OORLOGSTOKERS. Buitenland 3 SJALEKENSLIJST Geeraardsbergen. Als 't niet zoo treurig was. zou men er om lachenal die bijeenkomsten der dikke bollen aller landen, die honderden millioe- nen menschen vertegenwoordigen en die er mee belast zijn, den vrede op zijn pooten te zetten. De millioenen en nog eens millioenen stervelingen, die zij vertegenwoordigen, zijn soldaten, hand- en geestesarbeiders, vrouwen, weduwen en weezen, die allen niets beters vragen dan nooit geen oorlog meer te beleven. Het meerendeel dier afgevaardigden - de Russische en die der Russische randsta ten uitgezonderd - vertegenwoordigen de kapitalistische maatschappij, m. a. w. de eenen willen een vrede die de massa ten goede zou komen, en de anderen beoogen een kapitalistischen vrede. Een kapitalistische vrede, dit wil zeggen een gewapende vrede. In afwachting dat de wereldeconomie gestabiliseerd is, wordt een internationale ruzie uitgelokt, waarvan het gevolg is, dat ieder der twee onver zoenlijke blokken die tegenover elkander staan, zich de strategische punten onzer planeet betwisten. Er worden vuurhaarden geschapen die vandaag of morgen een brand kunnen doen ontstaan, en die brand zal onvermijdelijk een nieuwen wereldoorlog uitlokken. De millioenen en millioenen menschen, die niets anders dan vrede willen, zullen na tuurlijk opnieuw soldaatje moeten spelen en elkander te lijf gaan. De geesten moeten daarop voorbereid wordenze zijn er zelfs reeds op voorbereid in het atoombommen kamp. En zoo werd een pharadoxale toestand in 't leven geroepen: vredelievende men schen zijn reeds bereid hun leven te pand te stellen ten behoeve van een handvol in ternationale kapitalistische gangsters. Intusschen gelijkt de vredesconferentie eerder op een oorlogsconferentie, en aan de besprekingen van Munchen, onzaliger gedachtenis. Er heerscht niet de geringste verstandhouding. De Russische afgevaar digde, die zich niet malsch uitliet over de strijdwaarde van het italiaansch leger, werd uitgedaagd tot een tweegevecht! 't Was een zonderlinge oorlog, 't Wordt een zonderlinge vrede. Veel menschen hebben den indruk, dat Engeland en Ame rika ruzie zoeken tegen Rusland. Churchill heeft het offensief ingezet. De bewondering en de eerbied die we voor onze bondgenooten voelen kunnen ons echter niet beletten, dit te bestatigen. Roosevelt was voorstander van een toena dering tot Rusland. Zijn opvolger drukt een ander voetspoor, hoewel het Ameri- kaansche volk hem niet goedkeurt. Om die reden is het dat hij al de minis ters, die destijds met Roosevelt samenwerk ten, over boord geworpen heeft. Zijn minister van buitenlandsche zaken, Byrnes, is een gewiksfc uitdager. Door hun houding hebben Trumann-Byrnes zich niet alleen onwaardig getoond, de opvolging van wijlen president Roosevelt te verzeke ren, wiens genie ze loochenen door hun houding, maar door hun dolzinnige haat tegen Sowjet-Rusland leveren ze daaren boven het bewijs dat het geheim van het geweldigste wapen, de atoombom, dat in hun bezit is, beter bij anderen zou berusten. Onlangs heeft een stem schuchter protest aangeteekend tegen de dwaze dictatoriale hoovaardigheid dier twee mannen, name lijk die van den Heer Wallace. Laten wij hopen dat het Amerikaansche volk de zoo genaamde leiders, die het misleiden, naar de maan aal zenden. Dan is er nog een derde macht die op oorlog aanstuurt, namelijk de katholieke kerk die haar zeilen altijd naar den wind weet te hangen en altijd de politiek van den natten vinger heeft toegepast. Zie ze opstappen achter hun roffelende trom, de kandidaten gestapohonden en S.S.-mannen, werkelijke of moreele zonen dergenen die nu voor hun landverraad boe ten tenzij ze reeds op vrije voeten ge steld werden. Sommigen zullen ons onze openhartig heid kwalijk nemen. Wij noemen echter een kat een kat, en niets of niemand zal ons weerhouden in alle omstandigheden en zonder vrees de waarheid te betrachten. Wat er ook van zij, het laatste werk van Byrnes mag men een cadeautje van belang heeten, want zijn redevoering heeft de Duitschers in blijde stemming gebracht. De poort die naar de weerwraak leidt werd door Byrnes voor het meestsadisti- sche volk ter wereld geopend. De Gesta pohonden, de S.S.-mannen en de concen tratiekampen doemen reeds voor onze oo- gen op. Dank voor het geschenk, meneer Byrnes. En zeggen dat Amerika tusschenbeide gekomen is in de Europeesche aangelegen heden om Duitschland voor eeuwig en drie dagen onschadelijk te maken 1 Voorwaar, zulke resultaten kunnen wij, Europeanen, ondanks al onze oneenighe- den. zonder Amerikaansche hulp bereiken, en als het er hem om te doen is Duitschland weer op de been te helpen, zou Amerika beter doen zich aan de leer van Monroè te houden Amerika aan de Amerikanen. Wat ook wil zeggen:Europa aan de Europeanen In naam der vrijheid heeft Trumann aan Wallace het zwijgen opgelegd. Die zonder linge vredesapostel zal dus voortgaan Rus land te bedreigen met zijn atoombommen, niet in naam van het Amerikaansche volk, maar uit zijn eigen naam, dit wil zeggen uit naam der kaste wier strooman hij is. En ze zijn al talrijk, degene die reeds van een Russische nederlaag droomen Niets is echter twijfelachtiger[of Rusland wel het onderspit zou delven. Rusland heeft bewezen dat het bereid is te vechten tot den laatsten man. Het is te hopen dat wij geen oorlog tus- schen Amerika en Rusland zullen beleven. Maar als hij toch zou uitbreken, zijn wij benieuwd de gezichten te zien van al de aartsdomme, fanatieke anti-communisten die er door hun zinneloozen haat toe zullen hebben bijgedragen, zulke catastrofe te hebben uitgelokt. Het zal dan atoombommen regenen om ons van het communisme te verlossen. Gansch ons werelddeel zal tot ondergang gedoemd zijn. Zullen de menschen zoo n ramp ooit te boven komen Waarschijnlijk niet. En toch zijn er in ons arm Vlaanderen duizenden en duizenden sukkels die zich la ten wijsmaken dat het communisme op die manier dient uitgeroeid te worden. Het vooruitzicht van een atoombom oorlog bezielt al de onversaagde strijders- van-achter-het-front met moed, want zij voorzien dat zoo n oorlog van korten duur zal zijn en dat de zegepraal voor het grij pen ligt. En toch herhalen ze gaarne dat ze niet weten wat er achter de stalen gordijn gebeurt. Zijn ze dan werkelijk onnoozel genoeg om te meenen dat Rusland werkeloos toe ziet, en dat alleen de anti-communisten in staat zijn om de atoomenergie te gebruiken. De vliegende bommen zullen in een vol genden oorlog waarschijnlijk niet op goed geluk hier of daar vallenze zullen met een maximum van zekerheid naar een bepaald doel gericht worden. En de atoomenergie zal die moordtuigen duizend en nog eens duizend maal meer vernietigingskracht ver zekeren dan ze er in den laatsten oorlog hadden. Een bom zal gansche steden met den grond gelijk maken, takken van industrie zullen in één slag lam gelegd worden, de oogst zal ineens vernietigd en de veestapel uitgemoord worden. Doodende stralen zul len de vliegmachines op een afstand van honderden kilometers neerhalen en wat al meer Weten de oorlogstokers wat Rusland achter de stalen gordijn aan t uitvin den is? Veel moed is er niet noodig als men er zeker van is, den vijand te kunnen verplet teren zonder zich aan veel gevaar bloot te stellen. Doch zullen de oorlogstokers hun moed in hun schoenen niet voelen zinken zoodra ze tot hun schade en schande de er varing opdoen dat Rusland de kat en zij slechts muizen zijn? In Duitschland heeft de hooge wereld haar bijeenkomst aan het Tergenmeer. Het weer is schitterend, in de restaurants drinkt men uitstekende cocktails. Men amuseerd zich beter dan men het ooit deed de laatste zes jaren. Prins Rubbrecht Von Beieren ziet men slechts van tijd tot tijd. Maar de mooie Emma Goering (Frau Her man Goering) en haar dochter Edda nemen deel aan alle feestelijkheden, De groote ontvangsten van Mevr. Goering, maken van haar huis het middelpunt van de ele gante wereld. Ook de ontvangsten van Mevr. Brigitte Franck, de Gouverneur- Generaal van Polen, tijdens den oorlog, ter gelegenheid van het huwelijk van haar dochter, waren hoogtepunten van het seizoen. Met een echte fair-play stellen de Ame rikaansche officieren het op prijs, dat de mondaines van Beieren zulke moed too- nen, en de aanwezigheid van hun unifor men geven een speciale schittering aan de vele feesten, die de Duitsers op hun juiste waarde weten te schatten. Bovenstaande artikel verscheen in de "Time,, New-York. Zooals men hierboven leest wordt er duchtig gezuiverd en gede- nazifieerd in die Amerikaansche zone. In Griekenland schijnt men buitenge woon gelukkig te zijn met den terugkeer van HUN koning Georges. De Groot Col laborateurs en de nazi-organisaties van tijdens de bezetting spelen de groot-viool het Congres van de Weerstand werd ver boden. Er werd gratie verleend aan de oorlogsmisdadigers. Het zal nu wel voor velen nog duidelij ker zijn waarom zoovele foto's van den Belgischen Koning voor vensters en deuren van Collaborateurs en landverraders han gen, en waarom bij iedere manifestatie voor den goeden vriend van Von Falken- hausen, en tevens theegenoot van Hitier, zoovele collaborateurs en incivieken mee opstappen, gezien het overgroote belang voor hun er aan verbonden, daar zij Grie kenland als prachtig voorbeeld en richt snoer nemen. De laatste Rooseveltiaan, de laatste ver dediger van een wereldvrede, den Heer Wallace is verleden week gedwongen ge weest zijn ontslag in de regeering van de U. S. A. te geven. De Amerikaansche trusts met hun atoombommen-politiek hebben het klaar gespeeld en hun macht is sterk genoeg geweest om Wallace uit de regeering te drijven, ziehier waarom 1/ Wallace houdt een rede waarin hij zich verzet tegen de buitenlandsche poli tiek der U. S. A. die regelrecht naar een nieuwe oorlog voert. President Trumann verklaart zich ac- coord met die rede, maar één dag later trekt hij zijn accoord in. Nadien noodigt President Trumann, Wallace uit en na hun onderhoud publi ceert de President dat er van ontslag geen sprake is en Wallace slechts gedurende het verloop van de vredesconferentie in Parijs geen redevoering meer mag houden over de Buitenlandsche politiek der U. S. A. Een dag later deelt men het verplichte ont slag mede van den heer Wallace. Onder wiens druk heeft President Tru man in 8 dagen tijds tweemaal zijn houding veranderd, wie regeert in feite in de U.S.A. een antwoord de trusts. Om hun misdadig gestook te ontmaske ren werd de heer Wallace, die den vrede wil, weggestooten. Daarom is het de plicht van eenieder die den vrede wil, waar ook ter wereld de grootst mogelijke activiteit te ontwikkelen tegen de trusts en hand in hand den oorlog voor altijd uit te schake len. vooraleer zij geboet hebben en tot inkeer gekomen zijn toekomende week geven wij uittreksels uit herderlijke brieven en rede voeringen van de onvergetelijke Kardinaal Mercier gedurende den oorlog 1914-18 naar het hoofd der moffen en der landverraders zweepte. DE NIEUWE KLOPPER. Omdat onze Gust zoo goed genezen is fr. 5 Omdat Bric Nichels zijn k. zou toenijpen 10 Omdat op 't Houten Dorp geen Duit- sche zouden meedoen 10 Twee blauwe oogen 7.50 Omdat de onder-president zich een blauw oog het ft gevallen op de Kermis 5 Omdat Alexis koi,tent is van zijn tele gram 10 Omdat Bric Nichels zou rap in 't prison gaan 10 Omdat Gusta zoo hard kan liegen 5 Omdat Gust zijn vrouw zou schreien terwijl hij een liedje zingt 10 Omdat René met de C. V. P. dokter op zwier is geweest 5 Omdat Fons onze Gust niet meer op de plancher zou gooien 5 Omdat het Nationaal Lied zou geëer biedigd worden op de kermis door den pater 10 Omdat Maria niet gaarne in het O. F. staat 10 Omdat Bric Nichels zou gehangen worden 10 Omdat Kermis Schacrbeek goed ge lukt is 10 Omdat 2 personen van aan den Toren zich niet zouden uitgever als patriot ten en wegblijven bij het Duitsch vel 10 Dank voor het O. F. 10 Omdat steeds rechtzinnigheid geschied door het O. F., geeft Gust 10 Steun voor het O. F. omdat het eerlijk en prachtig werk levert 10 Omdat de Vos goed danste met het muziek der Liberale Partij 5 Omdat het bij Melleken zoo warm was 10 Opdat Bric Nichels, als helper van de Gestapo, de doodstraf zou krijgen 10 Omdat de Groep «G» zelf klacht neer gelegd heeft tegen Gestapo Pater Bric Nichels 10 Omdat den Heer Fisette klacht neerleg de tegen Bric Nichels voor zijn vuig lastervodje, destijds uitgedeeld met steun van collaborateurs 10 Voor een nieuwe fagade voor mijn schoonbroeder Gust. 5 Van een echt Weerstander uit Hofstade 10 NINOVE Bericht aan de P. A. en P. M. leden van het oud Regionaal Ninove Alle leden welke tot nu toe de vragenlijst die hun in Juli werd toegestuurd nog niet hebben ingevuld, worden verzocht, ten ein de het Bestuur in de mogelijkheid te stellen de lijsten op te maken van de leden welke aanspraak kunnen maken op de hoedanig heid van Weerstander- dit dringend te doen en hen te laten geworden op het adres van het lokaal «De Waag» Graanmarkt. Degene welke het bedoeld formulier niet zouden ontvangen hebben, of wiens formu lier zoek geraakt is, kunnen een nieuw exemplaar afhalen in het lokaal. Weerstanders, Patriotten, hoog de har ten 1 Laat U niet ontmoedigen door hetgeen gij rondom U ziet en besiatigd. Menschen die zich Patriotten noemden en die thans de zolen likken var. het zwart gespuis, die na de bevrijding den Weerstand beschuldigden niet hardnekkig genoeg op te treden, er moest gemoord en gebrand worden, maar anderen moesten het doen. zij bleven ach ter de schermen en wilden van da volkswoe de gebruik maken om persoonlijken haat botte vieren, meestal op onschuldigen of lampisten. De Weerstand bleef kalm en stelde zijn vertrouwen in het Belgisch gerecht; en wanneer wij thans de lamlendigheid besta tigen van het Krijgsgerecht te Gent inzake zuivering, wil dit niet zeggen dat wij geen betrouwen hebben in onze Magistratuur in het algemeen, integendeel, wij rekenen nog altijd op hen die gedurende de bezetting hun plicht gedaan hebben, maar het zijn juist degenen die meest kritiek uitgevoerd heb ben, die de eerste schuldigen zijn; wat ze weten, willen ze aan het gerecht niet beves tigen, zoover komen zij er niet tusschen integendeel teekenen zij smeekschriften om de landverrader» in vrijheid te stellen dan hebben wij ook de SLOGAN van vergeten en vergeven, dan hebben w ij ook de poli tiek der Reactie die de groote spons wil ge bruiken, ten einde al de verloren schapen van «De Vlag» «V.N.V» en «Rex» terug naar den stal te lokken waaruit ze wegge- loopen waren. En denkt ook niet dat de christene leer ons oplegt de landverraders te vergeven

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 3