De zonderlinge verschijnselen te Luinge Onze aloude Vlaamsche Mariabeeldjes Mogen Antwerpen en Brugge zich roemen op hunne kunstrijke Madonna's, ook Kortrijk bezit een aantal merk waardige O.-L.-Vrouw beeldjes, staande in moeie nissen op de hoeken der straten, aan de gevels, in de beluiken. Bovenstaande foto toont ons het lieve en aloude Mariabeeld, prijkende aan de apotheek Impe, hoek der Korte Steenstraat. De heer J. Impe bracht in West-Vlaanderen eene afdeeling tot stand van de Vereeniging De Vrien den van de H. Maagd.., Deze Vereeniging werd te Gent gesticht onder het bestuur van den gekenden folklorist E. H. Celis. Hij betracht den onderhoud, den opschik, het herstel en desgevallend den her opbouw der Maria- beeldjes en kapellen in stad en te lande. Hij verleent daartoe, des noods, geldelijke on dersteuning. De Ver eeniging verzamelt ook alle wetenswaardighe den die de beeldjes en kapellen, van geschied kundigen en folkloris- tischen aard, in een woordzij streeft er naar om de Maria vereering, België door, in harep alouden luister te her stellen. De leden der Vereeniging betalen 3 fr. 's jaars, de eerele den 5 fr. Algemeen se- kretariaat voor België Steirnislaan, 5, Gent. Turnkring' "Kerels„ van Waesmunster welke na drie jaren bestaans als een der bloeiënste kringen van het Waesland mag genoemd worden. Op 4 Juli richtte zij het derde Katholiek Waasch Tumsverbondfeest in welke buiten alle verwachting prachtig lukte. In het midden bemerken wij den E. H. Van den Abbeele, stichter en Proost van dezen veelbelovenden kring, met naast hem het kranig bestuur en de onvermoeibare leiders. Twee flinke heikneuterkens (zooals vader zelf zegl) uit de Kempen. ONS LAND IN WOORD EN BEELD Het klooster van O.-L.-Vrouw-ter-Engelen. De wondere gebeurtenissen van Luinge-bij-Moeskroen, lokken duizenden bezoe kers naar de nederige cel van Zuster Marie-Michel in het klooster van O -L.-Vrouw- ter-Engelen waar deze doodelijk ziek zijnde zuster, 's nachts, plotseling werd genezen, na eene verschijning, volgens ze beweert, van de kleine H. Theresia. Uit dankbaarheid plaatste zij op de plaats der verschijning een plaasteren beeld der geliefde heilige en sindsdien verspreidt zich van het beeld uit een sterke rozengeur. Het feit werd dóór duizenden personen waargenomen. Op dit oogenblik doet de kerkelijke overheid een nauwkeurig onderzoek en legde zij de zegels op de kleine cel die dus voorloopig gesloten blijft. Er dient natuurlijk wijselijk gewacht naar de uitspraak van dit onderzoek alvorens zich een bepaald oordeel te vormen. Onze Kortrijksche inzender nam ginder deze drie foto's. Foto links De parochie-kerk zelve bezit een indrukwekkend schrijn met de beeltenis in natuurgrootte der geliefkoosde heilige uitgestrekt op haar sterfbed. Zelden zagen wij de aanminnelijke "rozenzaaister" zoo roerend en treffend voorgesteld, 't Is eene gift der familie Bonnave-Dubar. Foto rechts .-De verzegelde deur der kleine cel. Niettemin kan men dikwijls de rozengeur nog gewaar worden langs het sleutelgat. DE "EERLIJKE.. VINDER In het landelijk nieuwsblaadje stond de volgende advertentie "De man, die depor- temonnaie met geld op raapte in de Hoog straat, is herkend, en wordt aangeraden in zijn eigen belang het geld aan den rechtma- tigen eigenaar terug te bezorgen. Den volgenden dag werd het antwoord ge publiceerd "De herkende man, die uw portemonnaic opraapte, noodigt u vriendelijk uit, om zoo spoedig m o g e 1 ij k de portemonnaie bij hem thuis te -komen afha len.

Ons Land | 1926 | | pagina 3