mm PAARDEN -WEDRENNEN 55 55 55 55 DK SLJMMB2 LASTDRAGER ONS LAND IN WOORD EN BEELD 605 Reeds menigmaal gaven wij kijkjes van paardenwedrennen, fctos van paarden en hunne berijders; nu geven wij eenige kijkjes op de spelers, die bij eiken wedstrijd zeer talrijk opko men. Het zijn bijna altijd de zelfden die men er ontmoet. En mochten er zijn onder hen die voor hun plezier komen, voor geringe sommen spelen en zoo doende niet veel kunnen ver liezen, toch treft men er aan waarvoor het paardenspel een ware hartstocht is geworden. Men treft er aan die wedden tot hun laatste cent op is en het gebeurt niet zelden dat er spelers zijn die per tram of taxis naar het koersplein kwamen, maar te voet naar huis mogen gaan na al hun geld verspeeld en ver loren te hebben. UIT EEN ADVERTENTIE-RUBRIEK Hier snijdt men het haar, twee verdiepingen hoog. Een papegaai te "koop bij de weduwe Zwaag, die uit de hémd eet. Te koop. een piano fonkelnieuwe; te spreken dagelijks van 1 tot 3 uur. Een rijtuig over te nemen mét patentassen, waarop men vier weken kan rijden zonder te worden gesmeerd. KATHEDERBLOEMPJE Een professor weidde op een college uit over de voordeelen van athletische oefening. De Romeinsche jongelingen, vertelde hij, zwommen ge woonlijk driemaal de Tiber over vóór het ontbijt. Daar hij een glimlach zag op het gelaat van een der studen ten, hield hij op en vroeg boos Mijnheer, waarom lacht ge Wij zouden graag in uw vroolijkheid willen deelen. Ik dacht er aan, antwoordde de student, dat de kleeren van die Romeinsche jongelingen bij het einde van het zwem men aan een verkeerden kant moeten hebben gelegen. Renbaan van Dilbeek bij Brussel, gezien aan den kant van <le pelouse Daar was een lastdrager, die met een zwaar pak bout op den rug door de straten van Bagdad liep. Teneinde de wandelaars in de straten ervoor te behoeden op onaan gename wijze met de puntige takken in aanraking te komen, riep hij luid voor zich uit Voorzichtig Voorzichtig Eén man van hooge geboorte liep vóór den lastdrager uit; hij keek om, doch vond het beneden zijne waardigheid voor een lastdrager uit te wijken. Dit had tengevolge, dat een spitse tak een gat scheurde in zijn broek, die van gebloemde zijde en zeer wijd was. De man van hooge geboorte liet woedend den lastdrager grijpen en hem voor den kadi brengen. Hij verzocht, dat de lastdrager tot vergoe ding der schade tot honderd stokslagen zou veroordeeld worden. De kadi richtte zich tot den lastdrager en vroeg hem, wat hij daar tegen in te brengen had. Maar in stede van antwoord te geven, wees deze herhaaldelijk op zijn mond en zweeg. Zijt gij stom? vroeg de rechter hem, waarop de aangeklaagde met het hoofd knikte. Dat is niet waar! riep de man van hooge geboorte woedend. Hij liegtIk heb hem zelf wel een kwartier lang Voorzichtig Voor zichtig hooren roepen. Zoudt ge dat soms willen ontkennen, leelijkc schurk Nu hebt ge het zelf gehoord. Edelachtbare kadi! Ik heb hem bijtijds gewaarschuwdzeide de lastdrager verheugd. De kadi liet hem vrij uitgaan, maar den man van hooge geboorte liet hij 100 stokslagen geven en deze prentte 't vooral zoo onuit- wischbaar in zijn geheugen, dat hij in het vervolg reeds uitweek als hij in de verte een lastdrager zag aankomen. De geldgevers en de geldnemers. Hier ziet men de spelers die bijna vechten om de hoogste cote, zooals ze dat noemen, voor hun geld te hebben. De wedstrijd wordt in ademlooze spanning gevolgdandere spnngen of schreeuwen om de rijders aan te moedigen, allen kijken angstig toe of het paard waarop zij gewed hebben n*l zijn zal. In onafgebroken stoet komen de spelers per auto en autocar naar de renbaan.

Ons Land | 1926 | | pagina 11