Kunstvaandel van het Handelsverbond van het B reugel kwartier Brandramp van de Sleutelstraat te Brussel 614 ONS LAND IN WOORD EN BEELD sxëxëxëxëxsxë. Links ;Een brand weerman be- spruidt vanuit een vensterraam het steeds oplaaiend Hiernaast links Ingang der werk huizen, langswaar insgelijks brandweermat e- riaal aangelegd werd tot het be strijden van de vlammen. Hiernaast rechts Algemeen gezicht op het door den brand geteisterde gebouw. Na dat te Stadhuize te Brussel Burgemeester Max aan he* Verbond van het Breugel - kwartier de vlag overhandigd had, dankt voorzitter Van Moeren het Magistraat. Aankomst der vereeniging van het handelsverbond op de Groote Markt. Het nieuwe kunstvaandel van het Handelaarsverbond van Steenpoort en Hoogstraat, is naar oorkonden der XVI* eeuw door den Antwerp- schen kunstenaar Leo Lenaerts geteekend en vervaardigd Bij de Bakkersbazen. De Bakkers vierden op 21 December hunnen St-Aubert, patroon der bak- kersgilde. Onze foto werd genomen tijdens de prijsuitreiking aan de leerlingen der vakschool, die met goed gevolg hun examen afgelegd hadden. In den nacht van Maandag op Dinsdag omstreeks 3 uur brak een hevigen brand uit op de 2de verdieping van een groote meubelfabriek. Het vuur nam weldra zoo een uitbreiding dat heel het gebouw in vlammen opging De aanpalende huizen en eene heele reeks kleine werkmanshuizen aan de overzijde der straat liepen ook groot gevaar door de vlammen aangestast te worden Om 8 uur hadden de brandweermannen het vuur bemeesterd. Toch bleven zij nog den ganschen dag ter plaats daar nu en dan de vlammen weer oplaaiden, het was eerst tegen den avond dat de vuurpoel geheel uitgedoofd werd

Ons Land | 1927 | | pagina 6