T ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Reactie eo Beheer Burgershuis. Groote Markt. 15. Aalst. - Telefoon. Aalst 281. - Postchecknr. 1472.51 - Abon.-prijs per 3 maand27 Pr. Patriotten Opgepast Aan onze Abonnenten Mens sana in corporo sana GROOT BAL Een ander klooster... maar steeds dezelfde geschiedenis 8 SEPTEMBER - ZONDAG 8 SEPTEMBER 1946 3e JAARGANG, Nr 45 Verschijnt wekelijks. PRIJS 3 FrL Denderstreek De redactie heeft reeds uw aandacht ge vestigd op de onderduimsche werking der 5de kolom. Meer dan ooit is waakzaamheid bevolen. De patriotten sluimerenweldra zullen zij ronken, terwijl het nazisme waakt en het oogenblik afwacht om toe te slaan. Wij ?ijn niet de voorbode van valsche geruchten. Het ligt niet in onze bedoeling nutteloos onrust te zaaien. Voor een jaar was er nog geen schijn van weerstand te bespeuren in het Ille Reich, dan alleen een onderworpen en doo- delijke onverschilligheid. Het rumoer van de "Bruine Maquis" bestond maar alleen in de verbeelding van onrustige burgers. Intusschentijd zijn de toestanden veran derd. De geveinsdheid van het nazisme is geweken en er werd terug smaak gevonden in de bruine kleeren. De Hitleriaansche manifestaties te Ham burg, waaraan duizende personen deelna men, zongen het "Horst Wessel lied"; de brutale aanslag tegen de 7 Fransche leden van het gerecht te Nuremberg de aanslag van het nazisme tegen de anti-fascistische betooging te Berlijn, geven ons het bewijs dat hun ondergrondsche werking verder reikt dan sommige optimisten wel denken. Zij zijn in de perfectie georganiseerd. Met valsche sleutels weten zij toegang te bekomen tot de verlaten drukkerijen 's Zondags.... en drukken duizende strooi- brieven en pamfletten waarmede zij het land overstelpen, ze'fs in de treinen vinden ge allieerd- journalisten dergelijke geschriften in hun zakken. Het verdwenen hakenkruis is te voor schijn gekomen.Men ziet het overal aan geplakt en ingegrift. De dreigbrieven, mi niatuurdoodkisten, het portret van Hitier, waarop gedrukt staat Ik veroordeel U"die de democratische Duitsche fonctionnarissen bekomen, is nu een geweldige terreur ge worden. In een gedeelte van de Amerikaansche zone te Berlijn, in een cabaret, werd een sketch opgevoerd tegen Rusland en Frank rijk. Als de eerste vertooning plaats greep waren 15 Russische officieren tegenwoor dig die de zaal verlieten, gezien Rusland verbeeld werd als de man-met-het-mes- tusschen-de-tanden, en Frankrijk in de per soon van Adolf Menjou in een verloopen habitué van "Chez Maxim's". De zaal da verde van toejuichingen, Protest vanwege Rusland en Frankrijk werd ingediend bij de Amerikaansche over heid die eerst vijf dagen daarna het stuk deed schorsen. Het is de schuld van sommige geallieer de tonctionarissen die door hun gematigde houding deze anti-geallieerde propaganda hebben doen veld winnen. Het is dan ook met verbittering dat wij deze feiten, die de zuivere waarheid zijn, reeds na een jaar be zetting moeten openbaar maken, Patriotten, wees op uwe hoede. Als het nazisme in Duitschland terug in het open baar durft vooruitkomen, zullen deze van België niet te.) achter blijven. Gaan wij ons laten doen? Neen, duizendmaal neen, dat vergif moet in de kiem gedood worden. Vormen wij een sterke blok. Laten wij terug schouder aan schouder staan zooals tijdens de bezetting en sluit allen aan bij de "Vriendenkring van de Weerstand", zoo niet bewerken wij onzen ondergang. JEBS. Waarde Lezers. Indien U ons blad onregelmatig ont vangt, gelieve ons onmiddellijk hiervan in kennis te stellen. Hoe rap is er geen kaartje geschreven aan het adres van onzen ver antwoordt-lij ken uitgever. Groote Markt, 15, Aalst. Woonstveranderingen dienen zonder verwijl bekend gemaakt te worden. In de roode blaadjes van een woorden boek lazen we deze Latijnsche uitdrukking. Ze beteekent dat een gezond lichaam noo- dig is om een gezonde geest te bezitten. En de gezonde geesten hoopten de schoone bloem des eeuwigen vredes te zien ontluiken op het verpletterde lijk van den sadistischen ruststoorder, maar ze verloren weldra hun begoochelingen. Er wordt gevochten in China, Indonesië, Palestina, Indië. De geesten blijven gisten, zelfs bij dezen die geroepen zijn om den vrede te organiseeren. De afgevaardigden op de vredesconferentie maken den indruk vredesvrienden te zijn die zich vereenigen in vijandschap. Katholieke herders wenschen een gods dienstoorlog, vergetende wat Christus tot Petrus zegde Steek Uw zwaard in Uw schede". Aan diezelfde opstokers hebben we de Gestapisten en de Erzatzisten te danken. Deze zitten in 't droog terwijl de eersten voorloopig hun discipelen schijnen te ver loochenen. En toch zijn er reeds andere snullen te vinden die onder hetzelfde be leid de stappen van hun voorgangers vol gen. Zie ze stappen, de nieuwe kandidaten Gestapisten, SSen en verraders allen wer kelijke of moreele zonen van dezen die nu boeten) met trommel en vanen voorop, en zingende op het "air" der nazibeulen. Dit alles en de atoombedreiging belet de zieke geesten niet te beweren, dat het Rus land is die oorlog wenscht. Mens sana in corporo sana Ieder gezonddenkend mensch zal toe geven dat Rusland na een offering van 25 millioen zijner beste burgers voor de be vrijding der bezette landen en voor de vrij heid der volkeren, Engeland en Amerika inbegrepen, niet bij machte is een oorlog te ondernemen. Bovendien hebben zijn ste den en industriën voor duizenden miljarden schade geleden. Gansch een geslacht zal moeten werken om de"verwoestingen ver richt door de nazihorden, te herstellen. Rusland, om er zich boven op te werken, heeft rust, vrede en arbeid noodig. Een oorlog is zijn vernietiging, maar ook den ondergang van gansch Europa, al dezen die nu op oorlog aansturen inbegrepen. Het Russisch volk is een pacifiek volk dat geleden en gestreden heeft voor een ideaal, het zal daarom nooit buigen voor de bedreigingen der kapitalistische, ziekelijke, internationale opstokers, maar verkiezen rechtstaande te sterven voor zijn ideaal. Op Zaterdag, 7 September, om 20 uur. geeft het GEHEIM LEGER het jaarlijks herdenkingsbal. in de zaal "RINK,,, De Ridderstraat, t. s. Op dit feest zal een Monstertombola gehouden worden ten bate van den Socia len Dienst "Trouw.,. Vele schoone prijzen zullen kunnen gewonnen worden. Alle Weerstanders en Patriotten zijn welkom. Namens het Feestkomiteit. VAN EEN ZWARTE DIE PATER WERD. Jean Goudres, 43 jaar, werd door de Fransche politie aangehouden. Tijdens de Duitsche bezetting was hij chef van de militie Darnand voor het Cher-departe- ment. In 1944, na de Duitsche nederlaag, verschool Goudres zich te Parijs. Wat later waagde hij het dienst te nemen bij een ge heim Amerikaansch militair organisme. Hij werd er echter weldra van bewust dat hij zou ontmaskerd worden. Een ander oud-lid van de militie Darnand, stelde hem het adres van een klooster uit het Tarn- departement ter hand, waar hij zich zou kunnen verschuilen. Goudres vertrok dus naar de streek van Castres. Zonder moeite geraakte hij in het klooster binnen. Hij trok een monnikspij aan en werd... als leeraar in het Engelsch verbonden aan de school, die bij het kloos ter behoort. (De C. V. P. zal zich zeker wel wachten het geval van "professor,, Goudres aan te halen in haar propaganda voor de vrije scholen...) De Vader-overste kende volkomen de situatie waarin zijn nieuwe medewerker zich bevond. De bruin-zwarte Pater Goudres en Vader-overste waren zelfs zeer goede maatjes. Bij zoover dat Vader-over ste hem enkele valsche papieren op naam van Gaëton de Villers cadeau,deed. (Men ziet dat de geschiedenis niet nieuw is. Onze Pater Callewaert zat immers ook goed en veilig" op zijn post, in een kloos ter, en een zaak van valsche papieren waar bij paters betrokken waren, hebben wij ook al gekend). De plaatselijke politie, die door de cen trale diensten verwittigd werd, was echter op het spoor van den valschen monnik. Vader-overste kreeg het warm. Hij stuur de Goudres naar "goede vrienden.,, han delaars te Toulouse, die gekend zijn voor hun nazi-gezindheid. Goudres had daar lang in veiligheid kun nen blijven, was hij niet verliefd geworden op de vrouw van zijn gastheer. De vriende lijke echtgenoot ondervond alras dat Gou dres absoluut geen "patersmanieren, had. Weldra was het eiken dag ruzie in het huisgezin. De buren, verwonderd over al dat la waai en krakeel, begonnen zich af te vra gen wat dit wel kon beteekenen. Ten slotte hield de politie zich met het geval bezig.... en Goudres werd geknipt. Tijdens zijn ondervraging verklaarde hij, dat sedert hij het klooster verlaten had, re gelmatig 5000 ff. per maand van de monni ken ontvangen had, 't Is niet tej verwonderen dat sommige paters veel geld noodig hebben voor lief dadige, werken,,. Men vraagt zich af of er in deze zaak weer zal .gesproken worden over biecht geheimen en andere, zooals bij de ontdek king van het gestolen lijk van Mussolini, onzaliger gedachtenis. Het bovenstaande lazen we in "Vooruit, We kennen ook een valschen pater, namelijk den gestapo-hond Brik Nichels, die het bloed van Patriotten op zijn gewe ten heeft. Wanneer krijgt de schurk Brik Nichels zijn welverdiende straf Deze dag is uitverkozen door de Natio nale Vereeniging "Weerstanders van het Spoor,, om hunne vlag-inhuldiging te vieren. Aangesloten zijnde bij het "Verbond van den Aalsterschen Weerstand, zullen De Aalstersche Zebra 's A. B. O.F. Witte Brigade Fidelio Partisanen B. V. L. en Solidariteit van het O. F. hun me dewerking verleenen. Alle vaderlandslievende maatschappijen Oud-strijders-vereenigingen, Invalleden, Groot-Invalieden, Vuurkruisers, enz. zul len er aan houden door hunne aanwezig heid luister bij te zetten aan dit heuglijke feest. Alle echte Weerstanders, zonder uitzondering, zullen dien dag door hun aanwezigheid bewijzen dat zij Weerstan ders zijn gebleven. Wij verwachten ook een sterke delega tie onzer in Aalst gekazerneerde soldaten. In één woord op 8 September blijft geen enkel patriot thuis allen zullen aan wezig zijn op het appel der Weerstanders van het Spoor. Als feestleider zal den heer Carlos Schol- laert optreden, wat een waarborg is tot het welslagen. Programma der Feestelijkheden Zondag 8 September, om 9 uur, samen komst van al de bestuursleden in het lokaal bij den heer Emiel Lombaert, Café "Sportwereld,,. 9,30 Samenkomst op het Statieplein 9,45 Gezamenlijke optocht naar de Sint Martinuskerk 10 u. Plechtige H. Mis, ter nagedachtenis onzer gestorven kameraden. Wijding der vlag. 10,30 Vorming van den stoet in de Brussel- sche straat, daarna optocht langs de Groote Markt, Kapellestraat, Graanmarkt, Albert Liénartstraat en Statieplein, 11 u. Plechtige overhandiging der vlag door officieele personaliteiten. Spreekbeurten. Na de plechtigheden zal men in groep bloemen gaan neerleggen aan het monu ment van Koningin Astrid, aan het Stad huis, op de Graanmarkt en aan de Statie, waar de stoet zal worden ontbonden. Om 14 uur wordt bij inschrijving een banket aan de leden van het Spoor aange boden. De prijs is voorloopig vastgesteld op 50 frank. Men kan zich van af heden laten inschrijven bij al de bestuursleden en bij den lokaalhouder. Namens het Bestuur De Eere-Voorzitter, Costens, d. d. stationchef. De Secretaris, V. De Schrijver. De Voorzitter, Georges Pieters. Weerstanders van het Spoor Vrij van dienst zijnde Spooragenten. Langs dezen weg verzoeken wij U vriendelijk, de feestelijkheden van 8 September a. s. Vlag-inhuldiging van de Weerstanders van het Spoor,, in zoo'n grooten getale mogelijk bij te wonen in "dienstkleedij,,, of min stens Uw dienstpet op te zetten. Namens het Bestuur. Door Uwe kans te wagen op SOL PRO NOSTIEKEN stelt ge een daad van Solidariteit ten overstaan der oorlogsslachtoffers.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1