GLOBE l ij. V erf risschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. DE ZIEL DER CITROEN •I ONS LAND IN WOORD RN BEELD 669 dame. En ge zult wel verwonderd zijn als ik u vertel dat ik u respecteer om u doorzettingsvermogen. Ik ben altijd aangetrokken door kracht en bekwaamheid gelijk gij zooeven getoond hebt. Praatjes, zei de Havik verachtelijk, maar toch nam hij zijn hoed af en legde hem op tafel. Hij had een hoog wit voorhoofd en meende dat het hem een ver standig voorkomen gaf. Het is niet prettig u hier te hebben, zei mevrouw Simms-Vane. Ik kan het niet helpen dat ik uwe onver schrokkenheid moet bewonderen. Het is jammer dat jonge mannen van uw kracht en aantrekkingsvermogen met zulke huichelachtige jonge vrouwen samen werken... Lucile... Bah! Ziet ge haar laffe gevlei niet meneer? Een aardig gezichtje... dat is alles... en gij zijt direct verliefd op haar... gij die gemakkelijk een vrouw voor u kunt winnen ver verheven boven een fabrieks- of winkelmeisje Ik heb u al gezegd dat ik haar... Niet vertrouw! zeide hij ongeduldig. Juist... wat heeft die onnoozele meid tot u aan getrokken... Ze kan u wellicht 800,000 frank kosten in het volgende kwartier Hoe verklaart ge dat vroeg hij. Ik vertrouw haar niet, zei mevrouw Simms-Vane. Met u kan ik wel handelen Handelen vroeg Miller. Ge begrijpt zeker wel, vervolgde ze onverstoorbaar, dat 800,000 frank voor mij maar een schijntje is... Als ik mijn vermogen niet opmaakte, zou het na mijn dood toch onder mijn erfgenamen verdeeld worden, mijn beste mijnheerIk zou u gaarne een wissel willen zenden voor dit bedrag als ge weg wilde gaan. Ge zult echter mijn woord niet aannemen en daarom wil ik het 't uwe doen... Maar niet als Lucile er in betrokken wordt! Ik vertrouw haar niet. De paarlen die mijn man me gege ven heeft, zocht hij met zijn eigen oogen uit... en ik houd van het snoer boven alle andere dingen. Maar ik kan ze het meisje niet toevertrouwen De Havik keek over zijn schouder naar de deur. Dan vroeg hij belangstellend Hoe bedoelt ge... Verklaar u nader! Ik kan het niet beter uitleggen, zei mevrouw Simmsr-Vane. Ik bedoelde dat ik u kan vertrouwen en u alleen ik zal u het snoer geven, maar dan moet ge het voor me bewaren, zoodat ik het later van u kan terug koopen, ik geef u nog 25 boven de werkelijke waarde. Waar is het Ik wil het doen waar is de snoer... vlug er mee - Ik vrees het meisje Gij zijt' verliefd op haar, klaagde mevrouw Simms-Vane. En een verliefde man is niet te vertrouwen. Wat een gekken zijt gij, mannen 400,000 frank voor de hulp van dat schepsel te betalen Wie zegt dat ik 't betaal? zei hij. Ze behoeft niet te weten dat ik 't snoer heb... die wilde kat en schreeuw- leelijk. O dus ge wilt haar niet vertellen dat ge het snoer in bezit hebt merkte mevrouw Simms-Vane op. Ge geeft me dus de gelegenheid om de paarlen van u terug te koopen Beloof me dat ge niets meer weg zult nemen hier uit huis Wat is er dan nog meer Er is nog een stempeldoosje op de schrijftafel. Ge opende het..., ik hoorde het deksel dicht slaan. Het is gemaakt van goud... Goud... van goud gemaakt? Dat ontbreekt er nog maar aan! Maar... eh... hoe kan ik weten dat ge... Ge hebt het woord van Justina Simms-Vanezei de oude dame. Hij keek haar eenige oogenblikken weifelend aan. Kom dichterbij staan Daar, druk op het knopje onder de leuning van mijn stoel. Judas Iskariot, riep de Havik uit. Ze heeft ze in de leuning van den stoel. Een onzichtbaar deksel was opengesprongen en de parels lagen verborgen in een kleine ruimte... Welk een parels... wat een pracht Hij haalde ze er met zijn klauwachtige vingers uit en scheen te grommen van genoegen. Wat doet ge vroeg ze. Ze had haar oogen gesloten en het scheen alsof er een raadselachtig waas op haar gezicht was gespreid. Ik haal ze van het gouddraad! zei hij... 't Is vei liger Wat was dat voor een geritsel Ik gooi het draad weer in 't hokje..., ik heb het niet noodig. Dan wilt ge zeker wel zoo goed zijn het deksel .dicht te gooien, merkte mevrouw Simms-Vane op. Lucile... Ja, ja, ik begrijp het, riep Mijier uit... Maar kijk er eens naar. Drie-en-dertig parels zoo groot als vogel eieren. Wat een handvol. Kijkf Ja, ze zijn heel mooi, beaamde ze. Miller verborg ze in zijn zak en maakte met een onhandige beweging het deksel dicht. Ze komt, zei de oude dame. Ze brengt mijn heete melk, wees zoo vriendelijk en .vraag of ze me t geven wil Natuurlijk fluisterde de Havik. Ik zal doen alsof ik nog naar de steenen zoek, begrijpt ge... Hij begon de laden stuk te slaan van de schrijftafel WAT SCHOONE DROOM! Zij dronk een fijn kopje met Chicorei der Trappisten Vincart. 334 onder een boekenrek. Dan hoorde ze hem er mee stoppen. Naast de deur was een spiegel waarop hij duidelijk voor haar stond afgeteekend voor de schrijftafel staan de. Dan zag ze hoe zijn hand langzaam over de lesse naar gleed en het koperen stempelkussen in zijn zak verdween. Ze zuchtte en sloot haar oogen. Lucile ver scheen in de deuringang. Ik heb de geheele kamer al door gesnuffeld, klonk opeens de stem van den Havik, doch zonder uitslag. Ze heeft het te best weggestopt Kijk nog maar verder, zei het meisje. Sla de laden uit die tafel en kijk ze maar êens na... Mevrouw Simms-Vane opend langzaam hare oogen. Ik wensch mijn heete melk, zei ze klagend. Lucile zette het presenteerblad voor haar op tafel. Gij vergeet mijn beste, zei de lamme dame, dat ik me niet kan bewegen. Breng het glas aan mijn lippen. Zorgvuldig! Wat is dat? Vuil?... Vuil in mijn melk? Kijk eens gced Is er vuil in mijn melk Met een gebaar van ongeduld boog Lucile haar hoofd over het glas zoodat haar krullende haren de wang van de oude dame raakten. Dan hoorde ze plotseling een zacht gefluister in haar oor. Toon geen verwondering Lucile, zei mevrouw Simms-Vane met gedempte stem. Kijk in de melkGe zijt een kleine gek..., hij heeft de paarlen! Indien ge toont dat get weet zal hij u dooden Beweeg niet Doch het glas ontglipte haar hand en viel met een luid gekletter op den vloer. Het meisje liep vlug op een omgevallen vaas op de tafel toe en keek er in. Ér kwam een kreet van smart van haar lippen... De Havik sprong op. Miller keek naar het kleine automatische pistool op de tafel en deed er een plotselinge beweging naar... Gij hond, vuile hond, zei ze, rood van woede. Ze sprong als een kat naar voren en 't was niet hij, maar zij, die de revolver bemachtigde. Terug nu, schoft, huichelaar, hond, riep ze heesch. Ge trachtte me te bedriegen..., mij..., ik die u zoo beminde... Luister, meisje, kermde de Havik. Luister, alles komt in orde... De oude dame heeft ons tegen elkaar opgezet..., ik bemin u..., ge krijgt uw deel..., dit was de eenige wijze om aan het snoer te komen..., het was allemaal voor u!... Lucile beefde van haar hoofd tot haar voeten. Plot seling sloot ze haar oogen, nog met de revolver in haar hand, alsof ze de pijn in haar hart niet langer verdragen kon... Eensklaps nam Miller nu een der zware koperen kandelaars van de tafel en gooide dien met de grootste kracht tegen haar lichaiam... Ze uitte een pijnlijken kreet en wankelde... Gij hond, gilde ze en dan vuurde ze af... driemaal achtereen. De Havik wankelde, liep eenige passen achteruit en stortte dan tegen de muur neer. Als versuft bleef hij tegen den muur zitten. In goede instellingen wordt enkel Globe geschonken, maar mijdt U ifoor na maaksels in tweede rang huizen.

Ons Land | 1927 | | pagina 13