Nationale Bank van België BERICHT 1 DE GROOTE BRAND TE AALST ^imimiiii» 734 ONS LAND IN WOORD ËN BEELD De gunstig- bekende Brusselsche artiste, Jeanne Berodes, zal in de Folies Bergère,, op Woensdag 23 Februari aanstaandeden dag herdenken waarop zij 25 jaar geleden in den Koninklijken Vlaamschen Schouwburg voor het eerst* optrad. Eene drukke opkomst wordt dien avond ver wacht, want de knappe kunstenares geniet een ieders sympathie. Norton de Mattos, ex-minister van oorlog en oud-gezant te Londen, een der leiders der huidige omwenteling. Teseira de Gomez, President der Portugeesche republiek. Nog een geheel uitgebrand vertrek. M"« Alfonso Costa, vrouw van een der chefs der revolutionnaire partij, die tijdens de omwenteling een groote rol speelde. DE REVOLUTIE IN PORTUGAL De br.and woedde zoo fel, dat, na een aantal uren, nog slechts de muren overeind stonden. Als brandoorzaak wordt een defekt in de verwarming vermoed. Het Beheer laat den heeren Aandeelhouders weten dat de algemeene vergadering, voorgeschreven door art. 81 der statuten, zal gehouden worden op Maan dag 28 Februari 1927, te 11 u., in het hotel van de Bank, Wilde Woudstraat, te Brussel. Op de agenda staan de volgende punten 1" Mededeeling van het verslag van het Beheer over de werkzaamheden van het bij uitzondering op 25 October j. 1. afgesloten bedrijfsjaar; 2° Verkiezing van een Bestuurder in vervanging van wijlen den heer OmeT Lepreux, en van een Cen sor in vervanging van den heer Pol Boël .ontslag nemer. De vergadering is samengesteld uit de aandeelhou ders, eigenaars van dertig aandeelen op naam of aan toonder, neergelegd vóór 23 Februari, in den maat- schappelijken zetel, of in het bijhuis te Antwerpen of in eender welk agentschap buiten de hoofdstad. De aandeelhouders mogen z'ich laten vertegenwoor digen door mandatarissen die zelf stemgerechtigd zijn. De volmachten en andere bewijsstukken het recht toekennende tot deelname aan de algemeene verga dering moeten minstens drie dagen vóór de vergade ring ter Bank neergelegd worden. Het Beheer herinnert er de heeren aandeelhouders aan dat zijn dienst van Open Bewaargevingen 2fich kosteloos met het bewaren der aandeelen van de Bank gelast. Brussel, den 10 Februari 1927. De secretaris, De gouverneur, L. J. MAHIEU. Louis FRANCK. Het burgerlijk hospitaal te Aalst voor den brand. De verwoestingen, aangericht in een der zieken- verblijven. De verwoestingen, aangericht in een der zieken- verblijven. De kapel der inrichting. Dezer dagen brak een geweldige brand uit in het burgerlijk hospitaal te Aalst, dat, ten gevolge hiervan, grootendeels in asch gelegd werd. Toen de brand ont dekt werd, viel aan blusschen reeds niet meer te den ken. Het was nog slechts mogelijk de zieken en oude lieden in veiligheid te brengen, terwijl door de buren ook nog een gedeelte der lijnwaden, de kindskorven en een gedeelte der chirurgische instrumenten gered werd. De brand kon een dergelijken omvang nemen door dat in dit gedeelte der stad geen waterleiding voor handen was Onze photo's geven een duidelijk beeld van de geweldige ravage. Hoe de brand in een der gangen huishield.

Ons Land | 1927 | | pagina 14