooitPiet Hendrickx, Luc Wesly en tientallen anderen. De strijd van de Revolutionaire Jeugdbeweging - waar de Belgische Volksjeugd uit geboren is - zal niet tevergeefs geweest zijn, en voor ons het symbool blijven van moed, offer vaardigheid en solidatiteit. Als we nu onze jeugd bezien, moeten we vaststellen dat de oorlogsjaren meer dan één rampzalige uitwerking hebben gehad op ons jong volkje. Heel weinigen doen aan gezonde ont spanning: goede sport, lichamelijke of geestelijke ontwikkeling. Bedroevend is het te moeten vaststellen dat een groot gedeelte der jeugd de onge zonde, naar zweet, rook en bier stinkende danszalen vult, met de voeten stampt, de armen zwaait op de maat van de swing of zazou, en dampend van het zweet, in dron ken toestand, schunnige liederen zingend, naar huis keert. Is dat ontspanning? Ouders, gaat gij daarmee akkoord? Kunt gij het aanzien dat Uwe kinderen, waar gij zooveel angst voor gekend hebt, waar gij zooveel zorgen aan besteed hebt, waar gij het beste van Uw leven voor gaaft, kunt gij die nu zien verloren gaan tengevolge van deze ongezonde toestanden Ziet gij hun bleeke wangen niet, hun bloedlooze lippen, hun tenger lichaam dat de sporen draagt van ondervoeding en van uitspattingen Ouders, denkt gij aan de toekomst Uwer kinderen? Weet Gij dat de tering met ver rassende schreden toeneemt.dat de ontucht de geesel is van onze jeugd? Beseft Gij dat Uwe onverschilligheid tegenover de jeugdproblemen een slechte uitwerking zal hebben op Uwe kinderen? Uwe kinderen, onze jeugd: de toekomst mag niet verloren gaan, Oude-s, waakt er over dat het losbandig en onverschillig leven van Uwe kinderen ophoude. Stuurt Uwe kinderen naar de jeugdorga- nisuties, waar ze gezonde ontspanning vin den, wandelen, kampeeren, trektochtjes, waar ze aan gezonde sport doen, turnen, athletiek, voetbal, basket-ball, lichamelijke en geestelijke ontwikkeling. Deze jeugd organisatie is de VOLKSJEUGD. Blijft niet onverschillig, helpt mee om een betere en gelukkige jeugd te vormen. SLUIT U BIJ ONS AAN. Bert. Voor nen dikken itok - B: M. fr. 100 Voor nen sterkeren stok - R. V. 25 Voor een nieuwen stok - L. 20 Van Frans en Jozef uit Burst - P G 8 Omdat Alexis al vader is van velschil lende kinderen 5 Omdat zijn wederhelft tevreden is met den overschot van zooveel anderen 5 Omdat ze haar zoo geweerd heeft te gen de bazin 5 Omdat ze er zoo tevreden over is 5 Omdat Germain spijt had omdat het in Antwerpen regende 5 Omdat Charles kwam zien ofdat Julia er was 5 Opdat geen enkele patriotte een meter stof zou gaan koopen in het huis Monty. Moorselbaan, 45. nabij het slachthuis 10 Omdat Monsken te Aalst geen eten krijgt, en het zich te Hofstade moet gaan koopen 10 Omdat het bij de W. P. allemaal C. V. P. ers zijn 10 Omdat Gareken voor Sooiken gaat kiezen 15 Omdat Sooiken en Gareken zoo goed den Internationale kunnen zingen 15 Omdat Netteken met Sooiken ge trouwd is 15 Als ons Sooiken in de Gemeenteraad zit, zal het volle feest zijn in de Koolstraat bij schoon Marieken 15 Omdat Julia een bloemeken verloor 5 Omdat Lea zoo goed kan dansen met een pompier 5 Omdat Mon zoo vriendschappelijk om gaat met V.N.V.er V. D. Van een goede Patriot 30 De pers van het O. F. werd uitgenoodigd op de algemeene vergadering der A. Z., gehouden in hun lokaal, bij E. De Lombaert Statieplein. Deze talrijk bijgewoonde vergadering gaf ons een klaren kijk op de werking der ver- eeniging. Wij moeten ronduit erkennen, dat wij niet anders kunnen doen dan de enkele af wezigen beklagen. De openingsrede, die gehouden werd door den sympathieken voorzitter Rob. Ringoir, was prachtig in haar eenvoud, doch roerend in haar geheelze werd dan ook uitbundig toegejuicht. Waarlijk Bob - Uwe jongens - laat mij toe ze zoo te noemen, waardeeren Uw werk, en weten dat ge niet alleen hun voorzitter, doch een echte vader zijt. Doe zoo voort, ge bewandelt het rechte pad. Den H. Sonck, Secretaris, dankt om het vertrouwen in hem gesteld; hij schijnt zijn taak ernstig te zullen opnemen, Mr Van de Velde zet den toestand der kas uiteen, wat applaus uitlokt. Mevr. Thérèse schetst in prachttermen de werking van Sol. Door Mr Carlos Schollaert worden Gelegenheids-diploma's uitgereikt, die prachtig waren en terdege in den smaak der aanwezigen vielen. Daarna wordt het woord verleend aan den Heer Noël, die het op zich had geno men de werking der confederatie uiteen te zetten en een beeld op te hangen der reeds zoo lang sleepende zaakHet statuut der Politieke Gevangenen die eindelijk haar verwezenlijking nabij schijnt te zijn. Na deze goed gedocumenieerde rede werd aan alle aanwezige Politieke Gevan genen of rechthebbenden een prachtig ge schenk aangeboden. De Hr Walgraafdeed een warme oproep ten einde in zoo'n grooten getalle mogelijk de Vlaginhuldiging van de Weerstanders van het Spoor bij te wonen op 8 Septem ber a. s. In de beste stemming eindigde deze prachtvergadering. Reporter Gregor. SOL-PRONOSTIEK ten bate der weduwen en weezen onzer gefusil- lieerden. "Na gomme ne gank., zegt de Dirk. Ver leden week was ne goeie vriend van mij door den Krijgsraad van Gent opgeroepen om te getuigen tegen René Blanquart, Nestor de Tièrestraat. 3. Aalst. Verschei dene anderen waren voor dezelfde zaak van dien goeden Belg ontboden, die van in '42 het zwart Uniform droeg om het in '44 te ruilen voor het grijs van S.S. Voor de bevrijding onzer stadwas hij gevlucht met de Germaansche horden, doch nadien werd hij dan toch nog gesnapt. De getuigen bewezen zijn schuld, welke hij zelf. tot zijn spijt, moest bekennen Na de pleidooien van zijn verdediger, vraagt de Rechter aan beschuldigde of hij nog iets te zeggen had. Den S.S. Blanquart staat rechten antwoordt"In geval ik mijn vrijheid terug krijg, zal ik mijn vaderland eerlijk dienen en blijven dienenzooals ik HET ALTIJD GEDIEND HEB - Hum, zoe ne muilentrekker De Rechter vonnist gezien de feiten bewezen zijn, dat gij gewapende S.S. geweest bent, wordt gij veroordeeld met twee en half jaar gevangenis Is dat niet wraakroepend Straf hé Tijdens dezelfde zitting van den Krijgs raad, werd een lid van de Sicherheitsdienst veroordeeld tot 15 maand gevang. Het is bewezen dat dit heerschap 3 geallieerde vliegers en 2 gendarmen had verraden, Al even straf, nietwaar Nog nen anderen boef, die zwarte klee- ren en wapens gedragen heeft in Duitsch- land, waar hij bewaker was der gevange nen en waarvan de getuigen verklaren dat hij een Russisch gevangene heeft doodge schoten. kreeg 14 maand gevang. Hij zat reeds 15 maand vast en zal waarschijnlijk wel schadevergoeding opvorderen voor\ die maand welke hij te veel gezeten heeft "Da zou toch wel te straf zijn,, vindt DIRK MARTENS. Door Uwe kans te wagen op SOL- PRONOSTIEKEN stelt ge een daad van Solidariteit ten overstaan der oorlogsslachtoffers. I D E G E M. Over twee benoemingen. Een naamlooze krabbelaar, vriend van een naamloozen kommunist, die gebaart van Grimminge te zijn, zendt mij De Vaandrig van 10 Augustus, die met zijn "proficiat., voor de benoeming als hoofd onderwijzer van Mijnheer Aimé D Herde zes maanden te laat komt, een benoeming, die gedaan werd met vijf onthoudingen, en niet met algemeene stemmen. Hij neemt de verdediging op zich van den lekkeren Burgemeester van Grimminge gekend voor de lichtzinnige en schuldige manier waarop hij bewijzen van burger trouw aflevert, die den gemeenteraad over- haald heeft een volbloed Nationaal-Socia- list en aanhanger van de "Nieuwe Orde,, als Secretaris te benoemen. Die krabbelaar drukt zijn venijn uit door middel van een schrijfmachien, onder op "De Vaandrig,, en levert zoo het bewijs dat de gierigheid somtijds de naamloosheid verraad. Wanneer die ruziestoker in de rangen van het O. F., die sympathiseert met de zwarten, zich wil kenbaar maken, zal ik mijn meening uitdrukken over de benoe ming van Mijnheer Aimé D Herde, wiens vaderlands gedrag als onderwijzer gedu rende de bezetting, algemeen bekend is. DE NIEUWE KLOPPER. Weerstanders en Vrienden van den Weerstand. Op 8 September e.k. huldigen de "Weer standers van het Spoor" hun vlag in. Aan het hoofd dezer vereeniging staat niemand anders dan onze Plaatselijke Kommandant van het O. F. Pieters Georges. Wij doen beroep op U allen - zoo mannen als vrou wen - om de hulde te gaan bewijzen welke de Weerstanders van het Spoor ten volle verdienen. Wij vergaderen in het lokaal, bij Gilbert Pappaert, Blekte, om 8 3/4 uur zeer stipt. Frans Hertsens zal onze groep aanvoeren. Op 8 September mag niemand op het appel ontbreken. Onzen kommandant ter eere. De Secretaris. F. Severin. Is het waar dat Herr Bogaert Alfred, Gemeentesecretaris, het O.F. - ken gelezen heeft, waarin sprake was van den gemee- nen verrader Jozef Cool Natuurlijk zal hij het gelezen hebben, want als Cool spreekt zou Herr Bogaert wel bij hem terecht kun nen komen, daarom moet hij weten wat het O.F.-ken van zijn leermeester schrijft. Maar wees gerust, Herr Von Bogaert, als het proces Cool opgeroepen wordt zal er genoeg aan het licht komen want een dossier van 15 cm. dik bevat al het één en ander, denkt gij het ook niet, vlaggentrek- ker? En nu wij het toch over vlaggen heb ben, willen wij U, Herr Bogaert, aanraden geen Belgische driekleur niet meer uit te steken, als er nog eens feestelijkheden plaats grijpen, want gij hebt daar geen recht meer op, aangezien gij ze gedurende de bezetting verloochend hebt. En nu stellen wij de vraag: wat er van de vijf aanklachten, die tegen Bogaert Alfred ingediend zijn wegens zijn onvader- landsch gedrag, terecht zal komen? Wel licht zijn deze aanklachten verdwenen! Vaderlanders, patriotten, weerstanders, gij die vroeger een aanklacht hebt inge diend, weest zoo goed ze te vernieuwen, stelt uw vertrouwen in het O. F. en stuurt ze naar het O.F.-bureel, Groote Markt, 15, Aalst, dat ze dadelijk in goede handen zal overmaken. Wanneer elk zijn steentje zal bijgedragen hebben, zullen we de ware zuivering tege moet gaan, waar wij allen naar trachten. Eens dit doel bereikt, zullen we mogen zeg gen dat de slachtoffers der Nazis en hunner handlangers gewroken zijn. Ja, Herr Bogaert. nu hangt U den schijn heilige uit, doch, beste lezers, oordeelt zelf: hoe zoudt ge iemand noemen die gedurende de bezetting de foto's van den baardaap Staf De Clercq en van de Tollenaere voor hem op zijn schrijftafel zette? Ja, zegt het zelf maar: die rekel is een verrader. Nog een vraagje: Waar of op welke manier heeft Herr Bogaert een bewijs van burgertrouw los gekregen Dit geval be handelen wij den volgenden keer. Loontje komt wel om zijn boontje, dat zegt TITO. TERESA door Peter Parm MIMOSA-REEKS Uitgave A. Manteau, N. N. - Fr. 20.— Het gezellige omslag van «lit boekje, versierd met de toto's van Shirley Johns, nr 2 van de Mimosa- reeks, waarin als nr 1 «Tragische Liefden verscheen, laat ons reeds onmiddellijk de populaire reeks liefde romans vermoeden die jonge, trouwlustige meisjes en kinemaliefhebbers aan het hart liggen. Het burgerlijk milieu De mama die waa t over de faam van het gezin. Een veren arm geworden nichtje dat de schijn van een indringster aanneemt. De ver liefde zoon van de deftige moeder, de andere, min kieskeurige zoon. Een intrigue rond een vooropgezet huweliifc. Deugden standvastige, bergen-verzettende liefde Happy End. Vlug en vlot geschreven met een tikje poëzie zoo als dat hoort bij overwinnende deugd en gestrafte ondeugd. Ditmaal met een Belgisch decor. De grootstad en de Ardennen. Gemakt elij. e treinlectuur voor ieder een die niet graag hoofdpijn rijgt van een spannend detectie ven verhaal. Om de maand verschijnt een dergelijk roerend verhaal van droom en illusie

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 3