TEN VOORDEELElaïTwUZIEK. De biezinis: root een bijgevoegd gemeenteraadslid te kiezen, door de nijverheidshoofden heeft Zondag toekomende plaats. De kandidaat der oppositie-partijen, is «nzen vriend Boeykens Gustaafdezen der dempers is M. den Uil. Voor Boeykens Gustaaf is er geen kans te winnen, wanneer wij een oogslag wer pen op de kiezerslijsten, die dienen tot deze verkiezing. Deze lijsten zijn met eene schaamteloos heid opgemaakt, die alle gedacht te boven gaat. De liberalen hadden vóór vier jaren, in diezelfde kiezing 132 stemmen behaald, en dit schonk hun een vertegenwoordiger de dompers hebben ondervonden, dat dit getal te groot was, en z'hebben geschrapt en nog geschrapt, en nu moet ge zoeken met een lantaarn in den klaren dag, om er nog 5g te vinden En zegge, dat dit de partij is der deftig heid en eerlijkheid Hebben de dompers een groot getal kiezers der oppositie-partijen geschrapt, zij hebben ook niet vergeten, er nog een groot getal geen rechthebbenden van hunne vrienden op te zetten, aldus allen eerlijken strijd onmogelijk makende. En zeggen dat het langs zoo een ach- poort is, dat M. den Uil wil in den raad sluipen hij een christelijk man, die moet weten dat het niet betaamt met de stem van geen rechthebbende kiezers, gekozen te worden. En dezen die dan onrechtvaardig op de lijst staan Ja, dit zijn ook christelijke menschen, mannen die azen om hiernamaals rijstpap te gaan eten, maar die toch oneerlijk ge noeg zijn, om van eene stem gebruik te maken, waartoe zij niet het minste recht hebben. Maar wacht, 'k had het bijna vergeten, stelen voor 't geloof, moogt ge. 't Is jammer dat M. den Uil niet door 't werkvolk moet gekozen worden, dan zou het niets maken, wanneer er een schadron of twee valsche kiezers zouden op de lijst staan. Wij hebben gezegd, dat wij moeten zoe ken oin 50 kiezers op den Lijst te vinden, behoorende tot de oppositie-partijen. Wanneer we dus meer dan 50 stem men zien uitbrengen op den naam van Boeykens Gustaaf, dan vieren wij triomf. EEN EN ANDER. Voor Verviers. De Huidevetters van Verviers ten getalle ran 336, die door een ontstane geschil door hunne bazen allen de straat zijn opgeworpen, vragen om steun. Moeten wij hier aandringen om onze letters en vrienden aan te zetten, om het hunne bij te brengen, om mild te steunen Nc Verviers heeft de Aalstersche vrienden iu de mogelijkheid gesteld te overwinnen, door hun milden en aan houdende steun. Zouden wij Aalstenaars, dit reeds heb ben vergeten Neen, duizendmaal neen, en hierom de ronden ingericht, omhalingen gedaan, om otJie Verviersche vrienden te helpen en te steunen. Helpt Helpt Een monster Zendag avond heeft een monster de kleine Anna Bellot, oud zes jaren, te Brussel opgelicht, zc verkracht en daarna vermoord De kleine Anna, was met haar breeder 9 jaren oud, eene kleine boodschap gaan doen bij hunne terugkomst, wierden zij aangesproken door een vreemdeling, die den jongen vroeg, hem voor 10 centiemen cigaretten te willen gaan koopen, dat hij de kleine Anna bij zich zou gehouden hebben, tot bij de terugkomst. Zonder achterdocht nam dan kleinen aan, en toen hij terugkeerde, was den vreemdeling en zijn zusterken verdwemen. Natuurlijk was men oogenblikkelijk op zoek dit gedurende degansche nacht door, maar het monster wierd niet gevonden. 's Maandags morgens,heeft menhet kin derlijkje ontdekt in eene weide, te Brussel. Alles wat mogelijk is, om den moorde naar te vinden is vruchteloos, en men wan hoopt dit monster ooit te ontdekken. Het arm vermoord meisje, is verleden Doaderdag, om 2 uren, onder een over- grooten toeloop van volk begraven. Men kan zich gemakkelijk voorstellen welke droefheid er in dit gezin moet heer- schen, en welken schrik de bevolking van Brussel zelf gevoelt, wanneer dergelijke monsters onvindbaar zijn. Elkander steunen is ons aller plicht. Nijverheidshoofden, stemt op 15 December in blok onder nr2 voor onzen Volkskandidaat. Ondersteuning ten vcordeele dor stakende Verviersche Huidevetters Een lied gezongen door Ed. De Troyer, bij P. De Haeck 0,62. Van de bedienden van Hand aan Hand 4,85. Van de witspoelders 1,30. Omdat ons voorbeeld zou gevolgd -wor den, lustreerders Torley 16,43 Totaal 39,31 fr. Vrienden Werklieden S. Als gij eenen schoonen hoed naar de |c laatste mode en in alle prijzen noodig Sc hebt, gaat dan naar de Nieuwstraat, g T3 bij Camiuï RINGOIR, waar gij ook zult vinden, alle soorten van mutsen en berêls voor kinderen, jongelingen en Jj" heeren, allen door mij zelf gemaakt, g g aan zeer lage prijzen. 2. 3 Camille Ringoir, Nieuwstraat, 61. Men levert aan Winkels. Jagers Zoo gij een gewaarborgd, volmaakt, keurig en zeer duurzaam geweer wilt bezitten, met verbeterde en uitmuntende vuurlijn, wendt U bij voorkeur tot de wapenfabriek R.Eberhardt-Doehler te Luik Huis gesticht in 1881 Daar mijne jaarlijksehe onkosten uiterst ge ring zijn, kan ik alle wapenen leveren aan lagere prijzen dan die door andere wapen fabrieken worden aangeboden. Kataloog franco op aanvraag. Vraagt overal den Allerbestea Maagbitter HOLLANDSERE POP KINA FOUASSIN VIJFTIEN FRANKEN af te spelen mot de kaart (bieden), bij Alexander Cornand, Bierstraat. Inleg 10 centiemen per persoon. Begi* op 1 December. Warm aanbevolen. Ten voordeeie van 't Muziek. «w.* aksi <T Den Beer. Deze week is er in onze stad een liedje verspreidt handelende over een Beer en uitgegeven door de katholieken. In Aalst kunnen wij enkel één Beer, maar ongelukkiglijk 't is een katholiek, en eenieder vraagt zich af, of de dompers nu beginnen met liedjes te maken en uit te geven op hunneeigene vrienden. Wat mag daar achter schuilen Mogelijk vergenoegen de dompers zich niet met 'nen Uil in den gemeenteraad, op hunne ban ken te hebben en willen zij er nu 'nen Beer bij. In alle geval 'nen Uil en 'nen Beer zijde aan zijde, en dan nog een groote Waterrat, dat zal een vies effekt maken. De SchooiSrs. De grootste schooiër die men kent is toch zeker wel de kerk. Geene week gaat voorbij, of wij zien, openbare omhalingen doen, voor dezen, dan voor genen heiligen. Treedt men in de kerk, men ontwaart een heelen boel offerblokken woont men een lijk dienst bij*, men schoeffelt met eene opene schaal, bij den offer enz. enz. en geloof mij vrij, al die schooiërijen worden geduld door de politie, zij die dezen vat en vervolgt, die omhalingen doen "Vóör stakende werklieden, die in strijd voor hun loon, hongeren. Aan de werkende klasse, in 't bezonder, vra gen wij, die kerkelijke scheoiërijën tegen te werken en er niet meer aan te geven. De kerk, de geestelijkheid, hebt ge meest al tijd tegen u wanneer ge strijdt om meer welstand, wanneer ge 't hoofd recht om meer eerlijkheid, om meer vrijheid, om meer recht, om meer gelijkheid. Aan de kerk geven is uw eigen zelve helpen bevechten, en hierom staakt die giften. Wanneer ze zich bij u aanbieden, wijst hun beleefd de deur zegt hun dat de heiligen met moeten eten, dat Christus opkomt tegen de pracht die men in de kerk ten toon spreidt,daar hij zelf geen steen had om zijn hoofd op té rusten en dat Christus die zeer arm was, het niet kan kroppen, dat zijne discipelen, leven in weelde en genot. Spaar uwe centen die ge geeft aan de kerk, weest er gierig op, maar zijt integendeel mild wanneer men u wat steun vraagt, voor uwe vrienden werklieden, die in strijd zijn om hun loon te verhoogen, om hun toestand te ver beteren. Helpt uwe eigene klasse, want altijd vindt ge de kerk aan de zijde der lijken tegenover uwe belangen, en hierom weze de leus steeds aan de zfjde te staan van uwe strij dende broeders en zusters. Op de propagande vergadering 8,01. Van het Vellenfabriek, de bruinverwerij 1,40. Van de Droogerij 1,00. De Tram door Biebaudt, gezon gen bij De Meeter 1,22. Het lied Van Beveren door Lamagie, bij De Meeter 1,03. Het lied den Uil door F. Van der Steen, bij De Meeter 1,00. Het lied de Boulevard door M. Van der Speeten, bij De Meeter 1,10. Het lied Den Uil door P.Van der Steen, bij De Meeter 0,45. Te verkrijgen bij Jaak COPPENS-VAN MUYLEM, Koopman in Wijnen en likeuren, Houtmarkt, 16, Aalst. Bijzondere goede en versterkende Wijn voor zieke menschen. Te koop in Hand aan Hand en Roode Leeuw Prijskamp met de kaart (bieden) bij Jozef #e Smedt, Grooten Bolleweg, 20, Aalst, naar drie schoone Marianaabeelden. Inleg 15 centiemen, die «ïtslnitelijk dienen voor de fanfare Hand aan Hand. Twee Mariannabeelden worden afgespeeld met de kaart en het derde wordt verlot, door de afgespeelde deelnemers, den Zondag dat de prijzen zijn gewonnen.

Recht en Vrijheid | 1907 | | pagina 3