1 1 1 1 1 I GLOBE X CORRESPONDENTIE 1 Verfrisschend, uitnemend fijn van smaak, onverge lijkbaar om zijne zuiver heid, is Globe de uitge lezen drank voor ieder die aan sport doet. DE ZIEL DER CITROEN 3[=3SG 3 f=]C=35 830 tricel vlak in het gezicht, waarna het rinkelend te pletter viel. Voor iemand geluid geven kon, was de grcote Cana dees naar voren getreden en overhandigde Pabilio zijn kaartje. Pabilio nam het, schreef er enkele woorden op, gaf het den Canadees terug en verzocht de dames hem te willen volgen. Hij geleidde hen naar de expositie zaal, verontschuldigde zich en kwam drie minuten later te rug in den Rcof-garden met twee cavalerie-sabels. Als één man drong de club der 37 naar voren, dodCï Pabilio wees haar terug met een gebaar, waaruit het hopelooze tot elke onderhandeling bleek. Snel werden formaliteiten gewisseld en temidden van- ruim 200 toeschouwers begon het tweegevecht. Sidde rend volgden wij, die den Pabilio der laatste maanden kenden, het verloop van den strijd, een gevecht, dat zich ontwikkelde tot een staaltje van verdedigings-kunst als ik nimmer meer in mijn leven heb aanschouwd. Hier waren twee meesters aan het woord, beiden had den hun tegenstander gevonden. Dit was niet een gevecht op den sabel, dit was een strijd van oog op oog. De sabels kruisten elkander, doch men zag nauwelijks eenige beweging. Als liefkozend gle den ze om en langs elkaar, er was geen geklikklak van staal er was slechts het zachte geluid als sleep iemand zijn wapen op een steen. Tien minuten duurde reeds de strijd, totdat plotseling de Canadees, gebruik makende van het moment, dat Pabilio zijn monocle in het oog klemde, een uitval deed. Een seconde scheen hij verrast, dan gebeurde er iets wonderlijks. Pabilio strekte bliksemsnel den arm; zijn sabel kronkelde zich als een slang rond het staal van zijn tegenstander, wrong hem de sabel uit de vuist, deed haar een wijden boog door de lucht beschrijven en tril lend neerploffen vlak voor de voeten van den handels magnaat. die achter zijn secretaris -stond. Ontzet stoof deze achteruit, terwijl een oorverdoovend applaus losbrak. Pabilio scheen niets te hooren, rustig wachtte hij tot zijn tegenstander wederom in het bezit van zijn wapen was en zette zich toen opnieuw in de positie. De sabels kruisten zich en wederom begon het spel, dat een kozing geleek. Oog mat oog, als schatte zij den stapel van energie en kracht die in de magazij nen daarachter lagen opgestapeld. Doch aan de beide zijden stond voor die magazijnen een betrouwbare schild wacht, het expressielooze masker van den man van de wereld, dat ten aanzien der emoties nooit verraad pleegt. Als iemand genoot van den strijd dan was het wel Pabilio. Hij speelde met zijn sabel, hij manipuleerde ten aanzien van zijn tegenstander, als wilde hij te kennen geven, dat alles slechts kinderspel was, doch wij, die hem gedurende zes maanden als leermeester hadden, voelden huiverend de kracht en de behendigheid van den Canadees aan. Hij was Pabilio's gelijke, slechts zijn koelbloedigheid en buitengewone virtuositeit gaven hem tijdelijk eenig overwicht. Op het moment, dat Pabilio wederom op de meest zorgelooze wijze met zijn monocle speelde, deed de Canadees opnieuw een uitval en... Pabilio miste. Een kreet van ontzetting ging op en iemand schreeuwde Eviva Italia Hoe Pabilio de manoeuvre uitvoerde, is me nooit duidelijk geweest, maar wederom beschreef de sabel van zijn tegenstander een boog door de lucht en kwam voor de tweede maal vlak voor de voeten van den handelsmagnaat terecht. Vloekend sprong de Cana dees zijn wapen achterna en terwijl Pabilio ons voor den kreet op zijn gewone elegante wijze met den sabel het saluut bracht, sprong de Canadees op verradelijke wijze op hem toe, voor hij tijd had zich te herstellen. Nooit heeft iemand een beschrijving kunnen geven, wat toen gebeurde, zoo bliksemsnel speelde het geval zich af. Pabilio pareerde, twee... driemaal, toen beschreef plotseling zijn sabel een wijden boog om zijn pols en dan... dan viel Pabilio door het staal dat hij zichzelf in het hart gestooten had. Hij had den Canadees, die bij den laatsten uitval languit over het lijk stortte, ver hinderd een moordenaar te worden. Pabilio was de on overwinnelijke gebleven, tot in den dood. Drie dagen lang kwam de club der 37 in geheime zit ting bijeen; toen had er een loting plaats en den vierden dag drong iemand het particuliere kabinet binnen van Amerilca's grootsten industrieel. Er werd geen woord ge sproken. De man, die binnenkwam, sloot de deur achter zich en drong den handelsmagnaat, den man die regeerde over honderdduizenden, Pabilio's sabel, waaraan nog zijn bloed kleefde in de vuist. En in drie minuten was de kamp, waarvan geen mensch ter wereld oóït getuige was, beslist. Pabilio en de eer van zijn keurkorps waren gewroken. Nooit heeft men in de Vereenigde Staten geweten, waaraan zijn machtigste staalkoniing stierf. De dagbla den hielden het geval op last van hooger hand zorgvul dig geheim en spraken van een beroerte, en de artist, die de daad volbracht, stak de zee over naar verre landen. Doch wie ooit in New York komt en zich voor het geval interesseert, hij verzoeke introductie tot de White- house club der artisten op Madison Avenue, 42, en hij zal daar in kamer 81, de groote conferentie-zaal, twee levensgroote portretten vinden, dat van Pabilio en dat van den man, die zijn tragisch heengaan wreekte. WAT IS HIJ LEKKER, WAT IS HIJ LEKKER, Ie filter klaargemaakt met korrels Trappisten Vln- :art. 334 ONS LAND IN WOORD EN BEELD Aan onze medewerkers Inzenders van schetsen gelieven hun papier slechts aan ééne zijde te beschrijven. Inzendingenwelke aan deze voorwaarde niet voldoen kunnen niet geplaatst worden. J. P. Berchem. Wordt spoedig geplaatst. L. D. Deerlijk. Ongeschikt. RZonhoven. Schets wordt geplaatst. Uw inge zonden novelle nog in behandeling. F. O. Contich. Ongeschikt. P.v. d. P. Mechelen. Thans nog niet mogelijk. Wellicht in de toekomst. A H. Contiek. Wel wat al te somber. Wij lachen liever. A. v. d. H. Lier. Voorloopig nog geen plaats. Doch vermoedelijk wel te gebruiken. A B. te H. Bruikbaar, doch moeten uw gedicht aanhouden tot later. Wintergedichten zijn in de Lente mis plaatst, zooals U begrijpen zult. ONDEUGENDE RAAD Patient {nadat hij den geneesheer de rekening heeft betaald). - Mag ik u één goeden raad geven, dokter? Dokter. Wel zeker, en die is Patient. Als ge ook eens jicht krijgt, laat u dan niet door u zelven behandelen. L_J In goede instellingen wordt enkel Globe geschonken, maar mijdt U voor na maaksels in tweede rang huizen.

Ons Land | 1927 | | pagina 14