School van Katholieke Actie Peperstraat 23, Gent Op 12 Februari a. s. hernemen de leergangen van de school voor Katholieke Actie, ingericht te Gent sedert 1933. Wij willen bij deze gelegenheid de dringende noodzakelijkheid van deze cursussen onderlijnen en een warmen oproep doen tot vele Katho lieke meisjes opdat zij ook zouden kunnen genieten van die deugdelijke vorming, die op de school voor Katholieke Actie gegeven wordt. Elk jaar gaan de leerlingen naar hun familiaal en sociaal midden terug. met de diepe overtuiging en sterken wil hun jong leven nuttig te maken... met het vaste besluit de zoo mildgekregen gaven aan anderen overvloedig mee te deelen... met nieuwen moed om te staan als bediende leden in het ka tholieke veroveringskamp... De School voor Katholieke Actie wil bij onze meisjes het verlangen naar edelmoedigheid opwekken, voeden, richting geven, opdat ze hun talent niet ongebruikt laten, maar ten dienste zouden stel len van het apostolaat. Ze geeft aan de leerlingen een klaar overzicht over geloofszaken. een ruimeren kijk op feiten en toestanden, een dieper besef over het wereldgebeuren meer grondige kennis van sociale stroomingen en werken, een degelijk begrip van zielkunde en pedagogie, een uitgebreide dokumentatie over apostolaatswerken. Door praktische oefeningen leert ze durf en wilskracht om hande lend op te treden. Naast deze geestelijke ontwikkeling krijgen de meisjes nog een echte vorming tot het apostolaat. De atmosfeer van vriendelijke en oprechte zusterlijkheid, het onderling begrijpen en vertrouwen, het samenzijn en samen-werken van meisjes, die leven voor éénzelfde ideaal, werd voor velen het uitgangspunt van vruchtbaar apostolaat, en blijft steeds 'n steun en 'n aanmoediging voor de talrijke oud-leerlingen, welke over gansch het Vlaamsche Land werkzaam zijn. Op de school hebben zij aangevoeld en begrepen welke de nieuwe geest is welke het vernieuwde kristendom moet doen zegevieren over het modern heidendom. Het gaat hier niet om onze meisjes, vrouwen en moeders van morgen, te onttrekken aan hun essentieele plichten, maar om hen tevens te be kwamen tot zielezorg en apostolaat. Mochten de Katholieke-Actie-meisjes den grooten nood van dezen tijd begrijpen, en edelmoedig zich komen vormen op de School voor Katholieke Actie... opdat ze later zouden staan als sterke vrouwen, die de wereld terugbrengen naar Christus.... Drukkerij P. Van Schuylenbergh, Korte Zoutstraat 51, Aalst, levert ALLE DRUKWERK ZEER GOEDKOOP

Parochieblad | 1936 | | pagina 8