De A. B. C. Sjalekenslijst. 3 Stuurt uw Kinderen naar de Officieele School G A L A - B A L Aan onze Abonnenten Front - Varia. Idegem. Geeraardsbergen. Steenhuyze - Winhuize. Voor te lachen! W eerstanders, Patriotten, leest en verspreidt ■FRONT. bericht aan alle liefhebbers der BOKSSPORT dat, vanaf 22 Sep tember, buiten de oefeningen op Dinsdagen en Vrijdagen, telkens om 19 1/2 uur, ook op de Zondagen zal getraind worden, begin om 10 uur in den voormiddag. Gebeurlijke, niet bij onzen bond aangesloten liefhebbers-beoefenaars worden toegelaten op de training en kunnen zich aldaar laten in schrijven. Kijklustigen mogen eveneens een kijkje nemen. Namens de AALSTERSCHE BOKSCLUB. HET BESTUUR. De scholen gaan heropenen en de ou ders staan voor een besluit van verdragen de beteekenis. Zij moeten een keus doen die beslissend is voor de toekomst van hun kinderen. Zij zull.-n te kiezen hebben waar hun kinderen hun studies zullen moeten voortzetten, indien ze reeds ter schole gin gen. zij zullen moeten zeggen naar welke school hun kinderen gaan indien zij dit jaar schoolplichtig worden. De keuze kan niet twijfelachtig zijn Er is maar één school die het vertrou wen van de ouders waard is, en dat is de officieele school, Dat is geen brutale affirmatie. Wij zullen zeggen waarom deze school de eenige goe de is en waarom wij de ouders dringend, zeer dringend aanzetten de officieele school voor hun kind te kiezen. Staan wij stil bij het voornaamste argu ment: in de officieele school wordt het BESTE ONDERWIJS gegeven. Waarom? Omdat het zuiver wetenschappelijk is. Men kweekt er het verstand aan. Men beschikt er over leerkrachten, die gevormd zijn in scholen waar het wetenschappelijke en het verstandelijke ook de hoofdbekommernis zijn. Men geeft er geen onderricht dat be ïnvloed is geworden door vooringenomen opvattingen, maar men houdt er zich aan de streng wetenschappelijke opvattingen, en men gebruikt allen beschikbaren tijd om hem nuttig aan te wenden ten voordeele van het onderwijs. Men ontwikkelt en bevordert dus het verstand van den knaap of van het meisje, om den strijd voor het bestaan met de grootst mogelijke kansen te voeren. Wil dit zeggen dat er geen aandacht zou geschonken worden aan de moreele en ar tistieke opvoeding van het kind Volstrekt niet, het programma behelst deze leerstof ook en dit alles wordt gegeven volgens wer ken en methoden die door den staat ge controleerd worden. Maar de officieele school legt er zich in hoofdzaak op toe het kind VERSTANDIG te maken, omdat dit de taak van de school is. Voor de vorming van hart en ziel zijn er de ouders, die door hun gedrag en hun omgang met hun kinderen op dit gebied de beste opvoeders moeten zijn en boven dien zijn de schooluren zoo ingedeeld, dat er nog altijd tijd over is om lessen te volgen, die niet thuis hooren op het programma van een officieele school en die elkeen kiest naargelang van zijri godsdienstige of wijs- geerige overtuiging, buiten de school. De school, dat is voor het kind de eerste kennismaking met de gemeenschap. Het moet er door den dagelijkschen omgang met de makkertjes leeren hoe het zich later in het leven zal te gedragen hebben. Het moet er ervaren dat de mensch geen nummer is, maar een wezen dat verschil lend van aard kan zijn naargelang van het milieu waaruit het komt of naargelang van zijn temperament. Het moet er leeren, dat indien het wenscht zichzelf te zijn, het ook noodig is dat het weet, dat de anderen het zelfde recht bezitten en wederzijdsche eer biediging noodzakelijk is. Wij kunnen elkeen een opvatting heb ben van het leven en wij mogen, ja wij moeten er voor ijveren, dat deze opvatting door de meerderheid gedeeld wordt, maar dat kan nooit door dwang gaan, dat moet steeds door overtuiging gebeuren en mits eerbiediging van de ware en edele betrach tingen van andersdenkenden. Na een pe riode van dwang, zooals wij die gekend hebben en die in da dictatuurlanden werd ingevoerd, weten we beter dan ooit hoe noodzakelijk het is de menschheid in ver draagzaamheid en in eerbied voor eikaars meeningen groot te brengen. Er is geen beter milieu om dit voor de gemeenschap zoo noodzakelijk geestelijk klimaat te scheppen dan de officieele school. De ouders hebben een dubbelen plicht: zij moeten er voor zorgen dat hun kinderen goede en deugdelijke menschen worden. Dat is hun taak en die van de personen, die zij zullen gekozen hebben als raadslie den voor deze zoo kiesche taak. Zij moeten er ook voor zorgen dat hun kinderen opgroeien tot verstandige en nut tige medeburgers van dit land. Dit laatste kan maar alleen als zij hun kinderen naar de officieele school zenden, omdat de officiee le school alleen daartoe de noodige waar borgen biedt. Wie kinderen heeft, moet dezer dagen een beslissing nemen. Dat de ouders zich dus wel bewust zijn van de uitzonderlijke verantwoordelijkheid die zij dragen. Wij drukken het hun op het hart en wenschen het hun in het hoofd te prenten er kan maar één school zijn die zij kiezenDE OF FICIEELE. Met aldus te kiezen bewijzen zij den grootsten dienst, dien zij ooit kunnen be wijzen én aan hun kinderen, waarvoor zij alles veil hebben, én aan het land, dat van hen mag eischen, dat hun kinderen morgen waardige, verstandige en welstellende landgenooten zouden zijn. Omdat Fons Zaterdag zoo veel on geluk gehad heeft fr. 5 Omdat Fons dezen Zondag zoo te vreden was 5 Omdat J. naar hem toch gewacht heeft 5 Omdat J. zoo laat op de deur kwam kloppen 10 En er zoo rap werd opengedaan 5 Omdat Dolfken en J. zoo tevreden waren 5 Omdat de bazin van aan de kerk al tijd iets bijzonders riekt 10 En omdat Alex daar ook mee tevre den is 5 Omdat Julia zooveel over haar uur was 5 Omdat Teddie beer er van achter nog zoo jong uit ziet, geeft een oude vrouw 5 Omdat Sooi zoo goed kan loopen om geen tweede blauwoog te krijgen 10 Omdat het in café Germaine zoo plezant is 5 OmdatStaafken Kakest.enMilleken ook hun vuistje omhoog staken en met de kleine den internationale mede zon gen bij schoon Marieken 20 Omdat de foto van Sooitjen met Net teken zoo goed gelukt is en de vos en da kinneken van de verkemert die ge tuigen waren er zwart op staan 20 Omdat Gareken en Rozaken, het vrouwtje van de C, V. P. er zoo goed de Charelkensdans kunnen dansen 20 Omdat er op den herdenkingsdag van de bevrijding, in de Koolstraat nen bloedrooden is blauw geworden 27,80 Wie is sterker dan Pachter? 5 Motocyclist op 71 jaar 5 1 e reis Appels. Daag Grietje 5 Zullen ze wel bij een twee kontent zijn van dit bezoek? 10 Opgelet motorijder, van 't sas, uw redder is er niet bij 10 Al lachende ontvangt Tavie de schoone ajuinen vannen ouden vriend, Dag Jan 10 B. V. L. - A. L. Bevrijdingsleger. Sector Aalst. Ter gelegenheid van de tweede ver jaardag onzer bevrijding heeft het Be stuur van het B.V.L. - A.L. Sector Aalst de eer Ued. uit te noodigen op haar groot dat doorgaat op Zaterdag 21 September, te 20,30 uur, in de zaal "Modern Palace,, Lange Zoutstraat, Aalst. Voor voorbehouden tafels kan men zich wenden "Music home,. Molenstraat, 43. Op 15 September, tusschen 10 en 12 uur in het Café "De Beiaard„ Nieuwstraat. 5. Waarde Lezers. Indien U ons blad onregelmatig ont vangt, gelieve ons onmiddellijk hiervan in kennis testellen. Hoe rap is er geen kaartje geschreven aan het adres van onzen ver antwoordelijken uitgever, Groote Markt, 15, Aalst. Woonstveranderingen dienen zonder verwijl bekend gemaakt te worden. Wij lazen voor U in verschillende bla den: Dat in Frankrijk verwacht wordt, dat de geboortecijfers dit jaar met 30 °/o zullen stijgen en 900.000 zullen bereiken, waaruit blijkt dat één jaar democratie meer waard is dan 4 jaar Vichy-propaganda Dat volgens Amerikaansche bladen de maan binnen twee jaar met een raket be reikbaar zal zijn, waaruit blijkt, dat we nog niet aan de grenzen van de expansie-zucht zijn. Dat de bevolking der Vereenigde Sta ten aangegroeid is tot 140 millioen, waaruit blijktdat de V. S. binnenkort aan levens ruimte moeten gaan denken. Dat Mevrouw Lupesco, de vriendin van Carol, ex-koning van Roemenië, in Mexico op sterven ligt, waaruit blijkt, dat zelfs de grootste liefde niet eeuwig duurt. Dat Vittorio Mussolini, zoon van den ex-Duce, die indertijd Barcelona meeging bombardeeren, er in geslaagd is uit Italië te ontsnappen, waaruit blijkt, dat men be ter had gedaan hem den weg van zijn va der te doen volgen. Dat het fortuin van Benito Mussolini op 130 millioen franks geschat wordt, waar uit blijkt hoe groot het idealisme der facis- ten is. Met die atoombommen gebeuren er toch zoo aardige gevallen, dat men zich aan alles mag verwachten, maar hetgeen nu verteld wordt is toch moeilijk te gelooven. Zooals iedereen weet bestaat er ergens te Brussel een bureel waar de noodige papie ren afgeleverd worden voor het aankoopen van een splinternieuwen auto, dit draagt de naam van prioriteit en zooals ge wel kunt denken, om zulks te bekomen moet men een echte vaderlander zijn, geen collabora tie met den vijand, natuurlijk Volksverte genwoordigers en Senateurs hebben voor rang. Volgens het schijnt is er zoo een priori teit afgeleverd geweest voor een liberaal Volksvertegenwoordiger van Geeraaids- bergen, volgens genomen inlichtingen zou hij ergens zoo een kasteeltje bewonen in den omtrek van de Ouden Berg? En wij die dachten dat het Arrondisse ment Aalst geen liberaal Volksvertegen woordiger meer bezatDie verdomde a- toombommen, wij hebben er nog het laat ste niet van gezien, want men vertelt ook dat een liberaal Minister van Justitie, een echt vooruitstrevende C. V. P. Advokaat, als Vrederechter benoemd heeft voor het kanton Geeraardsbergen. Naar het schijnt was het boven in den kerktoren niet al te pluis er zich te gewa gen. Gp 21 Juli en andere feesten was het te gevaarlijk om de Belgische vlag te doen wapperen. De noodige herstellingen zullen thans uitgevoerd zijn, want op Zondag 15 September hebben wij er twee vlaggen be merkt. Over eenige weken hebben wij gemeld dat de Burgemeester dier gemeente oen Ge meenteraad bijeengeroepen had, dat op ge stelden dag en uur de raadsleden tegen woordig waren, maar de Burgemeester schitterde door zijn afwezigheid, dat de raadsleden er van onder trokken en de bur gervader zich daarna aanbood in dronken toestand, ruzie maakt» met de verbruikers (het gemeentehuis is ook een drankhuis) en een Weerstander beleedigde, die klacht in gediend heeft. Op bevel van den Heer Gouverneur heeft er een onderzoek plaats gehad, maar tot heden weten wij niet welken tuchtmaatre gel er tegen dezen zonderlingen burgemees ter genomen is, wat schuilt daarachter De Nieuwe Klopper. Duizenden Patriotten gaven hun leven, niet omdat alles te herbegin nen zou zijn! DE BEMINDE DIRECTEUR Jansen vierde het honderdjarig bestaan zijner firma. Jansen had een goed hart. Daarom riep hij Pieterse, zijn procuratie houder, en zei hem Ik zou graag hebben, dat bij gelegenheid van het eeuwfeest der firma mijn naam in alle kranten kwam: ook het heele perso neel moet in de krant 1 V eel kosten mag het natuurlijk niet. Denk ereensover na. Pieterse gaat voor zijn schrijftafel zitten en denkt. Wel drie uur lang. Dan gaat hij naar zijn patroon. - Welnu - Verzamel heel uw personeel rondom de fabrieksschoorsteen. U klimt daarbo ven op. - En dan - Dan springt U naar beneden I DE HELD Inboorling. - Heer, ik zag leeuwenspo ren.... een kilometer ver in 't Noorden. Leeuwenjager. - Waar is 't Zuiden DE EENVOUDIGE VRAAG - Zeg. heb jij het nieuws al gehoord - Wat dan - Piet Verhagen, je kent hem wel, die al tijd de laatste v*n de klas was, die heeft me daar eventjes drie millioen binnen gesleept door een eenvoudige vraag te beantwoorden. - Dat is sterk - De pastoor vroeg hem Wilt gij deze vrouw tot echtgenoote nemen En hij antwoordde: «Ja!» EEN ONTDEKKING - Tante, wat is een lafaard - Da's een man, die een kleineren man slaat. - Tante, dan is onze schoolmeester een lafaard. ff SOL-PRONOSTIEK ten bate der weduwen en weezen onzer gefusil- lieerden.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 3