Klooster- balsem m ABDIJSIROOP DOOFHEID. Breuklijders „K Geeraardsbergen. Lede. Denderleeuw Naklank der Tentoonstelling Overboulaere. STKIJDPENNING. Meerbeke. Hebt gij U gebrand, gesneden, gekneld, gestooten, ontveld, poeder"AKKER" -HM Redder der longen. AKKER S Abdijsiroop Nog rond de aansluiting bi] het Nationaal-Krisisfonds. Als gevolg van het manifest van den Heer Joz. Cool alhier, waarop hij vroeg zich te mogen komen ver rechtvaardigen nopens zijn houding op de laatst gehouden gemeenteraadzit ting, is onderstaande brief gezonden: Aalst, 26 Dec. 1925. Aan den Heer Joz. Cool. Ge meenteraadslid te Lede. Mijnheer. Gevolg van Uw vlugschrift, waar in U verzoekt on Uwe houding op de laatst gehouden gemeenteraads zitting te komen verrechtvaardigen in ons lokaal te Lede, laten wij U geworden, dat we ter Uwer be schikking zullen zijn, op Zondag den 3 Januari om 3 uren namidag, in genoemd lokaal. Om een goede regeling te treffen hebben we een Voorzitter aange duid, de Secretaris onzer vereeni- ging, Alf. Steenhout, en als debatter die U zou te woord staan, Eug. Deprez uit Aalst. We hopen dat U ook een der Uwen zult willen aanduiden, ten einde het debat, of de bespreking in de volledigste onpartijdigheid te kunnen leiden. In de hoop van akkoord te mogen lezen. Met alle Achting. Voor de Propagandaclub te Lede. Eug. Deprez. Dit artikel moest bij plaatsgebrek verledene week verschoven worden. (Red.) In De Werkman van 27 1.1. wil Mr K. L. De Bruvn de menschen het diets maken, al zou ik door een artikel van 2oe dezer een open deur hebben in gebeukt. Schrijver zou toch moeten weten, dat sinds de afschaffing van aansluiting der gemeente bij het tus- schen gemeentelijk crisisfonds, wij niet opgehouden hebben, hun anti democratische daad aan den schand paal te spijkeren. Op de laatste ge meenteraadszitting trachteéén hunner raadsleden, hunne vroegere daad schoon te wasschen, beweerende: dat ze vroeger het crisisfonds slechts had den opgeschorst Dit laatste bewijst hunne bestuursbekwaamheid Ons is het een verheugend feit te vernemen, dat na langdurig strijden wij er eindelijk in gelukt zijn onze werklooze arbeiders (sters) van de groote voordeelen van het crisisfonds te zien genieten. De d. d. burgemeester schijnt te betreuren dat er in onze gemeente weinig gesyndikeerden zijn het moet hem nochtans bekend zijn, dat in Denderleeuw het Nationaal syndikaat een groot ledental telt. Hetgeen hij wel weet is, dat de groen-gele kliek slechts tot doel heeft de arbeidersbe- weging te ondermijnen en de werkers van de vakbonden afkeerig te maken. Gelukkig bestatigen wij, dat langs om meer de arbeiders die in het daensisten kamp verzeilt zijn tot ons komen, alle weken boeken we nieuwe leden. De andere argumenten welke ik naar voren heb gebracht, betitelt de briefwisselaar van De Werkman met het woord zeever. Hier be kent hij de inwoners van Dender leeuw gedurende 5 jaar voor den aap te hebben gehouden. Gelukkig nadert met rasse schreden het einde van hun alléén heerschappij. De Socialistische partij wacht met vertrouwen deuitspraak van het kiezers korps af. Er moet in Denderleeuw plaats gemaakt worden voor echte volksjongens, mannen met wilskracht en durf, die een einde zullen stellen aan de vriendjes politiek welke vroeger en nu nog in Denderleeuw hoogtij viert. Achille Baeyens. CINEMA. Heden Zondag lo en Maandag il Januari.Buitengewoon programma «De Araabeen zeer schoone film met Ramon Novarro, Alice Tefrv. Mau- dian, Vermoyal. «Gosseline» een fijne transche produktie. Nog eens iets puiks dus. Parijs De groote film Parijinaar het scenario van Pierre Hamp, met als vertolkers, Henri Krauss, Pierre Mag- nier, Gaston Jacquet, Jean Devaelde, Mw' Eronzanne, Lepers, Lell, Dolly Davis enz. wordt op doek gebracht. Woensdag 2o en Donderdag 21 Januari. Men zegge het voorts. Altijd het beste De Volkscinema zoekt om aan de cinemaliefhebbers, het beste uit het puike te bezorgen, zonder uit het oog te verliezen voor afwisseling in de keus te zorgen. Wie zeker wil zijn, steeds filmen van waarde te kunnen aanschou wen, bezoekt regelmatig de Volks cinema. Kunst-avond. De opvoering van het tooneelstuk Het kind der zonde een overprach- tig drama in drij bedrijven, door het gezelschap Louis De Vriendt heeft plaats Donderdag 14 Januari. Een overweldigend succes wordt door gansch België behaald met dit mach tig tooneelspel. Kaarten te bekomen alle dagen. S. M. Verbroedering. Door de samenwerking zal de arbei dende klasse geholpen worden 0111 hare volledige ontvoogding te bekomen, het is dus plicht voor alle bewuste werklie- ken, al hunne aankoopen te doen in de kooperatief. Men vindt er koopwaren van goede hoedanigheid aan voordee- lige prijzen, en daarbij nog steun bij ziekte, deel in de winst, enz. d«r Kooperatie en der sociale werken. Verleden week had de Algemeene Vergadering plaats van de aandeel houders der Samenwerkende Maat schappij der Internationale Ten toonstelling der Kooperatie en der Sociale Werken te Gent in 1924 on der voorzitterschap van gezel E. ANSEELE. Na al de rekeningen goedgekeurd te hebben, wenschte de vergadering de inrichters geluk voor den beko men bijval en gelastte de Bestuur ders met de likwideering der Maat schappij. Met zekere voldoening hebben de aanwezigen vernomen dat de toela gen aan de Stad Gent en de Provincie Oost-Vlaanderen, benevens het on derschreven kapitaal aan de inschrij vers zal terug gestort worden. Met niet min genoegen zal men vernemen dat de overschot van de Tombola ter gelegenheid der Ten toonstelling ingericht, eene belang rijke som bedraagt, welke men voor nemens is te bestemmen tot de op richting van een hooger onderwijs over de Kooperatie. Eindelijk, het gedacht vooruitge zet door kameraad V. SERWY, in 1930 eene Belgische ai'deeling der Kooperatie op te richten in de Ten toonstelling die alsdan te Brussel plaats zal hebben, heeft de Alge meene instemming gevonden en reeds spreekt men van met dit doel eene nieuwe kooperatieve maat schappij te stichten. Gemeenteraadszitting van3o Decem ber I925. Een verzoekschrift ingezonden door de inwoners der Fabriekstraat. IJzeren- weg en Appelstraten en vragende openbare verlichting voor deze stra ten werdt door het schepencollege van de dagorde gelaten. Gezel Cosyns vraagt om welke reden men zulks heeit gedaan. De burgemeester antwoord dat het schepencollege vooreerst heeft willen onderzoeken hoeveel die ver lichting aan de gemeente zal kosten. Zoo Zoo En als het te veel kost, dan kunnen de inwoners dezer stra ten zich maar voort den nek breken in het donker zeker Of zijn ze maar go.ed om de verlichtingskosten der gemeente helpen te betalen zon der er zelf te mogen van genieten Indien de meeste onderteekenaars van het verzoekschrift hunne aanvraag wilden doen voor de verlichting ten huize, zou het heel gemakkelijk gaan zegt de burgemeester. Maar of het de meeste onderteekenaars kun nen bekostigen dat is een tweede kwestie en dat wordt niet gevraagd. Weet ge wat burgemeester, schuift dat zaakje op de lange baan en komt er dan eenige weken voorde gemeente- kiezing mee voor den dag. Ziedaar hebt ge nog dit lokaas om langs daar eenige stemmen te gaan visschen. Zou het dat niet zijn 1 Vervolgens wordt de begrooting van '9-5 gewijzigd op zulke wijze, dat men van eenige duizenden tekort, nu een boni heeft van drij duizend franken. En 1 Klaar is Kees 1 Punten 4-5-6 en 7 worden vervol gens goedgekeurd. Dan krijgen wij de afschaffing der opcentiemen op de loonen wedden en pensioenen voor 1926. Wie zulks voorstelt vraagt ge 1 Wel onze schepene ofte minister van finan ciën, hij moet dus goed bij de kas zijn he 1 Diezelfde jannen die ons die belasting op onzen nek hebben geworpen hebben ze nu niet meer noodig. De reden Eh wel het is dees jaar gemeentekiezing en dan ja dan zien de politieke sjache raars de bevolking om te liever, om de stemmen. Nog een bewijs schepene Meert en zijn kliek brengen zelf op de dagorde een voorstel van belasting op bebouwde en onbebouwde eigendom men. Geen enkel gemeenteraadlid heeft zulks gevraagd maar dat belet niet dat het Katholiek schepencolege dit als eene noodzakelijkheid zelf doet en dan komen diezelfde charlatans in Openbare zitting met veel bombast te eischen dat zulke belastingsvoorstellen moeten verschoven worden naar ja naar toekomende tijden. Hewel die toekomen tijd dat is tot na de ge meente kiezing. Allez 1 1 Allez 1 1 Kie zers van Overboulaere laat U maar nog eens bij uwen neus ltiden 1 Politikus. AALST. Overdrachtfr. 3968,91. Omdat Amedé zou gaarne in de regen loopt o,25. maar nog liever met een ander zijne paraplu uitgaat als het regent o,25. daarom zullen wij hem Zaterdag eenen gaan koopen o,5o. Gezongen door kleine Irma De Schut- bij haren Peter 4,00. Gezongen door Clementine en August De Schutter bij Jef katjes !,oo. Gezongen door Madeleine Steenhout zes frank en centiemen, en Henry Aerts maakt er 7,oo. van. Gezongen door Petit Pros- Êer bij de familie aan 't park 5,7o. •e gezellige vrienden van Koza Kille vergeten den gemeentekiesstrijd niet op hun avondmaal, gezongen door Bastiaens Cornel 5,00. Gezongen door Robbrecht Jef en rondgehaald door Pol Mathieu bij Tistjen op de varkens- markt 2,oo. Gezongen door Odilon Mathieu bij de W- V. d Bossche 7,72 de W» V. d Bossche doet er o,28 bij Ontvangen bij Valentine De Groot, omdat er vier Louikens aan de tafel zaten, Van d Brempt, Nantje Schrijver en Hipp. De Vleeschouwer waren er ook bij 8,28 Gezongen door Eugenie Steenhaut en rondgehaald door C. Van Cauwenberg in de W. C. Jan Volders 6,00. Omdat Victor V. Nieuwenborg aan 't zingen was op de meeting voor de gemeentekiezing en omdat hij op voorhand denkt van burgemeester te worden is er door den baas in 't lokaal Cyriel Roelandt 7,30. rondgehaald, en omdat hij den be- kwaamsten is van geheel de gemeente geeft J. V. d Gucht nog 0,25. Gezon gen door Fr. V. Vaerenberg bij Aman- dus De Bruyn op Nieuwjaarsnacht 5,75. Rondgehaald op de Vergadering van den Vrouwenbond 56,42. Totaal 124,67 fr. Voor de stakende Metaal bewerkers Gezongen door eeno vrienden en kameraden bü We Van der Poorten, Denderstraat voor de Metaalbewerkers 4,50 fr. Harmonie Gezongen door De Schutter L. in het lokaal en rondgehaald door Jan en Th. De Schutter 10,70 fr, Gezongen door den knaap z(jn vrouw, by de Wwe V. d. Bossche 4,20. Omdat het zou v(jf frank z(jn geeft Stefaan 0 80. Van Hector 0.25. Totaalfr. 15,95. Hofstade. Op 26 sten December heeft de vermaarde groep naar de markt ge weest en de strijdpenning voor de gemeentekiezing niet vergeten 2,50. En bij Losken is de groep grooter geworden en de zet ook 2,50. Aan anderen ook het woord en wie doet er nog mee 1,00. Omdat de schepen- boter ons smaakt 0,50. Omdat wij met dat nieuw merk er zullen veel ver- koopen 0,50. Er zijn wel die eens ies lonken maar het is het werk die moet op de gemeente blijven o,r,o. Zooals er op de schepenboter zullen pron ken zullen wij hun in de strijdpen ning bonken 0,50. WELLE. Voor den propagandaclub. Gezongen door Valentine Weynant en FYans De Schryver, rondgehaald 6,40. Omdat Thaaf persoonlijk niet durft, l,oo. Omdat Piet ook niet durft, 0,50 Omdat Reneken zegt op geen jongens van Brabant slaan 0,50. Omdat hij er zelf op sloeg en hij het niet wist 0,50. Omdat hij dan moeten tellen heeft 0,75. Omdat Filemon er tusschen kwam bij Pieter en de l'reumelaar het niet mocht weten 0,50. Omdat hij met zijn muts op de blauwe oog getrokken bij de kat kwam 0,50. En omdat beiden niet meer «ouden herbe ginnen l,oo. Omdat Sus Pietje een cent geeft wanneer men rond gaat voor het muziek. Gezongen door Emelie Van Landuyt bij B. Geeroms 6,50. Gezongen door dezelfde bij denzelfden 6,75. Voor den Vrouwenbond. Omdat de Vrouwen van de rond met hunnen Voorzitter wilden dansen 0,50. en hij van schrik in de kelders kroop o,5o. En hij met een tlesch wijn boven kwam 0,50. Omdat hij met die tlesch en met de vrouwen danste 0,50. Omdat de Voorzitter de vrouwen hun koeken niet meer zal gaan op «ten 0,50. Omdat hij alleen aan een tafel moest gaan zitten 0,50. Omdat Mat- hilde met Anna in een hoek staan te dansen 1,00. Gezongen door Hortense Renders en rondgehaald door Prosper van Laethem 8,00. Voor het muziek. Gegeven door een vriend omdat de Chef niet wilt dat men Mijnheer zegt 5,oo fr. Voor de Vlag van den Vrouwenbond. Rondgehaald op de Eerste maande- lijksche vergadering van den vrouwen bond 15,30. Wie doet er mede AALST. De Veylder Th. 1,00. De Neef Romain 1,00. Peereboom Jozef 1.00. Verdoodt Gustaaf 1,00. V. d. Veken Louis 1,00. Berghman A. 1,00. Steen haut Alf. 1,00. Haelterman i,00. Nichels r,00. J. O. V. d. Berght 1,00. Podevyn Felix 1,00. Merkx Frans 1,00. Bekaert J. 1.00. Bocqué Fr. 1,00. Van Vaerenberg Jean 1,00. Deprez Eug. 1,00. Guns Camiel 1,00. Boey- kens Leo 1,00. De Smedt F. l.oo. Spittaels L. 1,00. LelongS.0,50. Flips H. 1,00. De Schutter L. 1,00. Boey- kens G. 1,00. Blanckaert Prosper 25,00. Totaal,47,50 fr. EREMBODEGEM. De Bundel 1,00. Vvverman 1,00. Gheyssens H. 1,00. NINOVE. Adriaens Jozef l,oo. Peerlinck Al- fons 1,00. Van de Steen Pol l,oo. Buyl Léon 1,00. De Coster Edgard I,oo. Van Londersele Jan-Bapt. ],oo. Merckx Edmond l,oo. Sonck Pol 1,00. Despretz Bertha 1,00. D'Hondt Victor l,oo. Beeckman Albert ],oo. De Mol Prosper ],oo. De Deyn Jozef ],oo. Grijseels Alfred 1,00 De Mol Constant 1,00. V. d. Eeckhoudt Théodore l,oo. Gochet Polydore ),oo. Conibel Oscar l,oo. Standaert August l,oo. Totaal fr. 19,00. Vrouwenbond. Gezongen door Sonck Jeannette bij Evens Gabriël in de Carrée en rondge haald door Benoit de Saedeleer 5,50. GEERAARDSBERGEN. De Mo}rer Alfons 2,00. Bauwens Ju les 2,0o. Van de Catsye Benoit 2,00. NeirinckxJan 5,00. Van Wymeersch Pieter 3,00. De Vlaminck Frans 3,00. De Lustige Vrienden gedenken den kiesstrijd 12,00. Gezongen op hun ban ketdoor E. Collyns 9,10. Omdat het doe seffens wat Kloosterbalsem op de wonde en de heilzame werking van de zen koning der balsems zal zich onmiddellijk doen ge voelen. Zorg steeds een tube bij de hand to hebben. AKKER S alom verkrijgbaar in lubea van 4 Ir. en 8 fr., ia ook een uitstekend middel (egen ruwe handen, tegen alle jeukerige huidaandoeningen, uilclag. enz. Eischt onze handleekening: L. I. AKKER. bal der Lustige Vrienden op 1; dezer goed zou lukken 25,00. Omdat hun feest wel lukte E. Collyns 1,00. Van het breken van een glas Oscar Moulart 1,00. Omdat een ander het ook heeft gedaan 1,00. Adolf Roos 2,00. Reux Achiel 2,00. Neirinikx Jozef 2,00. Mar- ginet I'. 2,00. David Frans 2,00. Motte Frans l,oo. Schaillee Jan l,oo. Hernou Georges 1,00. Van een zet over een appelcienkas en den economat 1,00. Omdat V. D. H. geen speelman i« 0,50. De Gelan Leo l,oo. Var, een ge broken glas l,oo. E. Coliyns 1,00. Va- stiels Prudence l,oo. Roos Maria 1,00. Totaalfr. 83,50. opo Het gezondheidssnuifje. Verwijdert het stof uit neus en longen verlicht valling in 't hoofd, verdrijft •chele hoofdpijn. Doet U eens heer lijk niezen, maakt Uw brein helder. Overal verkrijgbaar. Alle personen dielijden aan doof heid, hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door d-e methode van de ver maarde Specialist van Parjjs. 36, rue duContentin, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werktomoeton verlaten u het gehoor zal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M.ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen on toepassen te Aalst den 2 Januari, in het Hotel St- Joan, aan de Statie. Te Sottogem-, don 5 Januari, Hotel Petit Bruxelles. 28 Breukenzakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN OENEZEN door methode Micolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerkinggeen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj slecht opgehouden wordt door banden met rugstaai en onderriemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschicdcnjzondcrden last veroorzaakt door banden met staalenriemen,neemt dan lijk zooveel andere personen slachtoffers hunner onwetenheid uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M. NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs.36.Coten- tinstraat, zal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van 9 tot 4 uur. Te Aalst, den 2januart, (Hotel St-Jean) aan de Statie. Te Sottegem den S Januari, Hotel Petit Bruxelles). AKKERS uit kruiden bereid zonder vergiften of verdoovende middelen Erkend geneesmiddel zonder weerga stilt de hoest, verdrijft benauwdheid, lost de slijm op. vergemakkelijkt de ademhaling en zuivert de longen. <3 Pr{/t per fletth Pr. 8.50, Pr. li.— Alle Apotheken mv tegen HOEST - VERKOUDHEID BRONCHIET - GRIEP ASTHMA - INFLUENZA CATARRHA - KINKHOEST en flfle - aandoeningen der luchtwegen. Pr. 20

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3