Eene eigenaardige en flink gewonnen wedding Septembeivplechtigheid op de Martelaarsplaats te Brussel De medegereisde "Keurraad die oordeelt dat Jules 't wel heeft verdiend van nu wat uit te rusten...De verpoozing was toch maar van korten duur zijn want na eene "afspoeling" in regel, moest de held terug mede naar zijne geboortestad alwaar hem in de in rep en roer staande buurt, tot in de late uurtjes, een echt prinselijk onthaal te beurt liet vallen.Hij verwierf er met algemeenheid van stemmen den titel van Is Kampioen der oude Veteranen... 1* foto links Hier zien wij hoe bij gelegenheid eener wedding, vriend Jules De Saegher, pasteibakker uit de Guldensporenstad die de vijftig reeds een eindje voorbij is en 't fiets-entraïnement ook al een tijdje vergeten heeft, toch aannam de afstand Kortrijk-Gent (St-Pietersplein, 40 kilom in de tijdspanne van 2 uren en 15 minu ten af te trappen... De plaat vertoont hem even na 't herstellen van eene spijtige, te Olsene opgeloopen bandbreuk (met de welke, in 't voorbijgaan gezegd, hij al zoo gezwind klaarkwam als met het ■"opdraaien" van een zijner heerlijke pasteitjes), en juist op 't oogen- blik dat hij weer vlug de fiets bespringt. 2*« foto links Vriend Jules, frisch en kalm alsof er niets gebeurd ware, landt op 't St-Pie tersplein aan met 5 minuten voorsprong op den vastgestelden tijd, dus na een rit van 1 uur en 50 minuten slechts Bravo 1 Jules Op het plein woonden de hooge personaliteiten de jaarlijksche plechtigheid bi], omringd van de oude vaandels. _eugd gres-kolom en den Onbekenden Soldaat. 422 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Vertrek op de Groote Markt van den stoet met de Stedelijke overheid aan het hoofd. De Burgemeester van Brussel legt een palm neer voor den zerk van Graaf de Merode.

Ons Land | 1926 | | pagina 6