Buitenland ruDio I V/U IJl VI 2o2 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Het grootste varken ter wereld. Op de slachtplaats in Chicago werd onlangs zoo'n kolossaal varken geslacht, dat het zonder twijfel er zich op beroemen mag, het grootste varken ter wereld te zijn HiernaastStorm in Duitschland. Door een hevigen storm stortte een der 12 _M. hooge palen der radio-antenne, die zich op een huis in Berlijn bevond, waar een zendstation was, naar beneden op de straat. Wonder boven wonder kwamen er geen ongelukken voor. De piloot Robert Baljac, die het wereld - afstandrecord met 2000 K.G. ballast in twee uur en 32 minuten heeft verbeterd, met een Renault-motor. Met denzelfden motor is ook het afstand- record, met 1500 K.G. ballast in drie uur en vier minuten door hem verbeterd. Naar men zegt, was Baljac de piloot van het vliegtuig, dat de gewezen minister Caillaux naar Londen bracht, voor de onlangs gehouden Fransch-Engelsdhe besprekingen betreffende de schulddelging. De nieuwste mode De Amerikaansche' dames, die er hun uiterste zorg aan schijnen te besteden, om hun uiterlijk zoo „aangenaam" mogelijk te maken, hebben als nieuwste modes- nufje uitgevonden, om zich niet meer met „rouge" te stiften, maar zich, in navolging der Indianen, de lippen met deze kleur te laten tatoueeren Op onze foto ziet men Miss Lilian Alexander, een bekende film-ster, die met veel plezier de behandeling schijnt te ondergaan. Een doop zonder water. Door het alcoholverbod kunnen de schepen in Amerika nu niet meer met de gebruikelijke flesch champagne gedoopt worden. Men heeft hiervoor nu een groote poederkwast genomen, waarmede, zooals men op onze foto ziet, de schepen den doop zonder water ondergaan. De Shoebill of „Walvischhoofdige ooievaar", is een mooie aanwinst voor den Londenschen dierentuin. Het merkwaardigste is de eigenaar dige kop van dezen vogel met den grooten krans veeren op het achterhoofd. De Prins van Wales bezocht bij zijn terugkeer naar het eiland Wight, Portsmouth, waar hij geestdriftig ontvangen werd. De Prins van Wales op weg naar het stadhuis, toegejuicht door aan weerszijden opgestelde kinderen.

Ons Land | 1926 | | pagina 10