Cinema Palace Cinema Flora BelgischeBank van den Arbeid NINOVE. Op 1e Mei Geeraardsbergen STRIJDPENNFJVG. Stoven Stoven I! Reginald Denny Business in Business Jack HOXIE - IN OORLOG - Vergeet, niet DENEEF-KIEFFER §5,000 Fr. Prijzen KAPITAAL en BESERVEN volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 1 /2 0/0 EEN MEIFEESTEN. Zaterdag 30 April (Meiavond). Ope ning der feestelijkheden door een FAKKELTOCHT met de Fanfare De Voorwacht Bijeenkomst aan het lokaal De 'Redding om 7 1/2 ure 's avonds. Zondag Een Mei, om 10 ure voor- .middag, Plechtige Opening der Biblio theek, met toespraak over het Nut en de Noodzakelijkheid der Boekerij in verband met Achturigen Arbeidsdag. Om 2 ure namiddag FEESTSTOET. Na den Stoet, Aanspraak over de )etbeteekenis van Een Mei. 's Avonds om 7 ure, GROOT LEDEN BAL. Vrije ingang voor al de Leden van de verschillende groepen. Prachtige Versiering en Verlichting van het Lokaal, selj Het Partijbestuur. N. B. Het Partijbestuur doet een Indringenden oproep tot de Partij genoo ten, om hunne kinderen aan den Stoet te laten deelnemen. EEN MEI. Dit jaar valt de Een Meidag op een Zondag. Het is dan ook meer dan plicht dat alle partijgenooten, dien dag in het gelid staan, om het feest van den Ar beid met allen mogelijken luister te vieren, zooveel te meer, dat dit jaar het en feest in het teeken staat van de uit drukking van den krachtigen wil van gansch de Arbeidende klasse, om den Achturigen Arbeidsdag teeen de aan- lie vallen der Reactie te verdedigen, en ui tevens haar onwrikbaren wil te laten kennen, dat het Arbeidende Volk van gansch de wereld, niet alleen Vrede vraagt en eischt, maar tevens ook be sloten is, alle oorlogsdrijverijen van het Internationaal Kapitalisme, door een vaster aaneensluiten in de Arbei- jei dersorganisatien te keer te gaan. Die taak is zwaar en moeilijk, maar ze is edel. Aan de Arbeidende klasse door hare opkomst te bewijzen, dat ze het met deze eischen eens is. Op Een Mei, met vrouwen en kinderen opgemarcheerd. Het Partijbestuur. organiseert onze Partij evenals alle jaren, een uitstap in den namiddag, door de bijzonderste straten onzer stad. Onze plicht als socialist, gebiedt ons iet dien dag waardig te vieren, omdat dien mjdag aan den Arbeid gewijdt is. Het ini volstaat niet met te zeggen of u te ver raljontSGhuldigen over ik moet dat doen, of ik moet daar naartoe gaan 5. Uw plicht als goede socialist, waardig van jdien naam, verplicht dien dag mede te ,|marcheeren in den Feeststoet, en niet fe1GIJ alleen, maar met vrouw en kinde- Hren. Dikwijls zien wij, wanneer er een uitstap op touw gezet wordt, er geen vrouwen in vertegenwoordigd zijn; dat •ht-ma£ 200 n'et z'Jn' onze vrouwen moe* Bejten er aan houden, zooveel mogelijk meê op te stappen in de optochten, en de mannen moeten daar zooveel mo gelijk aan mede helpen, om ons Mei feesten en Stoet, een zoo grootsch mo gelijk aanzien te geven. De Meifeesten van dees jaar staan in het teeken van de propaganda tegen den oorlog, voor de ontwapening aller landen en het bestendigen van den Vrede Vrouwen gezellinnen, hoog de har ten, allen uw beste gedaan op Zondag 1 Mei, zooveel mogelijk in den Stoet opgemarcheerd, geen thuisblijvers, al len in den Stoet. Het bestuur van den Soc. Vrouwen bond, noodigt al zijne leden uit, om zooveel mogelijk in den Stoet op te marcheeren. Verbruikster. EEN HELDENSTRIJD. OPROEP TOT STEUN. Sedert meer dan zeventien weken staan onze Vrienden Sigarenmakers van Geeraardsbergen in strijd tegen over hunne hardvochtige patroons. Zij hebben dezen strijd niet gevraagd, hij werd hun door hunne hartelooze pa troons opgedrongen, zij hebben hem moedig aanvaardt met de vaste over- j tuiging te overwinnen. Zij strijden niet alleen voor zich, maar voeren strijd voor alle Vakgenooten, dus ook voor ons allen. Moet het gezegd worden, dat na ze ventien weken in sommige gezinnen de Iks nood begint te nijpen? Neen, niet waar, tel wij weten allen bij ondervinding, hoe Ld moeilijk en lastig de tijden zijn. Tot aa| hiertoe hielden allen moedig vol, en 'het mag of het zal toch niet, dat wij 51 ji aal in| DS lia en zouden blijven onverschillig toezien en int onze werkbroeders met vrouwen en kinderen aan hun lot over laten. Wij weten het, de werkloosheid heerscht, umaar toch zijn we overtuigd, dat de werkende klas van Ninove haar solida- ,1® riteitsplicht tegenover de vrienden van "Geeraardsbergen, dewelke reeds zoo menigmaal ons zijn ter hulp.gekomen, hun plicht zullen vervullen. SteuntSteuntHet is meer dan noodig. Het Partijbestuur. Welgelukte Vergadering. Op Zondag 17 1.1. hield onze Soc. Fanfare De Voorwacht de drie maandelij ksche vergadering harer wer kende en beschermleden, ten lokale, De Redding Een tamelijk groot aantal leden waren opgekomen. De Eere-Voorzitter gezel Jan-Baptist Van Londersele opende de vergadering in gepaste ter men en verleende vervolgens het woord aan den schatbewaarder, welke verslag gaf over den gang van het mu ziek, onder geldelijk opzicht. Op het einde van het verslag konden wij vast stellen, dat onze Fanfare er tamelijk goed voorzit tot ons aller groote vol doening. Er werden drie kameraden aangeduid om de boeken inkas te kon- troleeren. namelijk de gezellen Alfons Peerlinck, Julien Staes en Bonjean Petrus. Er werden door verschillende kame raden, vragen gesteld aan het bestuur en wenken gegeven welke in aanmer king genomen zijn, en zullen onder zocht worden. Vervolgens naam onzen Eere Voor zitter het woord, om te wijzen op den enormen vooruitgang welke in den laatsten tijd gedaan werd door onze Fanfare. Hij dankte den Bestuurder gezel Arthur Coppez voor den onver- moeibaren iever welke hij aan den dag legt voor de grootwording onzer Fan fare alsook de muzikanten welke veel tijd offeren om de kunst te komen aan leeren en ons beschermleden er dan te laten van genieten. Maar zegde hij aan wien hebben we in de eerste plaats onzen schitterende vooruitgang onzer geliefde Fanfare te danken Dat is beste makkers aan onze kameraden beschermleden welke in Detroit ver blijven en aan wiens hoofd wij een man hebben, met name gezel René De Mol welke iedere maand de bijdrage der kameraden gaat ten huize afhalen en ze regelmatig naar Ninove afstuurt ten bate der Soc. Fanfare waarvan hij eens Schatbewaarder geweest is. Dat dit werk niet gemakkelijk is beste vrienden dat zal iedereen gemak kelijk begrijpen. Immers Detroit is een der grootste wereldsteden en den vriend René heeft zich nen prachtigen Auto aangeschaft om al de kameraden te kunnen bereiken op den korst moge lijken tijd. Laat ons allen in naam der partij de vrienden uitwijkelingen dank zeggen, voor den milden steun en hulp door hen geschonken aan onze fanfare en hun van verre goed heel toezwaaien in al hun ondernemingen. De vriend Eere Voorzitter, sloot zijne goedvolle rede met nen krachtigen op roep aan al de aanwezigen ten voor- deele der Coöperatief, het is niet ge noeg riep hij uit zich Socialist te noe men, men moet het bewijzen met da den, het is te zeggen regelmatig het brood te eten der samenwerking, zijne aankoopen doen in den winkel en be zoeker zijn van onze inrichtingen Cine ma, Café en zoovoorts. Ik ben over tuigd zegde hij dat iedereen het voor beeld van onzen onvergetelijken vriend René De Mol zal volgen, op wiens apostelwerk wij allen om te fierder zijn, en van stonden af zijn plicht als Socia list zal weten te volbrengen. Er werd dan aangenomen in naam van gansch de partij aan den vriend De Mol een brief te schrijven hem en zijne kameraden de beste broedergroe- tenover te maken voor het overprachtig werk door hen daargesteld ten voor- deele der socialistische fanfare hunner geboortestad. Na nog eenige welgepaste woor den van onze geeërden bestuurder Gezel Arthur Coppez, die ons op den overgrooten vooruitgang onzer fanfare wees in den laatsten tijd en welke ons beloofde nog veel grooten vooruitgang te zullen maken, sloot deze vergade ring in de beste en geestigste stem ming E. Bèricht De leden en klienten der S. M. Verbroedering die verlangen zich een kostuum op maat te laten maken kunnen de stalen der stoffen zien in den kruidenierswinkel of bü gezel Jos. De Deyne. De kleermaker van Geeraardsbergen begeeft zich naar Ninove om de maat te nemon en hot passen. De matigsto pryzen voor de beste hoedanigheid. Verzorgd werk. Par- tügenooten, laat uwe kostumen in eigen inrichting maken. Cinema. Zaterdag 23, Zondag 24 en Maan dag 25 April. Do cow-boy en de gravin met Buck Jones. De drie weesjongens een zoor schoone film Placide krijgsman komiek. Woensdag 27 en Donderdag 28 April Guldon Vlindermet Lily Da- muta, de artiste die zoo zeer beviel in Joujoude Paris». Voor het Muziek Ontvangen van de kameraden be schermleden in Detroit-Michigan desom van 38 1/2 dollars in Belgisch geld 1355 fr. als bijdrage der maanden Ja nuari en Februari De Mol René 1 d. Daniel Sertin 1 d. V. Rossem Polvdore 1 d. Buydens Frans 1 d. Cardoen Denis 1 d. V. Rossem Alfons 1 d. De Meyer Maurits 1 d. De Meyer Frans 1 d. De Ville Hippoliet 1 d. De Ville Arthur I d. Despretz Frans 1 d. Van den Berghe Frans 1 d. De Coninck Emiel 1 d. Van den Berghe Alfons 1 d. Van derStraeten Omer 1 d.Stichelmans Al fred 1 d. Van Opdenbosch Leon 112 d. Roeland Surke 1 d. Van Roy Eduard 1 d. Van d Berghe 1 d. Goossens Victor 1 d. Roeland Frans 1 d. Dannau Karei 1 d. De Ville Joseph 1 d. Dumst Frans 1 d. De Brabander Richard 1 d. Taffyn Frans 1 d. Callebaut Jan 1 d. DeCoster Louis 1 d. De Dobbeleer Frans 1 d. Neerinckx Leon 1 d. Van de Wiele Edmond 1 d. Van Londersele Theo- phiel 1 d. De Bolle Benoit 1 d. N. 305 1 d. De Coninck Johannes 1 d. Van Rossem Omer 1 d. Van Saene Henri 1 d. Van der Straeten Adolf 1 d. In naam van gansch de Socialistische partij uwer geboortestad, waarde par tij genooten, onzen besten dank en vol ledige waardeering, Een Meifeesten. Zaterdag 30 April, om 8 1/2 ure 's avonds. Luisterrijk Concert, door de Fan faren Verbroederingop de kiosk, Groote Markt. Groot Bal, door de Juniors, in het Volkshuis. Zondag 1 Mei, om 9 1/2 ure 's mor gens, Groote Lutte met den dikken Bal. ter Groote Markt. Om 2 2 ure, Feeststoet den Ar beid. ter eere met verscheidene sym bolische groepen. Vrouwen en Mannen, het is uw plicht met uwe kinderen m9e te hel pen aan het grootsch maken van het Arbeidsfeest. Uw wil tot werkelijke Vrede moot gij dien dag uiten. Door uwe op komst moet gij bewijzen, dat gij uwe volledige ontvoogding wilt, en zult er weten voor te strijden. Kunst-Concert. Op Donderdag 26 Mei (O. H. He melvaart) richt onze Fanfaren, een Kunst Concert in, met de medewer king van verscheidene muziokkun- stenaars. Men belooft ons iets prach tigs. Later meer daarover. Ten voordeele dep Stakende Sigapenmakers Souchen verkoop Ninove 406,5o. Ge zongen door J. Schailleé in de witte pen 5,25. Gezongen door Louise Ca prain in de witte pen 3,75. Gezongen bij denzelfden door Louise Caprain 4,lo. Gezongen J. Schailleé rondge- haald door St. lob 8,00. Omhaling Al- bert Schoup op 3 April 44,00. lied ge zongen te Quenast door L. Batselier 6,00. Personeel Gaz 2o,oo. Mejuffer V. Bellegein 0,00. Gezongen in café Franco Beige 2,5o. Souchen Lessen 59,00. Souchen verkoop Aalst 635,50. Van een volksvriend 5o,oo. Souchen verkoop Lessen 1658,00. Hoebeke Fr. 5,oo. Hellincks J. 5,00. De Bodt J. 2o,oo. Souchen verkoop Aalst loll,00. R. V. Den Driesche 5,00. Gezongen bij E. Van Eesbeeck door Alf. V. Der Haeghen rondgehaald door Van den Hoven 6,80. door Edg. Kindekens bij dezelfden 5,5o. door Wilfried Moudens bij denzelfden rondgehaald door Alb. De Vlaminck 4,20. V. DenAbeeleFr. 4,00. Rondgehaald door de dui venmaat schappij de berg vliegers gevestigd bij Aug. V. Onacker 26,00. Twee liederen gezongen onder vrienden door de doch ter van Peuter Germain Matthys bij R. Mincke te Overboulaere 31,00. Ge zongen door Fr. Biebaut en dochter het lied verlaten en veracht bij Aug. Wal- raevens 6,00. Hoebeke Fr. 5,00. Be noit V. Den Hereweghe 5,00. E. V. Eesbeeck 5,00. Gezongen door de kleine V. Eesbeeck 6,00. Ge zongen door Richard bijE. V. Eesbeeck 5,15 Brigade De Smet Grammont Tele graphes 36,00. V. Den Eucken G. 5,00. H. Jacobs 5,00. W. Limbourg 5,oo. Kaarters Volkshuis 3,00. G. Heyle- mans van Grimeerea Lustige vrienden 15,oo. E.Collyns !o,oo. Gezongen door Gabriel V. De' Walle Schipperin op het bal Volkshuis 2o,8o Den toer van den halven steuver pitjen stek café Cham- par 1,00. Gezongen door C. De Nutte en J. Goossens bij V. Hendrincks 6,65. Bedienden Ninove 35.00. Lied gezon gen door Alb. Schoup bij J. Geersen Ninove en rondgehaald door Justin Van Laethem 11,00. Steungeld agent Prévoyance Sociale 5,00. Strijdende sigarenmakers brengt uwe Vragenlijst voor La Prévoyance Sociale aan uw bestuur 2,5o. Gezongen door Gabriël V. De Walle Schipperin bij L. Boelaert rondgehaald door Joseph V. Den Berghe 2,5o. Gezongen door Adolphe COllyns in 't Kelderken bij O. Hende- rincfcs 5,40. Gezongen bij denzelfden en rondgehaald door Guillaume De Boe 6,35. Victor De Nauw 10,00. Gezon- fen door Fr. Biebaut rondgehaald oor Sylvie V. Der Haeghen bij J. Hellinckx 2o,oo. Algeraeene Centrale 200,00. Personeel Verbroedering Gee raardsbergen 60,00. Samenwerkende maatschappij Ver broedering Geeraardsbergen 150,00. Bedienden Volkshuis Geeraardsbergen 40.00. Gezongen door Edg. Kindekens bij E. V. Eesbeeck rondgehaald door Benoit 9,60. Gezongen door Honerine Goossens, het vliegmachien bü E. V. Eesbeeck rondgehaald door Fr. Bie baut 9,25. Joseph Hellinckx 10,00. Ge zongen door Alf. V. Der Haeghen bij Jan Wicheleer Gasthuisstr. 7,00. Ge zongen doorjaak Tack bij Ch. Vla- minckx 5,oo. Gezongen door Fons Ku- bie bij de zelfden 5,5o. Gezongen bij J. Mortier door de Gebroeders Wicheleer 6,55. Gezongen bij dezelfden door Ivonne Pilate 5,45. Gezongen bij V. d. Mynsbrugge Fr. door V. Fostier en rondgehaald door R. Neerinckx 4,20. S. M. Verbroedering Om volledig zijn plicht als socia list te vervullen, doet men al z(jne aankoopen in de coöperatieve win kels. Groote keus van gemaakt on- derkleeding, Kousen, Kruideniers waren. Deel in de winst. Manskostumen De kostumen van de S. M. Verbroe dering zijn debestkoopste. Verzorgd werk. Beste hoedanigheidsstoffen. CINEMA. Heden Zondag *4 en Maandag 25 April. Het goed duiveltje drama en een nieuwe film Doublepatte en Patachon Molenaarseen groot lachsucces. Donderdag 28 April De macht van den plichteen drama met William Russell. EENIGE TITELS Hare Majesteit de Vrouw La folie du Jour Les Bateliers de la Nolga De zwarte vrijbui ter met Douglas Fairbank Burgerlijke stand. HUWELIJKEN Georges Van de Spiegel, Gasthuis, str. en Eugenie De Temmerman, zelfde str. Florent lmbo, Gaflfelstr- en Maria Van der Putten,Wijngaard straat. Denis De Beek, Overbou laere, en Julia Van der Beken, Pateelstr. Gustaaf Van der Hae a-en, Onkerzele, en Maria Wicheler, Bokerstr. GEBOORTEN. Cesar Goditiabois, Buizemontstr. Herman Bracquéné, Vesten. Marcel Maes, Pachterstr.Jaeque- line Vandendaelen,Wfingaardstr. Cyriel De Lil, Ouden Steenweg. OVERLIJDENS. Sylvia De Mol, 66 j. wed. Augusti, nus Van der Beken. Ouden Steenw. Herman Depoorter, 3 m. Oude- naardschepoort. Maria De Roy, 61 j.vrouw Frans Cobbaert,Laverdy. AALST Overdracht 387,27 fr. Voor een bewezezon dienst door gezel Nichels, aan een persoon van Erombodegem 5,00. Totaal fr. 5,00. Steun Een Meifeesten W. C. Vader Wauters 75,00. W. C. Jean Jaurés 25,00 HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen wenk. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN 1 TH.VERHULST, Arbeiiislpaat, 14, AALST. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 22, Zater dag 23 en Zondag 24 April, om 1 i/2, 5 en 8 u. Kinderen toegelaten. De gekende in (Zaken zijn zaken). Maandag 26 April om 5 en 8 u. zooals naar gewoonte zal ep een prachtig program ma opgevoerd worden. Moorselbaan, 58, AALST Programmavan Vrijdag 22 Zaterdag, S3 en Zondag24 April. Kinderen toegelaten. in Wrekende Vuisten Univeral film in 5 deelen. HELENE SEDGWICK EN JACK- MOWER in Buitengewone Universal film. Tot slot een goede klucht. dat voor alle verhuizingen U best bediend z\jt bij Moorselbaan 58, Aalst. Gesloten verhuiswagen. Onderneming van Bouwwerken. Alph. Robillard-De Lil AANNEMER, Nederboslare Reep 104, - GEERAARDSBERGEN Beveelt zich aan voor allerhande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faïence en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening Uit hoeveel koppen bestaat ona Fabriekmerk Vraagt het Reglement aan uwen Winkelier. Maatschappelijke Zetel GENT. Volderstraat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE. Sylvain Guyauxstraat,45 BERGEN, Chisairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accrediiieven Disconto en inning Verhuringean Brandkoffers Wissels en Vreemde munten Aan- en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 I 2 o/o Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3