De Honderdjarige van Mechelen. - Viering van Kanunnik Lamal ONS LAND IN WOORD EN BEELD 587 Kampenhout is de plaats waar Pastoor Lamal op 27 September T826 werd greboren. Hierboven geven wij de kerk van het dorp. De Groote Markt en het Gemeentehuis. De ingang van het dorp met zijne oude kapel. Oude Abdij en St-Gertrudis Kerk te Leuven, parochie waarvan pastoor Lamal in 1866 herder werd. Straat en Kerk van Steenokkerzeel, alwaar Eerw. Heer Lamal in 1851 onderpastoor benoemd werd. Tegenwoordig verblijf van den eerbiedwaardigen priester in de Stassartstraat te Mechelen. DE REDEN Hoe zdjt ge in de gevangenis gekomen? Ik heb te langzaam gereden. Te langzaam Te hard' bedoelt ge zeker Neen, te langzaam. Ik was er niet gauw genoeg vandoor met de auito, die ik gestolen had. NAAR DE LETTER Hebt ge m'n raad opgevolgd' en een uur vèör het ontbijt water gedronken O dokter, ik heb gansch mijn best gedaan, maar langer dan tien minuten heb ik het nooit kunnen vol houden. Eene buitengewone gebeurtenis is onbetwistbaar de viering van pastoor Lamal, die nog zoo flink zijn 100 jaar draagt. De feestelijke plechtigheden zullen plaats heb ben den 27 September 1926 en zullen slechts een dag duren. Na den kerkdienst ontvangst op het stadhuis en het bisdom in den namiddag kinderstoet en veree- nigingen optocht voorbij zijn huis Wandel koncert. 's Avonds beiaardkoncert, verlichting van de wijk en klok kengelui. De feesteling zal van de bevolking van Mechelen een geschenk ontvangen maar ook de geburen willen hun Pastoorken" een geschenk aanbieden. Wij brachten met genoegen een bezoek aan den eerbied waardigen grijzaard. In zijne woning van de Stassartstraat wordt voor deze gelegenheid alles fijntjes opgeknapt. Buiten schildert men den gevel en binnenshuis heerscht de koort sige bedrijvigheid die gewoonlijk dergelijke feestelijkheden voorafgaan. Bij ons intreden vinden wij den ouderling, die te midden van al de drukte rustig en wel gemoed zijn dagblad leest en wel zonder bril Zijn gesprek is zeer onder houdend, de geest van den honderdjarigen is helder en wakker als van een mensch van 50. Pastoor Lamal, niette genstaande zijnen hoogen ouderdom heeft nog een flink geheugen en antwoordt klaar en duidelijk op de hem gestelde vragen met eene verbazende preciesheid. Pastoor Lamal, de honderdjarige die in 1850 priester gewijd werd en op 27 September T325 door Kardinaal Mercier tot Eere-Kanunnik der Metropolitane Kerk benoemd werd.

Ons Land | 1926 | | pagina 3