De Tentoonstelling van het Tooneelleven te Mechelen Hector de Zutter, de verslagene. De woning: van de Vos, die ongeveer op 200 meter van de hoeve de Zutter gelegen is.' 774 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Te Mechelen heeft, naar aanleiding van het 5de Landjuweel dat aldaar djt jaar betwist werd. een overzichtelijke tentoonstelling plaat? gehad van het tooneelleven. De tentoonstelling werd Zondag j. 1. plechtig 'geopend door den Heer Huysmans, Minister van Kun sten en Wetenschappen, omstuwd door vooraanstaande personen uit de Kunst- en Tooneel wereld. Onze fotograaf slaagde erin een serie interessante op namen te maken, welke ongetwijfeld een uitge breid en belangrijk overzicht geven van deze merkwaardige tentoonstelling. Marionnetten uit Antwerpen van ongeveer het jaar 1500, worden nog gebruikt. Minister Huysmans omringd door bekende en vooraanstaande personen uit de kunst en tooneelwereld, opent de tentoon stelling. Afdeeling van den heer Philibert Marien, marionnetten- speler, oud-tooneelspeler, die te Mechelen algemeen bekend is. Gezicht op de hoeve van de Zutter. Voorstelling van een marionnettentooneel aan het hof van Margaretha van Oostenrijk, naar een schilderij van W. Geets. Links Een kijkje van bovenaf genomen. Rechts Een kijkje in de zaal. Het rustige dorpje Beernem staat plot seling in het teeken der algemeene be langstelling. De geheele streek is in beroering over den geheimzinnigen dood van Hector de Zutter, die na het bijwo nen der kermis spoorloos verdween en wiens lijk enkele weken later nabij de Moerbrug uit de vaart gehaald werd. Men noemt deze streek die van verbor gen gebleven misdaden... Het parket van Gent heeft thans een nieuw on derzoek ingesteld, dat met groote belang- stelling gevolgd wordt. Als boven. Nieuw uitgevonden marionnettenspel door den heer Philibert Mariën. Het hoofd van de postillon is een levend en van een helper van bovengenoemde heer. Een hoekje van de nieuwe Maatsch "Tal en vrijheid, de jonge katholieke strijders te Mechelen. Het woonhuis, met familieleden en vrienden van den afgestorvene.

Ons Land | 1927 | | pagina 6