i> HI MISS MOLLY HI 444 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Door C. JANSEN De oude heer West keek strak naar den jongen man, die met de handen in de zakken, schijnbaar in gedachten naast hem stond. Hij hield de oogen neergeslagen, maar toen hij ze eindelijk opsloeg, lag er een onverschillige uitdrukking in. kende hand zijn naam en adres waren geschreven. De stempel van een klein plaatsje. Toen hij den brief gele- inhoud luidde als volgt zen had, kwam het hem voor, dat dit de grootste Geachte heer West, van uw oom hoorde ik, dat ge triomf van den geheelen dag was: Ze vertelde hem, wenscht mij te leeren kennen. Doe geen moeite, ik zal dat ze sinds twee weken buiten vertoefde en daar te nooit, nooit met u trouwen en ik zal u ook niet ont- zijnen opzichte van gedachte veranderd was. Indien hij vangen, wanneer ge mij mocht willen bezoeken. nog steeds wenschte met haar kennis te maken zou ze De brief was geteekend Molly Mac Dean. hem een bezoek toestaan, als hij dat wilde brengen in Het duurde een heele poos, voor de juiste beteekenis^fcaar hotel, ervan tot Leo doordrong. Onwillekeurig had het gesprek Hij telegrafeerde, dat hij den volgenden dag zou aan- met zijn com hem in de overtuiging gebracht, dat miss komen. Zijn oom belde hij op en vertelde hem zijn plan- Spaar u de moeite, oom, zei hij luchtig. Ik houd Molly even verlangend was zijn vrouw te worden, als nen, die aan den anderen kant van de lijn bovenmatige vreugde scheen te verwekken. De oude heer drong er het algemeen niet van vrouwen en ik zal stellig nooit zijn oom c*11 haar dat te zien. En nu... trouwen met één, die me op een dergelijke manier word' opgedrongen. De staalgrijze oogen achter de gouden lorgnet flik- voorgesteld. Zij verkeerde in de meening, dat Leo dol kerden. was, om met had& te trouwen en zij... bliksems, zij Ook niet, wanneer ge er een vermogen van ruim moest er evenmin iets van hebben als hijzelf. Hij had een half millioen mee wint? zei hij heftig. Ge zult u nog dus een ongedachte bondgenoote in haar gevonden. Als bloeidert rozen in den tuin en er klommen rozen tegen wel eens bedenken, Leo, wanneer ik u zeg, dat mijn het meisje neen zei, kon zelfs oom Eduard er niets het balcon van Leo s kamer. Dat nam hem dadelijk voor besluit nimmer zoo vast heeft gestaan als nu. Wanneer aan veranderen. Leo vond haar opeens sympathiek, een het plaatsje in. Hij was bij drieën aangekomen,^en nadat ge miss Mac Dean trouwt, zult ge mijn universeel erfge- kranige meid, anders dan het gewone slag en schijnbaa naam zijn en anders... Hij barstte plotseling in lachen uit; hij begreep nu op aan, dat Leo hem nog denzelfden dag per telegram alles. Natuurlijk had oom Eduard haar de zaak evenzoo zijn eersten indruk van miss Molly zou laten weten. Het was maar een klein, landelijk hotelletje, doch er Leo haalde rustig zijn sigarettenkoker te voorschijn aan. trok ze zich van het bezit van geld ook al bitter weinig aandienen. hij zich verkleed had, liet hij zich bij miss Mac Dean Hij ontving de boodschap, dat zij hem in haar zit- en nam er een sigarette uit, die hij zorgvuldig op zijn Hij las het briefje nog eens door. Hij vond, dat er kamer wachtte. Hij volgde den kellner, die een deur aan nagel tikte. Zijn oom voelde zijn drift en opwinding door karakter sprak uit haar handteekening. Kort en krachtig het eind van een lange gang voor hem opende. Het vol- die absolute kalmte en onverschilligheid toenemen. Met stond het daar Molly Mac Dean en wat klonk het goed. gend oogenblik stond hij in de kamer, waar miss Molly groote stappen liep hij de kamer op en neer. Hij stak het briefje in zijn zak en besloot onmiddellijk Mac Dean hem wachtte. Omdat, ik zeg het u nu voor de tweede maal en naar zijn oom te gaan, om hem de onverwachte oplos- Zij zat op een lage sofa dicht bij de openstaande verzoek dringend om uwe aandacht, omdat miss Molly sing van het geval mee te deelen. Maar een oogenblik tuindeuren, maar stond op, toen hij binnenkwam. Mac Dean de eenige dochter is van... eh... van... mijn later veranderde hij van gedacht. Waarom zou hij den O drommels, het ziet er nog veel erger uit, dan ik beste ijeugdvriendin. Ik kan u meteen wel zeggen, dat ouden man dezen plotselingen schok aandoen. Waarom ooit had kunnen vermoeden, had hij nog juist den tijd ik eens zeJf gehoopt had met de moeder te trouwen. En daarom moet ik me nu zeker over de dochter ont fermen De oude beer West negeerde de opmerking van zijn neef. Maar ze trouwde met een Ier, Mac Dean. En nu wil ik, dat haar dochter, die eigenlijk de mijne haal moeten zijn, later toch van mijn geld zal profi- teeren en dat kan alleen door een huwelijk met u. Over Leo's jongensachtig gezicht was een ongenaakbare strakheid getrokken. Willen we de zaak nu maar 'laten rusten oom vroeg hij hoog. Ge moest me genoeg kennen, om te weten, dat ik me tot iets dergelijks onder geen voorwaarde zal leenen. Doch oom gaf den strijd zoo spoedig niet op. Ge kent haar niet, pleitte hij. Zij is het mooiste, liefste meisje, dat ik ooit gezien heb, evenbeeld van haar moedér. Leo lachte. O, de smaken van vroe ger en nu verschillen. Teen haalde hij zijn hor loge uit den zak en bedacht TURNVEREENIG1NG LICHAMELIJKE ONTWIKKELING VAN MAESEYCK welke Zondag *26 September 1.1., onder grooten bijval van een talrijk publiek haar eerste demonstratie gaf. Deze vereeniging volgt het Zweedsch stelsel, onder de bekwame leiding van den gediplomeerden turnjeider Jan Maesen en Jozef Erlingen, eveneens gediplomeerd. om te denken, voor zij hem een groote, blanke hand toe stak en met grove stem be groette. Werktuigelijk ging hij zitten, toen zij hem dit ver zocht hij voelde zich als met stomheid geslagen. Hij zocht wanhopig in zijn hersens naar iets, dat hij haar zou kunnen zeggenhij trachtte een ba naal complimentje te vinden maar kwam tot het besluit, dat hij deze vrouw geen enkel compliment over haar uiterlijk ken maken, zonder in de grof ste leugens te vallen. Toeni zeide hij maar het eerste, wat hem in de gedachte kwam en vroeg of ze ook ge noot van de rozen, die in den hoteltuin bloeiden. Ze zag hem even verwonderd aan en be gon toen alle goede eigen schappen op ,te sommen, dié het hotel bezat. Intusschen zat hij haar onafgebroken aan te staren. Groote goden, hoe had com Eduard dit het mooiste en lieftalligste meisje kunnen noe men. Volgens zijn berekening kon zij niet ver van de veertig zijn en daarbij was zij groot en forsch en hij had een af schuw van groote vrouwen. dat hij met een vriend afgesproken had, om 7 uur, voor zou hij hem zijn zin niet geven en het meisje leeren Haar gezicht had iets van een bollen, bleeken pannekoek, de training van de op handen zijnde studentenroeiwed- kennen, al was van trouwen natuurlijk geen sprake. Ja, waaruit de oogien achter een grooten, hoornen bril hem strijden. Het was er nu vijf minuten voor. Ik moet weg, zei hij haastig, terwijl hij reeds naar zijn strooien hoed greep. Dag oom. Ge zoudt haar in ieder geval kunnen leeren ken nen, weerstreefde zijn oom. En dan verbindt ge u nog tot niets. nu zij het niet wilde, zou hij haar juist ontmoeten. streng aanzagen. Wel was haar vel blank, maar het was Hij schreef een briefje aan het adres van miss Mac bezaaid met groote, gele sproeten en ex was iets waaraan Dean, dat hij aan den achterkant van de enveloppe hij meer hekel had, dan aan sproeten. Toen zijn blik naar gevonden had en verzocht haar daarin, aan zijn ooms beneden gleed, deed hij een nog ontzettender ontdekking, innig verlangen te voldoen en hem een bezoek toe te Vlak bij de zijne waren haar voeten neergeplant, stevig, staan. Hij verzekerde haar, dat hij niet gevaarlijk voor in groote schoenen met platte hakken, en een paar haar was, daar hij evenmin aan trouwen dacht, als een enkels... Hij rilde even en deed zijn best zijn oogen een O dat is goed, riep Leo met den deurknop in de pasgeboren kind. Maar dat hij desniettegenstaande zijn andere richting te geven en aan iets prettigs te denken, hand. oom beloofd had kennis met haar te zullen maken en Was dit dus Molly Mac Dean, die hij zich voorgesteld Ik zal haar vragen, wanneer ze u kan ontvangen, ^ie belofte gaarne zou houden. had als een frrsch meisje met pit en karakter! Leo hoorde niets meer, hij liep fluitend de straat op, Haar antwoord, dat hem per ommegaande bereikte, O, karakter had ze stellig, te veel misschien, daarin zijn hoed achter óp zijn krullend, donker haar gedrukt was even a]s kernachtig had hij zich niet vergist. Hij moest zich bekennen, inder- i ~..i u"~1 Neen, dank u, ik blijf bij mijn eerst genomen besluit daad nimmer een vrouw te hebben gezien met zoo iets en weiger u te ontmoeten. manhaftig over zich, als deze miss Molly. Het bracht Leo tot eenig nadenken en verhoogde zijn Hij zeide weinig, maar het scheen haar niet op te val- respect voor haar. Er scheen pit in dat Iersche meisje te zitten. Natuurlijk dacht ze, dat hij wel degelijk trouw plannen had en dat hij al besloten was haar te nemen. met een glans van bijna wilde blijdschap in zijn blauwe oogen. Wat een geluk, dat hij eindelijk van dien ouden zeurpot af was. Wat een gedacht van oom Eduard! Hij maalde wat om zijn geld, als hij daarvoor geketend moest worden aan een vrouw, die waarschijn lijk heelemaal zijn smaak niet was! Op het oogenblik interesseerde het hem veel meer, wie de overwinning zou len, daar zij zelf bijna voortdurend het wpord voerde. Leo merkte daarbij op, dat haar Iersch accent nog lee- lijker klonk dan het leelijkste Amerikaansch, dat hij ooit behalen crue nei ireiii vcei meer, wie ue uvei wuiiuiiu ovju ll i_ j n t r>., - noq voor hij haar gezien had, alleen om i: bi, de aanstaande wedstrijden. Onbewust strekte i Wonvn N^mrliiU het bezit van gehoord had. hij zijn jong, lenig lichaam. Hij voelde zijn bloed krach tig stroomen en zijn spieren spannen. Hij dacht aan zijn ooms fortuin te komen. Natuurlijk bedankte ze Zoodra hij vond, dat hij het eenigszins doen kon. ervoor! Ieder meisje, met maar een greintje gevoel van stond hij op. Hij drukte haar hand en mompelde iets van i j i j 'i eigenwaarde zou daarvoor bedankt hebben, glorie, die in zijn gedachten reeds het deel van zijn ver- een zeer aangenaam bezoek. We zien elkaar straks weer, zei ze op haar besliste eeniging was. manier, waartegen niets viel in te brengen. We zullen Vrouwen! Ach, goed om mee te dansen en te lachen £)e groote roeiwedstrijden, die honderden menschen samen dineeren. op de studentenfeesten, maar verder... De godin van de lokten, braken aan. De vereeniging, waartoe Leo Hij voelde zich bleek worden van schrik, maar wist sport was tot dusverre nog de eenige geweest aan wie behoorde, behaalde de overwinning; de tegenpartij werd met bijna bovenmenschelijke zelfbeheersching een glim- hij zich onverdeeld, met hart en ziel gewijd had. met meer dan een bootlengte verslagen. lach om zijn mond te persen en een beleefcfheidsphrase Hij vergat het meisje, dat tot zijn toekomstige vrouw E>01 van blijdschap en trots kwam hij thuis na een te stamelen, bestemd was. dan ook al heel spoedig; hij vergat, dat dag van onverdeelde triomf. Het eerste, wat hem Toen hij weer op zijn kamer was, begon hij met een hij zijn oom beloofd had wel met haar te willen kennis opviel, was een brief, die wit plekte op het donkere woedende haast zijn kleeren, die hij reeds uitgepakt had, maken en zoo hij er al een oogenblik aan dacht, hield tafelkleed. Het was, of zijn oogen er dadelijk bij het weer in zijn valies te smijten. Hij had niet verwacht, hij zich voor, dat het een gril van zijn oom was, waar- binnentreden heengetrokken werden. hier zoo iets verschrikkelijks als dit vrouweninensch over hij zich geen hoofdzorgen hoefde te maken. Wat, bij al wat heilig is, kan zij me te zeggen aan te zullen treffen. Hij herinnerde zich het telegram Tot hij twee dagen later een brief ontving, die alles hebben, zei hij hardop. aan zijn oom en schreef het zonder uitstel, weer versch in zijn geheugen opriep. Het was een vier- Hij nam den brief op, dien hij onmiddellijk als een Verdere moeite onnoodig. Eerste indruk ruim vol kante, witte enveloppe, waarop met een flinke hem onbe- van miss Mac Dean herkend had. Hij droeg het post- doende. Vertrek morgen eersten trein.

Ons Land | 1926 | | pagina 12