Koopt uw Likeuren Syndikale Rebriek. NINO VI S5e Oplage. S. M. Hand in Hand. Hel syndikalisme op deu builen. Geeraardsbergen. Erembodegem. VOOR DE VLAG. SOTTEGEM. Naar beflingc. Belgische Bank Denderleeuw. llil Meerbeke Molendries, Ledebaan. Lede. AANKQOP SOUCHEN worden binnengevraagd vóór 30 Novoinber aanstaande. Souchen kruideniers- en kleerwinkel moeten afzonderiyk utgorekend worden en met zorg in een omslag plaatsen met juist adres en lidnummer er op aangeduid. Souchen welke niet uitgerekend zijnen die niet zorgvuldig ii> om slag gestoken zijn, zullen niet aan vaard worden. HET BESTUUR. De geest van het Syndicalisme wordt, in 't algemeen, slecht be grepen door de buitenbevolking. Hun eerste vraag, wanneer zij zich komen syndikeeren is: Hoeveel dagen kan ik genieten Dit is gansch verkeerd. Vooral den zedc- 1 ij ken steun van het syndikaat zou beter moeten begrepen worden. Het sydikaat dient vooral om den 8 urendag te doen eerbiedigen en te doen naleven door de Pa troons om het loon te doer, cor respondeerden met het index- umber, met den ouderdom, met den aard en de moeilijkheid van het werk, met overeengekomen tarieven en zoo meer om de Patroons den eerbied af te dwingen voor zijn werkvolk en hen te doen gevoelen de zij geene werktuigen meer zijn; om, ingeval van staking en van werkloosheid zedelijken stoffelijken steun te verleenen aan de arbeiders Wil zullen met deze série eïndigén. Maar daarmeê ziet men, dat de werkman vele motie ven heeft om zich jte laten syndi- keeren en dat het niet genoog is met te vragen Hoeveel dagen kan ik trekken Met den tijd zal het syndikalis me beter begrepen en naar zijn volle waaide geschat worden. Tiet beste daartoe is voor de werklieden, dat zij regelmatig hunne vakbladen lezen,} de ver gaderingen regulier bijwonen en zich op de hoogte houden der syn dikale actie A. VYVERMAN. Gezongen door V. D. MeerschA. in het Volkshuis 3,00. Gezongen door A. Bockstael 2,40. Gezongen door Julia en Victorine Willoms in 't Volkshuis 1,40. Gezongen door l)e Bruyn Frans uit Aalst 5,1?. Gezon gen door Maria Praet bij Jean Cuy- per St. Janstraat4,75. Gezongen door J. Lnureys rondgehaald door L. Van Vaerenberg 4,75. Omdat Alfonsine vier nikkols van tien centiemen moet hebben om veeriig cent, to zijn 0,50. Overdracht fr. 194,14. Totaal fr. 216,09. Voor ons Muziek. Gezongen door RogerVan Witten- lmrg» van het drama in de mestpoel in Grootenberge en rondgehaald door Georges Otte 3,80. Lied gezon gen doos Maurice Oordeels en rond gehaald door Gilbert Van Herzele 5,3o. Omdat Arthur in de mestput zat te Grootenberge ö,25. En omdat Roger er hem uittrok 0,25. Strijdpenning Omdat Flacon het vijl weken uit hield zonder eten of slapen, geeft Parmentier Joseph 1,00. Omdat Ma- trasse den laatsten per os gereden heeft, geeft Cyriel 1,00. En omdat hij zoo fieF zat, geeft Edmond ook 1,00. Omdat Flacon zijn bergklim- mors iu pand gezet heeft tot de naaste jaar, geeft Leon ooit 1,00. En omdat wij er allen zoo lief uitzagen, geeft Oscar ook l,oo. Totaal 5,oo. I Alex. Opgedragen aan DE VLAG - -De Vlag vindt het aardig dat het vaandel van het Nationaal Syndikaat aan het Volkshuis wap perde. Is dit nu zoo een aardig heid Nochtans weet De Vlag dit reeds lang en waarom maakt ze er dan gewag van Wij vragen aan - De Vlag in dien morgen do zetel van het Natio naal Syndikaat overgebracht werdt naar het Volkshuis, wat zoudtgijdan zeggen Doordat de Nat. Syndikale Vlag aan het Volkshuis hing, ziet - De Vlag er de roode roede in. De plaats van elke spoorman is in het Volkshuis bij de werkers, do mannen van het Nationaal Syndi kaat weten dit, daarom hing hunne vlag aan 't Volkshuis. Als wij feesten willen wij dit doen in volle klaarte. In 't Volkshuis zijn geen donkere kamers. De Vlag Spreekt ook van perequa tie wij zyn fier over de houding van de mannen van het Nationaal Syndikaat als er komedie is ge speeld. is het wel door de vrienden van De Vlag Als vooraanstaanden van syndika- ten geroepen worden om de loon- kwestie te bespreken, dan is het t.och niet om er te zitten gelijk bloemzakken, en wanneer er niet mag gediscuteerd worden dan zijn ze er niet noodig. Als De Vlag meent dat dit comedie is dan zeggen we, ofwel ze weet het niet, of wel ze liegt vrijwillig. Liegen is doodzonde Vlag en deze zonde bedrijft ge dikwijls. De Vlag stelt vast dat de oogen der agenten van Sp. P. T. T. open: gaan, dit moeten wij tot onze grcote vreugde bekennen, dit is waarheid, wij weten het best, dat gevoelen wij ook maar op een goede manier aan onze lijst, waarop nieu we loden wor den ingeschreven. Dat er zoovele nieuwe leden tot het Socialistisch Syndikaat overko men is aan onze leiders te danken, omdat z\j hun plicht gedaan hebben in de perequatie commissie. De Vlag verheft ook de stom, er van overtuigd zijnde dat depriesters op rechtmatige wijze hun aandeel zouden vinden in de Toonopslag. Maar mag man aan De Vlag eens vragen, waarom zij hare stem niet verheft voor de spoormanen Maar ja, de oogen der spoormannen gaan open en kijken naar den roo- lcant bewijs hunne vlag hing aan 't Volkshuis. I)e toekomst zal het nog meer bewijzen. Een spoorman. CINEMA. Heden Zondag en Maandag 10 No vember. Paulino Frederick in Ketens dor Liefde Zeer aandoen lijk drama. Daarbij eon komedie - Prinses en een komiek. Donderdag 13 Novombor. Louise Glaum, de bevallige artisto uit Voor een Gril in eon zeer prach tige film. Als bijvoegsel Het los geld van 't Verloden insgelijks oen goede film. Donderdag 20 November. Het Hart der Mannen 1 nsceneering van - Allan Dawn do schikker van Robin des Bois - Ploum Terug Zondag 16 November, komt Ploumlien weer. Heden Zondag uitstap door do Lustige Vrienden naar Deftinge, alwaar eene meeting zul plaats heb ben. Wij vernemen. Dat de Volkscineina eene serie fil men gehuurd hoeft, dewelke zullen overtreden wat tot hiertoe op doek gebracht werd, en iedereen zegt van nu af noehthans dat do Volkscinema de puïkste en beste filmen geeft. Wie doet er mee. Lijst van verloden weck Bedien den 31 fr. S Bruggeman l,oo. E. Bersipont 2,oo. C. De Nutte 2,oo. A. Matthys l,oo. Arthur Monnier l.oo. Alph. de Mover 2,oo. Onbekend l,oo. Huwéls. 2,oo. Dries Casimir2,oo. Franceur P. l'oo Herregodts A. l,oo. Pion Theof lioo. Lossy Em. l.oo. Van der Beken 2,oo. Mandens Jules l,oo. Totaal fr. 52.oo. Lijst dezer week bedienden 30,00. Mandens Jules 1,00. De Brouwer Ivo 1 00. Dries Casimier 2.00. Herregodt A. 1,00. Franceus R. 1,00, De Moyer van den Arbeid NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ GENT, Voldersstraat l,GENT Agentschap te La Louvière 46, Sylvain Guyauxstraat. Postchecrekoningen tc Gent n° 850 te La Louvière n° 48375 Kapitaal 5,000,000 frank. Reservefonds2,165,590,94 Bedrag der deposito rekeningen op 31 December 1923. 40.912,669,18 Fr. Allo Bauk-& Beursverrichtingen. Interesten op do verschillende rekeningen en geld plaatsingen. Checkrekeningen, betaalbaar op zicht fr. 2.50 o/o Halfmaandelyksche rekeningen fr. 4,40 o/o Rekeningen met voorbericht van 15 dagen fr. 4,50 o/o Rekeningen met voorbericht van 30 dagen fr. 4,60 o/o Termijnrekeningen op 3 maanden fr. 4,75 o/o Termijnrekeningen op 6 maanden fr. 5,00 /oo Termijnrekeningen op 1 jaar fr. 5,25 o/o Verkoop van Kapitaal-aandeelen BELGISCHE BANK VAN DEN ARBEID aan fr. 880,00 FABRIQUE DE BONNETER1E V. AMEYE aan fr. 850,00 Kasbons F RIGOR! FE RES du LITTORAL 7 aan fr. 490.00 ui J eerbaar,don 31 December 1931 C 'TONN1ERE GANTOISE 71/2 °/o aan 487,50 uitkeorbaar den 1 Juli 1933. Verhuring van brandkoffers. Strijdpenning Rondgehaald in het Achturenhuis door een makker van Wegwerken 3,85, Gezongen door Herrogodts Romy en Meert Jan 3,55. Nog in het kaskon gevonden 7,25. Wie doet er mee tot de kiezing. Do Bruyn Prosper l/'O. Do Bruyn Louise 1,00. Janssons GuilJaume 1,00. Janssons Marie 1,0Q. Bockstael Renê 1,00. Bockstael Elvire 1,00. Bayens Achille 1,00. De Luyck Clement, l.oo. De Backer August 1,00. Raetens Jo zef 1,00 Van Der Straeten Petrus 1,00. De Bruyn Osóar 1,00. De Bruyn Maria 1,00. Naamloos 1,00. Totaal fr. 14,00. Totaal fr. 37.00. Het hooger bestuur van den Union Allumettière hier ter stede heeft verleden week orders gege ven aan den heer bestuurder van Usine 7, 31 werklieden af te dan ken. Ons Syndikaat heeft zich on- middelijk met hooger genoemden heer bestuurder in betrekking ge steld, om te trachten op de hoogte te geraken waarom de afdankingen gedaan werden Den heer bestuur der van Usine 7, zoon van den be heerder, Afgevaardigde van den Union Allumettière zegde ons. dat deze kategorie van werklieden (stckkendraaiers en contenus) moe ten verdwijnen om plaats te maken voor nieuwe moderne machienen die met min personeel,meer zouden voortbrengen. Wij antwoorden aan dezen heer dat wij hoegenaamd niets konden inbrengen tegen het invoeren van meer moderne ma- cbi'men, maar dat wij toch verwon derd waren dat hiervoor zooveel werklieden de straat opgesmeten werden, te meer dat in fabrieken als den Union er toch noch altijd werk genoeg is voor een deel van deze werklieden te plaatsen Den heer bestuurder antwoorde ons dat hij hoegenaamd niemand kon plaat sen voor den oogenblik, maar dat hij zijn best zou gedaan hebben voor deze werklieden te plaatsen wanneer hij er plaats voor had. Ons Centraal bestuur heeft zich dan onmü'delijk in verbinding ge steld met het hooger bestuur van den Union te Brussel, om een on derhoud met het beheer te hebben, hetgeen dan ook werd toegestaan. Op dezeonderhandeling die ruim 1/2 uur geduurd heeft, heeft den heerSiret beheerder afgevaardig de verklaard aan de Sekretaris on zer Centrale, dat zij verplicht zijn zich op de meest moderne wijze in te richten, om zegde hij, zooveel allumetten mogelijk te kunnen voortbrenger: aan den kleii.st mo gelijken prijs dit om de konkuren- tie te kunnen voeren Onzen Sekre taris heeft getracht den heer Siret te bewogen de afgedankte werklie den elders te plaatse: maar niets was er te doen, er was eldeis geen werk en de werklieden moesten zich maar elders achter werk zoeken.Dat de winter voor de deur staat, daar kan dien heer ook niets aandoen. De omstandigheden eischen dat het alzoo zij, en er was niets aan te veranderen. Er werd dan aan den heer be heerder afgevaardigde de vraag ge steld of er nog afdankingen zouden plaats hebben. Hierop was het ant woord dat er tot nieuwjaar geen afdankingen meer zouden plaats grijpen maar dat hij, voor later, geen vast word kon geven Dit laatste antwoord doet ons veronder stellen, dat er, wanneer het blijkt dat de nieuwe ingevoerde machie nen aan de vereischten beantwoor den, er nog opnieuw van de be staande ploegen, van draaiers en contonumannen zullen afgedankt worden. Dat deze daad van den Uaion een slechten indruk teweeg gebracht heeft onder de werkers bevolking orzerstad,dat kan ieder een wel begrijpen. Immers in het hartje van den winter menschen op de straat zet ten, wanneer er nergens aan weik te geraken is, en dat het leven zou schromelijk duaris, dat staat juist gelijk met de bete broods te nemen uit den mond van de vrouwen en kinderen van deze ongelukkige werklieden, waarvan er velen zijn die van 7 tot 10 jaar dienst hebben in hooger genoemde maatschappij Zij die door hun zwaren arbiid mede geholpen hebben om aan die neeren van den Union Allumettière toe te laten gedurende het jaa 1923. dan wanneer er krisis was vanaf de maand April tot de maand November nog eene winst te ver wezenlijken van meer dan 5 1/2 millioen franken. Deze kolosale winsten zijn terecht gekomen in de koffer-lorts van de aandeelhou ders van den Union, die hiervoor niet den minsten druppel zweet hebben gelaten en die er op loeren om ons bij de eerste beste gelegen beid de straat opte zetten. .Dat if een bewijs van de genegenheid welke de kapitalisten ons, die hun ne brandkoffers tot, barstens toe vullen, toedragen. Ge lukkig heeren Allumetten barons bestaan er wer kers syndikatf ii, waarin helder ziende arbeiders zich hebben ve- reenigd en op wiens steun zij dergelijke droeve gevallen kunnen rekenen. Aan U werkersgezellerflinnen zeg ik, oogen open. Sluit de ran- gen dicht, vereenigt U sterk in een en de/zelfden vakbond, laat U door niemand verdeelen, denk dat Gij de massa en dus ook dc meesters ziit, tracht ook de onvereenigder, als ér r.og zijn, te overtuigen van het nut van den vakbond, want ge denk het altijd, de reiküng van de werkende klas, zal haar eigen werk zijn. Fabriekwerker. Op Zondag 16 November richt de Socialistische Vrouwenbond in de nieuwe ruime zaal De Redding -> een groot Bal in. ten voorduHe van het St Niklaasfeest onzer klei nen dor gemeentescholen. Algemeene inkomprijs O.50 fr. per persoon. Lekkere dranken. Wij kunnen, gezien het edel doel, dit Bal niet genoeg aan onze loden aanbevelen. Op 16 November, allen naar de zaal De Redding* weze hot orde woord. Voor het. Bestuur Berth a DESPRETZ. Anfi*IVlilitari«chr Betooging gevolgd van Meeting. Op Zondag 11 November aanstaan de. grooto A ntf-Mi lit arische Betoo ging. waartoe wy allo partygenoo ten oproepen. Ons muziek vertrekt oin 2 1/2 ure stipt aan bet lokaal, om dicker Eugenie 0.50. don spreker gezel August De Block, uit St Niklaas, aan de Sta tie te gaan afhalen. De meeting zal om 4 1/2 uren slipt beginnen. Niet een partygenoot mag n do betooging afwezig zyn..Opdien dag guven wij onzen wil te kennen ui oorlog aan den oorlog. Voor ons Muziek. Gezongen in ons lokaal S,0O. Out mgen van onze Ninoefsche karno olen in Deroit Michigan verhli.i de som van 677 franken, als by dra'/o voorde maanden September en October. De Mol Renê 1 d. Sertin Daniël ld. Van Rossem Omer 1 d. Van der Straeten Adolf 1 d. Van Rossem Pol. 1 d. Van Rossem Alfons 1 d. Vau der Straeten Omer 1 d. Van den Bossche Adolf 1 d. Dannau Karei 1 d. Van de Meersch Alfred 1 d. De Ville Joseph 1. d. Do Ville Hipp. 1 d. De Coninek Emiel 1 d. De Troyor Alb. I d. Van Roy Edm. 1 d. De Ville A nil. 1 d. Van Londersele Theophile 1 d. Van Londecsele Alfred l d. Coppens Prosper 1. Van den Bergbe Alfons 1 d. Neerinckx Leon 1 d. De Dobbeleer Frans 1 d. De Coster L, 1 d. Waogemans Petrus 1 d. DeCoo man Theodore 1 d. De Ooster Fr. 1 d. De Doyn Prosper ld. De Meyer Fr. 1 d. De Meyer Maurice l d. Van den Borgho Jozef 1 d. Despretz Frans 1 d. De Coninck Gustaaf 1 d. l)e Bolle B. 1 d. Het Bestuur der Socialistische Fanfare bedankt langs dezen weg onze Ninoofsche broeders in Detroit verblijvende, in naam van gansch de partij hunner geboortestad, voor hunnen mildon steun ons gebracht. Strijdpenning. Gespeeld door het orkest 1,25. Wie doet er mee. Van nu tot aan do kiozing: IVIIondt Victor 1,00. Van Impe Victor 1,00. Van Londersele Jan-B. 1,00. D'Hondt Petrus 1,00. Vau Bel- lOghom Omer 1,00. Wauters Joseph 1,00. A. C. 1,00. Adriaens Joseph 1,00. Van den Eeckhoudt Theodore 1,00. De Doyn Joseph 1.00. Milo Alice 1,00. Praet Joseph 1,00. A. W. 1,00. M. R. 1.00. Van Vaerenbergh Adeline 0,50. Wintels Victor 1,00, Buyl Leon 1,00. ï)e Mol Constant 1,00. Van de Steen Pol 1,00. De Coster Edgard 1,00. Alfred Gryseels 1,00. Joseph Dannau 1,00. Polydore D'IIonüt 1.00. WaclHelaer Hubert 1,00. J. S. 1,00. Baetens Karei 1,00. De Wit Elvyre0,50. Do VIpeso.hou wer Theophièl 1,00.1)e Mol Renél.OO. Sertin Julia 1,00. Van den Berghe Jan 1,00. Van Londersele Remy 1,00. De Coster Edmond 1,00. Vau Lon dersele Prosper 1,00. Sonck Poly dore l,Oo. Van Rossem Clement l.OO.Veriuaii- len Eduard 1,00, Sonck Joseph 1,00. De Wit Eduard 1,00. Scheorlinck Jules 1,00. N° 279 1,00. Windels Frans 1,00. Overdracht 861,52. Tol aal 9o2,52. Voor den Trompettersclub. Omdat Staaf xynen ncushaurd niet goed gecoiffeerd was o,25. Omdat Tist's avonds om 10 ure moest er beginnen 0,25. Omdat Pee uitslih- he.rt en met zijn gat in de neetels viel 0,50. Omdat Jan een saucis in tweeën breekt om aan zyn kinderen ie geven 0,5o, Omdat by naar Manco haar kinderen kwam zien 0,5o. Om dat hij zijn vrouw laat gaan drinken en hy zelf het huis wacht o,50. Gezongen door de langen en War kon en rondgehaald door Cardoeu Adolf by Therese Cavat 10,Oo. Omdat Bereken met de tailjoren toeren doei 0,25. Omdat hij ze laat vallen en zo gebroken was 0.25. Omdat hy een ander num o,25. Omdat zy ook viel maar niet gebroken was 0,25. Bezorgen door Petrus Ruyl en rond- gehaald door Fitter 2,25. Omdat Marin Zondag zoo zat was, dat hy zijnen weg nietmeor vondto,50. Om dat hij twintig millioen mark gevon den hoeft o,25. Totaal 16,5o. Wie doet er mede van'nu tot aan de kiezing Stevens L. 1,00. Schietecat G. 1.00. Buyl Pet. 1,00. Simon Petrus 1,00. Gottemans Rich. 1,00. Buyl Jozef 1,00. Stevens Vict. 1,00. Perdaens Leon 1,00. De Coorde Fr. 1.00. Stevens Arthur 1,00. Goudwiidms Philemon 1,00. C. C. 1.00. Hemme- ryckx Frans 1,00. Do Schepper Cle- mence 0,50. Jacobs Frans 1,00. De Trêo Johnnett.e 0,50. O. B. K. 1,00. Van der Kelen Henry 1.00. Van Vreckem Gavrie l.oo. Hemmeryckx Cam. 1,00. De Braekelecr Pierre 1,00. Goos sens Maria l.oo. Stevens Frans l.oo. Goudswilders Hermine 1,00. Marie Van de Langen o,5o. Helen

Recht en Vrijheid | 1924 | | pagina 7