BEGIJNHOFFEEST TE KOKTRIJK r—-Ti HUGO VERRIEST - S C H ADU WM IJ MERING jjj ONS LAND IN WOORD EN BEELD 279 Op Zondag 8 Augustus zal, op het nieuwe graf van Hugo Verriest, te Ingooigem, op plechtige wijze een gedenkteeken onthuld worden. Men hoopt een dichte menigte de plechtigheden te zien bijwonen. Hugo Verriest was een grootsch figuur. Nooit dreef hij Vlamingen uiteen maar vergaderde ze steeds. Hij wekte leven in het doode Vlaanderen, ontstak het vuur van heilige geestdrift in menig sluimerend ge moed, het Vlaanderen en zijn taal, kunst en volk ken nen tot over de grens. Hugo Verriest werd in 1840 te Deerlijk geboren, had Peter Benoit tot muziekmeester, Gezelle tot leeraar, Rodenhach als leerling en Streu- vels tot vriend, woonde als rustend pastoor te Ingooi gem waar hij in den Heer ontslapen is op 27 Oktober 1922. Hij was een vermaard redenaar. Wij geven hiernaast reeds eenige foto's van de over brenging van het stoffelijk overschot naar zijne nieuwe woning en komen op de plechtigheden in ons volgend nummer terug. Op Dinsdag 27 Juli was het schilderachtig middeleeuwsch begijnhof der Guldensporenstad in volle feest bij gelegenheid van het gouden jubileum van de overste der begijntjes, groot-jufvrouw Roose, Elvire-Marie-Louise, die geboren te Kortrijk op 30 Maart 1849, in 1865 met hare moeder weduwe, in het begijnhof haar intrek nam. Ze werd geprofest op 28 Oktober 1875 en maakte dus reeds meer dan eent halve eeuw begijnleven door, tijdperk waarvan het meerendeel werd en nog voort wordt besteed aan het onderwijs en de liefdevolle opvoeding der kleuters uit hare welbekende bewaarschool. Groot-Jufvrouw is eene zeer populaire en sympathische figuur en niemand beter dan zij verstaat de kunst om in 't teeder gemoed van 't lieve kinderwereldje mee af te dalen... Voor het zilveren jubileum als begijnoverste, mag ook deze brave, eenvoudige en verdienstelijke vrouw, sedert eenigen tijd reeds in aanmerking komen, ledereen wenscht Groot-Jufvrouw nog vele jaren toe... Ik hou zoo van de duisternis... Omdat dan alles kallem is, Heel kalm rondom mij Geheimvol 't zachte bladgeruisch. Zoo vol van poèzij En ben ik binds den dag geweest Mystiek zeurt dan het windgesuis, Als iemand die van 't leven, 't meest Van 't joelend leven houdt. Toch toef ik graag in 't droomenland. Waar alles mij met tooverhand Wordt naar mijn wensch gebouwd! Het feestelijk, opgesmukt begijnhof op den heug lijken jubeldag. Achter aan, in 't midden, de woonst van de gevierde. Boven de deur „Waardige Juffer Elvire, nu [kunt Gij jubileeren. Weieens zult Gij glorievoller [kunnen triompheeren..." fOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO •••OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ Groot - Jufvrouw na de schooltaak, brengt haar klasboek in orde... In 't midden „Groot- Jufvrouw" als eene zorg volle moeder midden ha- rer lieve kleuters, binst den speeltijd... "Ctao(S®®S)0o0P En mijn gedachten gaan dan steeds Naar 't zelfde heen... naar daar waar reeds Een zoete zonne vraagt Naar liefde en naèr stil geluk I Een vrouw, een kind; een lief de juk Dat men gelukkig draagt. Robert V. I. pOOoOOOOOOOOOOOOsOOOOOOOOOO O O O000000000OOO00 00000000 OOj OooooooooooooOOOoo oooooooo o O oooooooooooOOOoooooooooocO1

Ons Land | 1926 | | pagina 7