De Hoptentoonstelling te Aalst ONS LAND IN WOORD EN BEELD 439 Donderdag 30 September had de groote jaarlijksche Hoptentoonstelling plaats te Aalst. De hop-oogst is buitengewoon gelukt en opgepropte balen komen zich weldra in de groote hallen van de Markt opstapelenDe aangestelde jury heeft het zeer druk en het is laat op den dag dat de uitslagen bekend gemaakt werden. De oogst dit jaar heeft groote voldaming gegeven en de kwaliteit in het algemeen is zeer goed geschat, de gemiddelde prijg mag aanzien worde als vastgeld op 2400 frank t de 50 K. Eerlijkheid duurt het langst De bus stepte lang, de passagiers werden al on geduldig. Eindelijk was dan de maft mei den grooten zwa- ren zak binnen. Teen ging de conduc teur rond om de duiten; de man was gaan zitten en had den grooten zak voor zich op den grond gezet. Enkele reis, zei de man, en hij gaf den con^ ducteur den prijs van het traject twinting cent. Dertig cent voor de bagage, vroeg de conduc teur, naar den grooten vol len zak kijkend. Hl1 Jan, riep de man,' een duw tegen den zak gevend, kom daar uit, ge meet uw kaartje betalen. SYMPATHIE Teen de ijsman uit het huis kwam, vond hij een kleinen jongen, die op een van zijn ijsblokken zat. Zeg, brulde hij, wat moet dat Ga daar af De knaap zag hem aan met een bedaard gezicht. Zijt ge nooit een jon gen geweest vroeg hij zacht en zachtzinnig. Natuurlijk, zei de man, nog tamelijk woest, maar. - En zijt ge toen nooit stilletjes van school weg gebleven Jawel, zei de ijsman, en wat zou dat En al ge toen thuis kwaamt, en als uw vader teen en stek nam en... Blijft gij maar zitten hoor ventje, zei de ijsman, ik weet er alles van. Een kooper keurt op zijne beurt de hopbellen al vorens eene overeenkomst te sluiten. De waar is duur en wordt dus eerst zorgvuldig" nagezien. Algemeen overzicht van een der gaanderijen waar de balen opgeborgen zijn. Gespan van eenen kleinen voortbrenger die enkele balen maar naar*de markt brengt maar die niet te min een hooge prijs van zijne waar zal krijgen omdat zij van goede kwaliteit is. De markt is wel voorzien en de taak van de keurders is niet gemakkelijk. Het zal laat worden eer de uitslagen bekend zullen zijn. De keurders halen de hopbellen uit de. balen te voorschijn. De bel word geopend en het £aad on- derzocht. Ook de geur wordt in acht genomen.

Ons Land | 1926 | | pagina 7