Zes Chineesche priesters door Z. H. den Paus tot Bisschop gewijd 582 ÓNS LAND IN WOORD EN BEELD 5 r«th. Bij het einde der ceremonie. Na zijn korte preek heft de Paus het Te Deum aan. De Chineesche bisschoppen gedufende hun retraite te Rome voor hun wij ding door Z. H. den Paus Van links naar rechts Mgr Tchao, Mgr Tchen, Mgr Tcheng, Mgr Souen, Mgr Hou, Mgr Tsu. Litanie voor Alle Heiligen. De ceremonie aan het altaar in St-Pieters koor. Wijl de Litanie van Alle Heiligen wordt gezongen, liggen de wijdelingen uitgestrekt op de trappen van het altaar. Met groote blijdschap werd onlangs, in heel de katholieke wereld mag men zeggen, het nieuws ont vangen, dat het aan Z. H. den Paus behaagd had zes zonen van het oude Chineesche volk tot de bis schoppelijke waardigheid te verheffèn. Men wist het reeds lang, dat het voor een missie land een zeer groote zegen is door een eigen geeste lijkheid bediend en door een eigen episcopaat bestuurd te worden. Maar velen meenden, dat de tijd, waarop dit ideaal voor China zou kunnen verwezenlijkt wor den, nog heel ver in de toekomst lag. Door deze benoeming echter heeft de H. Stoel ge toond, dat hij er van overtuigd is, dat voor China niet langer hoeft gewacht te worden om eigen land- genooten met het bestuur der Kerk te belasten. Deze benoeming toont dan ook, dat de Katholieke Kerk in China aan het groeien is, en dat in de toe komst er nog meer missiegebieden aan de eigen gees telijken zullen overgedragen worden. Ten einde de hooge beteekenis voor het Chinee sche werk nog duidelijker te doen uitkomen, heeft Paus Pius XI de zes uitverkorenen naar Rome ont boden, en zelf, in tegenwoordigheid van de Kardina len, van het diplomatiek koïps en van vele afgevaar digden uit geheel de wereld, op het feest der Apos telen Simon en Thaddeus, den 28 October 1. 1.. op den zevenden verjaardag van zijn eigen bisschops wijding, hun de handen opgelegd en de waardigheid van het bisschopsambt medegedeeldl. Deze gebeurtenis heeft allerwegen groote vreugde verwekt, en niet het minst bij de Chineesche katholie ken, die zich door deze keuze van den Paus groote- lijks vereerd - voelen. Alvorens naar hun land terug te keeren, hebben de nieuw-gewijde bisschoppen er aan gehouden ook bezoek te brengen aan België, als een blijk van erken telijkheid en waardeering vopr het groote missiewerk door de Belgische missionarissen in China verricht. Te dezer gelegenheid zullen zij gehuldigd worden in Brussel en in Antwerpen en op meerdere plaatsen van het land; te Leuven zullen zij de hulde ontvan gen van de Chineesche studenten, waaraan zich de Vlaamsche en Waalsche studenten gaarne aansluiten. Na de wijding. Bezoek aan het altaar van de H.H. Simon en Thaddeus, wier feestdag gevierd werd. De Paus op een bidstoel vooraan. De nieuwe gewijde bisschoppen zitten geknield op den grond. Rechts de edelwacht. De zes Chineesche Bisschoppen met de drie mannen, die onder Gods zegen de vele moeilijkheden hebben overwonnen, welke de benoeming der eerste bisschoppen in den weg stonden Z. E. Kard. van Rossum, prefect, Mgr Marchetti Selvaggiani, Secretaris der Propaganda en Mgr Celso Costantini, Apostolisch Delegaat in China. Deze foto werd genomen bij den Sint Pieter na de Bisschops- consècratië op 28 October 1926 Van links naar rechts Mgr Hou, Mgr Tsu, Mgr Tchas, Mgr Marchetti. Z. E. Kard. van Rossum, Mgr Costantini, Mgr Tchen, Mgr Tcheng, Mgr Souen. Bij het vertrek der Chineesche uitverkorenen naar Rome. Het inschepen te Shanghai. De missiegebieden van de Chineesche bisschop pen zijn in 't zwart aangegeven. -jrTlHEN -j, jouen -J, TSU ■\t, TCHEfIG HOU

Ons Land | 1926 | | pagina 6