5 Ze kwamen van school of universiteit, lieten zich onmiddellijk als werkzoekende inschrij ven, vonden geen baan, en staan nu nog ter plaatse te trappelen. Ook aan hen denkt de stad er komt wellicht een speciale brochu re, speciaal voor werkloze jongeren, die dan bij het stempelen zou uitgedeeld worden. Men opteert ook voor gespreksavonden waar deze jongeren, op informele wijze, hun zorgen en problemen op tafel zouden kunnen gooien. Enkele druppels op een gloeiende plaat misschien Vele kleintjes maken één groot Toch zijn er een paar dingen die niet kloppen. Ten gevolge van heel wat faktoren, o.a. ook de wetgeving terzaken, worden heel wat min der initiatieven genomen. Wie zich als werk zoekende laat inschrijven beperkt immers zijn eigen mogelijkheden, legt zichzelf aan banden, en wordt praktisch in de onmogelijk heid gesteld zich op een creatieve wijze te uiten, initiatieven te nemen, eigen ideeën uit te werken.Mocht er immers iets mis gaan, dan kan men gerust alle sociale ver goedingen vergeten.Toch is er werk ge noeg Wie in de bloemensektor begint met een ambulante handel wordt steenrijk. De vier jongens (timmerman, electricien, schilder, loodgieter) die een PVBA oprichten kunnen misschien wel gouden zaken doen. Denk aan de nieuwe platenwinkel SOLBEMOL (Sluierstraatje) waar twee jonge mensen, mede door de morele steun van de stad en het goed gebruiken van de brochure "Ik ves tig mij voor eigen rekening-steunt Aalst mijn persoonlijk initiatief een inves tering deden, en nu een zaak oprichtten die waarschijnlijk een bloeiende toekomst tege moet gaat.

Blauwjonk | 1979 | | pagina 5