BREUK Cinema Palaee Cinema Flora Belgische Bank van den Arbeid NINOVE. Geeraardsbers ren STRIJDPENNÏNG. Hel Spookgebouw De wraak van Dick - IN OORLOG - DE FAAM EEN ER APOTHEEK Vergeet niel DENEEF-KIEFFER Louis FBAN&Q, Tan Parijs Sloven Sloven van Bouwwerken. Alph. Robillard-De Lil KAPITAAL eo RES ER VEN volledig gestori 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas 5 1/2 0/0 oniraad en heeft er noch nooit gespro :n en gaat zich nu verdedigen. Fer- naüd met zijnen herbergpraat, gaat t j st vuil kot kuischen, en M. G. gaat nu j le dagen om les, om ook kunnen een oord' te zeggen, en P. zal dezelfde uilen trekken en de Kazakdraaier >n%et met de uilen mede. Politikus. DE REDDING Een crisis teistert de plaatselijke nij- a®fcrheid, tientallen werkersgezinnen jn door werkloosheid getroffen, voor gezinnen met talrijke kroost, is de ood dreigend, geen wonder dan ook at menige huismoeder zich angstig af- raagt wat de dag van morgen brengen .1. De werklieden die in de goede tijd egregen hebben zich aan te sluiten bij Bn socialistische vakbond, genieten lans bij werkloosheid de steun hunner 'gtakvereeniging. Hier blijkt dus weer 8 et nut en noodzakelijke der vereeni- ing, die tevens het doel VERDEDI- 1ING van LOON en WERKVOOR- iTAARDEN, ook bij werkloosheid oeltreffend optreedt. Onbegrijpelijk nochtans is het, hoe deze tijden van duur leven en werk josheid, er zoovele werkersfamiliën og gevonden worden, welke niet schij- en te begrijpen, het groote nut en oordeelpn onzer kooperatie. Sedert de oprichting onzer bakkerij eNinovein 1922, zijn öoo gezinnen angesloten bij de S. M De Redding, [edurende het jaar 1926 verkochten wij 186.000 kgr. brood, de broodprijzen ge raagd in onze kooperatie, zijn over iet jaar genomen, TIEN CÉNTIE- 1EN per kilo minder geweest als de irijzen der privaat-bakkerijen, boven lien is er teruggekeerd aan de leden roor steun bij ziekte en geboorte, en tand eel, voor 62.056 franken, of meer lan loo.ooo franken in het jaar, waar- tan de samen werkers hebben genoten. De werklieden, niet aangesloten bij de kooperatie, betalen den prijs hunner onverschilligheid; met grooter verkoop louden ook de voordeelen in de Samen werking van meer omvang zijn ge weest. De huismoeders ondervinden, dat jammeren over duur leven niets ver helpt aan hunnen nijpenden toestand. De Samenwerking alleen is doel tref fend opgetreden tegen het duur leven, het verschil in de broodprijzen over 1926 hebben zulks bewezen, met cijfers en feiten kunnen wij aantoonen, dat dank aan onze Samenwerking, de broodprijs voor Ninove nooit het peil heeft bereikt van andere streken waar de kooperatie van minder invloed is. De Vakbonden zijn het verdedigings wapen voor loon en werkvoorwaarden, nochtans is het hooger loon veroverd, dank zij de syndikale strijd, niet altijd voldoende tot bekomen of behouden van het beter bestaan. Hooge loonen in deze tijden van duur leven verhelpen niet. Het beter loon moet zijn volle waarde krijgen door aankoop van goe de waren aan de minst mogelijke prij zen, alleen door samenwerking kan men zulks bekomen. Ieder arbeider moet nevens he' syndikaat, ook lid en verbruiker zijn der kooperatie. Vele arbeiders, waartusschen ook goede syndikalisten, bekommeren zich niet om de Samenwerking al te vele zijn er nog die toelaten dat hun loon, door harde strijd soms veroverd, gedra gen wordt naar den privaathandel. Vele werkersvrouwen laten zich aan lokken, door schijn voordeelen, zooge zegd door de privaathandel geschon ken aan de koopers hunner Reklaam Artikelen, deze huismoeders zijn onbe wust ervan, dat zij ofwel waren koopen van mindere hoedanigheid, ofwel het verschil in prijs meer moeten betalen op andere waren. 't Is waar, de Samenwerking ver koopt niet aan prijzen beneden de wer kelijkheid, de verbruikers der koopera tie betalen voor alle waren den juisten prijs, de kooperatie geeft als reklaam Beste Hoedanigheid, Juist Gewicht, de terug betaling van den deel en steun, die zooals hooger gezegd voor 1926 loo.ooo fr. overtreft, dat zijn rechtstreeksche voordeelen door de Samenwerking ge schonken aan de verbruikers hadde onze Samenwerking er niet geweest, de 6oo leden verbruikers, hadden loo.ooo fr. meer moeten uitgeven, en de privaathandelaars hadden deze meer in bezit. De Samenwerking brengtdaarnevens het hare bij, aan de verheffing der ar beidende klasse, zedelijke en stoffelijke verbeteringen, ziedaar wat de Samen werking beoogt. Nevens het ziekte- en kraambedfonds, deel in de winst, enz. zorgt de kooperatie voor het algemeen welzijn; van de verwezentlijkte winsten nam onze maatschappij aandeelen in de Maatsch. tot bouwen van goedkoo- pe werkmanswoningen, de arbeiders welke aldus woonstgelegenheid hebben gevonden, hebben toch wel gedeelte lijk de samenwerking te danken dat zij I een ordentelijke woonst hebben kun nen betrekken, veel verder zouden wij kunnen uitwijden over verschillende andere onrechtstreeksche voordeelen, welke de Samenwerking schenkt aan werkersorganismen, welke zich als doel hebben gesteld te werken aan de ver betering van het werkerslot. In den strijd voor beter bestaan is de kooperatie van overwegend belang, dat weet het patronaat, 't is daarom ook dat de samenwerking geregeld aan gevallen wordt door de kapitalistische pers de laster verspreid, over vetbe taalde postjes, verkoop van reklaamar tikelen, verkoop op krediet, enz., dit allen zijn middelen waarmede onze te genstrevers beproeven de arbeiders weg te houden van de kooperatie. Gelukkig kunnen wij bestatigen, dat voor wat Ninove betreft, er reeds een flinke schaar arbeidersgezinnen de koo peratie hebben leeren kennen en trouw zijn gebleven. Meer dan looo kgr. brood wordt da gelijks aan den man gebracht, toch is zulks niet voldoende, nog zijn er aange sloten gezinnen welke niet al hun brood nemen van de kooperatie het ledental moet ook nog aanzienlijk ver meerderen, vele arbeiders gekend als goede syndikalist en aanspraak maken de op de naam van partijgenoot, zijn nog geen verbruiker der samenwerking het kost nochtans weinig moeite, iedere dag komen onze broodkarren in elke werkersstraat, en het is afdoend bewe zen, Brood eten der Samenwerkingkost minder dan gelijk welk ander brood, ieder arbeidersgezin zou het brood der kooperatie moeten verbruiken, bij ziek te of werkonbekwaamheid, evenals bij geboorte genieten de leden van het steunfonds en moet er niet gesmeekt gaan worden om brood te kunnen krij gen op krediet. Vele samenwerkers doen ook hunne aankoopen van winkelwaren, elders dan in hunne inrichting, deze hebben ook ongelijk, de waren der Samenwer king zijn van beste hoedanigheid, ko sten niet duurder dan in den privaat handel, van af heden zullen de brood- voerders alle bestellingen welke hun zullen gedaan worden door de leden, te ver afwonende van onze winkel, ten huize bezorgen, dit als gevolg van den wensch uitgedrukt bij de laatste alge- meene vergadering, wie zich wenscht te kleeden in de kooperatie, kan ook van heden af zich in vertrouwen wen den tot gezel De Deyn, ten lokale de Redding, waar stalen der stoffen ter inzage liggen, de kostumen worden ge maakt op maat, het werk is verzorgd en de prijzen van de meest gematigde. Verder uitbreiding zal gegeven wor den aan de bestaande winkel, het hangt alleen af van de samenwerkers. Bewuste arbeiders begrijpen dat het niet volstaat lid te zijn der kooperatie, 1927 moet een jaar van vooruitgang wezen voor onze samenwerking, daar aan moeten helpen, alle kooperateurs, door het helpen winnen van nieuwe leden en alles te koopen in de maat schappij. Syndikalisme met Samenwerking, brengt de werkende klasse De Red- ding. Kooperator. CINEMA. Zaterdag 21, Zondag 22 en Maandag 23 Mei. De Inzet - met Norman Kerry. De Violoniste van Florentië metCourad Veidt. Buitengewoon 1 DONDERDAG 26 MEI (O. H. H.) De schaduw die daalt Origi- neele Match twee bijzondere filmen en een goed komiek. Cinema. Heden Zondag 22 en Maandag 23 Mei. Buitengewoon programma Po temkine geheimzinnige film met de groote artisten Jean Angelo en Vilma Banky. Als een leeuw met Buck Jones, en een goed komiek Bobby Chauffeur Kunstconceri. Donderdag 26 Mei, om 6 ure's avonds zeer stipt. Prachtig kunstconcert inge richt door de fanfaren^Verbroedering» onder het bestuur van M. Edm. Hoog- huis, met de medewerking van Helène De Keukelaer,kunstzangeres,en de heer Piessens, kunstzanger uit Gent, Mej. De Lessines pianiste, de gezellen A. Mus en Vict. Van Herreweghe onzer stad. Prijzen der plaatsen 4,00 fr. 3,00 fr. en 2,oo fr. Les Bateliers de la Volga De indrukwekkendste film, wordt vertoond met Orkest, zang en dans, echte kunstavonden in 't verschiet. Voop de Stakende Sigaren makers van Geeraardsbergen Souchen verkoop Ninove 195,00. E. V. Eesbeeck 5,00. Gezongen door de lustige Pijpenrookers op sortie bij de We De Glas 9,65. Gezongen door Case- mir Lemair en rondgehaald door Mane de Waline bij Bern. Koelandt 8,oo. Alf. De Moyer 5,00. Gezongen door Arth. Monnier in 't nieuw leven bij Jan Duffe leer 4,4o. bij dezelfden door Benjamin Nerincks 5,00. Gezongen door onzen Fredi bij de zelfden 8,5o. Souchen ver koop Aalst 1782,oo. Lied gezongen door Arth. Monier bij Fr. Cossyns lo,oo. Cossyns 5,00. Souchen verkoop Lessen 142l,oo. Gezongen door de chef de lustige vrienden bij Alf. Willekens rondgehaald door Louis Plas van Aalst 10,00. Gegeven door Louis Plas 5,00. Gegeven door Louis Nerincks bij de zelfden 5,00. Tombola door Jan Ne rincks bij de zelfden 3,75. Tombola door Fred Sergant bij de zelfden 7,50. Jules De Bodt 2o,oo. Van Busten gezongen in het acht- uienhuis vesten 3,50. Gezongen in het achturenhuis door J. Van Hoven en door Louise De Clercq 3,25. Souchen verkoop Cnast 2oo,oo. Comptoir de dépots et de Prêts 500,00. Bedien den Verbroedering Geeraardsbergen 65,00. Jules Elaut5,oo. Standaert 5,00. Sonck 5,oo. Bedienden Volkshuis Gee raardsbergen 4o,oo. Joseph Hellincks 15,00. Theo Van Lierde 2,00. Cossyns Irma 6,00. Gezongen door Daniël Beeckman en Joannes Goossens bij Fr. Pauwels 8,80. Gezongen bij de zelfden door J. De Clercq 3,25. Omhaling op het Congres der Textielarbeiders in Brussel op 16 5 27. 142,00. Eugenie V. Der Haeghen 5,00. Gezongen in de Charleston door Georges Mertens 8,55 Gezongen door J. V. Hoven in de Charleston en door Louise De Clercq lo,6o. Algemeene Centrale 400,00. Gezon gen door V. Vaerenberg R. van Nieuwerkerken bij J. De Clercq 7,7o. Gezongen door Fr. De Meyer te Gee raardsbergen 16,00. Gezongen bij de We Prieux door Aug. Eygemont Gent 3,oo. Fr. Hoebeke 5,00. Em. V. Ees beeck 5,00. Gezongen door de kliek J. De Coster het lied gerechtigheid in het Café de 3 achten 12,50. Gezongen door Alb. David en rondgehaald door Me- daert Alf. i2,oo. Rondgehaald bij G. De Boe door Om. Bockstael en Petrus Van der Meersch van Aalst i7,65. Ge zongen door Sidonie Vera in de Café de Ninove bij Gustaaf De Boe rondge haald door Om. Bockstael 23,75. Gezongen door R. V. Eesbeeek 6.50. Gezongen bij de zelfden door Van Ouwaert 13,05 Lied gezongen door Om. Dwanden rondgehaald door Fr. De Kelder in de radio bij Fr. De Smet 8,00. Gezongen bii Heet. De Clercq door Clemence De Schrijver van Nieuwerkerken 26,00. bij de zelfden door Beeckman en rondgehaald door V. Vaerenberg 8,2"--. Gegeven door L. V. D. Berghe lo,oo. Gezongen door Michel Heylebroek uit Aalst bij Cyriel De Brouwer 12,00. Gezongen door Robert V. Der Meersch bij Jan Kanon 5,25. Voor 2 fleschen Verschen bij Alb. Van Den Neucken 3,00. Omdat Albert hem zelf besteld heeft 1,00. Gezongen Isidoor Van Lierde in de Witte Pen rondgehaald door Van Vaerenberg 6.2o Rondgehaald bij Alb. V. Den Neucker 8,65. Gezongen door De Roeck in de Witte Pen en rondgehaald door Louise Capain in de Witte Pen en rondgehaald door Louis Dhazeleer 6,20. Nerincks Robert 5,00. H. Jacobs 5.00. We Lim- bourg 5,oo. F.m. Coliyns io,oo. Bre gades Télégraph De Smedt J. 34,00. De Nauw Victor lo,oo. Van een Volks vriend loo,oo. Gezongen door Em. Pion en zijn vrouw het lied van den Advokaat op het Sas 6,35. Een lied gezongen door René Blan- chart bij Fr. Baron 5,2o. Lied gezongen door V. Der Beecken Germain bij J. V. Den Einde en rondgehaald door G. V. Nieuwenhove 6,00. Omdat Robert zijnen opzeg gekregen heeft van Sooi 0,50. En Pastoor heeft het geweest arangeeren l,oo. en omdat Dorken het hooren zeggen heeft doet hij er 0,50. bij Gezongen door P. Janssens bij Boelaert 6,15. Rondgehaald bij de We De Coq 3,5o. Een lied gezongen in de Franco Beige 6,00. Gezongen door Th. J. bij Arth Michel 9,00. Voor een bewezen dienst door Nichels aan Fr. S. St. 5,00. Onbekend 5,00. Onbekend 5,5o. Totaal 68,35 fr. SOTTEG&M. Gezongen door Marie De Coninck en rondgehaald door A. Van Damme 3,8o. Gezongen door de kameraden van Meire na de terugkeer van Gee raardsbergen en rondgehaald door de Coiffeur 13,00. Totaal fr. 16,8o. Overdracht4ol,27 fr. Rondgehaald na het zingen van schoone liederen bij Joannes Spaens 9,00. Omdat den zot altijd zijn gezicht afspeelt tegen Alfred o,5o. Omdat hij vroeg kom Leontine ik zal uw mantel weghangen o,5o. Gezongen door Albin Schelck bij M. De Neef en rondgehaald door Louis Callebaut 5,5o. Rondge haald bii D. Nichels en gegeven door de vrienden Willemarck Wantjen Cuy- per, Frans Van Holsbeek, Domien Ni chels en Vijverman 13,55. Gezongen door Sedonie De Petter bij den brug draaier 9.00. Omdat Hippolite over een vuilbak is gevallen, op zijn buik 5,00. Schoolstraat, 2-4, AALST Programma van Vrijdag 2o en Zater dag 21 en Zondag 22 Mei, om 1 i/2, 5 en 8 u. Kinderen toegelaten. Adolphe Menjou en Florence Vidor in De Groot-Hertogin en De Kamerknecht La Grande Duchesse et le garqon d'étage Een fijne komedie van Alfred Savoir. Maandag 16 Mei 1927, om 5 en 8 ure. Kinderen toegelaten. Zooals naar gewoonte zal er een prachtig programma opgevoerd wor den. Donderdag 26 Mei 1927, (O. H. H.) Kinderen toegelaten. IHooraelbaan, 58, AALST Programma vanVrvjdag 20 Zaterdag, al en Zondag 22 Mei. Kinderen toegelaten. JACK HOXIE in Universalfilm in 5 deelen. 5* Vervolg van 6 deelen Donderdag 26 Mei 1926, (O. H. H.) Vertooningen om 1 1/2, 5 en 8 ure met nieuw programma. Is niet toe te schrijven aan hare GOEDKOOPE geneesmiddelen, maar wel aan het vertrouwen in den apotheker zelf en de kwaliteit zijner afgeleverde waren. MUTUALISTEN voor stipte en zorgvuldigeuitvoering uwer geneeskundige voorschriften, uitgelezene en versche produkten, wendt u in volle vertrouwen tot de Apotheek Joe. De Ruyver, Beverstraat, Ninove. dat voor alle verhuizingen U best bediend zijt bij Moopselbaan 88, Aalst. Gesloten verhuiswagen. Radikale en Zekare Genezing Zonder operatie. - Zonder hinde- renden breukband, door den be roemden Specialist-Breukmeester KOSTKLOOZK RAADPLEGING Betaling van de genezing op 't einde Geschreven Waarborg Behandeling; van af 100 Frank Gij Allen die lydt aan Breuken, inzakkingen, losse nieren, maagzak kingen, baarmoederverplaatsing, of gelijk welke andere orgaanverplaat- sing, verward niet en gaat allen, zonder uitstel, bij den eerlijken en bevoegden Specialist FRANGO die zich niet zal vergenoegen, gelijk meestal deze bij wien gij te rade zijt gegaan van u een aparaat te verkoo- pen; hij zal u verzorgen tot het einde uwer kwalen, daar sehuilt gansch zijne wetensehap, die alleen door de lijdenden zal gewaar deerd worden na eenige dagen be handeling. De beroemde Professor Fran- go zal ontvangen van 8 tot 4 ure, te GENT. Zondag tt, Vrijdag 27 en Zondag i9 Mei. (Privaat Cabi net) (gesloten huis) Statiestraat, 8, (nabij de kerk van St-Anna. GEERAARDSBERGEN, Maan dag 23 Mei, Hotel de l'Europe (De Vos) Statieplaats. SOTTEGEM, Dinsdag 24 Mei, Hotel Klein Brussel, Statieplein, (voor de Statie). LOKEREN, Woensdag s5 Mei. Hotel des Brasseurs, Van Doors- laere, Statiestraat, (voor de Statie). AALST. Zaterdag 28 Mei, Grand Hótel des Arcades, Statieplein. SELZAETE. Maandag 30 Mei, Hotel Central, Groote Markt, 3O. AUDENAERDE, Donderdag 2 Juni Hotel de la Ville de Gand, Rogiers, Statieplaats. THIELT, Vrijdag 3 Juni, Hotel de la Gare. RONSE- Zaterdag 4 Juni, Hotel de la Ville de Mons, Statieplaats. BRUSSEL. Gesloten huis, Privaat Kabinet, St. Quentinstraat, 51, (Am- biorix laan). Kostelooze raadplegin gen Alle Woensdagen en Zaterda gen van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren. Alle Zondagen van 9 tot 12 ure. Bij het u aanbieden, in de Hotels, wordt gij verzocht te drukken op den naam FRANGO. MEN SPREEKT VLAAMSCH HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in alle modellen. Eigen werlc. Concurrentie onmogelijk. KOMT ZIEN I TH. VERHULST, Arbeidalraat, 14, AALST. Onderneming AANNEMER, Nederboelare Reep 104. - GEERAARDSBERGEN Beveelt zich aaa voor alleihande metselwerk, alsook voor het leggen van Vloeren, Ceramique en Cement, Faïence en alles wat den stiel aan gaat. Matige Prijzen, Spoedige Bediening Maatschappelijke Zetel GENT, Volderstraat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE, Sylvain Guyauxstraat, 45 BERGEN, Chlsairestraat, 10. Hulpbureel CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten accreditieven Disconto en inning Verhuringean Brandko/fers Wissels en Vreemde munten Aan en verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Bons op 6 maanden netto 5 I 2 o Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3