Radio-tablelten DOOFHEID. Koopl uwe Likeuren bij Marcel. Breuklijders De Geeraardsbergen dergelijke vereenigden het in strijd te gaan, om een degelijk loon te bekomen, begrepen. Br is een slachtoffer en er valt niet te twijfelen of de groenen held zal hiervoor wel een goede judus- penning om de week in zijn zak ken laten rammelen, maar dat alles mag ons toch den moed in de schoenen niet laten zinken. Nu meer dan ooit moet er naar eensgezindheid gestreeft worden, opdat eens de dag aanbreke dat wij eens voor goed met derge lijke onderkruipers kunnen kor te metten maken. Aan de schand paal met dergelijke mannen, schuwt ze kameraden op uw werk hun verradersrol zal rap ten einde geloopen zijn. A. B. de Weverij Waelkens. n de Weverij Sielbo textielfabrieken en Jïreiaerkhuizen. NI.NOVE. Overboulaere. STR1JDPENNING. TE KOOP Gasmotor Nanappe Belangrijk Bericht. Onderneming van Bouwwerken. Alph. Robillard-l)e Lil Nederboelare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN Brouwerij Belgica BIERUITZETTER Sloven l Stoven slachtoffers hunner onwetenheid Het onderhoud van Vrijdag 3o Juli niet doorgaan, Dinsdag 1. 1. had wij een nieuwe onderhandeling den Heer Bestuurder. Na dat de oorzaak van de staking in 't kort was tgelegd ving de bespreking aan. De tarieven die vóór de staking wa- voorgesteld, door Bastiaans en Schamelhout, werden van kant jezet, voor de Fabriek Waelkens moet reen uitzondering gemaakt worden, daarom werd den algemeenen tarief, door het Vezelkomiteit aangenomen, voorgesteld en toegelicht, dat door al patroons onzer streek is aanvaard, aan de wevers voldoening geeft. Door dezen tarief word eenen klaren stand geschapen, en zal voor gevolg ebben dat den tarief van den Heer Patroon, op bijna al de soorten werk erhoogd wordt Daarbij hebben zich kristenen en Van Schamelhout aan sloten. Den Heer Bestuurder beloof- onmiddelijk dezen tarief aan M. Waelkens te zullen overmaken, en ons antwoord te laten geworden. Dinsdag namiddag hadden wij eene ergadering met de wevers, en hebben volledig verslag gegeven van de nderhandeling die 's morgends plaats allen waren zeer tevreden over tarief die voorgesteld is aan den atroon, zij verlangen naar het gunstig twoord van M. Waelkens om den ar te kunnen hernemen. B. 1. Den tarief door Bastiaans M. Waelkens voorgesteld, valt in algen, en werd door zijne eigene enden niet verdedigd. M. Waelkens verwijt aan Ba- iaans, dat, door zijne onhandige ma- van doen de Staking is uitgebro- en weigert met hem te spreken. De Werkmanvan verleden ndag schreefNa eene korte be- reking werden er eenige wijzigingen den tarief gebracht, en werd er be oten Maandag het werk te hernemen. Dat is onnauwkeurig, gezien de sta- g voortduurt. Verleden week werd er door de en van de fronters gezegd, voor al het hooren wilde dat door den ef van Gent, de wevers belangrijke minderingen van loon zouden on tgaan. Wie heeft dit aan die wevers wijsge- kt? Dinsdag laatst, was Van Schamel- ut t' akkoord met dat voorstel, en rklaarde dat het bijna hetzelfde was, wat hij had voorgesteld aan Mijn- (TERJODEN) Gezien deze Firma niet voldaan ft om de laatste 5 o/o duurtetoeslag zijne wevers en spoelders te beta- heeft onzen Textielbond aan dezen trcon den vooropzeg gestuurd. Wan- r deze Firma blijft weigeren, zal op Oogst den arbeid gestaakt worden. H. F. oor de Werklieden van de „ezien den index met 58 punten is tegen, is door onzen Textielbond, al de Patroons van de Textielfa- eken en Breiwerkhuizen, onder- nden brief gestuurd. Aalst, den 4 Oogst 1920. Aan At Huren Patroons van de Textielfabrieken en Breiwerkhuixen T/S. Mijnheer, Gezien den Index van 15 Juli gestegen is 1629 l/l punten voor de beide Vlaandc- 1», wordt ons van uit Gent gemeld, dae den uurtetocslag met 15 0/0 verhoogd wordt naf den eersten betaaldag na den 15 Oogst Mijnheer, wij hopen dat Ued. het gewoon gebruik zult volgen, en bieden U intusschen onze gevoelens van opreehte achting Voor den Textielbond Hand in Hand, Moest het gebeuren dat er Patroons aan dezen brief geen voldoening geven, dan moeten onze leden dit aan den Secretaris van onzen Textielbond doen kennen. H. F. Zondag toekomende den 15 Oogst om j uten namiddag zal in het Lo kaal Hand in Hand, de Zesmaande- lijksche vergadering gehouden worden. De bodens zullen ten huize der leden eene circulair bestellen, waardoor de dagorde dezer vergadering wordt mede gedeeld die zeer belangrijk is. Aide leden van den Textielbond moeten tegenwoordig zijn. Verzoeninga-raad voor Aalst - Sottegem. Dooreen koninklijk besluit worden in de Nijverheids-Centrums verzoe ningsraden ingesteld, die voorlast hebben, de geschillen die ontstaan trachten op te lossen, om zoo mo gelijk de Stakingen te voorkomen. Door de Minister zijn voor het Distrikt Aalst-Sotteeem, de volgende personen aangeduid 0111 van dezen verzoeningsraad deel te maken. Voor de Heeren Patroons. H.H. De Naeyer. H. Leclerq. A. Van Zande E. Schotte. L. Burny. en R. Meganck. Voor de werklieden Syndikaten. H. Flips. A. Van Geert. A. Van Scl^pmel- hout. C. Haelterman. F. Callebaut en Haelbrecht. Ouders hebt Gij gedacht om Uwe kinderen die gaan werken te doen inschrijven als lid van den Vakbond?. Gij die dat verzuimt wacht niet langer, doet uwe kinderen inschrijven bij onze bodens, of op het bureel der Vakbonden ten Lokale Hand in Hand. Aide Jongelieden, Meisjes en Jon gens, moeten te samen met de oudere werklieden in den Vakbond vereenigd zijn. De kermisfeesten zijn achter den rug. Deze hebben zooals overigens alle jaren, heel wat herrie en beknibbe lingen verwekt bij onze tegenstrevers, die uit alles en alles maar politieke munt trachten te slaan. De domste en gemeeste verdachtmakingen werden rondgestrooid, vooral over onze Sche penen, en tot slot moeten die alweters en aldoenders bestatigen, dat ondanks alle mogelijke imkrimpingen uit hoofde der besprekingen der uitgaven, de in gerichte feesten wellukken en tering en nering in de stad brengen, maar ja, wat wilt ge Op lo Oktober dus nog lo weken is het kiezing, en als men niet weet wat vertellen, dan moet men toch iets zoeken, en onze tegenstrevers weten verdomd goed dat het hun niet mogelijk is, hun droom, het stadhuis te bemeesteren, te verwezenlijken, zoo lang de werkende klasse één blijft en getrouw aan wat men hen steeds voor hield Verdeelt en gij zult heerschen trachtten zij door alle middelen vooral door op nietsge- steunde verdachtmakingen, het dis krediet op onze vooraanstaande partij- fenooten te werpen, om des te gemak- elijker hun doel te bereiken. Of dit lukken zal that is the question dat is de vraag Voor wat ons betreft zijn we heel gerust, wij hebben volle vertrouwen, en in onze bevolking en in onze voor mannen. Maar iets dient er toch van nu af aan gedaan. Gedurende de tien weken welke ons nog van de kiezing scheiden, moet al wie iets voelt voor onze beweging op de bres, bestendigdient er gewerkt. Bij onverschillige kameraden, bij on wetende huismoeders, moet er aange drongen worden, moet er gewezen worden, op het grootste belang der aanstaande gemeenteverkiezingenOn ze tegenstrevers loopen thans reeds van huis tot huis, de meest vriendelijke lachjes en groeten, en als het moet, soms nog wat bij uitdeelend. Wij wij beschikken niet over geld, maar wij beschikken over wat onze grootwor ding is geweest, de offervaardigheid en liefde voor ons ideaal, over ons getal en dat is ruim het geld onzer tegen strevers waard. Aan 'twerk dus, gezellinnen, kame raden Op de bres Als wij allen wil len, bijten onze tegenstrevers in het zand. En waarom zouden wij zulks niet willen Wie zou aan dat schoone werk niet willen meehelpen Aan 't werk dus I Vooruit 1 Ten strijde Boerken uit de Leebeke. enkele minuten alle hoofdpijn, zenuw pijn of tandpijn weg. Te verkrijgen in de APOTHEEK JULES LIEVENS, Burcht- straat, 31, Ninove. Aangeno men door den Ziekenbond Hulp en Troost in Nood WEEGSCHAAL VOOR KINDEREN TEN DIENSTE DER KLIENTEN. CINEMA. Heden Zondag 8 en Maandag 9 Oogst, twee schoone filmen, De In storting drama en Oh, dokter een uiterst luimige komedie met Reginald Denny. Voor deze maand. Gevaarlijke onwetenheid met Lania La Plante. Sally het cirkus meisje nieuwe film van de artistes Associés, met Carol Dempsteren tergelegenheid van kermis de bijzon dere en gansch nieuwe film van Dou- flas Fairbanks Don X, de zoon van orro dit is een film van het over- grootste succes. Gedurende September. Een reeks filmen van de beste hui zen en dewelke zeker veel ophef zullen maken. Het bestuur van de Volkscinema verwaarloost niets om de talrijke bezoekers onzer inrichting voldoening te geven. Zondag 15 en Maandag 16 Oogst. Alezane de ongetemde met Hoot Gibson Gevaarlijke onwetendheid met de groote kunstenaares Laura La Plante. Liefde tram komiek een uitstekend programma dus. Bakkerij Verbroedering. Het is ons door de wet verboden brood opgemaakt met witte bloem te aanvaarden als insteek. Dus onnoodig er zich meè aan te bieden. S. M. Verbroedering. Wij begrijpen heel goed dat er op dit oogenblik nog al geklaagd wordt door de huismoeders over de hooge broodprijs, maar dat er sommige zijn, die daarom hunne kritieken richten naar de kooperatief, dat is ongegrond en zelfs onredelijk want het zou ons niet moeilijk zjjn te bewijzen dat wij sedert geminnen tijd is onze bakkerij haast zonder winst hebben gewerkt, wij voegen er zells bij, hadden er in ons land geene kooperatieven bestaan, de broodprijs veel hooger zou zijn. Wij hebben rekenning gehouden van den moeilijken toestand waarin onze werkers in 't bijzonder en al de ver bruikers, verkeeren. Wij hebben ook steeds het juist gewicht gegeven. Nu zullen er ook weeral zijn die op de bakkers en kooperatief zullen donde ren omdat onze bevolking verplicht wordt bruin brood te eten. Het is door de omstandigheden gedwongen dat de regeering deze maatregelen heeft getroffen, om zoodoende eene besparing te verwezentlijken aan vreemde granen, dus 0111 langs die zijde ook de geldwissel te verbeteren. Het zijn niet de bakkers die dus de schuld zijn dat er bruin brood moet ge- eten worden, en het is in 't bijzonder niet de schuld aan de kooperatief dat dit bruin brood ook nog zoo duur zal moeten betaald worden. Wij moeten nu nog wat geduld hebben, tot als de maatregelen door de regeering getrof fen hun uitwerksel laten voelen, iets wat zeker komt, als wij allen zelf ver trouwen kunnen hebben in ons eigen persoon en eigen land. Het is niet door altijd alles zwart af te schilderen, door de moed op te geven als het eens wat nijpt, dat wij ons zelve zullen redden. Betrouwen moet er zijn in uwe eigene inrichtingen, meer dan ooit moeten al dezen die den naam van socialist wil len waardig zijn goede kooperators worden. In de moeilijke tijden, die wij mis schien nog wel zullen moeten door brengen, zal de samenwerking van het grootste nut wezen en wij zijn zeker dat er voor de toekomst betere dagen zullen onstaan, want een volk. als het onze, een volk gehecht aan den arbeid, kan niet ten ondergaan, zulk een volk moet vooruit. zijn zonder twijfel het purgeermiddel voor oud en jong, dat het zachtst werkt. Migraïna neemt onfeilbaar in De onverschilligheid onzer wer kersbevolking voor de politiek is dikwijls, ja veel de oorzaak geweest dat menig arme stakers de eerste slachtoffers of verschoppelingen waren b;j het uitvoeren van wetten welke in hun voordeel gemaakt wor den, terwjjl wjj zagen en heden ten dage nog zien dat degene welke door hun politiek geknoei moester wer den in de openbare besturen hunne machtmisbruiken om hetzij hunne kreaturen te bevoordeelen en hunne handlangers mot de voordeelen der werkerswetten te laten gaan loopen, of hetzjj door hunnen invloed werk- menschen te treffen en te benadeelen in hunne rechten van den oogenblik dat zulke personen niet in den smaak vallen van gemeene dorppolitiekers. Zoo kunnen wjj op heden vaststel len dat b(j de toepassing der pen sioenwet er rijke klerikale boeren, kiesdravers en kandidaten voor de gemeentekiezing zjjn zullen, welke eigendommen bezitten en met vier koeien boeren, die gestatig op loer liggen of er hier of daar geen stuk land is te koopen, zoo zien wjj zulke lieden die pas enkele weken Ö5jaar zijn geworden met een ouder domspensioen gaan loopen, ter wijl wij van den anderen kant arme drommels, oude vrouwen die sleohts als inkomen het karig loon van een even ouden man hebben zij die als eigendom slechts enkele en scha mele meubelen bezitten na jaren en herhaaldelijk hunne aanvraag ge daan te hebben om een pensioentje te bekomen, zien nog zulke sukke laars hunne aanvraag afgewezen worden, omdat...?! ja omdat hun in komen te groot is Dus wie met den dag rijker wordt, wordt door onze gemeente kreaturen aangewezen als behoeftig, wie arm is en met den dag armer wordt, wel die worden als te rijk aanzien om van een pensioentje te genieten Wie helpt daaraan meè Wel onze werkersbevolking zelf. Door hare onverschilligheid welke zij betoont voor de gemeentepolitiek verspelen zij de gelegenheid van zich; meester te maken van het gemeente bestuur en dus ook de gelegenheid om de voordeelen en rechten eener wet te doen toekennen aan wie het behoort in plaats van aan kerels zonder schaamtenoch eergevoel. Zjj laat toe dat degene welke het bestuur in han den hebben hunne macht misbrui ken om hunne handlangers te be voordeelen ten nadeele der gemeente en ook door hun geknoei de werk lieden te treffen welke niet voor die jakhalzen in het gareel willen loo pen. Bjj elke verkiezing zien wij in steden en dorpen van het omliggen de onze gemeente aanwijzen als de plaats waar men voor geld en belof ten gemakkelijk stemmen kan koo pen enmenschen zich doordwangvan rijke boer grondeigenaar en kasteel heer het lichtst laten bedotten. Aan onze werkersbevolking raden wij aan, aan deze onverschilligheid niet meer mede te doen en ons te helpen in onzen strijd tegen de achteruit kruipersbende die ons bestuurt, dat wij er kunnen toekomen dat er meer in een geest van reehtveerdigheid worde gehandeld. Degene welke ons den rug toekeer den, raden wij aan bovenstaande eens in overwoging te nomen en eens na te gaan of zij door hunne handelwijze niet mede hebbengehol- pen aan de onverschilligheid waar aan onze bevolking lijdt en zoo ja kunnen zjj beginnen met goed te maken waaraan zjj sleeht hebben gedaan. WÜ Wij zullen helpen en onze plicht doen De Propaganda-Club. AALST. Overdracht: 1287.12 fr. Gezongen door De Moor Albert bij Petit 4,4o. Inschrijvingslijst der W. C. Nestor Schallijn voor de ge meentekiezing lo,oo fr. Totaal 14,40 fr. WELLE. Omdat in de coöperatief der Daen- sisten ons makkers een glas bier gin gen drinken worden ze uitgescholden voor spionnen, deftige lieden voor waar l,oo. 5 paardenkracht zoo goed als nieuw. Inlichtingen te bekomen ten bureele der S. M. Hand in Hand. Proeft van heden Dender» bronnen. Natuurlijkste en aange naamste Bronwater. Te verkrijgen bij HENRI DE WAEGENEER, Hovenierstraat 7. Aalst. Proef eens de lekkere BOTER SPECULOOS der bakkerij DE TOEKOMST te Denderleeuw. Ze is- waarlijk fijn AANNEMER, Beveelt zich aan voor alleihande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faïonce en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening De GROOTE NIEUWE WANDELING, GENT vraagt te Aalst en omstreken een goede vlijtige voor hare beroemde bieren in flesschen en vaten Bock Munich Reus exportbier Stout n' 2oo Pale Ale n' 2oo Audenaarsch Menage Dobbel Trippel en Speciaal. Hulp wordt verleend. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH. VERHULST, Arbcidetraat, 14, AALST. Alle personen dieljjden aan doof- «dj hardhoorigheid of oor suizingen, kunnen genezing be komen door de methode van de ver maarde Specialist van Parjjs. 36, rue du Content'in, 36, die zonder operatie zonder schadelijke middelen en zon der uw werk temoeten verlaten u het gohoorzal weergeven en uw orgaan zal doen werken. M. ARTEGA zal gratis zijne met hode uitleggen en toepassen te Aalst den 1 Zaterdag der maand in het Hotel St- Jean, aan de Statie. Te Sottegem, den 1 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles. Te Geeraardsbergen, 15 Februari, en 16 Maart. Hotel Moderne. 22 Te Dendermonde, den 2" Maandag der maand, Hotel Rogent. Breuken, zakkingen der maag zakkingen der baarmoeder worden VOLKOMEN GENEZEN door methode Nicolas. Deze vereischt geen heelkundige bewerking, geen band met rugstaai of onderriemen. een breuk die verwaarloosd wordt oj sleeht opgehouden wordt door banden met rugstaai en ondernemen dat eene dergelijke breuk het grootst gevaar op levert Indien gij uwe genezing be geert zonder heelkundige bewerking (deze moet heel dikwijls meer dan eens geschiedenjzonderden last veroorzaakt door bandenmet staal ennemen,neemt dan lijk zooveel andere personen uw toevlucht tot mijn Methode die uwe breuk zal wegnemen zonder noodlotti ge gevolgen. M NICOLAS ex-bestuurder van het Breukgesticht te Parijs, 36,Coten- tinstraatzal ook gratis de degelijk heid zijner methode bewijzen van <j tot duur. Te Aalst, den le Zaterdag der maand (Hotel St-Jcan)aande Static Tc Sottegem den 2 Dinsdag der maand Hotel Petit Bruxelles). Tc Geeraardsbergen, IS Februari, 2g Maart Hotel Moderne. Te Dendermonde, den 2' Maan dag der maand, Hotel Regent.

Recht en Vrijheid | 1926 | | pagina 3