4 VOOR WIE JONG EN WERKLOOS IS. In een tijd waar de economische crisis velen parten speelt, en waar de vakliteratuur uit sommige branches zoals de metaalverwerkende industrie gewag maken van een vervaarlijk naar beneden duikende conjunctuur, wordt door heel wat instellingen, organisaties en overheden een grote inspanning geleverd om te behouden wat er is, zoniet om nieuwe initiatieven extra te stimuleren. Zo ook te Aalst, tweede stad van Oost-Vlaan- deren, stad die heel wat gewicht in de schaal kan werpen. In het economisch beleid dat door het huidige Aalsterse stadsbestuur wordt gevoerd zijn heel wat luiken voorzien. Zo wordt erg veel aandacht besteed aan de moeilijkheden waarmee de KMO's en de grotere bedrijven te kampen hebben. Ook voor de land bouw -onderhoud van grachten en bewaren van gronden- probeert de stad de pijn te ver lichten. Daarnaast worden ook de tuinbouw, de bloemensektor en de handel niet uit het oog verloren. Het kwartaalblad "Het Bestuur dichterbij, ook voor Nijverheid, Handel, Land- en Tuinbouw" is alvast het medium tus sen het bestuur en de respectievelijke eco nomische sektoren geworden. Rechtstreeks aan dit beleid gekoppeld staat ook de enorme problematiek van de werkloosheid, en hierbij denken we vooral aan de jongeren. De jeugdwerkloosheid neemt ook in het Aalster- se onrustwekkende dimensies aan. In de grote bevolkingsgroep die nu dagelijks voor de stempellokalen staat aan te schuiven tellen we 30 jongeren van minder dan 25 JAAR.

Blauwjonk | 1979 | | pagina 4