Waarom gaven 20NDAG 3 NOVBMB&R 1946 2e JAARGANG, Nr 53 Verschijnt wekelijks. PRIJS 2 Pr. ORGAAN VAN HET ONAFHANKELIJKHEIDSFRONT AALST - GEERAARDSBERGEN - NINOVE Burgershuis. Groo.e Markt. 15. Aalst. - Telefo.u. Aalst 281- Postchecknr. 1472.51 Abon. -pnj, per 3 maand 27 Fr. Allerheiligen, dag der doodenher- denking. Duizenden en nog eens duizenden menschen bezoeken de begraafplaatsen. Een ware bloemen zee. Ieder bezoekt het graf waarin een familielid of goede vriend rust, en in gedachte ziet men den lieven doode terug in den huiselijken kring of op het werk. En dan bezoekt men het heiligdom der gevallenen voor het Vaderland. Bloemen en nog eens bloemen. Duizenden menschen lezen den naam van die gevallenen in de ge vechten der Meidagen, gefusiljeer- den, vermoorden in een Concentra- kamp. En vinden dat erg, afschuwe lijk. En de reeks vervolgt.... gevallen voor het Vaderland. Op dat oogenblik ballen duizen den de vuisten en voelen een sidde ring door hun lichaam gaan, maar staan machteloos en kunnen de doo- den niet doen verrijzen. Ze zijn dood, gevallen voor hun Vaderland. En door diezelfde duizenden men schen wordt gedacht ...Jongens, als ge nu kondt hooren en zien wat er gebeurt, zoudt gij allen oogen zet ten. Gij hebt een vrouw, kinderen, ouders en familieleden achtergelaten voor Uw Vaderland... dat meer dan ooit ook het Vaderland der incivie ken is. Gij hebt allen uw leven gege ven voor Uw Vaderland, en rust nu met bloempjes bedekt in Uw Vader- grond, en Uw gedenksteen, voor buitenstaanders en onwetenden, is het eenige wat er aan herinnert dat Gij geleefd hebt en gevallen zijt. Maar ook Uw gedenksteen wordt gezien door lafaards, landverraders en groot-collaborateurs, die in ons Vaderland den vijand dienden, en als slaaf zijn bevelen ten uitvoer brach ten om bloedgeld te verzamelen. Van Uw bloed, dierbare helden, maakten zij geld. Wij zien voor ons de verraderstronies van een Antiek, Blanckaert, Bric Nichels, Piron en zoovele anderen, waarvan een groot gedeelte naar Uw gedenksteen, het teeken van uw offer, kunnen komen kijken als vrije menschen, want als medewerkers van den vijand, hebben ze hun zakken gevuld, en als wel stellende Herrschaften kunnen ze nu een vrij en zorgeloos leventje slijten. Terwijl Gij, echte zonen van het Vaderland, als belooning voor uw offer, een paar bloemen krijgt, en een groot deel der bezoekers spottend glimlachen, 't Is erg 1 Neen, duizendmaal neen 1 Wij blijven Uw offer indachtig, wij eischen in Uw naam gerechtigheid. Het voor ons Vaderland gestorte bloed mag niet vergeefs vergoten zijn Wij moeten en zullen onze dierbare dooden wreken. Bij ons is er geen plaats voor onverschilligen die mom pelen "'tis erg!,, en vijf stappen verder reeds alles vergeten hebben. NEEN, en nog eens NEEN, waarde makkers wij vergeten noch verge ven Uw vrouwen, kinderen, ouders en familieleden kunnen uw offer, Uw onherstelbaar verlies uit hun midden nooit vergeten wij evenmin. Gij allen zijt niet gevallen om als belooning een paar bloempjes op Uw laatste rustplaats te krijgen, en daarmee basta. Neen, dierbare kame raden, Gij zijt gevallen in den strijd ter verdediging van onzen dierbaren grond, om vrij te kunnen leven, er kan in datzelfde Vaderland geen plaats zijn voor de handlangers Uwer moordenaars, die nog altijd vrij rond loopen en rondtoeren per auto, als Grrroote Pieten. Patriotten, ware Vaderlanders, schaart U gelijk tijdens de bezetting, rond den Weerstand. Steunt onze eischen, woont onze vergaderingen en meetings bij in groote getalle, op dat wij, ook in onze streek zouden meemaken, wat verleden week ge beurde te Leuven en te Tienen. Wij eischen en zullen ongenadig blijven hameren op de bestraffing der land verraders en dergroot-collaborateurs. Onze gevallen helden gaven niet hun leven, om enkel en alleen bloempjes op hun graven te krijgen. Zij kunnen zich echter niet meer wreken, zij kunnen den strijd tegen het landverraad niet meer meemaken en steunen. Daarom moet het volk zijn plicht begrijpen en denWeerstand steunen. Slechts dan kan er sprake zijn van eensgezindheid en waar Patriotisme, en zooals de Weerstand zijn beste zonen offerde in den strijd tegen het Fascistisch monster, doet diezelfde Weerstand beroep op de besten van ons volk, die den naam Patriot waar dig zijn. Niet vergeten, niet vergeven, ge rechtigheid is onze eisch 1 Patriotten, wij vragen geen bluf, geen groot spraak, maar Uw steun 1 HET REG. O. F. KOM1TEIT. Aan onze Abonnenten Het eeuwig Zuiveringsschandaal. Bericht aan de Leden Al wie een roode kaart ontvangt vanwege het Regionaal Comité, hoeft onmiddellijk gevolg te geven aan den oproep. Diegenen die den oproep niet beantwoorden, hebben later geen recht tot reclameeren, gezien zulks geldt tot het opmaken hunner dossiers. HET REGIONAAL COMITÉ. Tiensche Moordenaars terechtgesteld. Weerstanders, Patriotten, leest en verspreidt "FRONT» Belangrijke Berichten. O.F. Denderstreek Indien U ons blad onregelmatig ont vangt, gelieve ons onmiddellijk hiervan in kennis te stellen. Hoe rap is er geen kaartje geschreven aan het adres van onzen ver antwoordelijken uitgever, Groote Markt, 15, Aalst. Woonstveranderingen dienen zonder verwijl bekend gemaakt te worden. Twee jaar na de bevrijding hebben de menschen, wat de zuivering betreft, er meer dan genoeg van, het is een hutsepot van belang. Het belachelijke proces van Neurenberg was een staaltje te meer. Nazileiders wer den vrijgesproken, had men het gedurfd ook Goering en andere hadden rustkuur in de bergen mogen gaan nemen. Het is daar niet alleen, zie even in Aalst, Jef, de zoon van een overleden werkman, thuis eenigen steun van moeder en 5 kin deren, ging bij de fabriekwacht, vonnis 3 jaar gevang. Bric Nichels, verklikkeren Gestapoploert 2 Weerstanders op zijn geweten, tijdens de bezetting grooten Heer, en nu nog groo- ten Heer, één maal in begin 1945 voor 68 dagen opgesloten, sedertdien nog2-3maal 8 dagen opgesloten, bolt nu per auto, juist zooals hij tijdens de bezetting met den Kommandant der Zwarte Brigade Gee- rinckx van Lokeren per auto bolde in volle vrijheid, zonder proces gekend te hebben. Dat die fabriekswachter 3 jaar gevang heeft zou normaal zijn, als men Bric Ni chels, die formidabel veel meer op zijn ge weten heeft, de doodstraf gaf. René Piron, Parklaan, leverancier voor de Wehrmacht, met bewijzen van Collabo ratie op het Gerecht te Gent, vrij tot op heden zonder proces, kocht zich in de be zetting' tengevolge zijner Collaboratie, een groot aantal huizen op naam zijner schoon ouders, hield feesten, braspartijen met Feldgendarmen, en Heer Leutnant van de Ortskommandantuur bij hem ten huize, le verde alles wat de Duitschers noodig had den. Vrij - nog geen tijd gevonden op het gerecht om een aanvang te nemen metzijn proces, intuïschen wordt er verder tijd ver loren met kleine zaken van 1 tot 5 jaar ge vang. Edgard De Cock, Asscherendries, leider van "De Vlag" diende 's vijands politiek, amper 1 jaar gevang als LEIDER, loopt al langen tijd reeds vrij, is dat de straf voor leiders van het verraad 7 Van Mulders, Molendries, leverde volle Reichsbahnwegens, nog steeds vrij zonder proces. Er wordt geschermd met het feit dat de veroordeelingen voor het klein gar naal te wijten is aan de actie van de Weer stand, maar wie is het die straft of recht spreekt 7 Niet de Weerstand, maar de C. V. P. Politiekers, die vertegenwoordigd zijn in al de lichamen van hetGerecht.Wa- ren het niet vertegenwoordigers der C.V.P. die te Aalst met lijsten rondbedelen om handteekens te verzamelen voor Herr De Geyter, Germaansch kunstenaar en SS mannen. Neen, de zuivering is niet ten einde, ie der democraat en alwie devrijheid liefheeft moet zich verzetten tegen de huidige schandalen. Er moet een einde gesteld worden aan het bevoordeelen der grooten ten koste der kleintjes, de beste. De eenige methode is de bestrijding van de Neo-Fascistische organisaties van de C.V.P. en de C.V.P. zelf. alaportelisalauds. Duizenden Patriotten gaven hun leven, echter niet opdat alles zou moeten herbeginnen 1 Iedereen herinnert zich nog de Fascisti sche moordenaarsbende uit Tienen en Leuven, waarvan sommige doodvonnissen werden geveld door den Krijgsraad. Vrijdag morgen 25 October, om 7 u 15, gingen de Gestapo's, Engelen, Ponsaert en Cornu naar de Executiepalen. Om 7u30 was gerechtigheid geschied. Vooral Cornu stond bekend als een zeer gevaarlijke individu die de gansche bezet ting door het Hageland onveilig maakte. De laatste woorden van Ponsaert waren: Leve de Koning De drie terdoodveroordeelden werden gefusiljeerd met da handen geboeid en den rug naar het Executiepeleton. De terechtstelling gebeurde in den om trek van de plaats waar, in een Augustus nacht 1944, deze ploeg der dooders twee onschuldige menschen neerschoot. Even voor hun terechtstelling hadden de drie schurken onder strenge bewaking, nog eens de plaats hunner misdaad bezocht. Wanneer komen de honderden anderen aan de beurt 7 OOK TE LEUVEN. Werden verleden Zaterdag 3 Gestapis- ten van dezelfde bende gefusiljeerd. Wanneer de Breendonck-beulen aan de beurt 7 Wanneer de Oost-Vlaamsche Ge- stapisten 7 De heer Civodul verzocht ons aan het geacht publiek kenbaar te maken, dat de kleine foto van den heer Titapol D'Herde- Baels, koning der katholieken en der zwar ten, die verleden week nog voor zijn ven ster stond, nu eveneens weggenomen werd. Hij heeft al zijn foto's van Lijapol over gebracht naar het huis van den heer baron Mengsken Koolmees-Sarbon Van der De ken, waar het warm is (hoewel er blokken hout naast der contenu liggen in zijn bu reau, waar hij zijn bezoekers ontvangt}. Is het waar dat onze goede vriend de heer Sjalen Stropbroek, gewezen Richter, in zijn stropbroek gedaan heeft, toen hij in ons blad las dat we hem nog niet vergeten hebben. En dat Meester Karton Van Hengste- gem kwaad was 7 Als hij dat liever heeft, zullen we hem met plezier von Timmer- man-Betonn noemen.

O.F.-F.I. Denderstreek | 1946 | | pagina 1