La Prévoyance Sociale 9e Jaar. N° 11 Balans op 31 December Weekblad voor het Arrondissement Aalst. REDAKTIE EN ADMINISTRATIE ALFEED MICKELS, Maanstraat, 18, AALST. I.leden allen naar 't Feest der Volkskinderen, in Hand aan Hand, ingericht ten voordeele der stakers van Marchant Begin om 6 ure stipt. Ingang 20 centiemen. Verslag der algemecne vergadering van 28 Februari igog. GEZELLEN, Overeenkomstig met artikel 26 der stand- regels onzer samenwerkende Maatschappij, hebben wij de eer U in naam van den Beheer raad verslag te geven over de oefeningen van het eerste standjaar I 908). Reeds in ons vorig verslag, met de verga dering van 26 April 1908, hebben wij de ge legenheid gehad U de uilslagen der zes eerste oefeningsmaaDden van La Prévoyance Sociale voor oogen te leggep, uitslagen welke waarlijk moed inboezemen en die wel het gevolg onzer onderneming voorspelden. Van toen af zult gij allen in de bladen der Partij de inlichtingen gelezen hebben welke wij hun medegedeeld hebben over de oefenin gen der twaalf eerste maanden, in Oktober laatstleden, en eindelijk eenige dagen geleden, een korten inhoud der oefeningen van het jaar 1908. De (abel der voortbrengst welke ons op gemaakt geweest is, voleindigt deze inlichtin gen met U, maand per maand, sedert het be gin tot den 31 December 1908 al de cijfers dezer oefeningen te verschaffen. Zooals gij het kunt bestatigen, met deze cijfers te onderzoeken, is de klimming in onze oeferingeo standvastig geweest en wij mogen zeggen dat den uitslag van dit eerste jaar waar lijk schitterend is. Het is zelden, men mag zelfs bevestigen dat het onmogelijk is in het verzekeringsvak zulk een voorbeeld van spoe- digen vooruitgang te ontmoeten. Geene enkele maatschappij van volksverzekeringen op hel leven heeft nooit na hare vijftien eerste oefe ningsmaanden een zoo belangrijk zakencijfer dan h^t onze bereikt. Dezen uitslag is nog opmerkzamer zoo men rekening houdt van de spaarzaamheid van ons bestuur en van het waarlijk klein bedrag onzer algemeene beheerkosten alsook van onze uitgaven voor inrichtingskosten. Het voorbeeld van het bestuur bewijst dat het mogelijk is de verzekering te bewerken zonder geen enkel der misbruiken te begaan tegen de welke wij ons verzet hebben, en dat ondanks de waarborgen aan onze verzekerden toegestaan, zooals het onze Balans aanduidt, er nog middel is redelijke winsten te verwe zenlijken. 't Is met eene betamelijke voldoening dat wijden uitslag onzer onderneming uitroepen en wij mogen het doen zonder snoeverij, want wij staan er al de verdiensten van toe aan onze medewerkers, wier iever en ver kleefdheid ®aze basten lof waardig zijn allen, opzieners, werkende agenten en burselbedien- den, hebben in werkzaamheid en verstand gewedijverd gedurende den loop dezer eerste levensbaan. Wij drukken hun hier daarover onze grootste dankbetuigingen uit. Wij drukken ook onze erkentenis uit aan de socialistische pers van Brussel en der pro- vintie, welke ons krachtdadig door hare open baring geholpen heeft. Eindelijk, richten wij een hartelijken dank aan al onze vrienden, bekende en onbekende, welke zich in de groepen, syndikaten, samen werkingen, werkersbonden enz. als onze vrij willige en verkleefde propagandisten aange steld hebben. Wij onderwerpen aan uwe goedkeuring de Balans en de rekening van Winsten en Ver lies. Gij zult in de Balans bemerken dat het onderschreven kapitaal 174,7UÜ franken be draagt. 't Is te zeggen dat het getal onder schreven aandeelen 1747 is. Daar er op dit bedrag 156,(120 franken verschuldigd blijft, zal hel verschil, 't zij 18,680 franken ons hel beloop der gedane stoitingen geven. De reserveri om de betaling der sterfgevallen en vervaldagen te waai borgen, bedraagt 114,284,05 franken. De post Agenten en Verzekerden 17,932,13 franken aan het Actief vertegen woordigt de verschuldigde premiën van weke- iijksche en maandehjksche verzekeringen. De post Afgetrokken kommissieloonen fr. 35,554,71 vertegenwoordigt het deel der kommissieloonen van de betaalde agenten, hetwelk de volgende jaren mag toegestaan worden voor de zaken welke zij afgehandeld hebben. Hel zou, inderdaad, niet juist wezen aan het eerste jaar hel ganscb betaalde kommissie- loon te doen ondergaan op eene zaak welke zal toelaten gedurende een zeker getal jaren, pre miën te ontvangen. De post Inrichting bedraagt 31,776,38 franken. Het slot der rekening Winsten en Verlies 33,01)0 frauken, vertegenwoordigt de zuivere winsten, vastgesteld na samenstelling der wis kundige reserven voor de inloop zijnde risicos, aftrek gedaan zijnde van alle algemeene onkos ten en der noodige som om 4 0/0 intrest te betalen op het gestort kapitaal. Volgens art. 32 onzer standregels, stelt de Beheerraad voor het slot van 33,000 franken te verdeelen op de volgende wijze 10 0/0 tot het stichten der door de wet vereischte reserven 3,300 50 0/0 tot het stichten van een voor zorgfonds 16,500 4 0/0 tot het stichten van een pensioen fonds voor het personeel 1 ;320 Eindelijk het overige, 't zij 36 0/0 aan den Landelijken Raad der Werklieden partij om volgens tabel verdeeld te worden 11,880 33,000 De verdeeling welke wij voorstellen is de volgende Aan hel blad Le Peuple fr. 3,000 JournaldeCharleroi 1,000 AvenirduBorinage 1,000 Vooruit 1,500 Aan de periodieke socialist, bladen 2,500 Aan de werkstakers van Ciney 500 Aan de propaganda van den Lande- lijken Raad 2,380 Fr. 11,880 De subsidiën welke wij de socialistische pers toekennen worden gerechtvaardigd door de diensten welke zij aan onze Partij en aan onze inrichtingen in 't algemeen bewijst, en door diegene welke zij ons bijzonder bewijst, dank aan hare veropenbaring Hel betaamt dat de verwezenlijkte winsten haar ten deele terug betaald worden, 't is hetgeen de meeste samen werkingen der Partij te kennen gegeven heb ben met onze dagbladen subsidiën toe te staan, daar deze niet zooals het kapitalismorgaan de noodige redmiddelen bezitten voor de diensten welke zij aan het geldwezen bewijzen, 't Is met onze bladen te ondersteunen dat wij hun kun nen toelaten een soldo te missen, dit van de handelsbekendmaking, welk dikwijls beoor deeld geweest is. Dit verslag eindigende,drukken wij de over tuiging uit dat het jaar 1909, wat de uitslagen betreft, in niets zal wijken voor hetgeen men komt te sluiten en dat wij binnen een jaar li nog eene betere Balans zullen mogen voorleg gen. Wij rekenen daarom op het v/erk van ons personeel, wier moed en iever nog zullen aan gespoord worden door de reeds prachtige be komen uitslagen en welke hun voorzeker het maken van nieuwe zaken zal vergemakkelijken. Wij hopen ook in den loop van dit jaar de verzekering tegen den brand te kunnen in voege brengen, welke een nieuw en uitgestrekt gebied aan onze werkzaamheid zal brengen. In alle geval, Gezellen, weest overtuigd dat in de toekomst zooals heden, onzen Beheerraad geene enkele poging zal verwaarloozen om te werken tot de ontwikkeling en den bloei van LA PREVOYANCE SOCIALE welke het werk van U allen is en waarvan het beginsel aan de Werkliedenpartij de schoonste hoop geeft. De Afgevaardigde-Beheerder J. HENDERICKX. A.ctief. Onderschrijvers. Slot schuldig op onderschreven aandeelen Fr. Klinkende munt in kas Bank Union du Crédit Inrichting Meubelen Agenten en verzékerden Verschillige waarborgen Afgetrokken kommissieloonen Verschillige sehuldenaars 1908. 156,020,— 25,197,61 55,376,73 31,776,38 2,511,05 17,932,13 485,00 35,554,71 519,14 Fr. 325,372,72 ANNONCEN Rechterlijke i fr. per regel. Reklaroen 20 centiemen per regel. Annoncen dikwijls herhaald 10 cent. per regel. Andere annoncen worden opgenomen met akkoord Alle briefwisselingen of strijdpenning moe ten elke week vóór Woensdag avond om 8 ure, ingezonden werden. Ongeteekende brieven worden niet opgenomen. Berichten over werkstakingen en grieven moeten door de Vakvereenigingen gestempeld zijn. ABONNEMENTSPRIJS 3 maanden tr. 0,40 6 0,75 Een jaar i,5o Buiten België Een jaar Men abonneert zich op alle postbureelen.

Recht en Vrijheid | 1909 | | pagina 1