Sjalekenslijst 3 Mevr. Baldur von Schirach vraagt Genade voor haar Man. Grimmingen Geeranrdsbergen. TE KOOP Hier uit de bakermat der Verraders, of de golf- lengte 032 Lede. Geen woningnood Mevrouw Baldu von Schirach, de vrouw van de leider der Hitlerjugend heeft een brief gericht aan Francis Biddle, Ameri- kaansch rechter te Nurenberg: Zooals het mij dikwijls gebeurd is aan Hitier het leven te vragen voor vrienden en vijanden, zo vraag ik U vandaag het leven voor mijn echtgenoot. Onze kinderen houden van Amerika. Amerika, het land hunner grootouders en ze dromen slechts van ice-cream en te kenfilms van Walt Disney. De vlag, de taal en de geschiedenis van Amerika kennen ze zoals hun eigen en moet ik hun nu zeggenDat Amerika, dat gij liefhebt, heeft uw vader de afschuwelijk ste dood laten sterven, die een man kent? Mijn kinderen hebben zulk een levens lust, en ik wil niet, dat ze hun hele leven de haat kennen tegen Amerika. Ik zou hun zeggen kunnen, dat hun vader een marte laar is, maar er zijn reeds genoeg martela ren in de geschiedenis van hun land. De mannen, die het volk gestraft wenst te zien zijn reeds lang dood. Het staat in uw macht mijn man te do den maar niets verplicht U dit te doen, dus smeek ik U, dood hem niet Daar wij in geen enkel blad het ant woord van rechter Biddle gevonden heb ben - verzochten wij onze medewerker Joco, dit in zijn plaats te willen doen Zie hier dit antwoord Mevrouw Baldur von Schirach, Tot in het jaar 1933 leefden in Duitsland millioenen kinderen, die droomden van te kenfilms en ice-cream en van zwemmen in de zon en spelen met een voetbal. Onder de leiding van uw echtgenoot, me vrouw, werden deze kinderen verzameld in een bond van Duitse meisjes en een Hitler jugend en leerden "hard" zijn. Zo noemde men dat toch? Ze leerden ice-cream ver geten en daarvoor in de plaats kanonnen liefhebben. Ze wensten geen tekenfilms meer te zien, maar films over Duitse kracht en Duitse macht. Ze leerden als liederen dat hun hart verheugd was, als Joden-en kommunisten- bloed de straten rood kleurde Uw man leerde ze dat, mevrouw. En toen 7 jaar later de oorlog begon, die ook uw man hielp voorbereiden, toen wa ren die kinderen stramme SS-soldaten ge worden. Weet u mevrouw, dat ze honderddui zenden Joodse, Poelse, Russische kinderen die ook van ice-cream en tekenfilms droom den, zooals de uwe, aan hun Duitse Bajo netten regen? Weet u, mevrouw, dat daarbij ook kin deren waren met Amerikaanse grootou ders, en ook kinderen, van Duitse? Weet u, dat er daarbij waren en velen, die met vroolijke levenslust in slaap gesust waren met wiegeliedjes, die dezelfde waren als voor uw kinderen? Hebt u er toen ooit aan gedacht aan uw man te zeggen, dat hun moordenaars door hem gevormd wer den Is het u bekend. Mevrouw, dat van de 2500 Joodse kinderen die uit ons land gede porteerd werden, vijf levend terugkwamen? U vraagt u af, of u uw kinderen vertel len zult. dat hun vader een martelaar was ofwel dat u hun Amerika zult leren haten. Er is echter een derde weg, mevrouw. Vertelt u hun de waarheid en leert u hun, hun vader haten. Slechts die weg alleen kan misschien nog iets goed maken van de misdrijven, die uw man pleegde. U gelooft dat het volk uw man niet ge straft wenst te zien. U kent slecht het volk. Mevrouw. Het volk vergeet de vele kin deren niet. die ook door Uw man de dood vonden. Niets verplichtte hem de Duitse jeugd te vergiftigen en hij deed het. Niets verplicht te hem mede te werken om van millioenen kinderen kanonnenvlees te maken en hij deed het. Lees verder onderaan 2e kolon. Van een stakeren zijn machinist Fr. 10 Van een goed Patriot '20 Omdat Frans zoo fier wordt als een pauw 15 Omdat Kamiel een ongeluk tegen kwam op den stoel, geelt I-iel 5 En Joris was daarover tevreden en geeft dus ook 5 En Kamiel maakte zijn werk in het hoekje en geeft ook 5 En omdat Lisken dat al kon zien en er gelachen werd, nog 5 Omdat hij zijnen kam eens zou kuis- schen, ,want zijn klanten zijn vies die vuiligheid in hun handen te pakken 5 Omdat bij Jefken D.B. een stuk van zijn staartje gesneden is 10 Ornaat zijn vrouw Nelly daar niet meer mee akkoord gaat 10 Omdat Kozaken haar Jan liever zou zien dan den anaeren Omdat Georges de zwarte proficiat wenscht bij nun thuiskomst 5 Omdat hij drie vrouwen gaarne ziet 5 Maar de üerdc van hem niet meer moet hebben 5 Omdat het allemaal waai is 5 Er was eens een Virgenie 5 Ook was er een chef van 't Houten muziek 5 En Virgenieken bracht dien chef de muzieksken naar huis, omdat dat ventjen te zat was 5 En als Virgenieken naar huis ging was ze nog zatter als ons Lowieken 5 Omdat zijn vrouw mee ging en dat ze alle twee overeen lagen van zattigheid 5 En omdat 't juist in een plas was 5 Omdat de chef van dat muziek te zat was om mee te gaan 5 Voor bewezen dienst, door hel O. F. 20 Omdat Lanckman Pierre gansch zijn bed heeft volgep...t, en zijn vrouw niet heeft gegeven, geeft zijn vrouw 10 Omdat het in het vervolg al voor zijn vrouw zou ziju, geeft haar man 10 Omdat Lis een pisdoek heelt aange kocht, voor haar man in 't droog te leggen 0 Omdat Van Gussem Jan geweigerd heeft iets te gaven voor de kroon 20 Ontvangen van S. Pd. maandelijksche storting. Hartelijken dank 1000 Plaatsruimte heeft ons belet een woordje te reppen over de reuzen-fiasco-betooging der K. A. J-. op Zondag 22 September; er waren zoo eenige planken opgeslagen als tribune, daarboven een groot zwart doek (natuurlijk) een borststuk van den voorzit ter omringd met een geel a la V. N. V. ers, dan eenspandoek, zeer handig geplaatst om een hakenkruis te stoppen, op dit spandoek het volgende opschrift (niet lachen he, 't is heel serieus) «Sire, er is voor U geen plaats meer in Brussel, in [Grimminge is er veel» Volgens de laatste geruchten worden er appartementen in gereedheid gebracht bij Haelterman en Kalou. Er is ook een uitstap gedaan met het muziek van Overboelaere, vooraan een vlag, natuurlijk met stijgerenden leeuw, spelende en zingende de gekende K. S. A. liederen op Duitschen toon er valt op te merken dat de K. A. J. van Schendelbeke er niet was, waarschijnlijk is er daar een haar in de soep. Ook een redevoering door een K. A. J. propagandist van Overboelare, die beweer de tijdens de bezetting de ziel van 't kind in «Da's groote Reich» gaan redden is. Er is ook gedanst in tegenwoordigheid van den Heer Pastoor, en dan, rond 22 uur, waren er in de donkerste hoekjes der plaats «kajotters» en «kajotsters» kloek aan het vrijen, en zoo eindigde die heuglijke fiasco- betooging. SYMPATHIE. En zelfs wanneer uw kinderen de hele dag chewing-gum zouden kauwen en U de beste Jitterbug-danseres was van deze we reld, dan nog, mevrouw, zou ook een Ame rikaanse rechter, die het volk wel kent, niets anders kunnen doen, dan datgene aan uw echtgenoot te geven, wat hij ruimschoots verdient. De strop. JOCO. De O, F. en P. M. leden van het oud Regionaal Geeraardsbergen die wenschen erkend te worden als Weerstander, wor den verzocht, hunne aanvraag schriftelijk en dringend te laten geworden aan het be stuur van het R. C. op het adres van het lokaal "Café Georges Morre,, Groote Markt. Diegenen die zulks niet doen, zijn dan ook zelf verantwoordelijk dat zij hunne rechten niet bekomen. De leden die zich na 3 September 1944 in een andere groepee ring hebben aangesloten, moeten zich schriftelijk tot ons wenden willen ze in aanmerking komen en hun rechten niet verliezen, dit is de laatste verwittiging. WEERSTANDÉRS, PATRIOTTEN uit het Geeraardsbergsche, overweegt het volgende: In zijn Pastorialen brief van Kerstdag 1914, schreef zijne Emenentie Kardinaal Mercier onderandere Vaderlandsliefde: de eerste plicht van ieder Belg, op dit oogenblik, is dankbaar heid tegenover ons leger. Ieder Patriot is reeds overtuigd dat Bel- gie grooter is. Wie van ons zou den moed hebben de laatste bladzijde onzer geschie denis in stukken te scheuren? Wie bewondert niet met fierheid de roem van het verminkte Vaderland? Bekennen we het ronduit, wij hadden een Vaderlandsche les noodig, de Belgen in het algemeen verspilden tijd en krach ten met noodelooze twisten van klassen en rassenstrijd en persoonlijke driften, maar wanneer den 2 Augustus eene vreem de mogendheid zich betrouwde op hare kracht, meineedig tegenover haar geteekend verdrag durfde onze onafhankelijkheid be dreigde, alle Belgen zonder onderscheid van Partij, stand of oorsprong, schaarden zich rond hunnen Vorst, en 's landsbestuur en riepen den overweldiger toe: NIET VERDER. Het Christen geloof maakt van de Va derlandsliefde een wetGeen volmaakte Christene die geen echte Patriot is. Die waarheden zweepte de vernuftige, de groote Kardinaal in het aangezicht der Moffen en landverraders einde 1914, en wie trapte die edele gevoelens met de voe ten na de zegepraal van 1918, waren het de Liberalen, Socialisten, of aankomende Kommunisten Neen, het waren die zoogezegde Chris tenen, afgescheurd der oude Vaderlandsch Katholieke partij, die dan onze steden en dorpen doortrokken, omringd door de stok- slagers van Staf den Clercq, Elias en ande re Ward Hermans, onder het geroep van A. V. V, - V. V. C. Jaloersch over den bijval dier Vlaamsche scheurmakers, sprong den schoone "Leon" den "Fou-Rex" in de bres en verwekte ook scheuring in de Waalsche Katholieke Partij. Wij kennen er het noodlottig gevolg van, die zoogezegde Christenen verloo chenen hun Vaderland, schaarden zich on der den banier van Hitier, den massamoor denaar. Zij hebben op hun geweten den dood van duizenden en duizenden Patriotten, duizenden hunner slachtoffers zijn in erbar- melijken toestand teruggekomen? Weduwen en weezen beweenen hunne duurbare afgestorvenen, en het is voor de kandidaten - sluipmoordenaars dat men thans vraagt te vergeten en vergeven (vervolg toekomende week) De Nieuwe Klopper. LEG - EENDEN, bij de Weduwe WAEGEMANS, Hoek, 3, Gijzegem: Voordeelige prijzen. Weerstanders van gelijk welken groep, ontwaakt. Gij zult allen, zoowel als Tito, al gezien hebben, dat in de Gemeente Lede er nog geen verandering is gekomen. De bevolking vraagt zich af, waarom er door de moffen zooveel slachtoffers afge slacht zijn Zij streden toch allen voor recht en vrijheid, en om het nazisme den kop in te drukken. Maar wat zien we nu? Al de moffen knechten keeren terug naar huis. Is het daarom dat velen onzer beste zonen hun leven gaven. Hier gaat het om een ware schurk die 86 menschen verplichtte de Spoorweg- wacht te doen Ja, Van Hecke, het staat nog goed in ieders geheugen wat gij ge daan hebt met die valsche bom te leggen, en wat meer is, het was niet uwe bedoe ling, menschen de Spoorwegwacht te doen optrekken, maar wel om er te doen af slachten, Dat was uw opzet, nietwaar Sehoft. En wat ziet men nu, dit heerschap loopt hier vrij rond te schilderen, alsof er in het geheel niets gebeurd was. En het is niet alleen bij zwarten dat hij gaat, hij gaat ook bij dezen die zich doen doorgaan als zouden er geen betere Patri otten bestaan. Maar daar is een knoop aan en dat weet M. Louis Martens ook, zoowel als de Brouwerij Joris, of gaat het misschien door deze heeren hun gedacht, dat het zou kun nen nagezien worden waar hun dranken tijdens den oorlog naartoe gingen. Allo. gij die U Belg noemt, b. v. de fa milie Demonnie.die geven werk [aan nazi knechten, in plaats van goene Patriotten in hun dienst te nemen. Keer den rug toe aan dezen die meege holpen hebben aan den dood van zoovele Patriotten, want vergeet niet, deden ze het zelf niet, het gebeurde met in dienst te staander Duitsers, en hun medewerkiag eraan te verleenen. Weerstanders, ontwaakt, waat Hulp- feldgerdarmen, Gestapo's, Bommenleggers loopen steeds in vrijheid, terwijl de onzen op een eenzame plaats begraven liggen, zonder dat hun familieleden en weerstands- makkers de gelegenheid hebben een nede rig bloemtuiltje op hun graf neer te leggen, dat weinige zelfs bestaat niet. Ten strijde, zegt ieders weerstandshart, tot eens onze helden gtwroken zijn. TITO. Wij leven in een periode van dringenden woningnood. De huisbazen zijn daar erg mee in hun nopjes, want de vriendelijkheid van de huurders is gewoonweg verbluf fend. Ze zouden zich voor hun huisbaas graag laten vierendeelen. Wacht maar tot de tijden beter worden, zoet zal dan de wraak zijn Laten we liever een voorbeeld nemen aan Juda, koning van het gesinistreerde Bikini-volk. De Amerikanen hadden voor hem en zijn onderdanen een ander dorp gebouwd, van allemaal moderne woningen voorzien van alle comfort, zooals de Amerikanen comfort opvatten, En zij dachten "Als die Bikineezen dat zullen zien, dan zullen zij hun oegen openspalken verder dan ze ooit opengespalkt zijn ge weest, Maar de Bikineezen spalkten hun oogen heelemaal niet open. Integendeel, ze gingen neerzitten voor hun super-moderne woningen en zeiden "hoew,, en "haw. tegen elkaar. Wat dat gehoewhaw eigen lijk beteekende, begrepen de Amerikanen pas enkele dagen later, want van heel het moderne dorp bleef niets meer over. De Bikineezen hadden het tot den grond af gebroken en in de plaats echte, degelijke hutten gebouwd. Gelukkige Bikineezen 1

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 3