BRFXK Cinema Palace Cinema Flora Te Koop. Denderleeuw NINOVE Geeraardsbergen STR1J0PENN1NG. Clectrieke <JCandpiano ONGENADE Een dappere verlielde Geschandvlekt 1 Louis FRMGQ, van Parijs Eene Filmartiste - DE REDDERS - Ik heb gedood ie gen. Het belangt bier nochtans hon derden werklioden die daar dage lijks moeten doorspartelen. Gelukkig hebben odzp gemeen-te heeren reeds gelegenheid gevonden hunne geburen eo medebroeders na te ap°n om eone vuilniskar te doen rondrijden, of boeiden zij zich in hunnen hoogmoed in naar een stad overgeplaatst te zijn In alle geval do vuilniskar zal toch voor enkelen kunnen te pas komen want sedert er zulke voorname hee ren in de Wetstraat wonen is het maar billijk dat zij met hoffelijkheid gediend worden. JAN WEETAL. ZONDAG i hadden we bij Jef Van Isterdael een meeting belegd voor de vakbonden. Onze vrienden Van Caeneghem en De Bruvn konden voor een stampvolle her berg gedurende anderhalf uur den strijd der syndikaten toelichten voor de verbetering van loon- en werkvoor- waarden. Voorwaar Huyssegem is aan 't ver anderen. We mochten ons reeds ver heugen in een aantal nieuwe inschrij vingen. Onze Ziekenbondl gaat met reuzeschreden vooruit. Dees werk werd er in al de arbeidersgezin- nen'een omstandig manifest uitgedeeld. Onze Kadodders en geel-groenen hebben nog geen ge legenheid gevonden om op ons arti kels over huishuur en loonen te ant woorden. Mogelijk zijn de eerste nog bekom merd om een nieuwe spaarbank op te richten terwijl de laatste ferm in nes- ten zitten met hun lokaal. Men verze kert ons uit goede bron dat het er zal stuiven bij de verkiezing van den nieu- j wen lokaalhouder. Kwade tongen beweren al dat er ver scheidene liefhebbers, bij hunne buis, den verdomden Belgiek vaarwel gaan zeggen. Do Straten De inwoners van de Kouterbaan la- ten maar niet los. Dees week hebben ze onderstaand verzoekschrift allen zon der onderseheid onderteekend en heb- ben het aan onze vrome gemeentebe stuurders overhandigd. Denderleeuw den 2o Februari 1927. Aan de~Heeren Burgemeester, Schepen en Gemeenteraadsleden van Denderleeuw. Mijnheeren, Wij ondergeteekenden hebben de eer Ued. opmerkzaam te maken op den ellendigen toestand der Kouter baan. Deze straat gelijkt meer op een modderpoel en het is de bewo ners haast onmogelijk hunne woning te verlaten nog moeilijker is het voor de handelaars ona met hun ge span de menschen van voorraad te gaan voorzien. Deze toestand is ©precht schandi- lig en eiseht hoogdringende maatre gelen, te meer daar het hier gaat om eene straat en eene wijk die de toe komst en uitbreiding onaer geliefde gemeente moeten verzekeren. Gezien de verklaringen en belofte door de raadsleden gedurende dever- kiezingsperiode afgelegd, bijzonder wat betreft den goeden financieelen toestand der gemeentekas, koeste ren de bewoners der Kouterwijk de vaste hoop dat het hier bij geen woor den zal blijven. Aanvaardt, Mijnheeren, de uit drukking onzer oprechte gevoelens van achting. Volgen de handteekens N. B- Wij zeggen hun Aanhouden is de boodschap. Gemeenteraadszitting van 15 Fébruari 1927. Al de leden waren op post. Mijnheer Léon, de papierenburge- j meester pronkt in den voorzitterszetel. Groene Wie lacht geel. Den Drukker en Jef de Voet roepen I op elkander hoe ze best de huishuur kunnen opslaan. Jefken tiert I broodroof. De Kantjesman en zijn Schoothondje briesschen als leeuwen. Mil Stoefisin zijn schik. Gyriel voelde iets in zijn achterbroek en 't Bosmanneken warmt zijn pootjes. Monsieur Gustave, den edelen buik vooiuit, gaat eens den beloerden zetel i beproeven. De pantomine begint op klokslag 7 1 2 uur. Buiten veel volk; elk wou binnen maar... er waren maar eenige uitverko ren met den baard en 't braafste meis ken van Leeuwbrug aan den kop. Monksken Botermelk beloert zijn zetelken DE BURGEMEESTER Sekreta ris leest het verslag der vorige zitting. GROENE d.d. Ik protesteer, het i volk moet binnen. JEFKEN spartelt als een duiveltje, springt op de tafel en leest zijn litanie ken. GROENE d.d. Ik ga tot het volk spreken van op den balkoen. PAPIERENBURGEMEESTER. Ge zult niet.... Ik ben baas. GROENE d.d. Springt bijna door de ruit. Deze (de ruit) valt in stukken. PAPIERENBURGEMEESTER. Sekretaris, maakt proces-verbaal op. Ik verklaar de zitting gesloten. De Politie wil de zaal doen ontrui men, 't volk komt binnengestoven en kleine kleuters spelen burgemeester in den zetel, en uit is.... De Beruchte Pantomime. Maandag toekomende, voortzetting met dezelfde akteurs. De kaarten zijn nogmaals geldig. OP DE DORP PLAATS. Onze verslaggever wordt fel om ringd. Groene d.d. tiert van «Weg met Al- bert Foert voor den Gouverneur Als er hem gezegd wordt dat hij toch op zijn knieën ging vallen, om toch maar burgemeester te worden, lacht hij geel. Den Drukker roept en tiert dat de fronters overal met de katholie ken doen. Lafaard, huichelaar, klinkt het over al. De keelgaten worden droog en de bokskensmannen brengen hun klanten op 't hoeksken, waar er tot laat in den avond menig glaasje geledigd wordt op de grootwording van Denderleeuw en de veredeling van moeder Vlaanderen. De arme leeuw brult.... Ze zullen hem niet hebben. De centen zijn op; de bokskensman nen hebben de snullen dicht. Krisisfonds, Werkloozensteun, Ver nieuwing der straten, Inrichting van Onderwijs, enz., uitgesteld tot binnen 6 jaar. REPORTER. Sinema. Zaterdag I9, Zondag 20, en Maandag 21 Februari, twee buitengewoone fil men Ongelijk huwelijk drama in 5 deelen met Eugène O'Brien en Virgina Valli, «Mijn Bengel» een der aandoen- lijkste filmen met Jackie Coogan. Donderdag 24 Februari. Een echt gala programma Zilveren Bruiloft naar den romam «Het Nest» met de groote tragediespeelster Pauline FedericK. Deze film moet iedereen ont roeren. Parijs in 5 dagen een mee sterwerk van den grooten artist Nicolas Rünsky. Twee filmen, om den Volks- ciaema te klein te zijn, filmen van groote waarde. Toekomende Zaterdag. Ganschextra buitengewoon program ma. De beste filmen. Zijn voor de volgende weken aan den Volkscinema voorbehouden Aan onzo Spaarders De interesten, van ®nze spaarders worden geregeld Dinsdag en Donder dag van 2 tot 6 ure namiddag, Zaterdag van 9 1/2 ure voormiddag tot 6 ure namiddag. Niet vergeten het spaar boekje meê te nemen. Voordracht De Vrieze Het is Zaterdag 26 Februari dat de schoolopziener De Vrieze ons komt vergasten met een voorlezen van De St. Jans Vrienden» 't Zal een aange name en genoegelijke avondstond zijn. Do Rechte Lijn Is een der prachtigste en indruk wekkendste tooneelwerken en een werk van Fabricius, de schrijver van Sonne het tooneelwerk, hetwelke hier zooveel bijval verwierf. De Mutatuli's kring van Gent, de zoo gunstig gekende tooneelafdeeling zal in't kort in onze feestzaal De Rechte Lijn opvoeren. Wij twijfelen er niet aan of alle tooneelliefhebbers zullen van de gelegenheid gebruik maken om van echt kunstwerk te ge nieten. Later meer over deze tooneel- vertooning. Lu^relia Lombard Wij roepen de aandacht van alle liefhebbers van 't schoone on deze film dewelke in de cinema's Monnaie en Victoria te Brussel zooveel bijval be kwam. Wordt vertoond heden Zondag 20 en Maandag 21 Februari. Wij zijn onbekwaam# Nog altijd zijn er heeren in de stad, die bij elke gelegenheid spreken over de onbekwaamheid der socialisten om de stad te besturen. Al dit gepraat laat ons onverschillig, zelfs als er een zekere baas-kleermaker, gewezen demokraat, in den trein weet te vertellen dat onder de socialische gekozenen geen enkel in staat is om de functie van schepenen van finantie te vervullen. En diezelfde persoon bewijst zeker ook geen dienst aan zijn partijgenoot J. Pieraert, gewe zen schepen, als hij er bij voegt dat het moeilijk zou zijn om iemand te vinden met zooveel bevoegdheid als de gewezen, schepen, 0111 de finantiën onzer stad te beheeren. Wij zijn zelfs overtuigd dat de heer Pieraert niet het oordeel is van den pretentieuzen trein- politieker. Wij van onzen kant, zullen onzen jang gaan, en toonen dat er in het irein van werklieden, meer gezond verstand, bevoegdheid kan huizen als bij opgeblazen wehveters. Binnen zes jaar zullen wij het kiezerskorps laten oordeelen over onze daden. Bij dn Sigarenmakers Reeds zeven weken duurt de staking en de stakers houden goed vol. Omdat er een paar onderkruipers zijn. denken de patroons er boven op te zijn, en zij denken de stakers te ontmoedigen door het gerucht te verspreiden dat er reeds een belangrijk getal werklieden het werk hernomen hebben aan de voorwaarden der patroons. Of de sigarenmakers niet wisten dat er bluff bestaat. Maar onze staak sters en stakers zijn aangomoeiifd en ten rechte, omdat er reeds een vier honderdtal werklieden zijn, die wer ken aan de voorwaarden door het syn dikaat gesteld. De fabriekanten, waar de staking voortduurt, trachten nog altijd te doen gelooven, dat het hen onmogelijk is toe te geven, maar door de vlugschriften, verspreid door de werklieden is de bevolking ingelicht. Alles is kalm, en de stakers zijn bewust van de groote belangrijkheid van de zen strijd. De kristene sigarenmakers hebben een vlugschrift uitgegeven, waarin zij een beroep doen op ae kriste- lijke gevoelens der katholieke patroons om aan de rechtmatige en billijke eisch der werkers toe te geven. Wij wen schen niet beter dan dat zij er gehoor aan geven. De Vaandrig in 't begin der staking scheen nogal langs de zijde der patroons te staan nu sedert vier weken geen woord meer over de sta king in dit blad. Zouden de opstellers ingezien hebben dat de eischen der stakers niet overdreven zijn De Rechte Lijn Zegt aan vrienden en kennissen dat binnen kort zal opgevoerd worden De Rechte Lijn van Fabricius, door do Multatuli's kring van Gent. Elk herin- jaert zulks nog het prachtig spel van N. Lamon dolle Hans en Peelman de majoorBeide spelers treden ook op in De Rechte Lijn Maskeren verboden. In tegenstrijd met wat twee bladen schreven, is gedurende de vastenavond dagen het maskeren dragen van valsche neuzen of baarden door eene politie verordering verboden, Het is niet toe gelaten, op gelijk welke wijze zich onkennelijlt te maken. CINEMA. Heden Zondag 20 en Maandag 21 Februari Lutretia Lombard een machtig drama met Monte Blue, Irene Riche, Norma Scheurer. Zijn schoon»- ste match sportfilm met Sullivan. Een zeer buitengewoon programma. Woensdag 23 en Donderdag 24 Februari. De groote fransche film Nana naar het meesterwerk van Em. Zola. Les Siens De Zijnen Een film zooals er weinigen uitko men. Een boeiend drama een meester lijk werk naar het werkelijk leven. Een film, dewelke aanzien wordt als een der beste van de uitgifte 1926-27, wordt vertoond. Zondag 27 en Maandag 28 Februari. De 5O jaren van Don Juan. Een meesterwerk met Leon Mathot. Gezien de«groo'e waarde van dezen film, en de belangrijkheid van het bij voegsel van 't programma vertooningen Woensdag 2, en Donderdag 3 Maart. De groote kunstenaar Charles Vanel treedt ook in deze film op. S. M. Verbroedering Aan de Spaarders BERICHT De spaarders kunnen zich eiken dag ten bureele aanbieden, van 9 tot 12 en van 14 tot 18 uren, 0111 hunne inte resten teregelen. Het spaarboekje mee nemen. Wij maken van de gelegenheid gebruik om bij al wie zich socialist noemt aan te dringen, hun plicht te begrijpen, en hun spaarcenten te plaat sen in eigen inrichten, daar worden ze gebruikt in 't voordeel der arbeidende klasse en staan ze ook in de meeste groote verzekering. Familiedrama Een familiedrama dat elkeen ont roeren zal speelt zich afin een der beste cinemavoortbrengsels van 1926-27, de film Les Siens De Zijnen een band zooals er weinigen op doek gebracht worden. Deze film wordt vertoond Zon dag 27 en Maandag 28.Februari 9 dee len van afwisselende tooneelen, door dewelke den toeschouwer aangegrepen en ontroerd wordt. Een buitengewoon werk. Opgepss*. Iedere partijgenoot heeft voor plicht regelmatig zijne aankoopen te doen in de winkels der S. M. Verbroedering. Voor de strijdende Sigarenmakers van Geeraardsbergen. le Lijst. Gezongen door Fr. Bie- baut bij E. Van Fesbeek 7,35. Gegeven door de Lustige Pyperookers op het bankent bij Albert V. D. Meucker 26,75. PersooneelS. M. Verbroedering Geeraardsbergen 75,00. Personeel S. M. Verbroedering en Partijbedienden Ninove 52,00. De S. M. Verbroede ring Geeraardsbergen 15o,oo. Remy Framjeus 5,00. Door do Lustige Vrien den rondgehaald 37,50. Fr. Car- soul en Marie Herregods 18,40. Ge zongen door Fr. Monnier bij Fr. Baron 14,oo. Pierre De Vrieze Ninove So.oo. Totaal fr. 421,00. Burgerlijke stand HUWILIJKIN. August Cis en Helena Goesseye, BrugstraatFrans Tummeleer, Bou laerstr. en Maria Monseur, Warande. GEBOORTEN. Alfons Van der Eecken Vesten Julien Van der Mynsbruggen, Boulaer- str. Maria Josée Van der Maelen, Vischstr. Margareta De Lanoit, Pachterstr.Ivan Dara, Gaffelstr. Emiel De Temmerman, VestenMaria Hellinckx, Vredestr. Suzanna Bruy- landt, Pachterstr. OVERLIJBENS. Isidoor Daneels 55 j. man Maria Bat- selier, Vesten Rosalia Lorez 59 j. vrouw Frans Van der Beken Pateelstr.; Emma Van Den Berghe 72 j. Wed. Frans Van Laethem, VestenEliza Collyns 5o j. Wed. Alfons De Bodt, Hospitaal. AALST. Overdracht 201, 82fr. Gezongen door Pol Podeviin in het lokaal Hand in Hand 10,65. Omdat de Vos driemaal in veertien dagen in zijn bedde gesch.... heeft 2,50. Gezongen door Gbij Ed. Van de Meersche en rondgehaald door Alf. Podevijn 5,00. Gezongen op het huwelfik van De Wit on Wauters bij Jan Stoenhout lo,7o. Totaal 28,85 fr. Sottegem. Lied gedongen door Sauglan Jo seph en rondgehaald door de Meyer Charels bij Pien 9.30. Omdat Charles Amant niet naar Sottegem mocht komen van zijn vreuw geeft den dik ken Dolf en den langen Albert elk twee frank Omdat Amand in devrou- wen meester straat woont geeft Jef Bert 1,00. Maas ook l,oo. en Floront Ottoooki.oo. Van Celine Goossens 1,00. Lichting der stombus 4o,oo. Totaal fr. 57,30. Een goed middel Voor de blikslagers wie eenen sou- deerbaut verlangt zoo hem moeten bij H. D. begeven o,5o. Hij maakt Soudeerbauten van fond onverslijtbaar, ook is hij doorvaren in zijne stiel met de geite pap 0,50 fr. echte goede occassie piano goed koop Alsook prachtige best geschikt voor café, bij Frans De Bruyne, Ledebaan 82, Aalst. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 18,' Zater dag 19 en Zondag 2o Februari I927. Kinderen niet toegelaten. THOMAS MEIGHAN, WALLACE BEERY en LILA LEE in EN DISGRACE Richard Dix en Franees Howard intrépide amoureux Maandag 21 Februari 1927 om 5 en i met Dorothy Dalton. Radikale en Zekere 6enezing Zonder operatie - Zonder hinde- renden breukband, door den be roemden Specialist Breukmeester KUSTELOOZE RAADPLEGING Betaling van de geneziDg op 't einde Geschreven Waarborg; ■{•handeling van af 100 Prank Gij Allen die lijdt aan Breuken, inzakkingen, losse nieren, maagzak- kingen, baarmoederverplaatsing, of golyk welke andore orgaanverplaat- feing. verward niet ©n gaat allen, zonder uitstel, bij den eerlijken en bevoegden Specialist FRANGO die zich niet zal vergonoogsn, gelijk meestal deze by wien gü te rade zyt gegaan van u een aparaat te verkoo- pen; hij zal u verzorgen tot het einde uwer kwalen, daar schuilt gansch zijne wetenschap, dio alleen door de lijdenden zal gewaar deerd worden na eenige dagen be handeling. De beroemde Professor Fran go zal ontvangen van 8 tot 4 ure, to GENT. Zondag zo, Vrijdag «B on Zondag 27 Februari, (Privaat Cabi net) (gesloten huis) Statiestraat, 8, (nabij de kerk van St-Anua. GEERAARDSBERGEN, Maan dag 21 Februari, Hotel de l'Europo (De Vos) Statisplaati. SOTTEGEM, Dinsdag 22 Februari, Hotel Klein Brussel, Statieplein, (voor da Statie). LOK EREN, Woensdag 13 Februari. Hotel des Brasseurs, Van Doors- laerc, Statiestraat, (voor de Statie). ST. NIKLAAS (Waes), Donderdag 24 Kebruaii,Hotel de Flaudre,Statie- plaats. AALST. Zaterdag 2B Februari, Grand Hbtel des Arcades, Statiepleia HERENTALS, Maandag 88 Febru ari, Caré Hotel De Gulden Roos Statieplaats, 6, (voor de Statie). Een Uitmuntend Specialist-Mede werker, zal ingsgelijks ontvangen vau 8 tot 4 ure te ANTWERPEN. Vrijdag 25 enZordag 27 Februari, Caf4 Hotel de l'Union, Statieplaats, 29 (voor de Centraal Statie). BRUSSEL. Gesleten huis, Privaat Kabinet, St. Quentinstraat, 51. (Am- biorix laan). Bij bet u aanbieden, in de Hotels, wordt gü verzocht te drukken op den naam FRANGO. MEN SPREEKT VLAAMSCH lendeng^schot, spierpijn, pijn in den rug en de lede maten, zenuwpijn, afmat tende hoofd- en tandpijn, worden doelmatig en af doende bestreden door liet zenuw-kalmeerende, onschadelijke In alle apotheken. Eén cachet o r,.6o, 6 cachetten 3fr.5o Zelfde fabrieken als AKKER Abdijsiroop Moorselbaan, 5B, AALST Programma van Vrijdag l8Zaterdag 19 en Zondag 2o Februari. Vroolijk komediespel in 5 deelen. Bloeient indrukwekkend avontuur dra ma in 7 deelen. Grooten Bijval 1 JOLLY in Huwelijkswolken I Lachwekkonde klucht in i deelen. Toekomende Week

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3