Al de wijkclubs 0N2E VERHOOPEES "AN VOORUIT Onze Cantate. MINOVE. Uit Geeraardshergen. ONVERSTANDIG vergaderen Zondag aanstaande 23 dezer, om 3 uren namiddag, io Algemeene vergadering, elk in hun lokaal. Dagorde EERSTE MEI. zullen b^den de lezers een nieuw mengelwerk aanbieden. Het is Leven en Lijden der Bal lingen in Sibertedoor George Ken.nan. Prijs per aflevering 5 centiemen. Wij hebben de repetitiën deze week bij gewoond en wij mogen or.ze vrienden ver zekeren, dat het heel goed zal marchee- ren. Doch 't getal uitvoerders is nog te gering Onze herhaalde oproepen hebben or.s nog het huidige getal deelnemers niet ge geven. Zulks is te betreuren Verdient het EersteMeifeest.de feestdag aller werkers, niet deze kleine opoffering Moeten wij niet al het mogelijke doen. om den eenigen feestdag van 't werkende volk zoo luisterrijk mogelijk te vieren Is het niet een duurzamen plicht voor alle werkers en werksters aan de feest viering van Eerste Mei deel te nemen Ja vrienden, de Eerste Mei wordt door de Socialistische Werklieden-Paitij, als feestdag der werkers gehuldigd, omdat de arbeid allen eerbied verdient. Medehelpen aan de uitvoering der Can tate is, mede eerbied betoonen voor uwen arbeid, is mede eischen, dat den werk man in ruil van zijn werk, een deftig be staan zou genieten. En waarom zouden wij aan de uitvoe ring geen deel nemen Verdient gezel Meert geen lof, hij die er zijn tijd aan geofferd heeft, om de Cantate te dichten Heeft den vriend Karei Van der Meirsch geen rechtte eischen. dat de Cantate eer.e puike en niet eene gebrekkige uitvoering zou beleven, hij die zijne muziekkunst of fert, hij die de Cantate heeft getoonzet Mannen, ge moet opkomen, ge moet mede helpen. Vrouwen, ge zult met uwe kinderen komen om de Cantate aan te leeren, omdat ge zult willen mede helpen aan 't feest van den Eersten Mei. De tijd wordt kort, haast u dus en woont de repetitiën bij, die plaatsheb ben Voor de kinderen Dinsdag en Vrijdag om 7 uren 's avonds. Voor de vrouwen zelfde dagen om 8 uren. Voor de mannen den Woensdag om 8 uren. TWIJNDERS TWIJNSTERS Zondag toekomende, den 23 April, om 3 uren namiddag, in 't lokaal De Redding, drijmaandelijksche verplichtende vergade ring. DAGORDE 1. Geldelijk verslag der verloopcn dnj maanden. 2. Verslag en benoeming der coatrol- leurs. 3. Verslag der werkzaamheden or,zes bonds. 4. Mededeelingen. De leden die op de vergadering zijn, zullen een aanwezigheidskaartje ontvan gen. Die de vergadering verzuimt, zal ge straft worden met eene boet van i5 cen tiemen. Als herdenking van den 6 weken langen strijd bij de firma Stichelmans, zal na de vergadering de photografie (portret) ge nomen worden van al de leden des Twijn- dersbonds, die in een gicoten lijst zal ge plaatst worden. Mannelijke en vrouwelijke leden, weest allen op de vergadering. De leden van den Twijnders'oond die wenschen te spreken met het Bestuur, 't zij voor het een of net ander, worden bericht dat iedere Woensdag avond, om 8 uren, het Bestuur zitting heeft in net lokaal De Redding. BESTUURLEDEN der verschillende groepen, opgepast Woensdag om 8 1/2 ure, belangrijke zitting. DAT IS DURVEN. Ja, de katholieke gazet schrijvers zijn onbeschaamde kerels Diezelfde bladen die tijdens den strijd geen goed woord uitten voor de werklieden, die 6 weken lang op straat moesten loopen, schrijven nu, dat dank aan de geestelijken de strijd bij de firma Stichelmans opgelost is, met eene schoonc overwinning voor de spoelders Eenieder weet, dat de geestelijkheid er voor zooveel tu.-schen geweest is, als de koning der duivels Men ziet dat die kristene zielen bang zijn te liegen NOG EEN KEMEL De bladen der kristene vakbonden schrijven, dat dank aan Pieters het geschil tot zulk een goed einde gebracht is, en doorniemand andeis De katholieke politiekers en vakbon- ders zouden wel uoen, zich eerst elkander goed te verstaan, om te zien aan wie van beiden den lof toekomt Eenieder ziet klaar in dat klerikaal spel, men wilt hierdoor de onwetende werklie den misleiden en er politieke munt uit slaan, maar dat juist valt niet zeerwel mede met de katholieken. Immers, ieder spoelder is goed van het volgende op de hoogte 1 .Wie schreef de socialisten lokten de staking uit Het katholiek blad De Voorwacht 2. Wie schreef, de socialisten dragen alleen de verantwoordelijkheid, omdat zij de meeste leden tellen De Textielbewer ker der katholieke vakbonden 3. Wie zegde tot de spoelders, dat zij overhaastend gehandeld hadden, als de werklieden op straat waren gezet De leiders der katholieke bonden 4. Wie heeft vóór de uitsluiting ver- j schillende vergaderingen gehouden met de spoelders om het geschil te voorko men Onze twijndersbond 5. Wie heeft op het bureel hij de heeren al de vragen der werklieden ingebracht Onze mannen 6. Wie zegde op de vergadering dat al de afgevaardigden goed de zaak der spoel ders hadden verdedigd en voornamelijk or.s medelid E V. M. Pieters de leider der katholieke vakbonden. 7. Wie is er door de beide betrokken vakbonden en de spoelders bedankt voor hunne medewerking De katholieken en de geestelijkheid van Ninove Neen Het College van Burgemeester en Sche penen van Ninove Ja AMe commentaar is hier overbodig, o doen te zien dat wij te deen hebben m katholieke charlatans. EEN STUK VAN VIJF FRANK. Er wordt hier in onze stad veel gespr ken. dat men aan een man 5 franken aai bood om in het katholiek syndicaat te tri der», doch het schijnt dat men voor al nieuwe leden zooveel niet geeft. Bedoeld werkman zou twee stemmen hebben, di zou de rede zijn Zou dit waar zijn Ter eere van den werkman' moet er g< zegd worden, dat hij de 5 franken ni< aanvaardde en de mannen met hun juda loon heelt wandelen gezonden, 't Is een wel verdiende straf voor de kathölieli lokkers. Aandoenlijke deelneming. 't Is waarlijk aandoenlijk te zien, met hoevet inner.iik genoegen onze Geeraard de verooi deeiieg van Gezsl Deirity, cemmenteerd. 't Hecfi ons zeif gepakt en gansch oiivrijwiiii Geeraard mag ons vrij gelocven kwam h< in onze geest eens aan onze goede gebuur t vragen, waarvoor de huizen var een zekere Va Nieuwenhove werden verkocht. Daarbij schoot het ons te binnen dat Geeraat rog niets heeft vermeld van het proces ingespan nen door een pwtroon le^en zekere goed gekend om zijne liefhebberij voor krenten-secretari ui; de Oudberg dus der kattekoppen uit Gen Waarom a. u. b. Geeraard Niet serieus. Er is eene zè^ding paters-of wat weet ik het- in onze ke k Alle avonden groot sermoen, inaa 't moet zijn dat 't boekje goed draait, wan onze janklasscn hebben het geoordesh Ciideaux fe geven. Deze we> k kiegen de goede kweekmoeders cie 't meest kinderen hadden 'ne fermi cadeau en de proficiat vvenscben van 01.ze preker Hij had gewild dat zij er nog zooveel had gehad (De arme sioor had er maar tien)] Dn de menschen crcvceren bijna Iemand die 't hoorde vond niets beter dan vragen, waarom 't pateike er zelf niet wat) maakte en er ook voor werkte, terwijl een andeij geheel flegmatiek de overweging maakte, hoe 't mogelijk is, dat gezonde mannen en viouwen' niet doen, wst zij aan andere raden en wat zij zelf als doodzonde aanzien. Ten Droposte van 't sermoen Ooze gebuur uit Nr 10, zal voorzeker riet gansoh tevreden zijn. Inderdaad, hij had in 't vooruitzicht der sermoenen een impor-i tente cornm.mde kruisen, paternosters err scha-! pulieren ingelegd en hij stelt vast dat de mar-i chandiese niet weggaat, zoodat hij veel riskeert er mede te blijven zitten. Maar. 't is ook de schuld van die verdoemde vreemde luizen die hem de concurrencie ko- men aandoen. Ouders, Opgepast Lichtzinnig zendt gij uwe kinderen naar de eene of andere school. Onverschillig voor u als gij ze maar kwijt zijt, en als het tegen de deur is. Let op toch wat gij doet Het is noodig dat gij uwe kinderen van al wat fanatisme is, wars maakt Ziet wat deze week nog gebeurde in onze katholieke scholen De kinders werden niet meer of mm aaagepreekt siout te zijn tegen hunne 1 oudcis, wanneer deze niet 's avonds naar 't ser-, moen gir.gea ware het zich een Naaimachien aan te schaffen zor.der eerst de prijzen te vragen aan het huis ALFONS GHEYS, Mécanicien, Aalst, 77, Kattestraat, 77, Aalst. 40 tot 50 frank beterkoop en oneindig beter dan alle andere stelsels. Naalden, spoelen en toebehoorten vooralle. Naaimachienen. Reparatie van alle stelsels. 1

Recht en Vrijheid | 1911 | | pagina 2