MISNON Cinema Palace Cinema "Flora,, Belgische Bank van den Arbeid VRAAGT OVERAL Brouwerij J. DE BLIECK ZONEN de Alom Geprezene Bieren der Specialiteit EXTRA TIGER ALE Geeraadsbergen "MODERNE,, DENDERLEEUW. NINOVE. Burgerlijke stand. STRIJDPENNING. CINEMA De Drang naar 'l Goud Stoven Stoven De Held der Stormen Voor een andere Vrouw Vergeet niet DENEEF-KÏEFFER Partijgenooten KAPITAAL en RESEKVEX volledig gestort 17 1/2 MILJOEN FRANK Alle Bankverrichtingen Spaarkas S 1/2 0/0 De Kermisfeesten der Statie, alhoewel bejegend met bijzonder slecht weder hebben een massa volk gelokt. Iedereen is volkomen voldaan ge weest over de feestelijkheden. Het bestuur dient dan ook van harte gefeliciteerd. In 't Achturenhuis is het als ge woonte vollen bak geweest. De mannen van Leeuw kunnen socialist drinken als snoeken. Cinems. Van heden af regelmatige vertoo ningen iederen Zaterdag om 7 uur en iederen Zondag om 3 uur voor de kin deren en om 7 uur voor de grooten. Opening van het Winterseizoen met den prachtigen film, a ALLEEN OP DE WERELD- komt zien en oordeelt. Naar Huyssegem Heden Zondag, uitstap met muziek naar Lichtenhoek en Huyssegem. Al de partijgenooten gelieven op post te zijn. 6 Maanden dienst. Binnen enkele dagen zullen we aan vangen met het petionnement voor den 6 maandendienst. We verhopen dat de Denderleeuw sche arbeiders uit alle kracht dezen eisch zullen willen steunen door in massa onze lijsten te teekenen. Voor onze Werkeloozen Woensdag i4 dezer togen de gezellen Baeyens Achille en Van der Maelen Leon naar de zitting van het Schepen- collegie. Ze wilden weten hoever het stond met den gemeentelijken bijslag aan do werkloozen. M. Rollier wist van ons schrijven niets alhoewel al de brief wisseling bij hem toekomt. Waar is onze brief dan heen gevlogen In alle geval een tweede maal zal dat niet meer Jebeuren, we zullen zelf postbode spe en en ons brieven gaan afgeven. Verleden jaar was 't zelfde spelleken met de toelage aan onzen ziekenbond die brief was ook verloren 1 Na burgemeester en schepenen te hebben gewezen dat de gemeente als eerste plicht heeft haar werkelooze arbeiders te ondersteunen, kregen ons afgevaardigden de belofte dat er iets rou gedaan worden. Dus een eerste overwinning, daDk aan ons herhaald aandringen. Aan de arbeiders nu zich ronder uitstel te laten syndikeeren in de Socialistische Vakvereeniging. Inlichtingen te bekomen bij boven vermelde kameraden en bij onzen broodvoerder. Cinema. Zaterdag 24 en Zondag 26 September «en buitengewone film, een aandoen lijk drama Inbeslagneming 8 dee- len, een film, dewelke indruk zal ma ken, vooraf Ontwakkende blood aard Maandag 26 en Donderdag 29 September. Extra-Programma. De liefde van den banneling een boeiende Fox-film, en een fransche film van het huis Aubert, naar het werk van den gekenden franschen schrijver Brieux, SIMONE Deze film zal aan allen bevallen en de vertolking is in handen van de beste artisten. Dona tion, Desjardin. Lucienne Legrand enz. Wat men zegt. De Volkscinema is een goed inge richte instelling. De schoonste en beste filmen worden er vertoond. Geen won der dat de bijval dus grooter om grooter wordt. Voor de staker* van De Dobbeleer. Lied gezongen door Gustaaf Spinael bij Th. Van der Vorst 19,70. Lied ge zongen door Arthur Bayens lo.3o. Rondgehaald op de feest van Gustin Van Geisel, omdat hij gedaan had met soldaat zijn 26,oo. Gezongen door Henri Mattens en Arthur Bayens bij W- De Sutter rondgehaald door brans Duym 26,oo. Gezongen bij Edm. De Coster door Henri Mattens ronge- haald door Arthur Bayens lo,oo. E. M. lo.oo. P. V. lo.oo. Jef M. «,oo. Een lied gezongen door Robert Van Volxem en Hortense De Paepe bij Victor Adriaens 16,7o. Het lied De Vagebond gezongen bij Victor Adriaens lo,2o. Gezongen door Parie Poes van Ninove bij Camiel De Vos te Geeraardsbergen rondge haald door Tack Jacob van Geeraards bergen 8,00, Rondgehaald bij Petrus D' Hennau van 2 dansen 13,40. Vent geeft ook 6.00. Rondgehaald door Vent ld,60. Gezongen door de witten Van Volxem 15,00. Gezongen bij Victor Adriaens door Ernest van Marcelus en Charbon, en rondgehaald door vosse Charles l4,4o. Gezongen bij Charles Luysterman door Gust. Spinael vrouw Geerts en Edmond Wachtelaer 63,50. Gezongen bij Charles Luysterman door Nestor Van Volxem. 18,00. Gezongen bij Edward Perdaens in 't lokaal «Nederwijk Sportif» door Henri Duym en rondgehaald door Camiel Van der Meersch 12,00. Fabriek De Mol 94,5o. Fabriek La Moderne 45,50. Fabriek Scheurmans 115,60. A. C. 5,oo. P. V. d. S. 5,00. Arbeiders steunt den strijd der moe dige kampers van De Dobbeleer E. d. C. 5,00. Fabriek Dauw: Cornelia Jos. Capiau L. Dauw A. Van Steenberghe R. Van Dooren P. Raes C. De Maese- seneer H. De Decker A. De Spiege- leer A. Van Dooren Pr. Vernis P. Bon- jean P. Van de Wiele R.Van De Maele V. Bacro V. Van Londersele V. Van der Poorten B.De Clercq 3l,oo.J.D.D. 5.00. B. L 5,00. Cinema. Zondag 25 en Maandag 26 Septem ber, de groote film De Schaakspe ler eon meesterwerk, 200,000 be zoekers aan het Agora-Palace te Brussel. Groot succès te Antwerpen de laat ste dagen. Woensdag 28 en Donderdag 29 September. Aphrodiet's dochter prachtige Fox-film, en hot overgroot succès De Gescheiden Vrouw - naar de operette van Leo Fall, met aange paste muziek. Belangrijk Bericht. Van heden af Zondag 25 Septem ber, zullen de cinema-vertooDingen aanvang nemen, om /uren zeer stipt. VROEGER EN NU Ik wil aan onze partügeDootenen bijzonder aan de muzikanten ook eens spreken over vroeger en na. Zü zullen moeten instemmen met mijne aanhalingen. Het was eeüige jaren vóór den oorlog, rond 1900, toen do werkende klasse nog alle moeite moest doen, om een weinig verbeternis aan haar lot te bekomen, en dan werd door de partij ook besloten in ons midden een muziekmaatschappij te stichten, en deze zou men noemen de fanfaren Verbroedering Onze fanfaren werd gesticht met het doel om onze propagandatochten aangenamer te maken, en om aan onze betoogingen voor meer erken ning onzer rechten, luister en kracht te geven. Maar ons doel was ook en mis schien wel in 't bijzonder, de wer kerskinderen meer gelegenheid ge ven zich te ontwikkelen op kunst gebied. Offerwillige partijgenooten zetten zich aan 't werk, en een man uit de bugersklasse, maar een echte volks vriend, onzen eersten bestuurder Jos. Van Der Eecken, stelde zich ter beschikking en met ware toewijding spande hij zich in, om de eerste muzieklessen te geven. Tweemaal per week kwamen de leerliDgen les nemen, eerst solfège, nadien werdt er gewerkt en gestu deerd om een instrument te leeren bespelen, en na enkele maandoD, als voor de eerste maal onze fanfaren een uitstap in de stad deed, waren er sommige tegenstrevers, die spot tend ons muziek bestempeldon met den naam van kloofkensmuziek Maar spot, noch moeilijkheden konden onze kameraden van toen beletten van ernstig te werkeD; ze bezaten een buitengewone wils kracht tot volharding, niettegen staande, dat zij ten dien tijde nog minstens 12 uren daags in de fabrie ken moesten verblijven, en in nog ongezondere werkvoorwaarden als ten huidige dage. Spot, beschimping van wege een deel der burgerij, zelf bedreiging van broodroof, dit alles was niet in staat hun vaste wil te brekeD, en regelmatig waren zij ter repetitie, bezield met de gedachte to werken aan den vooruitgang hunner ge liefde maatschappij onder de lei ding van hunne zoo zeer geachte be stuurder. Bij de propagandatochten waren zij steeds op post, omdat zij wilden medehelpen aan het verspreiden onzer ideëD, en met iever en, in groot getal werd er steeds opgestapt omdat zij wisten dat het noodig was voor de lotsverbetering hunner klasse. In den strijd voor het Algemeen Stemrecht en tegen art. 310 en voor andere noodzakelijkehervormingen en tegen reaktionnaire wetten, heeft onze fanfaren een werkdadig deel gehad. Nu hebben wü het Algemeen Stem recht, zelfs de Wettelijke Achturen- dag is veroverd. Art. 310 is afge schaft geworden en nog vele verbe teringen zijn ingevoerd, maar er is nog zooveel te veroveren voor de arbeidende klasse. Er ligt nog een groot veld van strijd open, en meer dan ooit moeten de werkers in de bres zijn om het veroverde te behou den en nog andere horvormingen te bekomen. Korts na den oorlog is er eene koortsachtige werking geweest in de partij, maar naarmate dat wij voordeelen bekwamen, verminderde de belangstelling en werd men on verschilliger en de invloed van den oorlog liet zich weldra gevoelen in onze muziekmaatschappij. Niet meer den iever zooals vroeger werd aan den dag gelegd, en het heeft moeite gekost om onze maatschappij rechtstaande te houden in het begin, maar dank de opoffering van ver schillende partijgenooten muziekan ten, de toewijding en het onverpoosd werken van onzen bestuurder en al ler vrieüd Edmond Hooghuis is onze maatschappij vooruit gegaan op kunstgebied, en op dit oogenblik is elk verplicht met lof over onze uit voeringen te spreken. Wij hadden echter den tegenslag eenige muzi kanten te verliezen door ontslag en door de onverschilligheid van vele partijgenooten konden wij deze niet vervangen door nieuwe elementen. Ons schrijven is niet gedaan om te ontmoedigen, want wü hebben nog alle recht om fier te zün over onze fanfaren, maar ons doel is aan te toonen, dat niet meer dezelfde iever bestaat voor den strijd en de propagande, en wij willen er op wy- zen aan de muzikanten, dat zü meer dan ooit moeten holpen om het een drachtig werken in onze muziek maatschappij te behouden, en aan alle partügenooten zeggen we «Helpt ons aan de versterking van het le dental onzer fanfareD, laat uwe zo nen de muziek aanleeren spoort hen aan muzikant te worden om onze rangen aan te vullen. Zooals hot vroeger ging toen de stry'd moei- lüker was als heden, moet het terug gaaD. alles voor do Party, in de bres voor onze fanfaren. Wy doen een beroep aan de muzi- kanten-partügenooten om hunne plaats terug in te nemen in onze fanfaren «Verbroedering» in 't voor deel van hun eigen kunstkennis en in 't belang hunner klasse. G. V. D. P. Fanfaren Verbroedering De beschermleden worden nog maals dringend maar vriondelük uitgenoodigd zich in regel te stellen door het afbetalen hunner büdrage. Van deze week af zal Gezel Gust. Van De Parre, bode van den Zieken bond, de kwütschriften ten huize aanbieden. HUWELIJKEN Jules Abé, Audenaerdschestraat en Germaine Oste, Brugstr. Remi Van den Hole, Nederboulaere en Marie Tummeleer, Buizemont. Emile Pion, Buizemontstr. en Geor gineCosyns, KI. Karmelietenstr. Theophile Maes, Molenstr. en Norma Dewyse, Buizemontstr. GEBOORTEN. Roger De Taeye, Vesten. Albert De Cooman, Oudenberg. OVERLIJDENS Vera Gilbert, 3 weken, Vesten. Voor de Harmonie. Op het huwelükfeest van Daniel Marcoen en Jeanne V. d. Eist, om dat Pauldine De Smedt en Wantje Spaens zoo goed kunnen kussen 7,50 Omdat dikken De Smedt en Wantjen Spaens veel werk maken met de kluppel 7,5o.Den dans van de Hooge- vesten, gezongen en gedanst door Hipp. Marcoen en zün vrouw 7,50. Omdat Alf. Marcoen met zün vrouw en al de feestvierders per velo heb ben gereden 6,70. Jean Lammertün doet er 0,80 bü. Omdat Jeannette zoogoed het lied van de snotneus gezongen hoeft 3,00. en omdat Toon- tjen de muziekmeester veel vagen gegeven heeft 2,00. Omdat Aman- diniken en Rose hun lfifstuk gezon gen hebben 3,00. Omdat Jean Lam mertün en Louise Marcoen best kon den dansen 2,00. AmaDdine geeft o,5o. omdat Jean zou schoon lag on Hippoliet geeft 1,00. omdat Louis en zün twee dochters best gezongen hebben. Totaal 4i,5o Ir. Munutie voor do Zes-moondon Overdracht fr. 895,96. Rimbaut F. 1,00. V. D. M. M.1,00. De Neef A. i,00. De Cuypor H. 1,00. Bomon J. l,oo. De H. D. 1,00. Van Geit H. i,00. Nijs J. i,G0. Een lied rezongen bij Jefken Rimbaut 4,65. den )ult Lancier doet er nog 'nen l,oo bij. Totaal fr. 409,60. AALST Overdracht1005,25 fr. Gezongen door Rimbaut Frans en rondgehaald door Boelens Gustaaf bü Wantje Brüns 4,20. Omdat Wan tje kalle thuis kwam en geëten had 0,60. Aliskon en Jeanne doen er o,5o bü. Totaal fr. 5,20. Molendries en Hoogevesten - AALST - Tabel der vertooningen: Vrijdag23 Zaterdag <4, telkens om 8 ure 's avonds.Zondag25September om 11/2,5, en 8 ure. Maandag 26 September om 8 ure 's avonds. Kinderen toegelaten. PROGRAMMA Openingstuk voor Groot Orkest, onder de leiding van M. J. De Bruyne. Het Groot Meesterwerk van GCETHE met bijzondere muzikale aanpassing. Groot Versterkt Orkest BIG BOY WILLIAMS, in Kinderen Opgepast Zondag om 1 ure een bijzonder Reuzenprogramma voor U voorbehouden. Lees goed en Vergeeft niet Vanaf de eerste week van October, alle Maan en Donderdagen, Nieuw Programma. Prachtige Episodefilmen, iedere week 12. deelen. Films naar ieders wensch, en aan vermindering van prijzen door 't verlagen der taksen. HUIS VAN VERTROUWEN. Stoven in «He modellen. Eigen werk. Concurrentie onmogelijk KOMT ZIEN I TH. VERHULST, SohoolatraaL 1-4, MALST Programma van Vrijdag 21, Zater dag a, en Zondag 26 Sept., om I i/2, 6 en 8 u. Kinderen toegelaten. Le Hé nos da* Tempêlea Buitengewoon machtig dramatisch verhaal uit bet woeste toeleven met LOIS WILSON, PHILLI3 HA VER, WALLACE BEERY en WAR NER BAXTER. Maandag 26 Sept. om 5 en 8 u. Kinderen Toegelaten. Zooals naar gewoonte zal er een Uitetekend Programma opgevoerd worden. Toekomende week De Laatale Ankerplaat* met Lya de Putti. KorteliDgs De Haakte Vrouw en De Madona wan den Ro- zenkrana. Moorselbaan, AALST. Programma van Vrijdag 23 Sept. Kinderen toegelaten Kenneth Harlan in Hartroerend sooiaal drama in 6 deelen Cyclone Jack in Cyclone Medadingar van ZORRO Groote succes-film in 6 deelen Mirlefton Kampioen Klucht in 2 deelen Maandag 26, om 5 en 8ure Een Treurspel in den Storm Groot boeiend drama uit de zeden van Rusland met uitleg van M. Maecken dat voor alle verhuizingen U best bediend züt bü Mooreelbaan SS, Aalat. Gesloten verhuiswagen. msBÊÊÊm Laat uwe alaotriaoha Inatal- latiea zooals Licht, Motoren, Bellen, eni. uitvoeren aan seerl&ge prijzen door ALOIS JASPERS 14, ARBEIDSTRAAT, 1, AALST - Maatschappol jke Z-itelBENT, Voldepatraat, I. Agentschappen: LA LOUVIERE, Syl.ain Ouy.ux.traat, 45 BERGEH, Chlaaireatraat, 10. Hulpbureel: CHARLEROI, Yzerlaan, 32. Opening van deposito en loopende rekeningen Documenten acereditieven Disconto en inning Verhuringean Brandkoffers Wissels sn Vresmde munten Aan- sn verkoop van titels Beursorders Inkasseering van koepons Bewaring van waarden Boni op 6 maanden netto 5 I 2 o/o Intrest op voorhand betaalbaar

Recht en Vrijheid | 1927 | | pagina 3