Li nart terug in den Wintervelodroom te Brussel st oo AtC^STTCS LAinciN ONS LAND IN WOORD EN BEELD 471 De laatste dag der groote Meeting ingericht door het beheer van den Velodroom lokte veel toeschouwers om de intrede van den Antwerpenaar Linart te begroeten. Tegenover hem werd zijn stadsgenoot de Antwerpenaar Lejour gesteld. De openingsprijs voor Liefhebbers (snelheid) wordt gewonnen door De Groote voor de Juniors en Moerenhout voor de Seniors. Dan begint de groote prijs van half fond tusschen Linart, Lejour en Van Ruysevelt. Linart rangschikte zich eerste maar Lejour, die 2» kwam, toonde zich" even sterk. Een tentoonstelling van Belgische producten had plaats te Melbourne aan boord van het schoolschip L'Avenir in de post der kadetten artikelen van grooten omvang werden aan dek tentoongesteld. Deze manifestatie, ter uitbreiding onzer handelsbetrekkingen, verkreeg een grooten bijval. Meer dan 5000 personen bezochten L'Avenir en de tentoonstelling gedurende de enkele dagen der opening. Belangrijke handelsbetrekkingen werden aangeknoopteen 40-tal agentschappen aangenomen en het grootste gedeelte der ingescheepte stalen aan den man gebracht. Ook werden de grond slagen van een Belgo-Australisch agentschap gevestigd. Een vertegenwoordiger van Australië zal zich naar België begeven om de bijzonderste nijverheden te bezoeken en een definitieve overeenkomst te treffen. Wanneer Linart op de renbaan verscheen werd hij gevierd door den Heer Van Hamme, Bestuurder van den Velodroom, en andere sportieve persoonlijkheden. Men wenscht den wereldkampioen geluk, veel bloemen worden hem aangeboden. Derde vertrek der 30 kilometer.

Ons Land | 1926 | | pagina 7