GLOBE n Eé=jg a se Verfrisschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. DE ZIEL DER CITROEN 31 ONS LAND IN WOORD EN BEELD 445 Toen hij zich voor het diner kleedde bezag hij zich zelf critisch in den spiegel. Zijn gezicht was jong en frisch, iets meer gekleurd dan gewoonljk en zijn oogen schitterden als blauwe sterren. Gelukkig zal niemand het in zijn hoofd krijgen, me voor haar man of verloofde, of zelfs voor haar vriend aan te zien, dacht hij met voldoening. Gedurende den maaltijd doorstond' hij een nog groo- tere beproeving dan des middags. Miss Mac Dean praatte hard en zonder ophouden en hij ergerde zich hoe langer hoe meer aan haar accent. Hij voelde zich jongensachtig en verlegen en hield1 zijn oogen met de lange, omgebogen wimpers bijna voortdurend op zijn bord gericht. Aan het dessert nam zij een knop van roode rozen, die tusschen hen in op tafel stondjn en boog zich voorover, om de bloem in zijn knoopsgat te steken. Hij voelde, dat zijn gezicht gloeiend rood werd en toen hij de oogen opsloeg ving hij den blik van een ander oogenpaar, dat vol lachtlust en verbeten spot op hem rustte. Het waren diepe, lachende grijze kijkers en behoorden aan een meisje, dat vanaf eenigen afstand naar hem keek. Hij vermoedde, dat zij hem uitlachte en het dreef hem bijna de tranen naar de oogen van boos heid en schaamte. Hij had gevreesd, dat hij na het diner nog langer beproefd zou worden met miss Molly's gezel schap, maar ze zeide hem, dat ze zich in haar hamer terug wilde trekken. Langzaam liep hij den tuin in. Hij wist niets beters te doen en vervloekte inwendig de omstandigheden, die hem dit avontuur op den hals hadden gehaald. Plots zag hij dicht bij zich op een bank het meisje met de grijze oogen zitten, en voor hij recht wist wat hij deed, had hij haar aangesproken. Waarom lachte ge me uit? vroeg hij op den man af. Er kwam een guitige glans in haar mooie oogen. Pardon, ik lachte u niet uit, antwoordde zij in zui ver Engelsch. Het leek me alleen zoo grappig hoe die oude, dikke dame vandaag aan zoo een knappen cava lier kwam. Vondt ge me werkelijk een knappen cavalier? vroeg hij gevleid. Ach, vergeleken bij haar is iedereen knap, zei ze onverschillig. Weg illusie! -- Zijt ge eene Engelsche? vroeg hij daarop. Neen, eh... ik kom uit... eh... Amerika. Ach. Mag ik me aan u bekend maken, Leo West. Ze lachte en zag hem in de oogen. Wilt ge me uw naam niet zeggen? vroeg hij, ter wijl hij zich naaT haar overboog. Ze aarzelde een oogenblik, toen zei ze, terwijl ze de oogen neersloeg Ik heet... Jenny Bake. O, zei hij, zult ge niet boos op me zijn, als ik naast u ga zitten en wat met u praat. Het zal me goed doen na dezen vreeselijken dag. Toen Leo West dien avond naar bed ging, was er iets dat hem zeide dat zijn bezoek aan A... toch niet een totale mislukking was geweest. .Hij besloot, dat de tuin met rozen en het landelijk hotelletje toch te aantrekke lijk waren, om zoo spoedig weer te verlaten. Hij moest in Godsnaam miss Molly dan maar op den koop toe nemen. Dien nacht droomde hij voor het eerst van zijn leven van een paar meisjesoogen, twee diepe, grijze kijkers, met een zonnigen lach erin. Dagen gingen voorbij en Leo moest zich bekennen, dat het gelukkige dagen voor hem waren. Hij gebruikte dagelijks de maaltijden met miss Mac Dean, maar ver der zag hij haar weinig. Den overigen tijd wijdde hij bijna onverdeeld aan Jenny Bake, het meisje met de grijze oogen. Hij wandelde met haar, hij tenniste en roeide met haar en als ze niet bij hem was, verlangde hij naar haar. Hij wist, dat'hij aan haar dacht op een manier, waarop hij nog nooit aan een enkele vrouw gedacht had en langzaam aan ontstond de zekerheid in hem, dat hij wanhopig verliefd op haar was geworden. Hij aanbad den glans van haar oogen en de blanke frischheid van haar mooi gezichtje; en hij wilde haar dit alles zeggen. Wat kon hém Molly Mac Dean, wat ter wereld kon hem zijn oom en diens armzalig half mil- ilioen schelen, als hier zijn kans op geluk lag! Op een dag vertelde ze hem, dat zij den volgenden morgen vertrok, daar haar vacantie ten einde was. Ze lag in een hangmat tusschen twee oude appelboo- men en schommelde zacht heen en weer. Nog nooit had hij haar zoo lief en aantrekkelijk gevonden als op dit oogenblik. Hij verlangde ernaar zijn armen om haar heen te slaan en haar dicht tegen zich aan te trekken. Hij voelde zijn hart bonzen en sloeg zijn oogen neer, om de ontroering te verbergen, die deze eerste, groote hartstocht in hem wekte. Ik zou wel eens willen weten waaraan ge denkt, zei ze na een poosje, toen hij niet antwoordde. Hij sloeg zijn oogen naar haar op en zei Ik zat er over te piekeren, waarom ik eigenlijk hier gekomen ben en hoe mijn zending veranderd is. EINDELIJK ZAL HET WITTE BROOD ons zeer smakelijk lijken, gebruikt met de koffie met chicorei Trappisten Vincart. 334 Daarna vertelde hij haar de geheele geschiedenis van zijn oom en Molly Mac Dean en hoe hij er van het begin af aan het land aan had gehad. Ze luisterde stil met een zacht licht in haar grijze oogen. Op het eind vroeg ze En zijt ge werkelijk niet van plan met juffrouw Mac Dean te trouwen, ook al verliest ge er een haJf millioen mee? Neen, want ik heb veel meer lust met u te trou wen, riep hij jongensachtig. Hij was opgesprongen en stond nu vlak voor haar hangmat. De zon scheen in zijn stralende blauwe oogen en op zijn geheele gezichj lag een uitdrukking van hoop en overmoed. Het. meisje in de hangmat moest zich bekennen, dat hij er werkelijk bijzonder aantrekkelijk uitzag. Hij boog zich over haar heen;' Zoudt ge willen liefste? vroeg hij zacht. Ze voelde zijn lippen, die haar wang aanraakten en wendde haas tig haar gezichtje af. Ik moet u iets bekennen, fluisterde ze. En misschien wilt ge me daarna niet meer hebben. Ik ben niet Jenny Bake uit Amerika. Wie zijt ge dan? vroeg hij in uiterste verbazing. Zij wachte even, toen, terwijl ze hem recht in de oogen zag, zei ze Ik ben Molly Mac Dean. Hij wilde iets vragen, maar ze liet hem geen tijd daartoe. Ik haatte de heele geschiedenis even erg als gij, zoodra ik er van hoorde door uw oom. Ik dacht dat ge me wilde trouwen, om het geld te krijgen; daarom haatte ik u ook in gedachten en ik besloot u van het begin af iedere gelegenhéid te ontnemen. Tot ik opeens op het gedacht kwam u nog erger, te straffen en voor goed te genezen. De Molly Mac Dean, die gij hebt leeren ken nen, is miss Bake, mijn kamenier en chaperonne, die ik overhaalde tijdelijk mijn rol te spelen. Ik meende, wel te mogen aannemen, dat ge haar voor al de millioenen ter wereld niet ten huwelijk zoudt vragen. Ik was natuurlijk nooït van plan mezelf aan u bekend te maken. Maar nu, maar nu... Zeg Leo, zijt ge erg boos op mij?- Ik kende u immers niet en... Hij liet haar niet uitspreken. Hij nam haar frisch gezichtje in zijn handen en legde zijn wang tegen de hare. Liefste, zei hij met een wondere, zachte teerder- heid in zijn stem, we zullen hier nooit weer over spre ken. Geld of geen geld, wat doet het er toe. Gij en ik hebben elkaar gevonden en dat is de hoofdzaak. DE LAATSTE VERSTANDIGE WOORDEN De patiënt was zeer ziek en de dokter, die hem on derzocht had, droeg de verpleegster op, hem dien nacht nauwlettend te verzorgen en op alle symptomen te let ten. Den volgenden morgend vroeg dë dokter de ..ver pleegster, hem precies te zeggen, hoe de patiënt geweest was. Nu dokter, ge waart gisterenavond pas de kamer uit, toen hij zei Wanneer zei de oude idioot, dat hij terug zou komen En dat waren de laatste verstandige woorden, die hij gesproken heeft. In goede instellingen wordt enkel Globe geschonken, maar mijdt U voor na maaksels in tweede rang huizen.

Ons Land | 1926 | | pagina 13