GLOBE i =5 i-vi£#ë? 'Kt- Verfrisschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. DE ZIEL DER CITROEN ONS LAND IN WOORD EN BEELD 701 dan tien minuten had hij de zware voordeur geopend. Een kleine lade, aangebracht op den bodem der brand kast. vertoonde zich aan zijn oog. Met een deskundigen blik constateerde hij, dat de constructie van deze lade zoodanig was, dat hij minstens evenveel moeite zou heb ben haar te openen als met de zware kluisdeur. Zijn on feilbaar instinct echter zegde hem, dat de juweelen zich hier moesten bevinden, en hij werkte en zwoegde gedul dig met zijn fijne boren en tangen totdat hij in het slot een korten drogen tik hoorde. Hij trok aan den knop der lade. maar deze bleef onbewegelijk. Eensklaps ontdekte hij eene smalle, ijzeren staaf, welke kunstig over de ge- heele lengte der lade in een gleuf aangebracht was. Dat moest het geheim zijn. Hij verwijderde het staafje met een stalen tang en greep den knop der lade. Langzaam vertoonde de inhoud zich aan zijn oog en hij had moeite om een kreet van triomf te onderdrukken, welke hem bijna ontsnapte op het gezicht van de lederen koffertjes, welke zich daarin bevonden. Ten einde zekerheid te krijgen, dat hij gevonden had, wat hij zocht opende hij er een en een groote kurkoois gleed in de palm zijner hand, gevolgd door meerdere kleine. Nadat hij de deur der brandkast weder gesloten en het gordijn er voor gehangen had, trok hij een stoel bij de tafel en opende eveneens de andere koffertjes. Alle bevatten juweelen. Robijnen, emeralden, parelen, saphieren en diamanten schoten verblindend schoone stralen uit, toen hij de kof fertjes op de tafel omkeerde. Hij zat met hartstochtelijke blikken zijn buit te bekij ken. Nu eens vulde hij een hand met de glinsterende steenen en wierp ze dan over in de palm der andere hand, dan weer zocht hij een speciaal mooi exemplaar uit en hield dit tegen het lamplicht. Hij schatte de totale waarde op vele duizenden ponden. De klok op den schoorsteenmantel wees nu enkele minuten voor middernacht aan. Buiten stak langzaam een storm op en de vensters schudden soms als een venijnige windvlaag den regen tegen hen aan deed klet teren, zoodat het wel een hagelbui geleek. Hij trok on behagelijk zijn schouders op, toen hij dacht aan1 de lange wandeling, die hij nog voor den boeg had. Als hij wachtte zou misschien het weder iets bedaren. Hij kon dan intusschen een bezoek brengen aan de pro visiekamer. Spoedig keerde hij weer terug, beladen met aardewerk en eetwaren. Eerst ruimde hij de tafel op, spreidde toen het witte tafelkleed uit en dekte de tafel geheel volgens de regel der kunst. Het was zijn gewoonte niet iets op een slordige manier te doen. Hij hield niet van die haastig en slordig ver orberde maaltijden, zooals die gewoonlijkdoor soort- genooten van lagere orde werden genoten. Hij had wat gevulde olijven, ansjovis en een schaal aardappelsalade gevonden. Hij pookte het vuur wat op en zette een pan schildpadsoep op om op te warmen. Ook had hij wat versche visch gevonden. Het zou echter te lang duren, eer hij dat gekookt zou hebben en was zeer verheugd, dat hij een koude kip vond. Voor tweede gang van zijn souper had hij Stilton kaas en selderij, terwijl zijn des sert zou bestaan uit hazelnoten, perzik en wat druiven. Een flesch Chambertin, die hij uit den kelder gehaald had, hield een flesch Irroy champagne van 1835 gezel schap. Hij spreidde een servet over zijn eerwaardig ambtscostuum en begon zijn souper met de olijven, ter wijl hij bijwijlen met belangstelling toezag of de soep reeds warm genoeg zou zijn. Het geheele maal was zeer naar zijn genoegen en toen hij aanstalten maakte om van de tafel op te staan, spoelde hij het laatste restje van de nobele Chambertin des heeren Parker Dobson naar binnen en veegde zijn mond bedachtzaam met zijn servet af. Eenige ©ogenblikken was het alsof de wereld niet meer bestond, zoo stil was alles, om hem heen. Eensklaps richtte hij zijn hoofd op en luisterde met alle aandacht. Een zachte toon, als was deze ontlokt door een ver ver wijderde autöhoorn bereikte zijn oor. Hij haalde diep adem en bemerkte, dat het geluid uit zijn eigen borst kwam. Het werd herhaald bij iedere ademtocht. Zijn gelaat werd angstig. Donders mopperde hij terwijl hij opstond. Zijn wandeling door den regen, gevolgd door het overvloedig maal hadden een aanval van asthma veroorzaakt. Telkens als de aanvallen zich herhaalden, werd het geluid luider en luider. Zijn hart klopte hoor baar in zijn zijde en een stalen band scheen als geklemd rond zijn borst. Zijn gelaat werd bloedrood, zijn oogen werden onnatuurlijk groot. Hij ging weder zitten, met zijn handen tot vuisten gebald. Hoe lang kon in Gods naam die aanval duren? Wat moest hij doen als deze zoo ernstig werd, dat hij hulp noodig had Hij werd weder door vrees bevangen. Reeds gedurende jaren behandelde hij zichzelve met injectie s van Andrenalin, maar hij had dit nu niet bij hem. Het was ook reeds maanden geleden, dat hij den laatsten aanval had. Plots herinnerde hij zich het laboratorium. Het genees middel zou daar zonder twijfel te vinden zijn, doch hij meende niet meer de kracht te hebben naar boven te kunnen gaan. Uit een der kleine kabinetten, welke aan het studeer vertrek grensden, haalde hij een injectiespuitje en ging dan langzaam naar de deur. Zich aan de leuning vastgrijpend begon hij de trap te EN ALS ER MAAR EEN OVERBLIJFT, zal het de Chieorel Trappisten Vincart zijn. 334 bestijgen. Hij scheen slechts zeer langzaam en moeilijk te kunnen vorderen. Halverwege stond hij stil en telde de treden, die hij nog moest klimmen. Er waren er nog tien. Hij bleef staan en leunde tegen de balustrade. Het fluiten van zijn adem vermengde zich met het gieren van den wind buiten. Met zeer veel moeite bereikte Mr. Jones de bovenverdieping en sleepte zichzelf zoo stil hij kou naar de deur van het laboratorium. Hij ontsloot deze en trad binnen. Zijn blik gleed zoekend over de honderden flesschen. Vele waren voorzien met etiketten, waarop de vreemdste namen stonden, andere met formules, welke hem niets konden zeggen. Er waren gewone doorzichtige, glazen flesschen. Er waren bruine flesschen, blauwe fles schen, er waren er met glazen stoppen, zoowel als fles schen voorzien met kurken stoppen. Maar geen dezer flesschen was voorzien met eenetiket vermeldende Andrenalin Misschien was een dier onbegrijpelijke formules de aanduiding voor Andrenalin. Hij vervloekte de weten schap, die op zoo eene idioote gedachte kon komen om alles met formules aan te duiden. Hij kon niet langer blijven staan. Terwijl hij luid steunde bij een pijnlijken en verstikkenden aanval deed hij een uiterste poging overeind te blijven. Hij slaagde er echter niet in en met een smak kwam hij op een der stoelen terecht. Zijn voet zwaaide hij in het rond en vernielde de groote glazen deur van een der kasten en het volgende oogenblik wergalmde het geheele huis door het gerinkel van brekend en vallend glas. Dr. Parker Dobson zat rechtop in zijn bed en luisterde met aandacht. Zooeven ontwaakte hij door een vreemd geluid, dat uit een defect orgel scheen te komen. Nu was het alsof er in een aangrenzende kamer iemand een doe delzak of een dergelijk instrument bespeelde. Plots hield dit geluid op, echter onmiddellijk gevolgd door het geraas van brekend glas. Dr. Parker vloog zijn bed uit en opende de deur. Op de gang gekomen zag hij een stroom licht schijnen uit het laboratorium, de gang op. Terwijl hij zijn chambercloak en zijn pantoffels aantrok, liep hij door tot hij de kamer kon inzien. Op een stoel bij het venster zat een man, die blijkbaar veel pijn leed, althans te oordeelen naar de eenigszins dubbelgevouwen houding, die hij had aangenomen. Een electrisch licht brandde op een der lange houten banken. Hallo! riep de arts. Voor den duivel, wat doet ge hier De man richtte zijn hoofd op en toonde aan den ver baasden dokter het gelaat en de kleeding van den domi nee tuit de noordelijke provincie, die nog geen twee dagen te voren bij hem geluncht had. Mijnheer Littleby Jones Nog voor Dr. Dobson een stap voorwaarts had kun nen doen, had de ander vliegensvlug een klein, automa tisch pistool te .voorschijn gehaald en hield dit zonder ophouden op. het hoofd van den arts gericht. Andrenalinbracht hij er hijgend uit. De dokter bemerkte zijn zwoegende borst, zijn rood gezicht en de uitpuilende oogen. Asthma vroeg hij. /n goede instellingen wordt enkel Globe geschonken, maar mijdt U voor na maaksels in tweede rang huizen.

Ons Land | 1927 | | pagina 13