Groote Voetbal-hulde ONS I.AND IN WOORD EN BEELD '21 V1" Eeuwfeest van de Leuvensche Universiteit (2*" dag) Hiernaast Inwijding te Lovenjoel van het toevluchtshuis voor geesteskranke!» waar een lunc h werd aangeboden door de zusters die de instelling bedienen, na dat hoogleeraar d'Hollander de hooge gasten, waaronder de Koningin, in de inrichtii\g rondgeleid had. De Eerw. Pater A. Lippens der Missies van Scheut welke reeds 10 jaar in Congo vertoefd heeft en over twee jaar naar België terugkeerde om te herstellen van de slaapziekte, is Zaterdag 25 dezer per ss. TTiysville terug naar Congo vertrokken. De Eerw. Pater Lippens omringd van eenigc zijner oud-studieniakkers van Oostacker, en waaronder, aan zijne linkerzijde, de voorzitter der geweste lijke afdeeling van Antwerpen. Vóór het Stadhuis verbeiden de zusterverenigingen de uitkomst van de gevierde maatschappij. Een grootsch huldebetoon viel op Zondag 26 Juni, de knappe vereeniging Kort- rijk-Sport ten deel bij gelegenheid van eene driedubbele glansrijke gebeurtenis de herdenking van haar 25-jarig bestaan, hare benoeming als Koninklijke Maatschap pij en de verwervinq van den titel van Kampioen van België in de drie bevor- derings-afdeellngen. Een reusachtige optocht waarin zeer talrijke zustervereenigingen uit alle deelen des lands, met muziek en vaandel in top. zich geestdriftig hadden geschaard, toog. niettegenstaande het ongunstig weer, als een ware triomfmarsch langs de bijzon derste straten der stad. waarna ten Stadhuize de plechtige ontvangst plaats greep en de overhandiging van het prachtig nieuw vaandel. Een lekker feestmaal werd nadien in de ruime Schouwburgzaal opgediend. Aan de gloedvolle heildronken en warme toespraken kwam schier geen einde. De - heuglijke dag besloot met eene schitterende en levendige danspartij De groet onn het nieuwe vaandel. HieronderEigenaardige foto van de zonsverduistering die op 29 Juni plaats had en genomen werd op het moment dat de eklips haar hoogtepunt bereikt had, de maan laat slechts nog maar een sikkel van de zon onbedekt.

Ons Land | 1927 | | pagina 11