Koopt uw Likeuren bij Marcel NI JNÖVF^ SOTTEGEM. Iddergem. Meerbeke. Geeraardsbergen. Kiezerslijsten. Overboulaere. Zondagdienst. Denderleeuw. Uit Nieu werkerken. Gezongen door Dierickx Leopold 6,27. De vrienden der Maatschappü Door Eendracht Vermaak, vergeten do strijdpenning niet. een aria ge speeld door hunne muaikaiiu n by L. Van der Scheuten, en rondgehaald door Verbrakel Frans 3,15. Gezon gen door Pisser on N<lon in de volle pot, te Lede 5,42. Gegeven door een staatsbediende 2,5o. Ge zongen door Julien Rapaille op het huwelijk van Jozef Willoms en De Decker Jeannetto bij Petrus Caudron 12,3o. Inscbriivingslijst van don W. C. Nestor Schaltin voor de maand Sep tember 25,oo. Overschot van do reis kaarten van Lede l,oo. Gegeven aan Nichels voor gedane goede werken 200,00. Totaal fr. 333,69. Wie doet er mee van nu tot aan de Kiezing De Vylder Th. 1,00. Bekaort Jan 1,00. A. N. 1,00. Guns K. 1,00. A. Vy verman 1,00. Berghman 1,00. De Neef R. 1,00. De Smedt Livinus 1,00. Peereboom J. 1,00. Podevyn Pol 0,50. Casteur 1,00. Do Witte 1,00. Boeykens G. 1,00, Verdoodt G. 1,00. Van der Veken 1,00. Steenhaut A. 1,00. Pb. K. A. l,oo. Suziski l,oo. Haelterman l,oo. V. D. Maelen l,oo. J. Van Der Borght l.oo. Spitaels L. l,oo. Flips Henri l.oo. Van Vaerenberg J. l,oo. De Smedt L. l,oo. J. Boeykens l,oo. P. C. l.oo. Wasteels 1,00. P. R. 1,00. Van Cau- wenberg D. 1,00. Podevyn Felix 1,00. Severin Lelong 0,75. Biebaut R.1,00. De Schryver Pol l,oo. D'Haeseleer August l,oo. Totaal 34,25. Voor de Vlag der Lederbewerkers. Een lied gezongen door Jef Nys bij Berghman Frans 0,00. Voor de Harmonie. Rondgehaald door Frans Troch in het Wijnhuis 5,60, en in hot Volks huis 7,00 te Lede. Totaal fr. 12,60. Voor de Fanfaren. Gespeeld in de W. C. Jan Volders door D'Haeseleer Henri 4,00. In de zelfde W. C. door dezelfde 4,00. Totaal fr. 8,oo. STAD AALST. Heden Zondag verplichten de vergadering om g ure, van den Zieken bond Moyson, in het lokaal, bij Jozef Beerens, DAGORDE De toestand. Uitleg over het pensioen Bijzonderheden. Als sprekers zullen optreden De Bouveric Theophile, voorzit ter van den Ziekenbond, arrondis sement Aalst-Audenaarde. Bauwens Clement, Secretaris van den ZiekenbondGeeraardsbergen. Leden, allen op post. Eene boet zal toegepast worden van o,5o fr. aan de niet op post zijnde leden. De Schrijver, SANGLAN Adolf. Strijdpenning. Omdat den hond van Arthur goed gewaoht had bij het been 0,25. Omdat het lief van Bert weggeloo- pen is, en Maurice, Bert, zijn lief ne kus gaf in zijn tegenwoordigheid 0,50. Ómdat Jef weg liep en ach terna gevonden is 0,50. Geaongen door Sanglan en rondgehaald door Potter Joseph 7,20. Omdat de Zwarten een achttiender overlegde geeft Dielen 0,50. Omdat Pol zon der muls t'huis kwam geeft Ce line 0,50. Totaal fr. 9.45 De Moeting, Zaterdag avond 1.1. legd tot slichting van een Propa- gandaclub, is door zekere omstan digheden, niet doorgegaan. Het schijnt dat er intrigue's plaats gehad hebben, om ons het.lokaal to ontnemen. Uitgesteld is niet vergeten. Aan degenen die zouden lachen in hun vuist, omdat we tegengewerkt wor den, kunnen we gerust zeggen wy zijn in Iddergem binnen en wij blij ven er. Wij hebben daareen gezonde kern, jonge elementen en de Socia listische gedachten zullen er meer dan ooit verspreid worden, tot als hier ook de roode vlag zaFwappe- ren. Politieker. Strijdpenning. Gezongen door DeClercq Oscar bij Edm. Thielemans,rondgehaald door Mathildo Persoons 10,00. Gezongen door Gabri.dlo Buyl bijf dezelfde 5,00. Gezongen door Oscar DeCloneq en rondgehaald door Franciscus Thielemans 8,65. Gezongen door Loon Van Laethem bij Constant Do Mol 5,75. Gezongen op het welgelukt trouwfeest by Theophiel Walrae- vens door Prosper Van der Straoten rondgehaald door Maurits Do Bac ker 13,00. Omdat Arthur zijn zoon moet soldaat worden 0,50. Omdat hij verre van huis naar Namen moefi 0,50. Omdat Arthur en zijne vrouw hierin veelvordriet hebben 0,50. TURNERS. Een lied gezongen^door Fr. Sonck op het trouwfeest by Theophiel Wal- raovens, rondgehaald door den klei nen Leon Verstraeten 11,70. Voor» het muziek. Gespeeld door Pokkei en Charles 8,00. Wie doet er mee. Van nu tot aan de kiezing: D'Hondt Victor 1,00. Van Impo Victor 1,00. Van Londersele Jan-B. 1,00. D'Hondt Petrus 1,00. Van Bel- »eghem Omor 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van den Eeckhoudt Theodore 1,00. De Deyn Joseph 1,00. Milo Alice 1.00. Praot Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenbergh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00, Buyl Leon 1,00. De Mol Constantl,00. Van de Steen Pol 1,00. De Coster Edgard 1,00. Alfred Grvseels 1,00. Joseph Dannau 1,00.' Polydore D'Hondt 1.00. Wachtelaer Hubert 1,00. J. S. 1,00. Baetens Karei 1,00. De Wit Elvyre0,50. De Vleeschou- werTheophiel 1,00. De Mol Renéi,00. Sertin Julia 1,00. Van den Berghe Jan 1,00. Van Londersele Remy 1,00. De Coster Edmond 1,00. Van Lon dersele Prosper 1,00. Sonck Poly dore l,Oo. Van Rossom Clement l,00.Vermail- len Eduard 1,00, Sonck Joseph 1,00. De Wit Eduard 1,00. Scheerlinck Jules 1,00. N° 279 1,00. Windels Frans 1,00. Overdracht 697,52. Totaal 738,52. Omdat Péé een weinig min bocks- kons zóo drinkon o,25, Omdat hij het dan boter zou kunnen optellen 0,25. Hetgeen de bazen hem bestol len o,25. Omdat zijn kalf Zondag om lo uro in het lokaal verbold werd o,25. Omdat de Slinken zou goed kan dansen o,5o. Omdat hij zegt dat er geen engelen is in gausch de wereld die dat kan o,5o. Omdat hij zegt dat hy den klein sten is van gansch de wereld o,5o. Omdat Oscar nieuwsgierig is, dat Doeken bij don kleinen niet is o,25. Omdat Camiol vandaag voor zijn ge zondheid zorgt o,25. Voor de Trompettersclub. Gezongen door de gansche familie Goudswilders en rondgehaald door hen zelf 6,60. Gegeven door Len D'Hondt lo,oo. Omdat Mance, wan neer men rondgaat met de bus voor de Trompettersclub gr oen enkelen cent wilt insteken o,5o. Omdat Ma rin die er mede rondging het niet wilde o,25. Omdat zy zegt, die het kleine niet begeert, is het groote niet weerd o,25. Omdat zij dan niets meer instak o,5o. Omdat Marin zegt Pol schrijft ep o,5o. Omdat Mance zegt, ik steek er nüets meer in o,25. Omdat Marin zegt, ik zal vóórhaar' in stoken o,25 Omdat Pol zegt, ik zal het al in de gazet doen zetten o,5o. Wie doet er mede van nu tot aan de kiezing StevensL. 1,00. Schietecat G. 1,00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Rich. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Stevens Vict. 1,00. Perdaens Leon 1,00. De Coorde Fr. 1,00. Stevens Arthur 1,00. Goudwilders Philemon 1,00. C. C. 1,00. Hemmo- ryckx Frans 1,00. Do Schepper Cle- menco 0,50. Jacobs Frans 1,00. De Tree Jeannette 0,50. O. B. K. 1,00. Van der Kelen Henry 1.00. Van Vreckem Gavrie l.oo. Hemmeryckx Cam. 1,00. De Braekeleer Pierre 1,00. Goos- sens Maria l,oo. Stevens Frans l,oo. Goudswilders Hermine 1,00. Marie Van de Langen o,5o. Helen- decker Eugenie o,5o. Do kiezerslijsten liggen ter in zage van de belanghebbenden in het Volkshuis, den Zondag van 10 tot U ure 's morgens en iedere werkdag van 7 tot 8 ure'savonds. Partijgenooten I Elk moet zich overtuigen of hy wel op de kiezers lijsten ingeschreven is. Men mag zich niet tevreden stellen met te zeggen dat men op de voorgaande kiezerslijsten ingeschreven was. Elk moet komen zien en zonder een dag uitte stollen, vooraleer het te laat is. In ons hospitaal In oen artikel van 28 September 1. 1. spreekt Geeraard over do oudjes van de hospiciën, 011 begint met eerst en yooral zijne tevreden heid uit te drukken ovop de verbete ringen welke er gekomen zijn in 't hospitaal, en voorzioken, en voor weezen, en voor ouderlingen, alhoe wel diozolfdo - Geeraard schreef, toen gezel Colfyns zijn intrede deed in den beheerraad, en met Moeder Overste de rondo deed in do ver schillende zalon, hy had< moeten be kennen dat alles in orde was. En nu komt« Geeraard zijn tevredenheid uit te drukken over aangebrachte verbeteringen, maar vroeger wilde hij doen gelooven, dat het altijd maar al te best is geweest. Do zioken, weozon en ouderlingen weten hot beter, wat er zoo al ver anderd is sedert onze mannen'deel- maken van den beheerraad. Maar wat Geeraard niet kan duldenis.dat ervoor de ouderlingen en anderen nu wat meer vrijheid bestaat, en aarzelt niet te schrijven dat nu door de schuld van de rooden er geen do minste tucht meer be staat bij do ingezetenen van het ge sticht. En zulks omdat eif soms een ouderling is, die een glaasje te veel drinkt (wat wy ten volle afkeuren en onze afgevaardigden ingden be heerraad' hebhon reeds meer dan eens aan die ouderlingen opmerkin gen gemaakt en op het verkeerde hunner handelwijze gewezen). Is Geeraard den tijd vergeten dat de klerikale hoofdmannen de ouderlingen lieten drinken om er by te vallen in kiezingstijd. Onze mannen Geeraard houden eraan dat er lucht zy en durven ook hunne verantwoordelijkheid nemen. Het proper blad schrijft ook van de roode politiekere die in het ge sticht aan politiek zouden doen. Dat is nu toch wol durven, als elkeen weet in do stad, dat. vroeger toen anders niet dan katholieken in den beheerraad zetelden, er wel aan politiek gedaan wordt en men aan de ouderlingen en zieken alle vrij heid van geweten wilde ontzeggen. Hot blad doet een beroep op het gemeentebestuur om tusschen te koinon, om de haat die er gezaaid wordt door de roode politiekers, te doen eindigen. Wy vreezen detusschonkomst van het gemeentebestuur niet, alhoewel do katholieke gemeenteraadsleden vroeger, als wy vroegen om voor zekere horvormingen by% den be heerraad aan te dringen, verklaar den dat do beheerraad daar alleen over te beslissen had. Wij doen het volgende voorstel aan do opstellers van - Geeraard die zij wel zullen aannemen, hopen wij. Zy kunnen samen met onze af gevaardigden naar het hospitaal gaan om oen onderzoek te doen, of onze mannen eraan politiek doen, en zij kunnen Moeder-Overste en de Zusters ondervragen over de han delwijze onzer mandatarissen, en als de mannen van Geeraard r eer lijk genoeg kunnen zyn, zullen zij zelf moeten bekennen dat hun arti kei een aaneontlansing is van leugen en laster, en het gevolg van nijdig heid. Aan do ouderlingen, zieken, wee zen en al dezen in 't gesticht verblij vende, zeggen wij, zooals wy het reeds dikwijls zegden dat zij aan de Zusters allen eerbied verschuldigd zijn, zooals deze laatsten ook de politieke of filosofische overtuiging van alle verpleegden moeten eerbie digen. Wij willen het nogmaals herha len do ouderlingen, die zich bedrin ken hebben groot ongelijk, en onze mannen zullen niet aarzelen om op te treden, in gevallen die dienen min of meer to keer mooton worden gegaan. Maar wat Geeraard het meest embetteert is, dat anze mannen wil len dat het do beheerraad is. do- welke het hospitaal bestuurt, en tegen den wil van Geeraard in, mooten or nog verbeteringen komen en meer vrijheid van geweten. CINEMA. Heden Zondag en Maandag 13 Oc tobor. Erfgename voor één dag» komedie met Olive Thomas. Lu cille met Marise Damray, de be roemde artiste uit J'accuso Bouf- fardo komiek. Donderdag 16 October. De kufc van Paljas dramati sche komedie. «De twee wegen met Bert Lytell en een komiek in 2 deelen Leen me je vrouw -De Belgische Uitwijkeling - Zaterdag 18. Zondag 19 en Maan dag 20 October, de groote nieuwe fllm. het moeste succès in Amerika en Frankrijk, op dit oogenblik in Brussel. Als toevoegsel een komiek in 3 deelen.« Lafrik en Die, detektie- ven een lachsucces zuoals er weinigen bestaan. VOORDRACHT Dinsdag 14 Octobeiom 7 ure zeer sript, in de cinemazaal, door Dr Lee mans, over Hot Levenswonder mot film. Aan kinderen mm dan 17 ja ir oud zal de toegang streng gi-weigerd worden. Strijdpenning. Gezongen door Arthur bij Baron 2,70. Wiö doet er mee. Lijst der bedienden der vorige week 26,00 fr. De Moyer A. 2,00. Franceus Remi 1,00. Onbekend i.oo. Her- regodts Adrien 1,00. Pennewaert A. 1,00. De Brouwer Od. 2,00, Huwé Is. 1,00 De Nauw Osc.1,00. Gezongen door Collyns Henri3 25. Door Marg. Jacobs 3,25. Van Nie- ken 0,60. Leggen wij er bij tot 1,00. Totaal 43,5o Lijst der bedienden dezer week 23,oo fr. Gemeenteraadszitting van 30 September 1924. Delvoye maakt op het verslag der vorige zittiDg de opmerking dat hy even ais gezel Cosyns tegen den verkoop van grond heeft gestemd. Een ally ningsplan der Vestostraat wordt voorgelegd. (Dit is de straat langs den yzerenweg achter den hollander). Voor de gomeontekiezin- gen van 1921 hadden wij sooialiston de verbreedjng dezer stiaat als een noodzakeiyk werk in ons kiespro- gramma ingeschreven. Drij jaar daarna komt ons kleri kaal schepencollege met een afiy- ningsplan voor den dag, nadat men eerst gewacht heeft tot er een rijke millioenair muren en fabriek heeft gebouwd, dat men nu oene straat heeft van vier meters breedte in plaats van 15 ,m. Wanneer er een gerij passeert zijn de voetgangers verplicht zich tegen de muren te persen 0111 niet overreden te worden. Als het kalf verdronken is wil men nu den put vullen en kaïi men begin nen met procedeeren... Dat noemen onze kadodders: Voor zorg on Vooruitzicht Daarna wordt een gewijzigd schoolprogramma gestemd. Gezel Cosyns maakt van de gelegenheid gebruik een voorstel te doen, dat do gemeenteraad den wensch zou uit drukken zoo spoedig mogelyk in Geeraardsbergen eene staatsmiddel bare school te zien inrichten, ten einde de inwoners van het kanion Geeraardsbergen toe te laten,hunne kinderen dichterbij dehoogero klas sen te volgen en niet verplicht te blijven hunne kinderen, hetzy naar Lessen of Ninove te Sturen om mid delbaar onderwijs te kunnen ont vangen. Schepen Meert dio zich voor dool heeft gestold alles wat Cosyns voor stelt te bekampen, al ware het met de grootste beestigheid of ozelary, vindt dat vooralleer men een wensch uitdrukt voor het maken cener school in Geeraardsbergen. men beter zou doen te zorgen voor beter onderwijs op Overboulaere. Ziedaar, Moert en zyne kliek hebben het ge meentebestuur in handen, ze kun nen alles en ze doen niets voor het onderwijs 1 De eenigp socialist die in den gemeenteraad zit, stelt een wensch voor tot het* bekomen van een schoolonderwijs, ten nutte van iedereen en Tartuffe maakt van do vrijwillige verwaarloozing van liet onderwijs door zijne kliek een argu ment, om het voorstel vah een socia list ten voordeele van het onderwijs to bestrijden. Kan 'men gomeenor Deze ellendige muilontrek kerfj bokroont. onzen gepatenteerdeu ezel met eene nog grootero stommiteit, door te beweren, dat er uit de ge meentescholen geen enkele leerling komt die in staat is de lessen te vol gen, wanneer deze naar eene andero school wil overgaan. Dat is dus een diploma van onbe kwaamheid welke aan het onder wijzend personeel der gemeente school wordt gegeven door dien al weter. En zeggen dat liet hoofd- onderwiis sedert bijna dertig jaren gegeven wordi door een onderwij zer, die door do katholieke party met algemeone stemmen werdt aan gesteld. Nu, 't is van jou vrienden dat ge liet moet krbgon, en we laten hot woord aan het onderwijzend personeel zelf, om zich te verdedi gen. De apotheken zijn allen open tot s middags.Zal'snamiddags alleen open blijven de apotheek van M. VAN C A.ELENBERG, Leopold straat. N. B. De apotheken sluiten da gelijks om 20 uren. Wie doet er mee tot de kiezing. P. D. B„ J. G., P. V. D. S., D. L. C., B. A., D. B. C., J. J. M., B. R., B. E„ D. B. A. 10.00. Erembodegem. Wie doet er mee van nu tot aan de kiezing. De Bundel 1,00. C. L. 1,00. Van Mespelgem 1,00. Liovens Jean 1,00. WAAKT OP UW KIESRECHT. De kiezerslijsten liggen ter in zage in ons lokaal bij P. Adam, Kwakstraat bij Fr Coppens, Maal en in de Estaminet bij Frar.s De Smet, Brempt. Komt ze allen zien, want enkele dagen voor de kiezing is het te laat, en mompelen helpt dan niet meer Komt zien Komt zien 1 STRIJDPENNING. Omdat onze 77jarige wed. De Schryver nog zulle een schoon strijdlied zong, geeft haren zoon i,oo. Roode Pol geeft ook 1,00. Voor het wellukken der kiezing 1,00. Omdat de partijgenooten ons voorbeeld zouden volgen, geven wij te samen 3,25 Totaal 6,25. Wij hebben hot genoegen aan al de partijgenooten bekend te maken, dat onze nieuwe zaal geopend wordt op Zondag 19 October aanstaande. Ter gelegenheid van kermis Eychem zal er voor de eerste maal een bal gespeeld worden met een bijzonder orkest. De zaal is ingericht om alle ge mak aan de bezoekers te verschaf fen. Er ligt een dansvloer in par- quette, die men nergens in onze stad kan vinden en die veel gemak geeft aan de personen die dansen. Er is eene nieuwe installatie van vecliohting aangebracht, die aan de zaal een prachtig uitzicht geeft. Al de partijgenooten, ouderen zoo wol als jonge, zullen er aan houdeD dien dag de zaal eens gaan te be zichtigen en zich tevens te overtui gen, dat het bestu»ur alles in het werk stelt om iedereen in de mate van het mogelijke voldoening te schenkeü. Er zal oen bijzondere ingang zijn langs don gang van het oud lokaal, alsook toegang tot de zaal langs het nieuw lokaal. Wij durven verhopon dat dien dag, een dajz zal zijn van verbroede ring van alle werkers. Het is im mer-s ons aller eerste plicht onze eigene inriohtingon te bezoeken omdat wij als arbeiders op niemand anders d<an op ons eigen mogen rekenen. Deze zaal moeten wy aan zien als oen heiligen tempel, waar het goede woord tot de fabriekslaven wordt gericht, waar ze in tyden van werkstaking tot moed en volhar ding in den strijd worden aange spoord en waar de strijdplannen van ons arbeiders moeten worden ge smeed om ons tegen do aanvallen van de reactionairen te kunnen verdedigen. Daarom als één man naar onze nieuwe zaal, om zoodoende mede te helpen voor de grootwording van uwe eigene zaak. De Coöperatie, is goroepon een overwegende rol te spelen in h'et leven der arbeiders en zal ons beschermen tegen de uitbuiters aller kleur en geur. Allen naar DE REDDING moet het ordewoord zijn. HET BESTUUR.

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 3