Diamanten bruiloft en drie gulden bruiloften te Boschvoorde ONS LAND IN WOORD EN BEELD 267 «Wat hebben wij gedaan Kerk van Heule bij wintergetij. De aanlokkelijke gemeente Bosch voorde-hij-Brussel, vierde Maandag, een diamanten en drie gouden bruiloften. Ter dier gelegenheid hadden verschei dene feestelijkheden plaats in de wijken waar de jubilarissen verblijven. Links De echtgenooten Lambeau-Charher, (diamanten bruiloft). Rechts De echtgenooten Bodart-Abts ondei rechts De echtgenooten Huts-Houlleberghslinks De echtgenooten Peeters-Segers, (gouden bruiloiten). Het flinke muziekkorps in de weer met het hartelijk huidedeuntje. Onze Feestvierende Muziekkorpsen. Op Zondag 18 Juli, bracht na de verwelkoming op 't stad huis de Kortrijksche Kon. Stadsfanfare wier kunstfaam on der de fijn,onderlegde leiding van den h. Heylbrouck, sedert lang zeer hoog staat aangeschreven, eene welverdiende en luid klin kende hulde aan drie harer knap pe uitvoerders die zich in den jongsten muziekprijskamp op uit stekende wijze wisten te onder scheiden, (een le prijs van uit muntendheid met gelukwenschen van den keurraad en twee prijzen van uitmuntendheid^. De bekoring. Vooraan, de drie jeugdige laureaten, groetend van op de pui van het stadhuis, binst de dreunende muzikale hulde... Uit de verzameling onzer Vlaamsche Schilders Het meerendeel der 37 doeken, door schilder Firmyn Colardyn uit de Gulden Sporenstad ten toongesteld geven wel den indruk van een onverzettelijk streven naar hoogst eigenaardige opvat tingen. Col. heeft eene voorliefde voordieptréffende zinnebeeldige motieven. Daartoe weet hij zich voordeelig te bedienen van de enkele massa-bewerking met op zettelijke weglating der kleine storende details. "Klokke Roe land", "Wat hebben wij ge daan", de allegorische drieluik "Storm", enz. vormen alzoo krachtige doeken vol roerende beweging.

Ons Land | 1926 | | pagina 11